Hubené dítě. Jak probíhají vyšetření?

mayerka
22. dub 2010

ahoj maminky, náš Jára má 18 měsíců, 85cm a jen 10kg, doktor nás dnes na kontrole strašil, že jestli se do 3 měsíců nespraví, pošle nás na nějaká vyšetření a odběry krve. Chci se zeptat, jestli některá víte, jak taková vyšetření probíhají a jak tak malému dítěti odebírají krev? To si nedovedu vůbec představit... 😝 Mě taky pořád obviňují z anorexie apod. (178cm, 59kg), ale u nás v rodině je to normální, i máma i brácha jsme vyžlata. Jára jí celkem dobře, dokonce i líp než některé děti, které mají váhu v pořádku... Najde se maminka se žížalou, co mi poradí? Díky

vojtisek2007
22. dub 2010

mayerka - asi taky máme žížalu (nebo jsou holky drobnější) a to Eli teda starší a měla v út na kontrole 10,6 kg, nevím teda výšku, ale mudra nic nenamítala, že by měla malou váhu 🤐 . A jí naprosto bezvadně. 😉

alenka83
22. dub 2010

Ahoj, asi bych se podivila nad takovýmto dr. Co je to za nesmysl? My jsme taky hubení, v 18ti měs jsme měli sice o 2 kg více, ale myslím, že je to normální, zvlášt, když máte dispozice v rodině. Proč hned vyšetření? Copak je jinak něco v nepořádku? No, to se mi nějak nezdá. Jinak odběr probíhá stejně jako u dospelého, ze žíly, buď na zápěstí nebo v předloktí. Máme jich už pár za sebou☹

mayerka
autor
22. dub 2010

Díky za bleskovou reakci 🙂 Doktorovi se to nelíbí, protože od narození se plazí v grafu těsně na té jejich spodní hranici, a teď to ještě malinko kleslo níž... No tabulky no.. 😠 Alenko, jak dítě vydrží neškubat rukou, když ho do ní píchají? 😲

kalo
22. dub 2010

mayerka: tak my jsme obdobný případ...malá měla v roce 8 kg, ve 2 letech 10kg, teď ve 2letech a 9 měsících cca.11,5kg. Jí naprosto normálně, žádné nechutenství. Má prostě rychlé spalování. Odběry jí dělaly kolem roku, v nemocnici je to z žíly rychlovka-toho se neboj. Měla vše v pořádku. Je prostě drobná. Já mám taky 45kg a 164cm, takže taky žádná váha. Když seš ty hubená, tak je jasné, že nebudeš mít nějakého hrocha.... 😉

marooshka
22. dub 2010

mayerka: moje sestra má dvojčata, teď v létě jim budou 3 roky. Koukala jsem na fotky kde jsou ve 2 letech a kluk měl 86 cm a 10 kg. Ve dvou letech! A doktorka je nikam neposílala. Myslim že to je v pohodě, navíc když píšeš že jsi taky vyžle 🙂 , některý děti jsou prostě drobci, to se pak srovná. Buď v klidu.

draga
22. dub 2010

mayerka...záleží na pohledu doktora...náš prcek se narodil měl 2,7 kg, v 18 měsících vážil 9820g ...doktorka napsala do průkazky drobné dítě a konec...sama říkala, že moc nechápe, proč se pořád doktoři snaží aby děti vážily x kg, když rodiče jsou drobní...ale z odběru krve neměj strach oni to doktoři umí a aspoň budete mít klid...malýmu krev brali v půl roce, taky pro klid...
teď jsou malýmu 3 roky na kontrole vážil 14,10 takže tak nějak v normě...neboj se nic to bude rodové 🙂)) jen někteří doktoři se drží tabulek 🙂)

draga
22. dub 2010

ještě čtu, že se od narození palzíte po čarou 🙂) tak vítej do klubu 🙂)) taky jsme byli podčárový...ale řeknu ti lepší jak nadčárový 😀 😀

milik75
22. dub 2010

Ahoj, to je teda nesmysl! Muj syn mel v roce 10kg, ve 2 letech 12kg a ted ve 3 jen 14kg a je vysoky 98cm a nikdo nic neresi. Jasne, ze je hubenejsi (jako moje cela rodina) , ale ji dobre a skoro vsechno az na par vyjimek. Vubec bych to neresila, pokud ty sama nemas pocit, ze dite strada. Jinak krev nam taky 2x brali, ale z jinych divodu a to uz v roce a bud to delaji na zapesti, nebo klasicky ze zily v predlokti, ale bylo to dost komplikovane, protoze to strasne vzpouzel. A jednou byl tak chudak vystresovany, ze mu krev uplne zruhla a museli jsme prijit za hodinu zas, ale musj synje dost divoky a jakykoli zasak na jeho osobu bere velmi tezce, takze i doktoru dost trpime vsichni vcetne sestricek.

