Holčička 11 měsíců - vzteká se u přebalování

barbarra
12. led 2017

Moje holčička, od doby , co se naučila převracet ze zad na bříško (ve 4 měrících), se často nechce nechat přebalit. Teď, co už stojí, leze, a chodí s oporou, se to jen zhoršuje. Nechce poležet na zádech, všechno ji zajímá, evidentně ji tím zdržuju od hraní. Někdy to zvládneme v pohodě, dostane do ruky něco na zabavení a jde to. Ale jsou dny, kdy si s ní nevím rady.Přebaluju pořád na stejným místě, postup je pořád stejný, už by z toho snad měl by nějaký stereotyp a zvyk, ale ona nechce a nechce. Používáme látkové plínky, ale to je asi jedno. Pokud jsme mimo domov dávám jednorázovky, ale přůběh je víceméně stejný. Vzteká se, ječí,nechce se nechat přebalit. Máte někdo podobnou zkušenost? jak to řešíte?

izz76
12. led 2017

Toho vztekaní ještě bude a přibudou další důvody 😀 Já jsem dceru v tomto věku,kdy byla jak hádě a nechtěla se přebalit,přebalovala nevýchovně u televize,ona se zakoukala na reklamu a já ji přebalila v klidu😉

kamiska
12. led 2017

Zcela normalni. Nekdo se nauci prebalovat ve stoje. Me to s latkovkama neslo. Holt byt co nejrychlejsi, zaujmout necim co jindy do ruk nemuze.

barbarra
autor
12. led 2017

Ve stoje to jde s jednorazovkama, ty látkový fakt nejdou. 🙂 Připadám si někdy neschopně...

karlajasmine
12. led 2017

jedine dat neco zajimaveho do ruky..

absintka19
12. led 2017

@batbarra je to normalni 🙂 nekomu pomuze hracka, nebo zavreny krem do ruky, nebo televize a nekomu nic tak se vyvzteka a bude ...jsou to probuh deti 🙂 a tohle deti delaji 🙂 poznavaji svet, sebe....

neeva
12. led 2017

jak je psáno výše, něco co normálně nesmí půjčit do ručičky. U nas zabira zpíváni šeptem😀 vždy zpozorni a leží. Jak dlouho to bude fungovat uvidim, zatím to jde. Jinak se prekuli a se smíchem a holou prdkou utíká😀

karlajasmine
12. led 2017

Nebo treba nad ni fouknout bublifuk a nez bublinky spadnou dolu tak zacit prebalovat... zase fouknout a pokracovat.. :D to zabira u nas.. Nebo ho ucim ruzne nove veci, rikam mu ''kde mas usi'', ''kde mas nosanek'', ''kde mas hlavicku'', ''zatleskas'' a podobne.. aby mu nedoslo, ze se nudi na zadech..

absintka19
12. led 2017

@neeva to znam od neterinky 🙂 hola prdelka a se smichem zmizi 🙂

kamiska
12. led 2017

Jeste me napadlo, obcas, kdyz to moc nejde, nechat proste s holym zadkem a zkusit za chvili. A rict ji to, bude ji rok, uz bude za chvili dost rozumet.

neeva
12. led 2017

@absintka19 nas maly teprv leze ale jde mu to fakt rychle. Uz se těším na léto, je to nas maly naturista. Nahatý je nejspokojenější😀

makronka222
12. led 2017

Ja ji prebaluju ve stoje, pokud je pokadena jde se pod sprchu, jinak sup otrit, sup krem a sup plina:D nejlepsi to je kdyz ji pujcim do ruky svuj mobil. To vydrzi stat i hodinu, jinak ji zabavuju a stoji u pracky, nebo do vany haze mydla, u skrine s oblecenim kdyz leze do supliku a ja mam na prebaleni klid, praktikuju od 7m

luho2012
7. únor 2017

Moje 20 měsíční dcera se vzteká u přebalování stále. Je chytrá, všemu rozumí, hodně věcí řekne, ale nočník je jen na sednutí, když je oblečená. 🙂

barbarra
autor
10. únor 2017

hmmmm...nám se to trochu uklidnilo, teď už se vzteká obvykle jen tak jednou za den pře dopolední vycházkou. Začala jsem jí u přebalování zpívat🙂 někdy je to ale častěji, ale už ne pokaždé, což je úspěch. Blbý je , že používám látkovky-čtvercový, a ty nejsem schopna ve stoje na dcerku přidělat.

nakad
18. únor 2017

u nás to taky začlo kole jednoho roku, nechápala jsem proč. chtěl být samostatný, ne dělat to, co se po něm chce, vymaňoval se. Musela jsem se naučit přebalovat ve stoje. Po půl roce to přešlo, a klidně zas kdykoliv se nechá v leže.

sarkar
18. únor 2017

@barbarra přidej se do Nevýchovy (https://www.modrykonik.cz/group/6698/detail/) 😉 Název je hodně zavádějící, není to o tom, jak vychovat nevychovance, ale naopak, jak bez vychovávání vychovat vychovance 😀 No, už jsem se do toho nějak zapletla...prostě kdyžtak mrkni.

sarkar
18. únor 2017

Kdyžtak tady je malá ochutnávka toho, co se v Nevýchově dělá a nedělá, k danému tématu přebalování: https://www.nevychova.cz/zdarma/k101/o1/

ladyhacek
18. únor 2017

Stejné jednou jsem nevydržela nervama a přes ten holý zadek dostal (né moc) a asi týden byl klid 😀. myslím, že je to běžné. Zkoušíš nočník? Ono je to řeba i signál, ž eje připravená být bez plen - sny to občas udělá a chvíli se daří na nočník. jinak to dělá jen mě - když ho přebaluje někdo jiný tak si dá ruce za halvu a čeká.

martinaatru
18. únor 2017

a co jí dát něco do ruky na jídlo ? :D Tak to děláme u neteře. V tomhle věku už doma běhala bez plen a učila se na nočník - druhá možnost :D Ale sestra má doma dlažbu :D Takže případná nehoda nevadí...