Hospitalizace kojící maminky půl roku po porodu

evelen
11. kvě 2012

Maminky, mám prosbu, měly byste zkušenost, jak nejlépe vše zorganizovat, jestliže mám nastoupit na 4-5 dnů do nemocnice, a doma mám půlroční miminko, které plně kojím? Napadlo nás, že by mi ho manžel vozil na kojení, ale muž by se staral ještě o šestiletého kluka, takže ne vždy by to asi šlo, a v noci vůbec ne. Navíc po operaci budu mít v sobě různé léky a taky kdoví, v jaké budu formě... Hlídání moc nemáme, uvažuju už o odstavení a um. výživě ☹(. Mimi je na mě šíleně zvyklé, jsem opravdu bezradná. Děkuji vám.

ined77
11. kvě 2012

@evelen ...ahoj 🙂 , tak rušit kvůli tomu úspěšné kojení mi přijde škoda.
pět dní není dlouhá doba a dá se na ni dobře připravit.prostě odstříkat a zamrazit tolik mléčka, kolik je potřeba 😉 .každopádně bych se ale informovala předem o lécích, které ti budou podávat.myslím ale , že v dnešní době se kojícím maminkám vychází vstříc, takže nějak to určitě půjde i po tom 😉 .
ale samozřejmě záleží o jakou operaci jde atd., nejsem lékař 😉 .
držím palce ať vše dopadne co nejlépe a ty jsi brzy doma zase u svého drobečka.
PS:miminko to určitě zvládne na 1* 😵

evaviki
11. kvě 2012

@evelen ideal by bol nadstandard, kde by s tebou mohlo byt aj mimino s doprovodom (treba babicka).. a ak nie, tak postupne odstrikavej mliko, zamraz ho a pak ho manzel pouzije pre mimino.. Po narkoze urcite cca 6 hodin kojit nemozes, takze mlieko odstriekas a vylejes.. potom zalezi uz len na tom, ake lieky budes uzivat.. A neda sa to spravit ako jednodnovy zakrok? Pripadne pockat este par mesiacov s operaci?

evelen
autor
11. kvě 2012

HOLKY, JSTE ZLATÉ, DĚKUJU 🙂. jde o laparoskopické odstranění cysty, která je dost velká a údajně i hnusná, takže asi mi odložit operaci dr. nedovolí. Co si pamatuju už z minula, nastoupím ještě den předem, druhý den samotná operace, a pokud bude vše ok, tak věřím, že by mi vyšli vstříc a kvůli kojení by mě vykopli třeba hned třetí den domů.
Ráda bych se vás ještě zeptala, v jakých nádobkách můžu mlíčko zamrazit? Mám jen dvě sběrné nádobky z odstříkavačky, a pak vážně nevím, v čem mléko uchovat.
Jo, ten nadstandart je skvělý nápad 😎, budu doufat, že zrovna budou mít jeden volný.
Ještě jednou díky 😉

luciebx
11. kvě 2012

drzim palecky.. hele ja co mela dve posledni laparky tak ja nastoupila rano.. a vecer sem sla domu.. no ale asi to mas slozitejsi ze si tam musis polezet par dni. .. a urcite ti muz malyho na kojeni vozit muze.. nebo odstrikas a on si odveze davku domu.

natalie77
11. kvě 2012

@evelen kamarádka to řešila tak, že týden před nástupem do nemocnice odstříkávala mléko, které zamrazila a ještě zakoupila umělé mléko, které manžel použil asi dvakrát. Když přišel manžel na návštěvu, vzal malého sebou a kamarádka nakojila. Vzala si odstříkávačku sebou do nemocnice a odstříkávala jako v době kojení..aby o mléko nepřišla... když se vrátila domů, tak zase najeli na starý režim...
Odstříkávala do takových sáčků, které se prodávají. Jinak já byla také na vyndání cysty a druhý den mě pustili domů. Jeden den příjem, druhý zákrok a třetí jsem mastila domů...Myslím, že déle tam nebudeš, i po císaři se chodí čtvrtý den domů 😉 . Hodně štěstí, určitě to doma zvládnou a o mléko nepřijdeš, horší by to bylo třeba tři týdny po porodu....po šesti měsících je to v pohodě, drzím pěsti.

evelen
autor
11. kvě 2012

díky, holky, moc jste mě nakoply 😎 , já byla s energií pod bodem mrazu 😝

ale s laparo na den - dva jste mě šokovaly... mám cystu na vaječníku a druhou trochu níž, a dr mě předem upozorňovala, že nastoupím den před zákrokem, a pak ještě pár dnů ve špitálu... tak doufám, že to se mnou neni tak zlý... 😔

evaviki
11. kvě 2012

@evelen luciebx ma pravdu.. skus sa dohodnut, ci by si nemohla nastupit rano v den zakroku.. kvuli miminku by ti to mohli dovolit.. den dopredu si tam aj tak zbytocne, ide len o to, aby si nejedla a nemala nahodou teplotu..

evelen
autor
11. kvě 2012

jasně.

ange_de_la_morte
11. kvě 2012

@evelen: ahojky, jak psaly holky s tím nadstandartem, držím ti palečky, nicméně jako zdravotní sestra ti říkám, že se ti nejspíš ve špitále vysmějou , obávám se že takhle to asi nepůjde , nejspíš je asi nejrozumnější opravdu odstříkávát a mrazit .... a jinak někde sem četla na diskuzi že holky mrazí do klasických skleněných sklenek od výživy, jen když to dávají do mražáku nezadělávají víčko, jen to přikryjí potravinovou folii a až to zmrzne teprve zašrubují a prý to funguje ( a rozhodně je to levnější než např. kelímky od Aventu)

papuchalk
11. kvě 2012

@evelen Ahoj, já jsem teď ležela v nemocnici a shodou okolností s námi ležela i holčina s dvouměsíčním miminkem, co šla také na laparku. Říkala, že jednak odstříkávala a jednak učila malou i na UM, protože neodtříkala tolik a bála se, že to nepokryje spotřebu. Její manžel to potom prý střídal. Kojit poprvé mohla po 4 hodinách po anestezii, ale čekala o něco déle. Manžel jí tam malou vozil, nebo potom i odstříkávala, když už měla plná prsa. Takže rozhodně odsávačku s sebou, nebo se dá na většině gynekologií i půjčit. Na mrazení jsou dobré tyto kelímky od Aventu - http://www.philips.cz/c/avent-dite-skladovani-m... , já je používala a doteď je mám třeba s sebou ven na ovoce a tak. A jinak si rozhodně domluv nástup v den operace, té holčině vyšli vstříc, protože ten první den se skutečně vůbec nic neděje, jen měří tlak a teplotu, jinak tam ležíš a zbytečně by Tě to vztekalo. Hodně štěstí, ať to dopadne dobře, je těžké být ve špitále bez dítěte, sama jsem to teď poznala. Tak buď statečná 🙂 .

evelen
autor
11. kvě 2012

moc děkuju všem holkám 🙂