Holčička se chce chovat, mám ji nechat brečet?

tyf
11. dub 2013

Mám měsíční holčičku, která je dost brekavá, ale není to ten neutišitelný pláč, chce se chovat. Nevydrží být chvilku sama, jak si to uvědomí spustí povyk. A to i když jsme s ní třeba v obýváku na sedačce. Ale jakmile ji vezmeme do ruky je hned ticho, je spokojená a kouká a když se s ní ještě pochoduje tak to je úplně na vrcholu blaha 🙂 Já jsem to neřešila, brala jsem, že je prostě ještě malinkatá a potřebuju ten kontakt. Ale už mi začíná čím dál tím víc lidí říkat, ať si na to dám bacha, že když se nenaučí být sama bude to pořád jen horší a já se bez ní nebudu moct hnout. Asi mají pravdu, ale přijde mi to kruté nechat jí být, když nás potřebuje a chce být u nás. Jaký je Vás názor? Mám ji nechat brečet, když vím, že nic nepotřebuje, nebo mám utěšovat? Za pár měsíců začnu pracovat z domova a doufám, že bude schopná se nějakou chvíli zabavit sama.

p_ch
11. dub 2013

@llluckaaa víš, ne ke každýmu se tak sestry chovají... ale promiň i my jsem jen lidi, kteří musí bohužel snášet urážky od pacinetů a nadávky... Já každý víkend poslouchám nadávání že u nás není ORL a ne jedne pán mě poslal do prdele ikdyž za to nemůžu tak to poslouchám a není mi to vůbec příjemný.... člověk se pak tak nějak musí otupit jinak bych každý den odcházela z práce s brekem...nebo bych se nato dávno vysrala.... Baví mě práce s lidma ( asi vám to tak nepřijde) ale fakt mě baví jen mě to znechucují rodiny a nevychovaný děcka... Viděla jsem umírat spoustu lidí a hodně mi jich pod rukama umřelo-nebylo jim pomoci..... ale člověk si to nemůže brát k srdci jinak bych skončila v blázinci...ale kdo nepoznal nepochopí

dlabinecka
11. dub 2013

@p_ch asi by sis měla najít jinou práci, taky jsem dělala s lidmi a i když jsou lidi hnusný, tak jsem profesionál a nevracím jim to a obzvlášt ne dětem. A co je mě -matce nemocného miminka po tom, co se děje vedle v pokoji?

lamarika
11. dub 2013

@p_ch dělej jak myslíš, hned v prvním příspěvku jsem Ti psala aby ses neurazila (což se stalo). Možná by sis měla přečíst nějakou literaturu atd. Pro mě je jen nepochopitelný, že nedokážeš splnit dítěti jeho potřebu ze svý osobní pohodlnosti. Z mýho hlediska je to stejný jako kdybys mu nedala najíst, protože se Ti nechce vařit. O tom jaká jseš matka nebo nejseš tady nikdo nepolemizoval a už vůbec ne jestli máš nebo nemáš ráda svý dítě. Toť vše.

p_ch
11. dub 2013

@lamarika přečtu si jak vychovávat dítě podle knížek-jak ho chovat a jak mu dovolit kramovat všude ve věcech... 🙂 díky za radu

lamarika
11. dub 2013

@p_ch Popovídáme si spolu o tom jak máš vychovaný dítě třeba za 10-15 let. Říct o ročním děcku, že je vychovaný je trošku předčasný.

llluckaaa
11. dub 2013

@p_ch Podívej, já byla teď na praxi v nemocnici a chodila jsem po pacientech a na vlastní oči jsem viděla, že pozitivní přístup zmůže zázraky. Byli tam takoví chroničtí stěžovatelé, kteří každého sprdli, ale když tam za nimi přišla jedna sestřička, co to s nimi uměla, poslechla si je, pohladila je, tak najednou úplně změkli a všechno šlo vyřešit. Ona dělá na LDN, takže vidí plno lidí umírat, ale i tak si zachovává lidský přístup. Proto mi přijde hrozné, když tu jako zdravotník napíšeš, že se k pacientům chováš tak, jak si zaslouží. Podle mě by ses měla chovat ke všem dobře, i když si to podle tvého subjektivního názoru nezaslouží 😒

p_ch
11. dub 2013

@lamarika když to srovnám s děckama v jeho věk tak už těd mužu říct že je vychovaný 🙂

kajalka
11. dub 2013

@p_ch Proč všechno překrucuješ?