vladimuraz
22. dub 2010

Ahoj, mně ta váha přijde celkem v pořádku -moje dcera má 10,5 kg ve 2,5 letech 😉 Pro klid duše ať mu doktor krev vezme, není to nic hrozného, bere se jí malinko, když se sestřička trefí, je to hned hotové, dítě většinou držíš spolu s doktorem, prostě ho znehybníš, lehneš na něj.... 🙂 Za minutu o ničem nevědí, neboj 😉

mayerka
autor
22. dub 2010

děkuju za uklidnění... Doktora se musim zastat, on je vážně fajn, je s ním rozumná domluva, ale asi se taky musí nějak krýt, aby to "nezanedbal". Ten odběr mě teda děsí nejvíc, protože on dost vyvádí, když na něj někdo cizí jen šáhne, a na ten odběr musí být nějak v klidu... Každopádně jsem ráda, že v tom nejsme sami...

draga
22. dub 2010

mayerka neboj malýmu brali krev už x krát a vždycky se to nějak povedlo, navíc je to rychlovka. a umí to nabrat i při *boji* ..a jak sama píšeš jde spíš o to aby měl doktor a taky vy jistotu... 😉 a umí to nabrat i při *boji*

draga
22. dub 2010

píšu jak tatar 🙂

mayerka
autor
22. dub 2010

díky díky díky všem 🙂 už se tak nebojim 😅

helabella
22. dub 2010

U nás je to podobné -- první dcera bude mít v létě 4 roky a váží 12kg! A druhá bude mít teď 2 roky a má 9,5kg (v roce měla dokonce jen 6,5kg). Byla jsem s nimi na endokrinologii a jsou obě v pohodě, prostě budou drobnější. Naše doktorka to naštěstí chápe, holky jsou zdravé, spokojené, jen prostě pidi 🙂

alenka83
22. dub 2010

Mayerko, jak píšou holky, je to rychlovka a oni si hlavně umí poradit se všema dětma, však nebudete první ani poslední. Mě naposledy malýho nemohli napíchnout, tak ho odnesli pryč a poradili si. Nebylo mi dobře, to je jasný, plakal, ale za chvíli to bylo už dobrý, neboj, zvládnete to, oba. Jinak každej rozumnej dr se asi krýt nepotřebuje, když vidí, že je vše v pořádku. To mi přijde opravdu divný, asi bych to s ním nejprve probrala, než vás bude honit po doktorech. A to, že jste nesplnujete tabulky tak jak oni mají psáno.. nic se neděje, každé dítě má své tempo🙂

oli.k
22. dub 2010

Mayerko, souhlasím s holkama. Navíc důležitější kritérium je, jak roste do výšky, aby se růst třeba v určitém bodě výrazně nezpomalil nëbo nezastavil. A to vypadá, že tvůj prcek je úplně v normě. Jestli jste s manželem štíhlejší, tak bych si ani s váhou starosti nedělala. Důležité je, že má svoje plynulé tempo, byť na čáře. Jestli je prcek jinak v pořádku, tak bych s těma doktorama taky asi počkala. Jenom teda pokud byste měli třeba v rodině nějaká onemocnění, tak potom asi pro klid jít na odběr.

mayerka
autor
22. dub 2010

oli.k - tak s růstem problém nemáme, vytahuje se víc než dobře 😀 Manžel moc štíhlej neni, ale ta naše rodina je přímo vychrtlá. I o sobě vím, že jsem hubená až nezdravě, ale nic mi není. Možná mě teď zlobí štítná žláza, tak někdy se chystám k dr, aby na to kouknul... Na ty odběry s ním pro klid duše půjdu, už kvůli tý štítný žláze, jen jsem si nedovedla představit, jak jí malýmu vezmou, ale po přečtení příspěvků maminek jsem klidnější. Pokud budou odběry OK, nikde už se vláčet po doktorech nenecháme.
alenko - tobě ho odnesli? To by se malej asi zcvoknul...
draga - fajn, když vás zvládli i při bitce, tak nás snad taky 😒
milik75 - to tvoje vyžle je vyžlovatější než naše !!! Jára taky cizí nesnáší..

nency
22. dub 2010

Tak holky, moje Danča má 9 kg a měří 80 cm. Porodní váhu měla 3,6 kg. Dnes jsme byly na očkování a chtěla jsem po mudře nějaký typ na přípravek, aby více přibírala a měla větší chuť k jídlu. A řekla mi, že na to nic není a že je to rodové, když jsme v rodině hubený, tak dítě nemůže být sumo. A dokonce mi řekla, že kdyby měla 10 kg, tak už by to na ní bylo moc a vypadala by tlustě, prý je drobná, mám jí nechat co sní, to sní a neřešit to. 😉 Jinak bude nám 16 měsíců. 🙂

cimlik
22. dub 2010

Ahoj, Vojtíšek má ve 2 letech 10,5 kg a 88 cm. Je fakt, že by měl ve svém věku asi jíst víc, ale je to veselé a zdravé dítě, takže je snad vše v pořádku. Doktorka sama říkala, že je to lepší, než kdyby byl tlustý. 😉

