Hubené dítě. Jak probíhají vyšetření?

mayerka
22. dub 2010

ahoj maminky, náš Jára má 18 měsíců, 85cm a jen 10kg, doktor nás dnes na kontrole strašil, že jestli se do 3 měsíců nespraví, pošle nás na nějaká vyšetření a odběry krve. Chci se zeptat, jestli některá víte, jak taková vyšetření probíhají a jak tak malému dítěti odebírají krev? To si nedovedu vůbec představit... 😝 Mě taky pořád obviňují z anorexie apod. (178cm, 59kg), ale u nás v rodině je to normální, i máma i brácha jsme vyžlata. Jára jí celkem dobře, dokonce i líp než některé děti, které mají váhu v pořádku... Najde se maminka se žížalou, co mi poradí? Díky

jjaanca
28. dub 2010

Ahoj holky, četla jsem hlavně začátek diskuze.............a dcera je taky hubeňour. Ona teda měla hezkou porodní váho, 3,33, ale v roce 7,77 a teď ve dvou má cca 81cm a 10kg. Takže na začátku byla v grafu v pohodě a pak to šlo postupně z kopce. Ale doktorka je rozumná, dcera jinak zdravá, tak nás nikde po vyšetřeních nehonila. Stačí se podívat na mě: 158cm a 48kg a je jí všechno jasné.
No ale teď v poslední době řešíme krev ve stolici, tak jenom doufám, že to nemá souvislost - třeba celiakie nebo tak. Jdeme na vyšetření až na konci května tak jsem zvědavá. ☹

evinkaa
28. dub 2010

bereni: Ona právě jedla krásně, až teď to nějak od února začalo pokulhávat. Vylezla nám dole stolička i přesto, že tam zatím máme jen jedničky, tak to možná i bylo tím. Teď jsou prsty zase pořád v puse, ale už jí skoro jako tak o vánocích, to baštila, co jsem nachystala. Teď měla dny, kdy vypila třeba jen litr mlíka a víc nic jsem do ní nedostala. Ale nenutím ji. Nemá se to a koneckonců... stejně to nepomůže a pak je vše jen a jen horší. Taky chce pořád chodit. Sama se hrozně bojí, ikdyž si myslím, že už by pomalu sama chodit měla, ale za ruku nachodíme snad i nějaký ten kilometr denně. Hrozně ji to baví. 😉
jjaanca: Přeju hooodně štěstí, snad to nebude vážné.

anky
28. dub 2010

Taky se přidám 😉 Mám dceru Aničku, je jí 5 a půl roku.
V roce 7,95kg
Ve dvou 9,6kg
V pěti letech 15,5kg 😀
A dneska pět a půl roku 17,7kg 😀
Vyšetření jí dělali v roce a půl a tehdy vše v pořádku, primář říkal, že pokud bude přibírat za měsíc 50g, bude spokojený 😀 to splňovala, tak dobrý. Anička baštila vždycky za dva, taky ale za dva vydala 😀 Hlavní je, aby děti rostly, váha není tak důležitá. Dcera je sice menší, ale v tabulkách už stoupá, dneska má 109,5 cm, jsem spokojená 😀
Syn má myslím normální váhu ve dvou letech 87cm a 12,2kg 😉

berenika39
28. dub 2010

☹ omluva za mimotéma 😉

jjanca - ted jsem byla s petrem na infekčním kvůli krvi ve stolici, měl to docela dost, najednou, s průjmem. z výtěru našli campylobakter.
http://www.eufic.org/article/cs/artid/campyloba...
volali mi z hygieny, připadla jsem si děsně 😝 , prý to může být z nedostatečně tepelně upraveného masa nebo vajec, to u nás nepadá v úvahu, dávám bacha, z uzenin - ty krom šunky nejí, a nebo přišel do kontaktu se syrovým masem, stačí málo - a to asi jo 😉 , když vařím, sedává u mě v rohu na lince a vaří se mnou, jasně že něžužlá syrový maso, ale utěrku třeba do ruky vezme, stejně tak třeba sáhnul na nějaké nádobí, no prostě tohle se stát mohlo.
neléčí se to, jen kontrolní odběry, petr mě l probémy jen asi tři dny, pak už úplně dobrý.
tak jen aby ses nebála, nic to nebude.
v nemocnici hlídali jen tu krev, množství, protože malinkým dětem se někdy zakousnou střevní kličky a krvácení může být nebezpečné, to se nepotvrdilo, ale bud v klidu, mudra mi tam řekla, že takové krvácení je masivní, akutní a velké množství krve najednou. držím palce a neboj, bude to ta baktéééérieeee 😉 . způsobuje krev ve stolici, poškodí střevní stěnu. máme ted mírnou dietu, nic dráždivého, žádné zbytečné barevné 😉 věci, koření, nic dráždivého.

berenika39
28. dub 2010

jen bych možná o ten výtěr žádala hned, je divný, že vás něchají čekat měsíc. nechceš to zkusit dřív??

draga
29. dub 2010

berenika vítej kapylobakterii jsme si užili v únoru fakt děsný ...taky jsem nevěděla kde jsme k tomu přišli... 😝

jjaanca
29. dub 2010

berenika39 u nás je to něco jiného, dcera průjem vůbec nemá. Našli jí v konečníku prasklinku, a nechce se jí hojit, tak doktorka řekla, že to střevo asi není v pořádku.

kulimka
29. dub 2010

tak jsem četla úvodní příspěvek, tak reaguji na něj. Každé dítě má dědíčné dispozice. Má dcera měla v šesti letech 16 kg a stále je štíhlounká. Můj synovec má pět let a má 13,5 kg a je malý. prostě hubeňour. rodiče má malé a taky štíhlé. Takže je celý táta. a je naprosto zdravý.

berenika39
29. dub 2010

jjanca, tak to jo, držím palce, at jste brzo ok, mě to jen napadlo, že by to mohla být ta protivná bakterie.