Taky roky dělám ve zdravotnictví a ne vždycky jsou lidi příjemný. Tu práci jsem si vybrala dobrovolně, mám jí ráda a vím, že lidi, které potkám, můžou být v nouzi a můžou mít sakra těžký život, když za mnou přijdou. Proto se na ně už z principu netvářím jak kakabus nebo nedej bože, aby si mysleli, že mě otravujou. Stačí malej úsměv a trocha zájmu a stanou se s nima zázraky. To ale ty asi neznáš a nikdy nepoznáš.

apollo11
11. dub 2013

Chovat. Je to nejlepší prevence všech možných neuróz 🙂 pro dítě i matku 😉

p_ch
11. dub 2013

@llluckaaa nevím, ale v akutní péči kde jsi sama na 10 pacientů nemáš čas chodit od jednoho ke druhýmu a hladit je a poslouchat... ano, pokud máš někho k ruce tak si mužeš vykecávat na pokoji ale pokud jsi tam sama tak musís dělat jinou práci... bohužel.... a ke všem dobře se chovat?-i k lidem kteří, jsou agresivní a koupou do tebe při odběru? to po mě NIKDO nechtějte..... fakt ne-e......

lamarika
11. dub 2013

@p_ch celkem mě bavíš 😀 Můžu se jen zeptat kde pracuješ? Já jen abych se vyvarovala tvýmu pracovišti a za nic na světě nedovolila aby tam zkončily moje děti. . . .

p_ch
11. dub 2013

@kajalka neznám.... jsem sobecký kakabus.... 🙄

tkanicka
11. dub 2013

Kdysi jsem tu narazila na krásnou větu... chováme naše děti a když nám někdo řekne, že budou rozmazlené, tak my říkáme, že budou vyCHOVANÉ!

vendy01
11. dub 2013

Ahoj, otevřela jsem diskuzi a koukám, že se to tu nějak zvrhlo 😅 Já jsem byla a jsem chovací a především mazlící mamina. Prochodili jsme první 3 měsíce v náruči a malej byl až do svých 3 let nespavec. Spal s námi cca do 2 let, pak z toho vyrostl, je to šikula a chytrej kluk. Mazlivka je do teď a hlavně nám často projevuje, jak moc nás má rád a to je to nejkrásnější na světě. 🙂 🙂 🙂 Pokud bude mít sourozence a bude to potřeba, budu chovat taky 🙂 (hlavně to taky bude dítě vymodlené - kdo nezažil, nepozná).

A závěrem mi nedá reagovat na větu o zdravotních sestrách... Kdybych se chovala, jak si pacienti zaslouží, nevím nevím, kolik by jich přežilo 😀 😀 (obrazně řečeno) Starám se běžně o alkoholiky, lidi velmi obézní, silné kuřáky, lidi agresivní a zmatené a vždy k nim mám profesionální!!!! přístup ať je to kdo je to. Takže mě tento názor nesmírně naštval 😠

kocanda2009
11. dub 2013

každý člověk potřebuje dotek. Ale každý to cítí jinak. Já teda to beru tak, že chování a mazlení k rodičovství patří, obzvláště v prvních měsících života....První syn se taky rád nosil ale po těch3 měsících naopak chtěl mít volný prostor pro pohyb...
Vidím u svých rodičů u prarodičů ten rozdíl mezi tím, jaké to je když je člověk zvyklý ze své rodiny na doteky a kdo to nezažil...

p_ch
11. dub 2013

@vendy01 a když tě nekdo kopne nebo tě sprostě nazve tak se k němu určitě nevracíš s úsměvem ale trošku z odstupem,ne? proč by sis měla nechat líbit takové chování?

llluckaaa
11. dub 2013

@p_ch Nepíšu, že máš dělat to samé a chodit kecat s pacienty. Jen se snažím vysvětlit, že pozitivní přístup, úsměv a pohlazení nic nestojí a mohou mnohé oběma stranám ulehčit 😉

p_ch
11. dub 2013

@llluckaaa ano, rozumím... ale pochop i ty mě... nemužu se k někomu chovat přívětivně pokud mě ten dotyčný poškrábal, pokousal a buhví co..... když tě kousne pes taky jsi potom už opatrnější....

