Holčička má 2 měsíce, v postýlce neusne, jen na baloně

hespea
15. říj 2015

Ahoj,mám dvouměsiční holčičku,od narození máme problém s usínáním. Chce se pořád jen nosit,dudlíka nechce,usíná jen na balonu. Večer po koupání,které je v 18h usne až kolem 22h,na balonu spinká ale jakmile ji položím do postylky otevře oči,chvilli povídá a pak začne řvát. Někdy musím spát v sedě ať se vyspím aspoň trochu.V noci mezi kojením taky uspávám většinou i 2-3h,taky na balonu.Jsem z ní vyřízená,přítel chce abych ji nechala vybrečet a položila ji do postýlky,dala jí jen ruku a nechala ji potrápit ale mě je to líto. Hned zrudne,vzteká se a tečou ji chudince slzy,je to téměř neodložitelné dítě . Co navrhujete, potřebuji rady od mamin tak se na vás obracím. Nosítko máme koupeno,nechce v něm být,houpátko máme taky. Pár dní to bylo super,přez den spinkala krásně i v noci ale teď se to zase otočilo. Koliku nemá,mléko si odstříkávám. Děkuji za vaše názory maminy

kajalka
15. říj 2015

Chce být s tebou, vždyť nic jinýho za celý svůj život nepoznala. Vem si jí k sobě do postele a užívej si jí, nepromarňuj tenhle krásný čas trápením.

jjustyna
15. říj 2015

Netrap tak malé miminko, které chce tvou blízkost. Můj syn je neodložitelný už 3 roky. Spí s námi v posteli. Všichni se mi diví - ale je lepší spící dítě se mnou v posteli nebo 10x za noc vstávat a kontrolovat kam odkráčí? Druhé mimi to má těžší, už se ke mě těžce vejde, ale stejně jí ten luxus občas nějak dopřeju. Na mé děti nezabíralo nic než blízkost. A hlavně čím jsou starší, tím je to snazší.

tipry
15. říj 2015

Meli jsme neco podobneho, mala usinala jen v naruci... V noci jsem take pokazde uspavala treba hodinu, dve. U nas to bylo teda ze ji bolelo brisko. Takhle maly miminka se proste chteji chovat a byt u maminky. Jedina rada je, vydrzet tohle obdobi, ono se to zlepsi. Vim, ze se to blbe posloucha, taky me tyhle odpovedi neuspokojovali, ale ver tomu. Sare jsou ted 4 mesice a je to velky rozdil. Sice taky porad uspavam v ruce, ale treba jen 5 minutek a pak dam do postylky a ona si usne sama. Ja jsem treba delala, ze jsem si sedla do postele, chovala ji a pak kdyz uz zabirala, tak jsem se pomalu sunula do lehu a takhle jsem s ni spala v naruci. Asi to nebyl uplne kvalitni spanek, ale aspon vydrzela do dalsiho kojeni spat bez revu. Vydrz, vydrz, vydrz!!! A hlavne nenechavej vyrvat, ty mrnouskove si to nezaslouzi!!!

formelina
15. říj 2015

Dáváte malou do zavinovačky? Já by zkusila zavinovačku a klidně i nebesa. Možná potřebuje kolem sebe malý prostor a šero, proto v kočárku spinká. A mi dcera přes den taky ze začátku spala venku v kočárku a pak si sama řekla a začala spát v postýlce.
To noční uspavání atd, jo s tim jsme měli taky problém.Časem jsem přišla na to, že jsem si ji v zavinovačce položila vedle sebe ona usnula a šup do postýlky.
To, že miminko bude usínat na rukou není ostuda časem se to odnaučí..
Je to na bednu chápu 🙂

petrasipkova1
15. říj 2015

Ahojky,prosim nenechavej ji plakat, vzdyt je jeste malinka, proc bych mela sveho drobecka nechat trapit?chce byt jen s tebou, pohupovat se jako v brisku,proc ji to nedoprat, kdyz je to tak prirozene?
Casem se vse zlepsi, mam 3 mesicni, celou dobu byla jen na ruce, usinala na balonu, v kocaru. Vecer usina od narozeni u kojeni, v noci taky, spi se mnou, takze se vlastne ani neprobudi,jen ji dam prso a spi se. Ted po tech 3 mesicich je to super holcicka, najednou doma usina v kolibce za mirneho drncani. Cely den se smeje, hraje si, vydrz to prosim, za chvilku bude vic vnimat okoli a vse bude lepsi.

