Holčička se chce chovat, mám ji nechat brečet?

tyf
11. dub 2013

Mám měsíční holčičku, která je dost brekavá, ale není to ten neutišitelný pláč, chce se chovat. Nevydrží být chvilku sama, jak si to uvědomí spustí povyk. A to i když jsme s ní třeba v obýváku na sedačce. Ale jakmile ji vezmeme do ruky je hned ticho, je spokojená a kouká a když se s ní ještě pochoduje tak to je úplně na vrcholu blaha 🙂 Já jsem to neřešila, brala jsem, že je prostě ještě malinkatá a potřebuju ten kontakt. Ale už mi začíná čím dál tím víc lidí říkat, ať si na to dám bacha, že když se nenaučí být sama bude to pořád jen horší a já se bez ní nebudu moct hnout. Asi mají pravdu, ale přijde mi to kruté nechat jí být, když nás potřebuje a chce být u nás. Jaký je Vás názor? Mám ji nechat brečet, když vím, že nic nepotřebuje, nebo mám utěšovat? Za pár měsíců začnu pracovat z domova a doufám, že bude schopná se nějakou chvíli zabavit sama.

evcounek
11. dub 2013

já bych byla pro udělat zlatou střední cestu. teď je Holčina ještě maličká a kontakt potřebuje, ale čím dál bude starší tím bych ji tolik nenosila. ale roztáhla deku na zemi a hračky k ní. (to je ale hodně dopředu min. takové 3-4m) Teď dělej to co ti radí rozum jestli je spokojená u tebe tak bych to nijak neřešila. Potřebuje být s tebou a ty jsi doma k vůli ní. Já syna nosila noooooooooo dalo by se to tak říci, ale on byl zlaté mimi. jako maličký moc neplakal a když byl starší (4-5m) tak mě potřeboval aspoň vidět a syšet a samozřejmě pohladit a pomazlit. Panímáma mi říká kvočna protože Luky (budou mu 3) je stále u mě něco mi povídá a vše dělá se mnou (zadělává, vaří, pere, věší....) Je to dost na hlavu a už mi přijde, že se neumími jinak bavit než dětsky (obujeme si botičky, umejeme si ručičky ... )

kajalka
11. dub 2013

@p_ch Slova nejsou činy. Ochuzuješ ho o intimní spojení s tebou. Uvidíš, že kvůli tomu bude mít jednou problémy i v partnerských vztazích.

stavba
11. dub 2013

@p_ch nedá mi to nereagovat, moje mamka mě také nikdy neměla potřebu chovat, ba ani na pohlazení si od ní nepamatuji. A věř mi to nebo ne, trápí mě to do dnes. To jen reaguju na to, že si to nebude dítě pamatovat, bude.
@tyf pokud malou nebudeš nosit celý den, určitě tím nic nezkazíš, je ještě moc malinká na "rozmazlení", o tom bych začala přemýšlet až třeba po roce. Některé děti tu potřebu prostě mají vyšší, tak proč jim to nedopřát.

dlabinecka
11. dub 2013

@tyf chovat, chovat, chovat!! já chovala, nosila, neodkládala, a rozhodně ani z jednoho z dětí nevyrostl závislák. Umí a to už dávno si hrát sami, umí mě nechat pracovat, cvičit -co potřebuji. Chovala jsem je když to potřebovali, nabažili se toho a dávku, kterou potřebovali dostali 😉

p_ch
11. dub 2013

@kajalka mě stačí můj manžel jiné vztahy nepotřebuji 🙂

kajalka
11. dub 2013

@p_ch Jseš sobec. To dítě je potřebuje.

dlabinecka
11. dub 2013

@p_ch tvl, to je názor, Ty musíš být fakt plná citů 😅

p_ch
11. dub 2013

@stavba ano, pohladit, pomazlit, popusinkvat.... to se musí... ale ptala se na chování a stím se já nesouhlasím.... toť vše....

p_ch
11. dub 2013

@dlabinecka jsem bezcitná zdravotní sestra kterí je bohužel už tím neustálím řvaním tak otupělá že mi to jde jedním uchem tam a druhým ven.... dyť bych se na tom dětský zbláznila!

marton
11. dub 2013

Ale rozmazlené dítě přeci není mazlené dítě.Možná je to slovo příbuzné jen v hodinách češtiny nebo si ho blbě vykládám já 🙂 .

p_ch
11. dub 2013

@kajalka jsem sobec.... ale mám vychované dítě, které ví co může a co ne...

