Horečky u šestiměsíčního syna - jsou to zuby nebo 6. nemoc?

katka9184
27. čer 2018

Prosím poraďte,
syn má skoro sedm měsíců a od sobotního rána měl až do včera horečky, střídavě, jak zabíral Nurofen mu teplota vždy klesla, ale i během dne se pohybovala okolo 37,6-37,8 a večer vždy měl přes 38, i v noci.
Nic nechce jíst, pití do něj cpu násilím, jídlo neřeším, hlady by snad dobrovolně neumřel. Ještě kojím, tak si dá i mlíčko. Ale do pusy si nedá sáhnout, na lžičku ji ani neotevře. Přijde mi, že má nateklé dásně.
Včera jsme byli u doktorky, té se nezdála tak vysoká teplota k zubům, tak nas poslala na crp, výsledky byly v pořádku. Od včerejšího rána jsme bez teplot, ale malý se osypal, na obličeji, hlavičce i bříšku, ruce a nohy jsou ok. Ale jestli to je 6. nemoc, tak proč nejí, je neklidný, už druhý večer brečí několik hodin nez usne. Do té doby spinkal v postýlce ukázkově. 😞

hope09
27. čer 2018

Ahoj, zní to fakt jako 6. nemoc. A nejí prostě že nemá při teplotě chuť k jídlu. Měli jsme to stejně.. i s tím spaním. Čekala jsem, že jakmile se zbaví teplot, tak se okamžitě vrátí zpátky do původního režimu a chuti k jídlu, ale musela jsem si ještě tak 3 týdny počkat. A také je možné, že mu kromě 6. nemoci i rostou ty zuby ☹

klaudyse
27. čer 2018

To bude 6. nemoc. Meli jsme to stejne. Navrat do normalu nam trval dalsi tyden po osypani. Nemůžete se tomu divit. Je vyčerpaný z horecek a vůbec z té nemoci. Nechte ho hlavně odpočívat a kojit. Jídlo postupně najedete.

zmrzlinka
27. čer 2018

Je nemocný tak nespi a nejí a brečí.u dětí je to normální. Syn po nemoci jí malo i týden.

yerry
29. čer 2018

Obě holky neměly u 6. Nemoci chuť k jídlu, ani u 5. Nemoci, u nestovic.... ani u jiných nemocí... nemocné dítě prostě moc jíst nechce, pokud kojis, nevadí to vůbec, v MM má tekutiny i výživu....
Já bych řekla taky 6. Nemoc... starší dcera měla červenou osypku na trupu, jako by měla oblečené triko, hlava a končetiny byly čisté, mladší měla i na tváři a různě po těle....A úplně v pohodě mu do toho můžou růst zoubky....😭

toucha
29. čer 2018

Je to 6. dětská nemoc, nemusí mít chuť k jídlu ještě tak 5 dní od osypání. Malý byl po ní protivný ještě další týden o spaní v postýlce ani nemluvím....