hespea
autor
15. říj 2015

V zavinovačce už od porodnice hrozně zuřila,v postýlce máme nebesa a kolem hlavičky má i kojící polštář. Koupila jsem jí i takovou tu lehkou zavinovacku co vypadá jak kukla ale tu taky nesnese. Ručičky chce mít volné,spinka tak že je má hozené nad hlavičkou,když teda spinká. Budu muset vydržet,je to náročné ale jiná možnost asi není 🙂 . Budeme doufat že bude líp,hlavně at´ je malinká spokojená. Už jsem pročetla milion diskuzí,odborných článků jediné co bude fungovat je trpělivost 🙂. Druhé mimi už snad bude větší spáč 🙂

hespea
autor
15. říj 2015

@tipry tak to jsem ráda že nejsem jediná co spí v sedě 🙂 .

hespea
autor
15. říj 2015

@petrasipkova1 moc děkuju za pozitivní příspěvek 🙂

pety91
15. říj 2015

U nás to bylo taky velké trápení, vaše dcera je hodně malá, to se až časem zlepší. Je potřeba vyloučit hlad, žízeň, plná plína, no a potom až se s tím moc nenadělá.

petrasipkova1
15. říj 2015

@hespea není zač, je to tak, vše se zlepší jak mimčo začne vnímat, hrát si, tím se i unaví. vždyt jsme se na ty drobečky tak těšily, proč je nechat trpět když jim my jediné můžeme udělat hezky. na nějaké vyřvávání je dost času až bude větší 😀

janka283
15. říj 2015

My měli to samé,pomohla nám zavinovacka little angel,ruce jsme nechávaly venku. Tu kuklu taky nesnášel.

hespea
autor
15. říj 2015

@janka283 tu máme taky 🙂

kaalla
15. říj 2015

@hespea u nás to bylo stejně. Večerní uspávací maraton byl na 3-4 hodiny, než konečně zabrala tak, že jsem jí mohla položit do postylky. A někdy před třetím měsícem se to ze dne na den zlomilo. Teď v sedm vykoupu, prevleknu do pyžama, nakojim, odnesu do postylky a spinka. Dokonce usíná sama. Vydrz, i u vás se to zlepší.

mia_mia88
15. říj 2015

Ahoj. Vydrz, bude to brzo lepsi!! Mela jsem to stejne... vykaslala jsem se na spani v sede a spi s nami v posteli. Usina u kojeni. Vyspime se krasne vsichni tri. Zkus misto nositka satek. Pro takhle male mimi si myslim, ze bude lepsi. Bylo to vycerpavajici, ale nesnesla bych, kdybych ji mela nechat vyplakat. A vyplatilo se. Ted ma ctyri mesice a uz si vydrzi i hrat a uspavam ji vyrazne kratsi dobu. Takze neboj, delas to spravne. Zitrky budou ruzovejsi. 😉

ladie
15. říj 2015

@hespea postýlka je u nás taky sprosté slovo 😀
Pořiď hacku. Je to ta nejlepší věc, co jsem mohla pořídit (a rvu si vlasy, že jsem o její existenci nevěděla už u prvního dítěte)! Dcera usíná jedině v hacce, přes den v ní spí, když byla malinká a v noci nemohla spát (mimochodem jedině přitulená u mě v posteli), tak jsem ji šoupla do hacky, lehla si vedle na gauč a v polospánku houpala. A spokojení jsme byli všichni.

Dokonce jsem ji brala sebou na dovolenou na chalupu 🙂

marvas7
15. říj 2015

@hespea Zrovna včera jsme synovi s manželem vyprávěli, jaké to bylo, když byl malý. Že nechtěl spinkat, že se chtěl jen nosit. Uspávala jsem ho dlouhé hodiny na míči, zpívala dokola ukolébavky. A jak už tady nějaká maminka zmiňovala, byl v zavinovačce. Přes den miloval nošení na předloktí na bříšku. Později usínal u prsu (asi do 1 3/4 roku). Od té doby pouštíme na MP3 písničky nebo pohádku a na střídačku čteme z knížky. Ale to chce zatím vidět všechny obrázky, tak to není zatím moc uspávací. Za chvíli mu budou tři roky, ale přijde mi to strašně dávno, co jsme tohle zažívali. I když to zní blbě, užívej si to. Je to těžké a vyčerpávající, ale stojí to za to! Hodně sil!

sarkoc
15. říj 2015

A jak jste to maminky měly ze začátku? to už byly děti taky takhle nespavé? Mě zase přijde divné, že naše beruška spíš téměř pořád...usne během kojení a pak už ji nic neprobudí a vydrží spát tři hodiny do dalšího...jediné, kdy pláče, je, když potřebuje novou plenku nebo když jí trápí prdíky...ale spí tak 18-20 hodin denně...je jí teprve týden.