dlabinecka
11. dub 2013

@p_ch Aha a neděláš náhodou na dětským v Jilemnici? Stejně takhle prasecky se totiž chovaj sestry tam 😝

kamino
11. dub 2013

@marton ja doufam,ze v puberte uz s nami spat nebude 😉😉 pritele sestra mela obe holky v posteli do tri let,tak uvidime...doufam,ze u nas to bude min,ale clovek mini....Me ani priteli to nevadi,ja jsem rada,ze se prcek nakoji a chrni dal,kdybych ho prenasela do postylky,tak se probere a vzhledem k tomu,ze uz obchazi postylku,tak by mel myslenky ne na spanek,ale jakou lumparnu vymyslet...takze jsem radsi,ze usne u prsa a chrni dalsi 3 -4 hodinky 😉

p_ch
11. dub 2013

@kajalka co dělám špatně? to že ho netahám jak kočka koťata?

p_ch
11. dub 2013

@dlabinecka sestry se chovají tak jak si pacienti zaslouží 😉

marton
11. dub 2013

@p_ch to je problém diskuzí.Kolikrát to vyzní jinak než člověk myslel.No a teď to vypadá,že jsi zakladatelka tématu ty 🙂 .

dlabinecka
11. dub 2013

@p_ch Cože?!?!? Na dětském oddělení se sestry chovají tak, jak si pacienti zaslouží. Sorry, ale jsi kráva, fakt těžká kráva.

p_ch
11. dub 2013

jen jsem odpověděla na otázku, na kterou se ptala zakladatelka a pokud se to někomu nelíbí ať se k mé vychově nevyjadřuje

p_ch
11. dub 2013

@dlabinecka ano tak jak si zaslouží!! Když malej 4-letej kluk řekně 50-ti leté sestře že je piča a matka mu nic neřekne tak jak si myslíš že se ostatní sestry budou k matce a děcku chovat??

stavba
11. dub 2013

Holky, to nemá cenu, zase se to zvrtlo. Každá matka ať si dítě chová nebo nechová, jak chce. Tím, že tu na ni budeme křičet a urážet ji, to stejně nezměníme. Hold, ne každá matka (bohužel ani moje), umí dítěti dát najevo své city. 😔

marton
11. dub 2013

@kamino v pubertě snad ne 😀 .Ale pozor,já jsem prý přelézala k našim ještě ve 12ti letech a to už vlastně dnes puberta je 😉 .Víš že ani nevím kdy to přešlo velký kluky?Ten mladší se chodil mazlit ještě tak kolem 10ti let.Pak už začal být stydlivější.Nejstarší už mě dávno vyměnil 🙂 .

kajalka
11. dub 2013

@p_ch To fakt no comment. Jsem ráda, že až na tebe jsou tady holky - maminy - chovací a dovedou uspokojit touhu dítěte po kontaktu. Jinak bych vážně měla celkem obavu, kam spěje příští generace. To ty vychováš necitlivýho neempatickýho arogantního člověka, stejnýho, jako jseš ty sama. Sama to jednou poznáš. A upřímně doufám, že až budeš hnít někde v důchoďáku a sestry tě nechaj hodiny nepřebalenou, budou do tebe násilím cpát jídlo a při koupání tě omlátěj o všechny rohy cestou, že si vzpomeneš, že se sestry k pacientům chovaj tak, jak si pacienti zasloužej.

Omlouvám se ostatním, už mě to rozčílilo.

p_ch
11. dub 2013

@kajalka až budeš mít děcko tak si povíme,jo?

dlabinecka
11. dub 2013

@p_ch Tady ale není přeci řeč o 4letém dítěti, ale o měsíčním novorozenci!!!!!

kajalka
11. dub 2013

@p_ch Miluju tenhle argument 😀 S tebou si povídat nehodlám, díky.

llluckaaa
11. dub 2013

Taky se nestačím divit, jaký mají dětstké sestry profesionální přístup 😕 Za sebe jen doufám, že na žádné takové při našich pobytech ve zdravotnických zařízeních nenarazíme 😖

p_ch
11. dub 2013

@dlabinecka ja jsem teď ale nereagovala na zákl.dotaz.... to už ani nemá cenu reagovat když vlaasntě je nejlepší chovat, chovat a chovat..... tak potom nechápu ale dotaz byl asi zbytečnej zakládat když je jeden názor a pokud má někdo názor jiný tak je špatně.....

kajalka
11. dub 2013

@p_ch Tak na tom chování asi něco bude. Budiž to i pro tebe téma k zamyšlení, když se snažíš o další.

alamo
11. dub 2013

@p_ch ja bych rekla, ze nazor na chovani muzes mit urcite jaky chces, ale z toho, co pises o sve praci, bych rekla, ze mas mozna nejaky drsny syndrom vyhoreni 😕 ... v lepsim pripade...

jihajiha
11. dub 2013

já jsem taky pro chování, dítě to potřebuje, přece ho nenechám řvát jak na lesy, když se potřebuje pomazlit a cítit, že ho někdo má rád a pomůže mu s bolístky - třeba prdíky, zoubky atd