Hodně plačící novorozenec

diviska731
4. zář 2016

Zdravim. Našemu Ondráškovi je 9dni. Jsem po cisaři a po celkovém uspáni. Pak sme strávili pár dni na novorozenecké jipce. Ráda bych malého kojila ale laktace u mě moc neprobihá na jipce se budilo každe tři hodiny a krmilo nutrilonem. Přišlo mi stresujici přijit vzbudit přebalit zvažit zkusit nakojit zas zvazit a pak příkrm. Poraďte .ono mi asi nezbyde než dělat to same doma. Malý samozřejmě stichne na prsu ale nepoznam kolik toho vypil a taky si u toho myslim přisaje vzduch.s příkrmy problém neni flaška je kámoš. V noci je překvapivě klidňounkej nechám ho vyspat nakrmim a usne. Ale pres den je to drama. Dnes se v klidu najedl pak usinal najednou řev to trvalo snad hodinu. Přisuzovali sme to prdíkum byl úplně našponovany.Masirovali sme břiško dali espumisan zkusili i tyčku do zadečku. Nechala sem ho i bez plenky zkusila krčit nožky k břišku ale nic nepomáhalo. Pak byl chvilku klid ale zase nářek a pláč dalši skoro dvě hoďky. Chtěla bych aby mu bylo dobře na jipce sem stale poslouchala jak si s nim doma uziju ze spi ctvrt hodky po jidle a pak rve tezko ho tam nekdo hodku hladil a choval. Teď se najedl chvilku byl klid a i plna plenka po oplachnuti zadecku opet narek. Sme par dni doma treba to chce cas. Nevim jestli mam vyzkouset jine prikrmy nebo radeji nestridat. K pediatrovi jdeme az v pristim tydnu. Prosim nejaky nazor radu. Dekuji 😕

leki
5. zář 2016

Já myslím, že to chce čas, některý miminka jsou bohužel dost plačící. Malej se dost zklidnil s dudlíkem (zarytě jsem tvrdila, že ho určitě nedám, ale po šestinedělí jsem vyměkla) - bez něj chtěl pořát pít/cucat prso, nebo se vztekal. Po asi dvou měsících pochopil, že je to šméčko a už ho nechce, ale naučil se být v klidu i bez prsa.

Taky ho hodně uklidňovalo nošení v šátku venku (doma nee), to byl hodnej a koukal po okolí, někdy dokonce i usnul - ovšem jen za chůze, jak jsem si sedla, tak protestoval (teď má půl roku, dávám ho do nosítka a je v něm spokojenej konečně i doma).

Na prdíky nám hodně pomáhaj laktobacily (ale musím je dávat každý den, jinak efekt nula) - masáž bříška a cvičení nožičkama nemělo u nás efekt vůbec.

S tím vážením, nemáš možost si někde váhu půjčit? abys měla aspoň trochu přdstavu, kolik toho vypije z prsa. Asi netřeba vážit vždy, ale aspoň občas..

bachovy_esence_poradna
5. zář 2016

@diviska731 některá miminka jsou dráždivější, ale určitě se s tím dá něco dělat...
je to jednak o nevyzrálém trávení, druhak o psychice, která se v trávení odráží.. jde i o celkovou atmosféru v rodině, miminka jsou velmi citlivá hlavně na pocity maminky

kojení a celkové naladění na sebe dobře stimuluje, když je maminka s miminkem spolu v posteli, kůže na kůži... nejlépe tohle udělat několik dní po návratu z porodnice, ale dá se to udělat kdykoli později

příkrmy bych raději nestřídala - pokud byste měnila, tak za mléko, které je pro děti s citlivým žaludkem, např. Nutrilon Comfort....

pro zklidnění, zmenšení dráždivosti, lepší spaní a adaptaci na celou situaci po porodu jsou výborné Bachovy esence... jsou přírodní a můžou je užívat už novorozenci... harmonizují energii a tím celkově vylaďují psychiku, což má potom vliv i na gastrointestinální trakt (který psychika silně ovlivňuje)...

bonulinka
5. zář 2016

Pokud chceš kojit, pozvi si laktační poradkyni, ať zkontroluje techniku kojení. Anebo se mrkni na nějaké video se správnou technikou kojení. Mně se osvědčilo nakojit z jednoho prsu, nechat odříhnout, přebalit + klidně mu něco povídat, nakojit z druhého prsa, nechat odříhnout a to už byl akorát čas ho dát zase spinkat. Takže zavinout včetně ručiček, jít na procházku do lesa, anebo zapnout bílý šum a spal krásně, neplakal. Ono se říká, že těm dětem chybí 4. trimestr a nepláčou kvůli bříšku, ale kvůli těm náhlým změnám.
Mě se osvědčilo uspávat podle MUDr. Karpa.

karlajasmine
5. zář 2016

Tak ohledne tech prikrmu a kojeni, pozvala bych si laktacni poradkyni a zamerila se hodne na to kojeni... laktacni poradkyne te muze dost uklidnit a pomoct ti s technikou. Me to hodne pomohlo.

