Holčičky s dlouhými vlásky, je nutné zastřihnout konečky?

levandule_vanilkova
15. čer 2014

Mé dceři budou za měsíc tři roky. Má krásné dlouhé vlasy až do půli zad, jenže se jich ještě kadeřnické nůžky nedotkly. 😅 Nevím jestli ji mám nechat zastřihnout konečky, abych tím náhodu něco nezkazila. 😖 Nechci jí za každou cenu stříhat. ... A ještě na něco bych se chtěla zeptat zkušenějších maminek - jak to řešíte ve školce? Pochybuji, že jí culíčky vydrží celý den i po odpoledním spaní... 😔

donnald
15. čer 2014

@levandule_vanilkova Ahoj, naše malá má také krásné dlouhé blonďáté vlásky, které se jí na konci hezky prstýnkují🙂. Bála jsem se stříhat, ale asi tak před 3měsíci jsme ostříhali konečky. Vlásky se hezky ožvily, až jsem nevěřila, že takový kousíček bude mít takový vliv 🙂 a lokýnky zatím zůstaly. Se školkou neporadím, nás to čeká až v říjnu 🙂.

levandule_vanilkova
autor
15. čer 2014

@donnald Jé moc děkuji za zkušenost. 🙂 Tak asi taky zastřihneme, i když já sama se na to necítím, takže spíš u kadeřničky. 😅 ... My jdeme také poprvé teď v září a vůbec si to nedokážu představit. 😕

bajana
15. čer 2014

ako kratkovlasa nemamicka si myslim, ze akekolvek vlasy vyzeraju ovela lepsie po zastrihnuti...netreba sa toho bat a slepo bazirovat na dlzke vlasov...

prisnotice
15. čer 2014

do školky bych udělala , francouzke copy ty vydrži i poledni spinkani 🙂

levandule_vanilkova
autor
15. čer 2014

@bajana Tak já jsem to brala tak, že dětské vlasy přece jen mohou reagovat na zastřihnutí trochu jinak než ty u dospělých. ... Sama mám vlasy pod lopatky a mám holt k dlouhým vlasům trochu jiný vztah, proto to řeším. 😉

levandule_vanilkova
autor
15. čer 2014

@prisnotice Tak to se mám tedy přes prázdniny co učit. 😀 Děkuji.

anetka1701
15. čer 2014

Dcerce jsou tři a půl a přesně jak u vás - nůžky se jich nikdy netknuly :oD Konečky zatím nestříhám, není to potřeba a ani se k tomu nechystám. Ve školce to řešim culíkem který dost utáhnu, nebo dám víc gumiček za sebou... Ale je fakt, že učitelka když vidí že jí to padá jí klidně culíka předělá - to je i jeho výhoda, plést copán by asi fakt neměla čas...

donnald
15. čer 2014

@levandule_vanilkova já malou taky nestříhala sama 🙂. Máme kamarádku kadeřnici, která mě chodí domů dělat vlasy a tak vzala i malou. A jak byla Any pyšná na to, že sedí na židličce a přes ramena má kadeřnickou zástěru 🙂. Pak to každému tak týden vykládala pořád dokola🙂. Ze školky mám taky strach, protože Any se česání moc nezamlouvá...

olcab
15. čer 2014

dceři je 3,5roku,vlasy má taky téměř do půlky zad,kroutí se jí,nechali jsme jí zastříhnout a zarovnat kolem druhého roku,měla už konečky celkem poničené,jak se jí to stále zacuchávalo... já dělám každý den copánky,culík se mi neosvědčil,vlasů má hodně a padalo jí to 😖

telu
15. čer 2014

Ahoj, ja nechavam male zastrihavat konecky cca od roku na rafu kamaradky kadernice. Co tri mesice, co jdu k ni ja, zastrihne lehce i malou a mudim rict, ze ma dcerka krasne huste a zdrave vlasky, ktere ma po lopatky a to ji nejsou ani dva roky 🙂 tak podle me se neni ceho bat. Dle rad kadernice, vlasky pry rostou i rychleji, kdyz se obcas lehunce zastrihnou. Se skolkou zatim neporadim, ale ja delam male dva culiky a ty zapletu a vydrzi ji to cely den.

lv
15. čer 2014

Já jsem zastřihovala sama, později u kadeřnice, v mém fotoblogu je foto,kdy jsem dcerku v 6 letech nechala ostříhat od kadeřnice /švagrové/, a to radikálněji..cca o 15cm, doteď to vždy bylo tak o 2cm..dvouleté se to kroutí do prstýnků, má už vlasy po lopatky, zastřihovat budu taky. Jem u holčiček rozhodně pro dlouhé vlásky, ráda zaplétám culíky dělám..ve školce 2 culíky, 2 copy, francouzký copy..jasně, že se jí to cuchá a těch ztracených sponek a gumiček..přeji si je vždy k narozeninám, svátkům, mizí kosmickou rychlostí..

