Holčičky s dlouhými vlásky, je nutné zastřihnout konečky?

levandule_vanilkova
15. čer 2014

Mé dceři budou za měsíc tři roky. Má krásné dlouhé vlasy až do půli zad, jenže se jich ještě kadeřnické nůžky nedotkly. 😅 Nevím jestli ji mám nechat zastřihnout konečky, abych tím náhodu něco nezkazila. 😖 Nechci jí za každou cenu stříhat. ... A ještě na něco bych se chtěla zeptat zkušenějších maminek - jak to řešíte ve školce? Pochybuji, že jí culíčky vydrží celý den i po odpoledním spaní... 😔

janovkov
16. čer 2014

ahoj, mám dvouletou holčičku s delšími vlásky, má je pod ramena a na svůj věk i docela husté. Je vlasaté od narození. Chtěla jsem se zeptat, kdy si vaše holčičky zvykly na culíky? Ta moje cácorka si půl roku zvykala na sponky na ofinu, které už teď snese, ale gumičky si z vlasů sundává. Asi před měsícem jsem jí chtěla nechat zastřihnout konečky, ale nedala se. Jinak už u holiče byla dvakrát, když byla menší.

marecekavendulka
17. čer 2014

@levandule_vanilkova promin,ale musím se smát..to si opravdu neporadíš s vlásky svojí dcery?snad se umíš rozhodnout,zda ji zastřihneš konečky nebo ne.. nevěřím svým očím,na co se někdy mámy ptají.. a ted mě ukamenujte

lenkaef
17. čer 2014

@marecekavendulka souhlasím! 😀

levandule_vanilkova
autor
17. čer 2014

@marecekavendulka Promiň nemám zrovna po ruce pořádný šutr 😀

aja123
17. čer 2014

Dcera má vlásky dlouhé do půlky stehen. Zastřihávat konce ji nechávám cca co půl roku u kadeřnice, zdá se mi, že ji pak rychleji rostou 🙂 Jo se týče školky, tak nemám žádný problém. Dokonce za celé 3 roky donesla domů všechny sponky 🙂

betelgeuzz
17. čer 2014

@janovkov až někdy po 2. roce, dřív nechtěla a ani je neměla tak dlouhé, aby to bylo nutné. Nechala se ukecat v létě, když měla celý krk zpocený a zjistila, že s culíkem je to lepší.

edeltraut
17. čer 2014

Nečetla jsem všechny příspěvky, tak se možná budu opakovat 🙂. Elišku jsme poprvé stříhali po druhém roce (moc vlásků neměla), tak jsem nechala zastřihnout mikádo. Ve školce jí po spaní vždy učitelky učesaly, udělaly culílky, daly sponky, když měly více času, pletly i copy 🙂.

kammka
17. čer 2014

naši Fany jsem prvně nechala stříhat letos v lednu, měla ty vlasy už tak dlouhý, že jí při koupání lezly mezi půlky a lepily se jí tam 😀 😀 , do školky jsem jí česala cop, nebo dva, většinou francouzské, v poho to vydrželo, kolikrát, když byl ráno spěch, , tak měla ty copy dva dny.. naštěstí učitelky měly pochopení, dokonce teď tam mají na odpoledne kadeřnici, která dělala mistrovou na učňáku, z té doby má ped. minimum, tak si přivydělává jako odpolední učitelka v mateřince, holčičky ji milujou, dokáže uplíst francouzskej cop i z krátkých vlásků.. a na naší holce se vyřádila..
úplně prvně se jejích vlasů dotkly nůžky o prázdninách předloni, byla dlouho u babičky a tam si ustříhla kus ofiny.. babičce nakecala, že jí ty vlasy z čela tak trčí jak dorůstají 😀 a ta jí to zbaštila 😀 doma jsem to pak musela zarovnat, do té doby ofinu neměla, zaplítala jsem jí vlasy z čela do copů..
i když jsme jí vlasy stříhli až letos, má jich na tři hlavy..

anetaji
17. čer 2014

@levandule_vanilkova
ahoj jsem kadeřnice a poprvé jsem dceru ostříhala když jí byly cca 2roky.Od té doby jsem jí stříhala jednou (tedˇjí jsou 4roky) u dětí bych to tolik neřešila,ale pokud mají delší vlásky nechala bych jí to občas zastřihnout ono se to potom hrozně dole plete a je to určitě pro ty vlasy lepší nechat zastřihnout ;) a do školky děláme francouzské copánky na všechny způsoby a vydrží to i odpolední spaní a převlíkání.Nebo kolikrát dám jen čelenku a to učitelka svede nasadit taky ;)

marecekavendulka
17. čer 2014

@levandule_vanilkova to přežiju 🙂

jarunkaxyz1
28. čer 2014

Taky bych sem tam zastřihla, už jen pro upravení 😉

ostrizi
2. črc 2014

Jsem paní učitelka a děvčátka po spinkání znovu češu 🙂 a vlásky dceři zastřihuji od tří let, neměla je husté,ale řídké, ale bohužel u ní neprobíhá změna k lepšímu, asi je takové bude mít. :(

curdibilka
2. črc 2014

Naši dcerku stříhám, momentálně má takové delší mikádo, má jemné vlasy a nechci ji trápit vlasy do půli zad. Měla i delší vlasy, ael ostříhala jsme ji a teď má vlasy kvalitnější, lépe se češou, necuchají se a lépe s i upravují. Záleží jaké ty konečky má, ale předpokládám, že pokud se jí nůžky ještě nedotkly, tak má takové ty nevzhledné myší ocásky. Já bych jí to normálně zastřihla, ničemu tím nemůžeš uškodit, jsou to proboha jen vlasy, ty zase dorostou. Ve školce se děti normálně po spaní češou a pí uč. jim udělá copek, samo že to asi není jako od maminky, ale gumičky a sponky, s kterými ráno holky chodí, jim zase na hlavu po spaní dáme - jsem učitelka v MŠ. 🙂