ladie
15. říj 2015

@sarkoc to ji přejde. Užívej klidu 😉

love12345
15. říj 2015

přejde to, je ještě malinká, dopřejte jí to...., jinak doporučuji košík na kolečkách...nám to zachránilo záda, a byl to takový mezistupeň k usínání v postýlce, nejdřív jsme dceru uspávali ježděním v košíku, pak jen zpočátku a tvrdě už usla bez ježdění, nakonec jen položili, a pak začali dávat do postýlky...bazarový jde sehnat levněji a stačí...ideál kolečka nepravidelně zbrousit at drkotá...

evulina77
15. říj 2015

@hespea pokud to jen trochu jde, spi s ní v posteli. Prostě je taková a postýlku nesnáší. Nebude to lepší, ona to takhle prostě má. Společné spaní má tu výhodu, že v noci kojíš tak trochu v polospánku a nebudeš tak unavená a malá bude spokojený miminko. Doporučuji i šátek na nošení nebo ergonomické nosítko. Neboj bude dobře...

masenka88
15. říj 2015

Z vlastní zkušenosti doporučuji společné spaní 🙂 A zkuste se do své holčičky trochu vžít a pak budete lépe vědět,co dělat 😉

kecalka2
16. říj 2015

ahojky my to měli to samé.Od té doby co jsme ho přinesli z porodnice neuměl usnout sám.Jedině na ruce a to jsme se ještě s přítelem střídali v houpání :D Ted mám hodné miminko co mi spinká samo.Když se šlo spát tak jsem si k němu sedla a hladila.Když plakal chvilku pochovala a zas položila.Po pár dnech se naučil usínat sám ale doted chce mou blízkost drobeček můj.Tak si k němu na chvíly sednu chytnu ho za ručičku a za chvilku usne.Jsem ráda že jsem to takhle praktikovala i když mě plno z vás odsoudí.Ale každý večer máme s přítelem čas i na sebe a já už nejsem takovej ten uzlíček nervů jako jsem byla z toho věčnýho uspávání..

hhanca
16. říj 2015

Chce to čas a pevné nervy 🙂 Náš prvorozený usínal na baloně do roka a pak najednou zlom! V noci spával s námi v posteli do 2 let, v postýlce brečel. Te´dka je mu 2,5 a spí v postýlce sám celou noc 🙂

petrasipkova1
16. říj 2015

@kecalka2 to je super, ale věřte, že některé děti neumí plakat, ale když se jim něco nelíbí, tak od porodnice přechází rovnou do strašného řevu, kdy o sobě neví, rudá, nedýchá, takže jí je uplně jedno jestli u ní někdo sedí 😀 a to u malých miminek není asi dobrý 😀

hespea
autor
19. říj 2015

@petrasipkova1 takhle presne to ma nase mala,kdybych ji tam nechala rve mi uplne az je ruda a to ja nezvladam.
@hhanca to je supet taky bych rada mela cas s pritelem i na nas,zatim ale mala neusne neni-li v naruci a dat ji ruku nestaci,chce se houpat na rukou a pak si s ni sedam do postele. Tento tyden jsme pokrocili,po par minutach az uplne usne presoupnem ji do postylky a spinka tam. 🙂 . Hledame finty jak ji obalamutit 😀

kaaaczenka7
19. říj 2015

Jj, to znám 🙂 To se srovná, je ještě malinká, potřebuje být u maminky 🙂 Nám se to upravilo okolo 8.měsíců 🙂 Já jsem si to maximálně užívala, mít ji u sebe, a nebo jsem drandila s kočárkem venku, tam mi spala spolehlivě 🙂 ...jak ráda bych si to zopakovala ještě jednou...

sromulenka
22. říj 2015

My jsme to měli také tak, hlavně u dcery, ta usínala krásně také když se s ní houpalo, či na balóně. V noci jsem si ji dávala k sobě do postele, probudila se jen na kojení a my spaly až do rána. Syn byl větší mamánek (a je) a u něho jsme hodně využila šátek. Byl u mě v teploučku, cítil mě i to jak jsme klidná a on pak také. Zkrátka, nejste jediní, kdo to tak má. Dobrá zpráva je, že se to zlepší, jak maminky píší. Ta horší, než se tak stane, holt my mámy se nějaký čas nevyspíme. Ale neboj bude líp.