Horká a zpocená hlavička u kojenců, máte zkušenost?

aduskak
5. srp 2012

Ahojky,mám 3,5měsíčního chlapečka a má dost často horkou a spocenou hlavičku, teplotu měřím ale nemá. Nemáte někdo prosím zkušenost? Děkuji Aduška

eficenka
5. srp 2012

a má chlapeček bosé nožičky?
v těhle teplech děti nejčastěji odpařují ze sebe vodu ( termolegulace) buďto z nožiček, nebo hlavičkou....
Takže pokud jinak je v pořádku, nemá teploty, pije tak je určitě v pořádku...

anetadr
5. srp 2012

Můj Jiřík to loni měl taky tak v hodně velkých vedrech. Stejně jako nám, je i jim dost teplo - navíc ještě leží, tak jsou z jedné strany pořád zahřívané. Osobně jsem Jiříka měla nahého pouze v plence a když bylo hodně velké vedro, hodila jsem přes něj mokrou plínku. Vlásky jsem mu občas umyla dětským mýdlem - měl je od potu pak i trochu cítit.

kuratkol
5. srp 2012

Naše Nelča to má od narození. Když ji necháme usnout v posteli, tak má kolem hlavičky veliký mokrý hruh. Minulý týden jsem se na to ptala dětské doktorky. Řekla mi, že to je u malých dětí normální. Není žádný důvod,, proč se to děje, prostě to tak je...

veri25
6. srp 2012

my sme to taky měli, a pořád se ještě dost potí na hlavičce, když byl v hlubokém kočárku, tak měl vždy kolem hlavičky mokrý flek. oni ještě nemají upravený termostat,když to tak řeknu, je to úplně normální.já malého v takovýhle vedrech taky nechávám jen v plence a nekdy i bez plenky, at se trochu provzdušní.

veruska007
6. srp 2012

Naši kluci to mají oba 😉. Polštáře převlékám skoro každý den a kočárek máme pod hlavičkou flekatý 😠

missymici
6. srp 2012

Bianka se poti v tehlke vedrech taky...hlavicka spocena a pod ni spocena plina...Podle me to je normalni jako i u nas...Jen aby nam nenastydly...

majka12
6. srp 2012

Taky to mladší má už od narození 😔 Věčně zpocenou hlavičku a zničené zavinky od potu, i když peru pořád. To samé v postýlce. Propotí i polštářek a je mokré i prostěradlo. Plína nestačí, to je jak nic 😝