Hrozný pláč při přebalování. Je to jen vztek?

simlenka
31. říj 2008

ahojky,
mám problém s naší Terinkou při přebalování - do včerejška dobrý, od včerejšího odpoledne katastrofa. Jen jí sundám punčošky a sáhnu na plínku, tak začne strašně plakat - tak jako by ji to bolelo nebo měla strach nebo spadla a natloukla si - no prostě pláč šílenej, spousta slz a i když s tím přestanu, tak ještě dlouho a dlouho utěšuju než přestane plakat... Nic viditelnýho jí není, žádná opruzenina nebo tak...

když leží na bříšku a hraje si, tak se svlíknout nechá - i přebalit, ale je to dost náročný...

Nemáte někdo zkušenost? Nevím jestli jde o vztekání nebo něco takovýho, ale podle toho usedavýho pláče bych řekla, že ne... nevím, no...

kitty68
31. říj 2008

ahoj
tak u nas taky neco podobneho nechce se nechat, onehda js ji prebalila jen 1x za den 😅 protoze se nechce nechat, place, toci se, leze pryc no tak js ji rekla at si teda zustane v pocuranem kdyz ji to nevadi.

a taky kdyz u toho stoji nebo sedi mi na kline tak v pohode

gabinaf
1. lis 2008

My taky máme hysteráky kdykoli je čas přebalit. Začalo to asi před měsícem a trvá, naučila jsem se mít po ruce různé neznámé věci, které mu dávám a on se na chvíli zabaví a povede se mi ho přebalit. Mám pocit, že to je dost běžné, hodně holek má stejný problém, je to tím, že nechtějí na záda. Náš se taky nechá přebalit jakkoli jinak, ale to nejde. Takže řve a nebo se kouká na neokoukané 🙂

binki
1. lis 2008

znám to 😀 , občas přebalujeme ve stoje, občas v chůzi...taky tak usedavě pláče při oblíkání a vysvlékání a teď už i po koupeli a taky při dalších příležitostech

barusha
1. lis 2008

Ahojky, tak my zatím u přebalování dobrý, ale úplně hystericky sputí, když ho po koupání oblékám. To je úplně šílený. Pořád dobrý, dobrý, smějeme se a jen přetáhnu bodíčko přes hlavu...

pavlina05
1. lis 2008

...ahoj u nás přes den ok, ale vnoci se nechce nechat přebalit. TAk na radu okolí už od včerejška přes noc nepřebaluji. Ale pak to stojí ZA TO

schwarzovka
1. lis 2008

u nás to samé...bude to asi věkem...koukám, že máme všichni skoro stejně starý dítka...jináč nevím, proč ho to tak štve ☹

majaaita
1. lis 2008

Simlenko, když to není vztek, spíš bych řekla, že se opravdu někde uhodila, nemusí to být vidět, třeba si někde blbě sedla a při přebalování se jí to připomene. Nebo jí možná bolí záda, kostrč ....
Snad to brzy přejde.

haninka
5. lis 2008

ahoj 🙂, my okřičíme snad každý přebalování...jen když přebaluju po kóju, tak to naší Terce tak neva..Už jsem si řikala, jestli nezačnu přebalovat až po kojení..otírání prdelky ji nevytáčí tak, jako cikulky, to má nožky překřížené na bříšku a vůbec mě tam nechce pustit..a když ji myju při koupání, tak ji to vůbec neva.. 😒
koupání máme rádi, ale vždycky končíme hysteráčkem, buď začíná u olejíčkování, nebo u oblíkání..dneska se ani večer nemohla uklidnit u prsa. Bradavku měla v pusince, ale pořád břečela. Bylo mi ji tolik líto, ..ale myslim, že je to tim, že byla přetažená..??

ivusakos
5. lis 2008

Jojo, náš malej taky řve při přebalování. Koukám, že povětšinou je to kolem desátého měsíce. Halt nechtěji ty naše dítka ležet na zádech, no🙂 U doktorky na kontrole řval na váze i na míře, protože musel ležet, ale jakmile bylo hotovo a zvedla jsem ho, tak spokojenost. Jinak, přebalování ve stoje je hrůza!!! Ještě jsem tu plenku ani jednou nenandala dobře 😀

chico
6. lis 2008

My máme něco podobného. Zase při koupání vlastně koupání je v poho, ale pak při osušování a mazáni, vytahování sušínku a pak to nejhorčší plínka a oblíkání. A to trvá už osm měs. a to je každý den. To je, ale fakt na zbláznění.

bastamama
7. pro 2016

Ahoj maminky, mame 16 denniho chlapecka a taky neskutecne rve u prebalovani, oblekani vseho, neni to ani tak plac, jako vyslovene rev, dela to pred kojenim i po kojeni, neplati na nej ani dudlik, ani mluvit, ani šššš ani broukat, proste rve. Nevim, jak ho zklidnit, protoze jak sebou vzteky mydli, tak se neda ani poradne prebalit a obleknout 😀😔

skyvik
7. pro 2016

Mně takhle dcera jako malinká brečela u přebalování, protože jí byla zima. Ale přešlo to, teď by zase nejraději chodila nahá 🙂 Radou je rychlé oblékání 🙂

monikagurthova
7. pro 2016

@simlenka to mame taky proste ji vadi ze ji rusim od hraní si kolikrát ji dam do rukou třeba hračku aby se zabavila a nebo prebaluji na bříšku a zavázat takhle látkovou plenku to je výkon 😀

anve77
7. pro 2016

@monikagurthova tato diskuze je 8 let stará a její dítě už určitě chodí do 2 třídy....😉

monikagurthova
7. pro 2016

@anve77 no jo vidíš jsem si nevšimla 😀 děkuji

anve77
7. pro 2016

@monikagurthova Já už si na to dávám pozor, kdysi jsem odpovídala taky na 10 let starý dotaz na příkrmy a děcko už ve škole 😀 Tak jsem se zasmála. Ale nijak špatně jsem to nemyslela..jen jsem upozornila. Taky díky🙂

monikagurthova
7. pro 2016

@anve77 ja vím taky jsem se tomu zasmala 😀

anve77
7. pro 2016

@monikagurthova na druhou stranu vlastně řeším něco podobného, a to, že se mi při přebalovaní začne dcera točit do vývrtky a je neskutečně rychlá a než zareaguju a než ji spacifikuju a zafixuju, je pryč.... takže hračku zkusím!!🙂

monikagurthova
7. pro 2016

@anve77 ja ji jeste dávám do ruky vlhcene ubrousky se ji líbí ja to susti proste jakkoliv zabavit 🙂 tak aspon k něčemu to bylo 🙂

anve77
7. pro 2016

@monikagurthova Jj tohle přesně mi taky čmajzne a umí je rozlepit a potom má ubrousků plnou pusu 🙂 Každopádně moc díky 🙂

mones88
15. bře 2017

@bastamama taky mám takový problém u převalování a ráda bych přišla na to jak z toho ven, jediný co ho asi uklidňuje je když v koupelně při převalování vrčí pračka nebo sušička a je tam hodně teplo to je klidnější jinak je to taky vždycky Sodoma Gomora.