draga
22. dub 2010

mayerka...oni to fakt umí...my byli párkrát v nemocnici a brali mu krev docela často...takže i věděl do čeho jde...ale fakt to funguje rychle...když byl menší tak jsme ho držela já a sestřička, teď když už byl větší mě k tomu ani nebrali...radši 🙂 ale fakt je, že děti tohle snáší asi líp než my matky... 😉

verbalinka
23. dub 2010

Mayerka, zbytečně tě doktor děsí. Můj syn má 16. měsíců a má 89,5 cm a 11,3 kg 😅 Je prostě po nás, nemá po kom být "tlustý". Být tebou to neřeším, pokud dobře jí a pije 😉

janeyzelvicka
23. dub 2010

Dcera měla v roce a půl necelých deset kilo (a to sestřička ještě dost zaokrouhlila), a 80 cm, a mudra v pohodě, říkala, že je drobnější, ale že se to sleduje hlavně, až jim budou 3 roky-.

akcijy
23. dub 2010

zdravím....z toho si mayerko nic nedělej. My sme měli porodní váhu 2.68 kg a dnes máme dvacet měsíců a máme 8.200kg. Nás taky tahali po vyšetřeních až nakonec konečně doktorka dostala rozum a došlo jí, že to budou geny. My sme s manželem taky takovy. Já sem to zažila tu krev.Dceři nebylo ani půl roku. Zaškrtí ji ručku, chytí ji a když ji nemůžou najít žílu, tak zapíchnou do ručky a až pak jí tam všude jezdí a hledá žílu....Doktorku jsem samozřejmě okamžitě změnila. Jakmile jsem přestoupila k jiné a ptala se mě proč. Po mé odpovědi se nestačila divit co za doktorku to vlastně vystudovalo.... 😅

mayerka
autor
23. dub 2010

ahoj maminky, děkuju za odezvy.
Akcijy - ježiši, to je teda krásnej odběr... Tohle dělat Járovi, tak jim snad urazim ruku... To mi právě taky nejde do hlavy, když mu nejsou na ruce žádný žíly vidět... Ale jak psala Draga, asi to holt musí umět, a ne jako u vás...

draga
23. dub 2010

mayerka fakt se neboj ...tohle je až nějak moc drastický jezdit jehlou...však doktor vidí jaký má dítko žíly a většinou to těm malým berou ze zápěstí...

draga
23. dub 2010

teda z hřbetu ruky...

shaula
23. dub 2010

Mayerko - naši mají 21 měsíců, 85 cm a 10 kg (zřejmě necelých, už jsem je měsíc nevážila, tak nevím přesně). A doktorka nic neříká, prostě jen že máme štíhlejší děti, ale prospívají, jsou živí, tak nevidí žádný problém. Jen minule poznamenala, že jsou na hranici třetího percentilu 😅 Navíc jestli jste v rodině štíhlouncí, tak co tvůj doktor plaší? Já bych to vůbec neřešila... U nás je to naopak (jsme spíš všichni otesánci 😀 a děcka hubené).

S odběrem krve u dětí nemám zkušenost (tedy myslím ze žíly, krev klukům sice brali, ale to bylo jen z prstíku), ovšem u mě je to taky horor, mám asi neviditelné žíly, skoro všichni mi je hledají, občas i tím rejděním zapíchnutou jehlou (fakt chuťovka), zažila jsem jen jeden bezproblémový odběr ☹ Takže je to jednak o šikovnosti odebírajícího, ale taky o tom, jaké má kdo žíly...

kytinka
25. dub 2010

Ahojík holky tak schválně jsem se přišla kouknout kolik ty vaše dětičky váží páč u nás je pravý opak, v jídle jí musím hodně krotit a ve 21 měsících měříme 88cm a vážíme cca 13-14kg na macíka nevypadá, ale je pořádně těžká 😀

sarlotta
25. dub 2010

Holky mrkněte se na percentilové grafy tady :http://www.rustovyhormon.cz/rustove-grafy
a projděte si dotazy maminek🙂
Náš malý má skoro v 5letech 15kg a měří 104cm.. je naprosto zdravý a normální kluk.
Taky to furt řeším a pátrám, ale i odborník mi napsal, že pokud dítě roste pravidelně... cca 3-5cm za rok tak je úplně v pořádku, důležité je aby drželo jednu křivku na určitém percentilu.

Kdyby mělo nějakou nemoc, tak bude zvracet jídlo, mít průjem nebo příznaky celiakie-světlou mastnou stolici, která plave.

cernovlaska
25. dub 2010

Ahojky 🙂

zrovna v pátek jsem byla s malým u dr a poprosila jí,aby mi ho převážila a teď,29.4. mu bude 17 měsíců a váží 9,15kg. Kolik měří nevím,ale je docela dlouhánek,v roce měl 77cm a 8400g,takže drobek,ale moje dr nic nenamítá,hlavně,když zdravě přibývá a nehubne 😉. A to já,ani můj muž,nejsme žádní drobci,prostě to zdědil z jiného kolena 😅. Je to hodně o dr,každý to má jinak a každý danou situaci řeší jinak 😉