vendy01
11. dub 2013

@p_ch To už se mi stalo za mou praxi mockrát a samozřejmě, že se s úsměvem nevracím,ale je to o praxi, jak s takovými lidmi jednat a právě o té profesionalitě. Možná ta tvoje formulace byla trochu nešťasná, proto se hned zdvihla taková vlna emocí 😅

p_ch
11. dub 2013

@vendy01 tak zatím mám jen 5 let praxe tak se snad naučím na starý kolena umělý usmev 🙂

pusolamy
11. dub 2013

nechovali jsme

p_ch
11. dub 2013

@pusolamy děkuji že další normální🙂

tyf
autor
11. dub 2013

Děkuju všem za odpovědi, jsem ráda, že to vidíte stejně jako já. Nemyslím si, že by takovej cvrček byl schopný nějakých taktik a manipulací, jak získat moji pozornost, prostě jen chce být u mne a to je vlastně krásný 🙂 A paní PCH mi připadá spíš jako provokace, ne proto, co napsala, ale JAK, takže bych se nehádala s někým, kdo se akorát nudí 🙂

p_ch
11. dub 2013

@tyf promin, chtěla jsi názor ostatních... tak jsem svůj vyjádřila.... přiště se teda na nic neptej

p_ch
11. dub 2013

@tyf nudím se...malej už dve hodiny spí 🙂

tyf
autor
11. dub 2013

@p_ch názor jsem uvítala, ale ty doprovodné komentáře byly dost vostré, stačí mi manžel atd......... Proto něvěřím, že jsi to myslela vážně ale spíš se chceš štěkat 🙂

pusolamy
11. dub 2013

@p_ch : no ono je chovat a chovat , ne ze byjsme nechovali vubec nebo to vsem zakazovali to ne, ale nechteli jsme si ji na to naucit aby jsme ji tim uspavali nebo ji pronosili cele noci. manzel s naucenim na noseni mel zkusenost s prvni dcerou z prvniho manzelstvi a rekl nikdy vic

veruska007
11. dub 2013

@tyf Měla jsem druhorozeného chlapečka - nepoložitelného. Ne, že by nemohl být bez nás, to jo - ale nemohl ležet, to by se uřval. Probírala jsem to s dr., prostě potřeboval hodně podnětů (prý bude inteligentní 😀 ). Buď ležel na zemi a starší bráška si kolem něj hrál (to bylo fajn), nebo byl chvíli v autosedačce (ale zas miminko bych tam celý den nenechala), lehátko nechtěl... vřískal i v kočárku, prvních 5 měs. jsem ho hoooodně nosila v babyvaku nebo šátku, tam byl klidný, koukal... pak se naučil přetáčet a plazit a ustalo to ze dne na den. Rozhodně není psychicky labilnější, podrážděnější nebo tak, naopak - spíš pláče málo, je klidný, usíná sám bez uspávání... jen prostě potřeboval něco vidět.

anina32
11. dub 2013

Chovat! Každý dítě je jiný, některé potřebují pocit bezpečí tak proč jim ho nedat😉 není to o tom že někdo dítě rozmazlí, láskou se rozmazlit nedá😉 Třeba můj starší syn byl chovací méně, bez problémů zvládal už od dvou týdnů spát sám, zuby jsme téměř nezaznamenali, nevěděla jsem co je to uspávání, uložila jsem do postýlky a spal. Byla jsem přesvědčená že jsem si ho tak dobře vychovala a asi bych tenkrát psala podobně jako p-ch. Od narození mladšího syna jsem od začátku postupovala stejně, vytvářela mu stejné podmínky, ale on je prostě jiný, potřebuje mě, a tak chovám když chce😉 spí s námi a kojím 6x za noc, no a co, ty rozzářený dětský očka za to stojí, a všechno to tak rychle utíká. Neříkám že ho nenechávám nikdy plakat, třeba na záchod bych s ním nešla, ale práci co můžu odložit, dělám raději když spí, když je vzhůru tak se mu věnuji. Je to vážně o povaze dítěte, staršímu teď bude 10 let a je to spíš samotař, introvert, od malička si nejraději hrál sám. Mladšímu teď bude 8 měsíců a společnost miluje, ožívá ve společnosti dětí, chodíme na plavání a očička mu září když vidí ostatní děti, to ten starší byl i na písku nejradši sám😉
@p_ch
@tyf

p_ch
11. dub 2013

@tyf kdybych se chtěla hádat tak určitě ne tady 🙂