Hotovky pro batole na dovolenku. Máte nějaké osvědčené?

lady742
10. kvě 2022

Ahojky holky,nemáte prosím osvědčené hotové jídlo pro 2lete dítě na dovču, které se jen ohřeje?klasiku z obchodu už by mi nejedla,ona po pravdě nikdy ty skleničky,později ty 1-3r jídla nejedla,od malá je zvyklá na domaci stravu,dcera už ji všechno s námi ,ale na té dovolené se budem povětšinou stravovat v restauracích,což se mi úplně nechce ji dávat.dekuji

konidana
10. kvě 2022

@lady742 Jestli je zvyklá na domácí, tak co jí to zavařit do skleniček a vzít s sebou? Já bych se s tím ale už necrcala, v restauraci se dvouleté dítě nají (jestli to teda není jen samé smažené a hranolky jako u nás). Právě kvůli českým hospodám, kde pro děti maj akorát smažák, jsme zavařovali svoje jídla. Ale jedli jsme to pak všichni, ne že my jsme si dali jídlo v hospodě a dítěti strčili něco ze skleničky. To by neprošlo😂

krisstina93
10. kvě 2022

A kam jedete? Dvouleté dítě se v pohodě mají i v restauraci. Třeba zajít do nějaké italské na těstoviny apod. Ne všude mají pro děti jen smažák a hranolky.

jjasmina
10. kvě 2022

@lady742 naše se v pohodě nají v restauraci, je široký výběr

misamisenka
10. kvě 2022

Bud jime vsichni v restauraci nebo mame vsichni hotovky.cz (udelame akorat testoviny a do toho dame omacku).

jana_zofie
10. kvě 2022

Kdyz je nejhur, da si polivku nebo nejakou rybu. Jo a nemyslim si, ze by jedla ze sklenicky, kdyby videla, ze my si vsichni objednali...

jako_mala_holka
10. kvě 2022

My jsme byli nedávno tři dny pryč (dcera necelé dva roky) a měla teda jednu skleničku, jinak jedla s námi v restauraci, měla kozí sýr s chlebem a zeleninou, se mnou svíčkovou, s manželem jedla špagety, vývar, atd... Celkem se to dalo a byla i spokojená... Snídaně úplně v pohodě, pečivo se šunkou, sýr, zelenina, ode mě ochutnala cornflakes i kousek párku, míchaná vajíčka i omeletu (v rámci 3 dnů)

hasara33
10. kvě 2022

@lady742 ahoj, pokud je to jedlík a není moc vybíravá, tak bych to vůbec neřešila a jedla by prostě normálně jídla s námi 😉 nicméně mi když jsme byli loni na dovolené, tak jsem koupila dětské hotovky od Hipp (viz. foto) 😉 můžeš zkusit ještě doma, zda by to jedla pokud jí to dáš normálně na talíř 😉 já sama to ochutnávala a musím říct, že až na to, že to je málo slané, je to velmi chutné 😉 malá měla tehdy skoro dva roky, když jsme jeli na dovču, jenomže je to nejedlík a u těchto jídel jsme věděla, že se z toho nají 🙂 kdyby jedla vše, tak to neřeším a normálně by se najedla s námi toho, co máme my 😉

me_druhe_ja
10. kvě 2022

Pokud ji všechno a bez problémů, fakt bych ve dvou letech už žádný speciální jídlo neřešila. Naji se normálně s vama. 🙂 Bohužel moje první dítě je pekelny nejedlík, takže já budu sebou tahat skleničky asi do puberty. Teda ji akorát polívky. Ale ne s kouskama...

veruuu_kubesovic
10. kvě 2022

Proč by 2leté dítě nemohlo jíst to samé co ty? nějak si neumím představit, že by 2leťák nechtěl jídlo co máme my, než nějaké své extra...

jako_mala_holka
10. kvě 2022

@hasara33 jo tyhle jsou taky dobré, občas máme doma, když se nechce vařit nebo není čas 👍

nijij
11. kvě 2022

2letakobi už bych skleničky zvlášť nekupovala, v restauraci nebo v bufetu vždycky vybereš něco co sní. A navíc děti jsou pořád opice takže kdyż uvidím něco co se mu bude líbit tak to bude chtít ..

merope
11. kvě 2022

Ze zkušeností - zcela zbytečné kupovat něco JINÉHO než máte vy. Protože to skončí stejně jako na fotce a to "jeho" pak budeš dojídat ty.

merope
11. kvě 2022

@me_druhe_ja Syn má tři a kousek a ve školce už sní oběd celý a bez problémů a teď už sem-tam i celou svačinu, co mu pošlu a sem-tam i snídá (rozuměj 2x kousne do koláčku, 2 kolečka rohlíku...). Držím pěsti, je třeba se snažit a oni se rozjí 😀.

merope
11. kvě 2022

Jo nevím proč, ale syn miluje jídla v čínský restauraci - teda - to jejich maso. Doma do toho ďoube, tak mi vybere maso asi z půlky porce (zelenina je u toho tvrdá, tu nechce), doplní rýží a je nadšený. Samozřejmě to chce něco nepálivýho.

jjasmina
11. kvě 2022

@merope však špagety jsou top 😃

felixfelicis
11. kvě 2022

@merope jo....jedno z prvnich slov bylo Bobobobo (rozumej Bun Bo Nam Bo😅) 🙂

me_druhe_ja
11. kvě 2022

@merope já to nevzdávam. 😀 i když teď zas máme pekelný období...Ale snad je to tím, že mu leze předposlední pětka (už snad 14 dní a furt není celá venku). Na oběd fakt jen polívka nebo kupovaná sklenička.

shirilka
11. kvě 2022

@lady742 Jestli jí s vámi, tak si myslím, že v tom bude chtít pokračovat a ne mít něco extra. Ono se dá v restauraci vybrat jídlo, které by mohla, těstoviny, maso s bramborem apod. Nevim, kolik toho mála sní ale podle našeho malého (21m) bych polévku objednávala porci navíc a druhé klasicky pro nás dospělé s tím, že sní co bude chtít, kdyžtak doobedname něco dalšího.

chris_n
11. kvě 2022

Nevim, kam se chystate na dovolenou, ale dvoulete dite bych nechala normalne s vami jist v restauracich. Vetsina dnesnich lepsich restauraci by mela varit slusne a vzdy se da vybrat nejake rizoto nebo prirodni maso s prilohou. Ja bych z toho nedelala kovbojku. Dovolena je jednou za rok

merope
11. kvě 2022

@me_druhe_ja Já ti jenom dávám naději, že synovi jsou 3 a opravdu výrazně se to lepší. A co vím, tak já "nejedla" do cca 4 let.