Hodně se vzteká. Je to zubama?

pattie
27. bře 2009

Ahoj, chtěla bych se zeptat zkušenějších maminek na jejich názor, radu... máme půlroční holčičku, bude to pěkné číslo, je hodně živá, ale poslední dobou se hodně vzteká. Nevím, jestli se nenudí, snažím se ji zabavit různými hračkami, přendavám jí z deky na lehátko, nebo do cestovní postýlky, kterou máme rozloženou v kuchyni. Ale ona pořád ječí a v podstatě se zklidní jen když jí něco zaujme, jak když mi dneska vybrakovala koš s tříděným papírem. To je pak v pohodě. Ale ona ječí i když si jí vezmu na ruku, ale není to pláč, prostě piští a vynucuje si pozornost. Třeba to je zubama (nemá ještě ani jeden), ale třeba taky ne... máte s tím někdo zkušenost?

mousunek
27. bře 2009

pattie - Ahoj myslim ze by to zoubkama mohzlo byt nam kdyz rostl prvni tak prcek taky nevedel co by a teprve kdyz ho neco bavilo byl chvilku klid a pak znovu.

amphibia
27. bře 2009

Rozhodně nejsem zkušenější🙂, ale nám se poslední dobou..malá má 9 měsíců, děje něco dost podobnýho...vím, že to není bolestí (to už poznám, ten pláč), ale ani nudou...zkrátka mám jen pocit, že zkouší, jak na to budu reagovat 🙂 . Takže když jí položím..ona si začne hrát a za chvilku ječet a bušit tlapkama do podlahy..tak zvednu prst, řeknu, že se mi to nelíbí, ale dál se snažím na ní jakoby nereagovat...chvilku to ještě zkouší a pak jako když utne...🙂Nejradši bych se teda smála, protože je neodolatelná, ale nechci mít pak děcko co se v obchodě válí po zemi 😉 . Ale jestli je to i váš případ, to nevím...na cílené vztekání se mi to přijde dost brzy....

alishia
27. bře 2009

u nas je to predevsim kvuli zubum:( A mame teprve jen jeden, a tak trpime:(

dnada
27. bře 2009

ahoj,témat o vztekání tu je více a neboj,můj malej je taky hodně hlučný 😀 podle mě jen cvičí hlasivky a zkouší intonaci 😉 prostě některé děti jsou hlučnější 😉 jen počkej až uvidíš ten zprávnej vztek 😀 😀 😀

mousunek
27. bře 2009

tak o hluku bych mohla vypravet 😀 doktorka se me ptala jestli si prcek brouka, jo brouka on jeci vejska pisti az to trha usi 😀

amphibia - to je taky fakt ze muze zkouset reakce maminky, co se stane kdyz zabreci kdyz se zasmeje atd

ajvi
27. bře 2009

ahoj, přidávám se, Malý má teď druhé období (to první kolem půl roku), kdy si taky zkouší hlasivky. A někdy mi fakt až zalehnou uši. prostě se nadechne a zaječí. nechám ho, za chvíli toho nechá. Někdy mám pocit, že je až sám překvapený, co dokáže 🙂 . a vztekat se taky umí. to když ho třeba potřetí odnesu od krbu, že se tam nesmí (říkat "ne" a "tytyty" teda vůbec nezabírá), to se pak vzteklí...
zrovna jsem někde četla, že mezi 1-2 rokem je období, kdy dítě zkouší a učí se, že něco může rozhodovat samo a zároveň potřebuje rodiče, aby mu vytyčili mantinely. Takže 10 měsíců, to už je do roka kousek, takže začíná období, kdy se ti drobci začínají "hledat".
takže hlavně vyděržať!!!!! 🙂 😀

dnada
27. bře 2009

ajvi - jj,krb se mu taky straaašně líbí a přepravka na dřevo,tu straŠNĚ rád zkoumá a hodně protestuje,když mu jen povím že to je maminky a že tam nesmí 😀 Nedej bože ho odnést 😀 Chvíli brečí pak chytne směr a válí sudy a je tam co by dup 😎