Ohledne vseho ostatniho.. na prdiky se nam osvedcily kapky biogaia.

A co pomohlo na zacatku mne, bylo to, ze mi nekdo poradil, at si to hlavne uzivam. Ze miminko potrebuje hlavne lasku.. pocit bezpeci.. chovat se. Proste ho miluj, objimej, drz v naruci, houpej s nim... na JIPce to pro nej opravdu prijemne byt nemohlo a ted mu to muzes vynahradit. Miminka maji radi vzprimenou polohu... nos na sobe jakoby v satku nebo si ho treba porid, je to dobry pomocnik 🙂

A s tim spanim pres den - tak treba nechce hned po krmeni usnout? Moje dite rozhodne cely den od narozeni nespalo... spal tak 4x pres den a jinak byl vzhuru... Po kazdem kojeni byl tak aspon 1,5h vzhuru a pak zase spal. Tak jsem mu ukazovala ruzne hracky (osvedcilo se ho polozit na prebalovak a kolem nej spoustu hracek), to ho zajimalo uz od narozeni.. jinak jsme pousteli hudbu a chodila jsem s nim po byte, neco mu ukazovala, zpivala mu.. proste tak nejak stridala cinnosti nez se unavil a pak spal... tak se treba i nudi a potrebuje byt u tebe abys ho nejak zabavila 🙂

To zvladnete, hlavne ho proste miluj a uzivej si to a bude to jen a jen lepsi.

lucizal
5. zář 2016

A nemuze to byt tim Nutrilonem? Neboli ho z toho brisko? Muj malej mel alergii na bilkovinu kravskeho mleka. Jakmile jsem snedla neco mlecneho,po chvilce spanku se vzbudil,plakal a kroutil se. Bohuzel jsem na alergii prisla az po pul roce (nikdo mi neporadil),tak jsme si dost uzili

frascati
5. zář 2016

doporučuju půjčit váhu, taky jsem ji měla, dovezou až domů, vážila jsem před a po jídle, pečlivě zapisovala, malý se ze začatku neuměl pořádně napít, takže jsem taky potřebovala vědět, kolik vypil, jinak pomohlo nám - kapky BioGaia (ale ty jsou až od měsíce, myslím), dávat do lehátka (ne do postýlky, tvrdou, rovnou matraci nesnášel) a pořídit šátek (ale pozor, ne metřáž typu Medley, Pentelka, Womar), to miloval, usínal pravidelně za malou chvilku, na rozdíl od postýlky... já jsem pak mohla dělat svoje věci a oba jsme byli v klidu, pomohlo mu to hlavně na prdíky... dávám link, kde jsem objednala váhu já, snad to není proti pravidlům :-¨)
http://www.promladourodinu.cz/pujcovna/

lajla
5. zář 2016

@diviska731 ke kojení...pokud chcete kojit,pujcte si nemocniční odsavacku z medely...je úžasná zachránila mi život😂
Bříško pravděpodobně bolí z UM, to děti moc dobře netráví... aspoň u nás to tak bylo...a hlavně cca14 dní trvá adaptace na nové mliko...takže prosím zatím nestridat...
Takhle malé miminko potřebuje hlavně nosit nosit nosit...tělo na tělo, zavinout...velmi nám pomáhali zapnutý fén či vysavač😂
Jinak bych řekla... hodně věcí zde již bylo řečeno
Také pomáhá tepla koupel buď v kyblíku nebo vaně a masírovat sprchou po směru hodinových ručiček, cvičit před každým krmením, ne po...aby mimco neblilo ,odrihavat! dávat na bříško, nosit na tygrika, nebo na ruce se skrčenýma nozkama
Jo a prvky z dm nejsou špatné... nahřejete, dáte mimco do autosedačky nebo houpačky a prvky na bříško a zabalite😂

lajla
5. zář 2016

Pecky z DM😂

kekulice
5. zář 2016

Jsem 2x po císaři, s kojením problem, ale poradila si s tím úžasná laktační poradkyně, dala mi bylinky na kojeni More Milk, opravila techniku kojení a celkově se pak vše upravilo. Jinak Nutrilon byl jak cement a beton na bříška, když UM tak se nám osvědčila Beba Comfort. Nutrilon nám nesměl domů.

kekulice
5. zář 2016

@lajla na tygra je sázka na jistotu, to by měli vyučovat povinně v každé porodnici....

diviska731
autor
20. zář 2016

Děkuji za rady. Zřejmě to chtělo nějaký čas na souhru 🙂 . už tolik nepláčem,občas hlady a bolenim bříška. Ale všechno je klidnějši kojeni se nám rozjelo jen málo po poradě s laktačni sestričkou tak jsme na nutrilonu. Ale chtělo to klid i z mé strany....jinak děkuji dámy 😉