Jaké máte opalováky pro skoro roční miminka?

zuzaaaaa
21. dub 2018
isabelafuentes
23. dub 2018

@monny3
@scruffy
A to je jen vase presvedceni vyplyvajici z diskuze nekde na netu,nebo o tom vite vic a muzete ty domnenky necim podlozit?

35_a_budu_mamka
23. dub 2018

Pouzivam Hipp 30, tubicka s pumpickou a jsem spokojena.

monny3
23. dub 2018

@isabelafuentes já nejsem v chemii a tedy složení až tak kovaná, ale jiní ano a psali přímo výrobci dotazy na složení, protože tak jak je to na obalu, to nedává smysl (je to nekompletní, chybí myslím konzervant a emulgátor) a výrobce ani v odpovědi tuto informaci neposkytl. Jinak ano, informačním kanálem je internet, ale osoby, kterým v tomto směru důvěřuji a ne diskuze z "emimina "

isabelafuentes
23. dub 2018

@monny3 No a můžete sem tedy dát nějaký odkaz na ty důvěryhodné osoby z internetu, které tomu rozumí? Upřímně by mě to zajímalo.

Mimochodem, kde ve složení opalováků například od Badger vidíte ten konzervant a emulgátor? 🙂
Pro porovnání: https://kouzloesence.cz/produkty/badger-opalova...
https://www.eko-plasty.cz/prirodni-opalovaci-ml...

monny3
23. dub 2018

@isabelafuentes admini skupiny Svět non toxic. Co se týče složení od značky Hristina, tady přímo z láhve, s tím, že tam podle nich není uvedené kompletní složení a INCI tak není správně (parafrázuji závěr - v podstatě aby celý přípravek "držel pohromadě" a choval se tak, jak se chová).
Tak pokud má několik lidí zabývajících se každodenně složením různých produktů pochybnosti o složení, dotazovali se a prodejce tvrdil, že konzervantem jsou eleje, vitamín E případně esence atd. tak se tomu radši vyhnu a pořídím něco jiného. Ale jak jsem psala, já se v tom neorientuji a ano, můžu být za hloupou, že věřím "někomu z internetu", ale nikomu to nevnucuji, každý si to může dohledat a pokud tomu rozumí, udělat si sám závěr a rozhodnout se 😉

scruffy
23. dub 2018

@monny3 Přesně jak píšete. Nemám důvod se tu obhajovat ani tuto značku hanit. Ale mám s přírodní certifikovanou kosmetikou mnohaleté zkušenosti a od Hristiny jsem měla intimní mýdlo a sprchový gel pro miminka. Cena mi přišla na čistě přírodní kosmetiku podezřele nízká, ale přičítala jsem to obalům, které byly takové lehce "fórové". Při pohledu na složení tam byly jen a pouze přírodní složky, výrobky přitom solidně pěnily, a intimní mýdlo bylo vyloženě převoněné. Takže jsem chvíli googlila a zjistila, že nejen mně jako naprostému laikovi je tato značka podezřelá a tím u mě skončila.

scruffy
23. dub 2018

@isabelafuentes Jak mi třeba vysvětlíte, že tento výrobek od Hristiny voní prostě uměle po banánu, když v udávaném složení o tom není žádná zmínka: https://www.hristina.cz/prirodni-intimni-sprcho...

lucka662006
23. dub 2018

Hipp OF 50 nedám na něj dopustit, i když používáme jen tak 3x ročně při tom největším pařáku. Když dětem - 2 a 4 roky, začnou červenat ruce a tváře, namažeme a kůže přestane být červená, více se nezhoršuje, i když jsme třeba ještě na slunci. Je opravdu kvalitní. NIkdy žádná alergická reakce.

vercik83
27. dub 2018

Ladival.drahy ale kvalitni