a teď když sme byli u dr.tak doslova zpíval ale tak nahlas,že sme si nemohli říct ani slovo 😀 doslova sme s dr na sebe křičeli a čím sme se snažili malého překřišet tím on křičel taky víc a když sme zmlkly začal se řehnit 😀 asi nás dostal 😀

sylvar
27. bře 2009

já ani nebudu psát, jak je malá vzteklá, to ani normální není 😖

radkar
27. bře 2009

Tak taky podpořím. Malá se taky pěkně vzteká. Když se sápe třeba po mobilu nebo po něčem co nesmí, tak kdyby to snad uměla tak mi dá facku 😀 A když jí dám do ruky místo toho něco jinýho, tak s tím mrští o zem. A to je jí 11,5 měsíce. Což mi přijde docela málo na vztekání. No snad jí to přejde. 😖

fiallinka
27. bře 2009

Juráš se každou hračkou nejdřív na chvíli zabaví a pak mrčí, mrčí a mrčí, pak se vzteká a nakonec se rozeřve... a pořád dokola...

ivusenka
27. bře 2009

Pattie, když jsem četla tvůj úvodní příspěvek,přesně jsi si vybavovala jak to bylo u nás, řekla bych, že na chlup stejné, malá si tak zvykla na to,že jsem se jí stále věnovala, že se absolutně nepokoušela zabavit sama a stále si čím dál víc vynucovala moji pozornost a vztekání máme do dneška. Takže protože to bylo naše první "trochu rozmazlené" dítko, které jsem nenechala zabrečet, při druhém už bych asi postupovala jinak. Je to hodně těžké, ale náročné hlavně na nás maminky 😒 Naše malá byla už od mala hodně živá o všechno se zajímající dítko, ale hračky jí nikdy moc a dlouho nebavily, trochu víc knížky, ale stejně mě k tomu stále potřebuje. Dnes jí je 1,5 a stále se nedokáže na delší dobu zabavit sama, ale zlepšilo se to, protože když byla malá tak mě nenechala ani uvařit, protože jak by si jí nikdo nevšímal, prostě by řvala jako TUR, těžko poradit něco kloudného, snad nejvíce by jsme potřebovaly trpělivost a silná sluchátka na uši 😀

pattie
autor
30. bře 2009

Holky, díky za příspěvky, asi mám prostě úplně normální dítě 🙂 Uvařit zvládnu, to jo a na chvíli se i zabaví sama s hračkama, zvlášť, když je vyspinkaná, to je pak v pohodě. Holt to chce silný nervy a občas ignorovat, že se vzteká 🙂)

muriella
26. říj 2010

Ahoj holky, obnovuji tuto diskuzi...mám 9,5 měsíců starého syna, už asi od půl roku se pěkně vzteká, ale to co předvádí teď, to je teda síla... 😝 ze dne na den se to dost zhoršilo, vzteká se fakt úplně kůli všemu, když mu něco sebereš, když ho posadíš jinam, přijde mi že se snad 3/4 dne jen vzteká, ale postupně to graduje, sedí a šlehne sebou klidně o zem, nebo má opravdu afektovaný hysterický pláč, spíš řev, dnes ráno začal fialovět a nemohl ani popadnout dech, musela jsem s ním trochu zatřást, vzít ho do náručně..strašně jsem se lekla, ale zase mu přece nemůžu ustupovat, když mu vezmu z ruky něco s čím si nemůže hrát a on to prostě chce, tak podle mě neni moc dobrý mu to zase vrátit..je tu dost diskuze o vztekajících dětech, ale co jsem tak četla, vždy je to období vzdoru, takže mě docela děsí, že moje skoro 10ti měsíční dítě má takovéhle záchvaty, jak pak u nás bude vypadat až bude mít období vzdoru, to snad ani nechci pomyslet 😅 je tu někdo kdo to má podobně?