Hrajete si, nebo vedete k samostatnosti?

dandana
17. bře 2011

Maminky, mám desetiměs. dceru. Už jsem zde jednou psala. Je hodně živá a o hračky v poslední době nejeví zájem. Spíš by pořad někam lozila (což je určitě normální). Pokud ji chci však udržet na jednom místě, musím si vždycky na zemi s ní hrát. A tak mě jednou napdalo? Hrajete si se svými kojenci? Často? A jak? nebo je vedete k samostatnosti? Děkuji za tipy, rady a názory.

benjik
17. bře 2011

Naše dcerka si od mala ráda hrála s hračkami sama,nás využíla hlavně na dovádění a jiné "sportovní" aktivity jako honička atd.

iira
17. bře 2011

Janicka si hraje sama,ale nekdy si chce hrat i s nami,treba dneska kdyz jsme doma cely den tak chvilkama za mnou prijde a ze si chce hrat se mnou,ale jinak je samostatna hodne ,jen tatinek kdyz prijde tak to je porad -pojd si hrat 🙂

sylvka
17. bře 2011

ahoj,martínek ve věku 10 měsíců nejevil o hračky téměř žádný zájem.hrát jsem si s ním začala tak v 1,5 roce,ale taky dlouho nevydržel.až tak teď toho půl roku si začíná hrát sám a musím přiznat,že ho většinou nechám.jednak si uklidim,uvařim a druhak myslím tím rozvíjí fantazii.většinou když mu do té hry vlezu,tak mu to jen narušim,protože jsem si třeba myslela,že auto bourá a on je to autobus,co vozí lidi,takže je pak malej rozzlobenej 😝

apollo11
17. bře 2011

Já bych ani nechtěla, aby pořád seděla na místě a hrála si s hračkou, připadalo by mi to divný 😀 Už jsem si zvykla, že je to zvědavá střela, i když jsem z toho někdy pěkně unavená, ale je to přirozený.. Ale hraje si taky, se vším možným co najde, jen ne moc s hračkama 😉 Má ráda, když jí u toho sleduju, jakoby asistuju a komentuju - hraje si sama a zárověň se mnou. Ale samozřejmě nejradši má, když se jí přímo věnujeme, nosíme, zvedáme, hrajeme na schovku apod., to výská radostí

fiallinka
17. bře 2011

Jsou prostě děti, které si samy hrají až později - Jurča ani teď, a to má skoro 2,5 roku, se sám dlouho nezabaví... a rozhodně to není proto, že bychom mu pořád chtěli stát za prdelí, ale holt je takový - takže pokud si dítě samo vyhraje, určitě ho v tom podporuj, ale pokud ne, kor v tomhle věku, tak je to absolutně normální..

k.jolanka
17. bře 2011

Ahoj, můj názor teda je, že vést dítě k samostatnosti jde teprve potom až mu ukážeš, jak si vlastně lze hrát, jak se staví, jak se kreslí, jak se hraje s auty, s panenkama...atd atd...jako jsou možná děti, které to umí, ale ze zkušenosti vím, že jsme si s malým nejdříve vždy pohrály, ukázaly jsme mu jak jezdí auta, stavěly jsme komíny, kostičky, věžičky, házely míče do koše-myslím když byl kojenec...a teď jde a hraje si sám, možná je to na povaze, malej je hodně samostatnej a vydrží mi u hračky dlouho, i když také ne vždycky, ale rozhodně bych dítě neodmítala, pokud to chce, tak bych si s ním hrála, když bylo malému 10měs. tak taky furt někam lezl, hl. na gauč, jak jsem si sedla, tak šup a už byl u mě a chtěl do náruče, podle mě je to normální, přece jen ještě se neumí v tom věku tak přemísťovat, ale neboj bude to lepší. A pokud jde o tvojí otázku, tak ano hrála jsem si se svým kojencem, pokud to vyžadoval a v tom věku tak co si vzpomínám bylo u nás aktuální stavět věže z kelímků a malý je boural, pak frčely auta, leporela..

berenika39
17. bře 2011

Mě se zdá nejjednodušší se prckovi přizpůsobit - když o to stojí a dožaduje se, být mu k dispozici. Ale když chce sám objevovat, pátrat, zkoušet, tak ho nechat být v klidu a nerušit ho, nevnucovat se mu. Už jsem si tím skoro jistá - pro dítěě je nejlepší, když prostě s námi žije. Nic víc, nic míň. Žádná křeč, žádné zbytečné snahy o "učení", všechno má svůj čas a všechno přijde. U každého jinak. Nech prcka žít.

pet.s
18. bře 2011

Já jsem starší generace, když byly moje děti malé tak nebylo zvykem si s nimi moc hrát.Sedávaly jsme s maminkami na hřišti nebo u některé z nás a děti si hrály samy.Já si naivně myslela, že si děti umí hrát přirozeně samy. Moje starší dcera bylo dost obtížné dítě, nehrála si a zlobila.Pořád mě musela mít za zadkem. Kluk byl zase samostatný a hrál si. K ničemu mě moc nepotřeboval.(V pubertě se to obrátilo:Baru je holka do světa a kluk se drží máminy sukně a čeká 24hod péči 😀 )Takže nevím, jestli to na ně mělo vliv. Ségra má děti až ted, a jak velí doba, tak se jim hodně věnuje. neteři už je 6 a myslím si, že ta péče a hraní si s ní ji krásně rozvinulo. Je strašně šikovná. Tvořivá, umí si vyhrát, plná fantazie. Ted tuhle otázku řeším u naší malé Terezky. Asi ji opravdu nejprv musíme naučit si hrát a rozvíjet je a pak se výsledek dostaví. Jediné, co vím, že nejkrásnější z dětství je těch prvních 6 let, pak už to jde z kopce 😀 . Takže si je u svého Benjamínka hodlám pořádně užít. 😀 😀 😀
Můj známý říká, Děti? Nádhera, ale neučit plavat, a v 6-ti letech utopit.-)))

weri1
18. bře 2011

tak já si myslím, že čím víc se mu budeš věnovat, když bude malej, tím víc bude samostatnej až bude větší 😉 takže já si budu se svým synem co nejvíc hrát a věnovat se mu, když o to hraní se mnou bude stát

eloana
20. bře 2011

podle me to je hodne individualni...... dcera byla od malicka docela samostatna a nepotrebovala, abych si s ni prilis hrala. Dnes se zavre v loznici a hraje si s panenkama nebo na skolku
stejne stary synovec opak -od malicka vyzadoval pozornost a dodnes potrebuje, aby si s nim nekdo hral.
Synovi je 9 mesicu a take vyzaduje moji pozornost daleko vice nez dcera... a nemyslim,ze bych je vychovavala nejak odlisne, proste kazdy je jiny.

matusaci
20. bře 2011

ja se snazim oboje ale malej stale potrebuje aby se mu nekdo venoval je mu rok a bez nas si nevydrzi dlouho hrat tak ho kolikrat nechvam aby se klidne vyrval....