blondynka400
15. čer 2014

@levandule_vanilkova já dceři pravidelně vlásky lehce zastřihuji cca od 2,5 roku (teď jí je 4,5), cca do 3 let jsem střihala ofinu, protože nesnesla sponky a pod vepředu. Dá se to v pohodě a to má vlasy hodně husté, dlouhé asi do půlky zad (hodně se jí to dole kroutí). Když je déle nestřihám, je to na konečcích vidět.
Ve školce to není problém. Na spaní si je rozpustí, ať si vlásky odpočinou a po spaní stačí dojít k učitelce, a oni udělají účes. Zapletou cokoliv. A mnohdy fakt kráné a pracné věci, na které já ráno nemám vůbec čas ani náladu 😅 A to mají dlouhovlasých holčiček dost.... Takže tohle je jenom o jejich vtřícnosti a ne o tom, že se to nedá stíhat....

dana3262
15. čer 2014

Naši kluci ještě taje nebyli stříhání. Je jím 4 a 2,5. Do školky delam 2 drdulky, jeden z toho, co by lezlo do očí a druhý ze zbytku. Vydrží i spaní ( i když ve školce nespí), ale samozřejmě už to pak vypadá hrozně. Používáme silikonove gumicky. Ale kluci nemají ani dlouhé ani hustě, takže to jde.

levandule_vanilkova
autor
16. čer 2014

@anetka1701 No uvidím po pár dnech ve školce co bude mít na hlavě, až si pro ní přijdu. 😀

@donnald Naty taky není z česání bůhví jak nadšená. Samotné česání jí, od té doby co jsme koupili nový kartáč, nevadí. Horší je to s těmi culíky, to se musí vždy trochu zatáhnout, aby byly pevnější a to už je problém.

@olcab Vidím to i teď, že culík, ale k tomu ještě min. tři sponky. Takže začnu trénovat copánky. 🙂

@lv Také jsem pro dlouhé vlásky. Asi proto, že mě moje mamina v první třídě ostříhala na kluka, do dnes jí to vyčítám, když si prohlížím fotky. Naštěstí to rychle dorostlo 😀 A gumičky a sponky? U nás je snad někdo žere, nebo nechápu kam se pořád ztrácí 😀

@blondynka400 Budu se muset tedy zeptat pak přímo učitelky. 😉

dana3262
16. čer 2014

@levandule_vanilkova přesně, sponky snad někdo žere 🙂 jednou za čas prolezu celý byt a hodně jich najdu, ale i tak jich většina zmizí 🙂 čekám až to klukům doroste a budou moct být bez sponek, ale ono to chmiricko podrusta pořád asi, co?

marrei
16. čer 2014

Mám taky doma dlohovlásku, má 5 let a nikdy jsem ji nestříhala. Nedávno jsem si říkala, že bych jí mohla nechat zastřihnout konečky, ale malá nechce (chce být prý jako Locika 😀 ) , takže to nechávám na ní. Do školky jí většinou pletu klasický zapletený cop nebo dva (francouzský jsem se ješně nenaučila) a není problém 🙂

monivo
16. čer 2014

@levandule_vanilkova dceri je 4,5 a striham 1x za rok, pred letem. Udrzuji delku, ktera jde do culiku, ale jinak max. k ramenum. Dokud si sama neumi udelat culik, tak mi prijdou velmi dlouhe vlasy neprakticke. Dcera ma hodne vlasu a po umyti klouzou, tak dam hodne sponek a vpredu dokonce prvni den po umyti prelakuji, aby kratke vlasky nelezly. Ve skolce jedna ucitelka culik predela, druhe je to jedno. Zatim je to tak, ze kdybych ji nechala ostrihat na kratko, tak to asi dceri vadit nebude. Nijak si zatim na vlasech nezaklada. Takze dojit 1-2x za rok ke kadernici u nas neni problem. A mame rovny strih, aby slo vse do culiku.

olcab
16. čer 2014

@levandule_vanilkova no ja prave kdyz pouziju silikonovoy gumicku a nebo i pevnou larkovou tak mi pak vecer place ze ji boli vlasy a sama vim jak je to neprijemne...s cesanim taky bojujeme a culiky v pohode vydrzi nam cely den,do skolky pujde v zari takze taky nevim 😉

monivo
16. čer 2014

@levandule_vanilkova sponky a gumicky se u nas take ztraci nebo je dcera ruzne meni s holkama ve skolce 🙂

blondynka400
16. čer 2014

@dana3262 taky se přidávám, že sponek a gumiček máme neuvěřitelnou spotřebu 😝 Občas ale ze školky přinese na hlavě něco cizího, tak to tam nějak koluje a pak mají krabičku univerzálních - zbytkových, co jim v případě pttořeby dávají 😀
@levandule_vanilkova zeptej se, je to podle mne jenom o domluvě a ochotě učitelky...Ale u nás třeba nejsou problém ani boty na tkaničku, obuji si je, přijdou, poprosí o zavázání a závažou jim to 🙂
@monivo to máš dobrý.... Já jí to teď před létem chtěla nechat ostříhat maličko víc a nějak prostříhat, protože to má fakt husté, ale rázně odmítla. Jenom k tomu klouzání vlasů, jak jsou ty vlasy fakt dlouhé, tak jí to drží o hodně lépe, než když je měla třeba k těm ramrnům jak píšeš, to jsem z toho taky nemohla. X sponek, gumiče a stejněk a strejně se to pořád rozpadalo 😒

