Hodně bledé 3 měsíční miminko. Není to cévní choroba?

laura77
3. říj 2009

Náš 3měsíční chlapeček je stále hodně bledý, resp. mě to nepřijde, ale doktorka to stále říká. Byli jsme na krevním obraze a vše je ok, ale stejně mě to trochu znervóznuje. Má k tomu často červenou kůži, která lemuje oči na dolních a horních víčkách (např. při kojení), což vypadá hrozivě. Já sama jsem chudokrevná a mám brát železo. Může to mít na něj vliv? Nemůže to věstit nějakou krevní chorobu? Děkuju moc.

shaula
3. říj 2009

Obecně bledost může signalizovat chudokrevnost a pokud ty sama jsi chudokrevná, tak by to mohlo být ono (ovšem to by se objevilo v tom krevním obraze).
Nám doktorka říkala, že většina dětí je po druhém měsíci chudokrevná - prý to souvisí s tím, že po porodu mají v krvi ještě zásobu červených krvinek od maminky, jenže ty mají určitou životnost, takže po druhém měsíci velmi rychle jejich obsah klesá a než si dítě vytvoří vlastní zásobu, tak bývá chudokrevné.
A když doktorka stále upozorňuje na bledost, tak co navrhovala jako řešení?

laura77
autor
3. říj 2009

Ahoj Shaulo. Díky za odpověď. Takže je to normální a trochu trvá, než si dítě krvinky vytváří postupně samo. Je fakt, že malej měl žloutenku dost dlouho a po ní ty krvinky taky asi klesnou. Doktorka nenavrhla žádné řešení, když je krevní obraz v pořádku. Prý může mít takovou kůži prostě.

mikulka
3. říj 2009

Pokud má krevní obraz v pořádku, je vše ok.
Jestli máš brát železo, ber ho. Kojením ho budeš malému dávat.
Na to, jestli má malý odst krvinek by měl jít mezi 2 a 3 měsícem, kdy je největší úbytek.
Ale myslím, že není proč se strachovat. 🙂 😉

laura77
autor
3. říj 2009

Děkuju moc za odpovědi.

kacka.l
3. říj 2009

Můj malý má taky 3 měsíce a vypadá úplně stejně, jen měl špatný KO, ty červené skvrny taky. Moje 6letá dcera to má doteď, je bledá , jen ty červené kolem očí. Asi se s tím nedá nic dělat.