zazana81
16. čer 2014

U nás ve školce má každá holčička na značce pověšený svůj hřebínek. Před spinkáním se všechny ozdoby sundají a po spinkání chodí jedna holčička za druhou jak na běžícím páse a učitelka je každou učeše.

baris
16. čer 2014

@levandule_vanilkova ahoj,

moje skoro 6-ti letá dcera má vlasy až po zadek, mladší po lopatky - rostou jí pomaleji a hooooodně se jí točí. Vlasy jim stříhám pravidelně a sama. Poprvé jsem jim vzala hlavu strojkem okolo 10měsíců 😀 a poté zastříhávala, aby dorostly do stejné délky.

A potom pravidelně - cca co půl až třičtvrtě roku zastřihávám konečky (cca 2cm). Vlasy jsou pak hezčí, staší dceři se pak krásně točí konečky vlasů 😀

A co se týče účesů ve školce. Připrav se na to, že školka je černá díra na gumičky, sponečky .... občas přinesete domů jiné ... 😀 a co se týče účesů - pokud ráno stíháme - spletu jí dva francouzské copy (to přežije vše), nebo dva spletené copy, obyčejný culík, culík s mnoha barevnými gumičkami .... Pokud je ve třídě šikovná paní učitelka (ty naše nejsou 😠 ), po vyspinkání či během dne jí vlasy znovu počeše, pokud jí už "účes" nedrží. Rozpuštěné vlasy jen s čelenkou nechávám jen na focení a výjmečně - holkám a i učitelkám to pak vadí při hrách, jídle ...

betelgeuzz
16. čer 2014

Zastřihávám holkám konce pravidelně. Poprvé jsme je taky vzali v roce strojkem, starší má už dlouhé vlasy. Příjde mi, že ty konečky bývají tenké, roztřepené, jak se to zastřihne, vypadají líp. do školky to nosí různé v culíku, copu, čelenky ve školce nechtějí. Zatím tam nespí, ale párkrát už se stalo, že se jí cop rozpadl, tak učitelka udělala klasický culík.

majatob
16. čer 2014

potvrzuji, že ve školce mizí sponečky rychlostí blesku 😀 jediné, které se nám neztrácí jsou mašličky, které jsme přivezli z Anglie, takže si je Bibi pozná a hlídá 😅 B. má vlásky pod lopatky, většinou ráno pletu jeden nebo dva francouzské copy, na spaní si vlásky rozpustí a domů ze školky odchází s obyčejným culíkem, max. dvěma pokud měla ráno dvě gumičky a řekne si paní učitelce. Občas chodí i jen s elastickou čelenkou a rozpuštěnými vlasy, paní učitelce to nevadí, nebo aspoň si nikdy nestěžovala 🙂 Konečky zastřihujeme u kadeřnice jednou za rok, častěji ji tam nedostanu a ve dvou letech byla na krátké mikádko, aby se jí srovnaly miminkovské jemné vlásky s těma novýma pevnějšíma, to jsem tenkrát obrečela 😀

martasek
16. čer 2014

Taky máme doma Lociku 🙂. Konečky zastřiháváme cca co půl roku. A ve školce si na spaní vlásky vždy rozpustí a paní učitelky znovu po spinkání učešou.

haninka
16. čer 2014

Ahoj, stále hledám nějaké stránky s návody na copánky a culíky. Kdysi byla nějaká paní v sama doma a tvořila rychlé a doopravdy krásné culíky a copy.. Na netu nic nemůžu najít. Max. Rybí cop.. Nemáte nějaké odkazy? Díky!

betelgeuzz
16. čer 2014
haninka
16. čer 2014

Díky! Super účesy, hned zítra vyzkoušíme tu mašli z vlasů 🙂

sonik05
16. čer 2014

Záleží na paní učitelce. Naše paní učitelky někdy po spaní udělaly jen culík a jindy přišla s nádherným zapleteným copem až od vrchu hlavy 😉

pisisvori
16. čer 2014

Co ma dcera dlouhe vlasy (2 roly) tak ji striham sama.Ofinu kazdych 14 dnu skoro, konecky jsne strihali 1x za rok asi🙂. Docela koukam jak to funguje ve skolkach. U nas "vyzaduji"culik..cop...ne rozpustene. Ale cesou je v zime i kdyz ptijdou z venku a jsou z cepice roz cuchane. Na spani si vlasky rozpousti a po spani je zase ucesou a udelaji culika.