Hyperaktivita u dítěte. Co s ní dělat?

svobodka
27. črc 2009

Milé maminky, nemáte některá zkušenost s hyperaktivitou u dítěte? Našemu prckovi byl rok a půl a už mi přijde celkem nezvladatelný. Pořád jsem si říkala, že je živější, ale posledních pár dní mi přijde, že mu pořád musím něco zakazovat, plácat přes ručičky a mnohokrát už dostal přes plínku ☹ Dělám to nerada, ale opravdu už nevím jak na něj. Po dobrém to prostě nejde. Dělá vše co nemá, neposedí (ani u jídla), hračky ho baví max 2 minuty, pak s tím mlátí a jde kramovat kuchyňskou linku, kde vezme vše co dělá největší rámus a bouchá s tím, mlátí mě, malžela i kocoura se psem, je často rozmrzelý, kňourá i když mu nic není, pořád mě někam tahá atd... Je prakticky nemožné s ním uvařit, protože je neustále na stole, na televizním stolku, kde tahá televizi na sebe, vypíná, zapíná, přepíná, prostě vše co mu zakážu, tak dělá. Venku jen běhá, nedokáže normálně chodit a má celkem výdrž ☹ Každý, kdo ho pozná, tak mi dává za pravdu, že to s ním nemáme jednoduché, tak to asi není v pořádku nebo je to opravdu jen živé dítě?

veronika.h
21. říj 2010

@hatinka
@lucie.krajcarova
No holky, ahojte, taky se přidávám do klubu. Uvažuju, jestli vůbec někdy najdu odvahu a sílu mít druhý dítě. Od malička to byl celkem záhul, malej je raketa. Vím, že hyperaktivita se u takto malých dětí ještě nepozná, tak se můžu uklidňovat aspoň tím. Jediný, po čem touží je pohyb, takže musíme být pořád venku, doma je to na zbláznění. Teď už mi nevydrží ani u jídla a začal se vztekat úplně u všeho, hlavně oblíkání, to ho tady honím po celým bytě. Jako mimčo spal po 20minutách mezi kojením, jinak vřískal, takže jsem ho musela jen nosit a drncat v kočárku metr vysoko. Teď už je to mnohem lepší, je s ním sranda, ale ty nervy!!!! Dost často ztrácím trpělivost, zařvu a musím se jít uklidnit do vedlejšího pokoje. O tom bordelu doma ani nemluvím, nemůžu sem pozvat nikoho, bych se hanbou propadla.
Druhý dítko plánuju, až bude malej mít rozum a bude možné ho zabavit a UNAVIT nějakým sportem, takže to vidím tak na předškolní věk🙂

hatinka
21. říj 2010

@veronika.h Taky jsem použila tvá slova, druhé mimi se odkládá na dobu, až bude mít malej rozum, na to mi manžel řekl, tak abychom ho vůbec měli 🙂Doma taky všude bordel, do toho se stěhujeme, takže balím a malej mi to všechno vyndavá. 😠 Krom toho brzo ráno vstává a většinou tak 2x ještě v noci. V kolik se ti budí malej, spinká v pohodě?
KOukám, že tvůj Matyášek je stejně starý jako můj Matýsek. 🙂

veronika.h
21. říj 2010

@hatinka spaní v noci? Co to je?? JAk rostly zuby, tak se moc nespalo, dneska v noci vzhůru každou hodinu, ale teď je nemocnej, tak to je asi tím. Předtím poprvé 3x po sobě prospal celou noc, ale to byla fakt náhoda, jinak se budí tak 2-3x a kňourá, někdy třeba až hodinu, Ráno vstává okolo 6.45. V noci k němu začal vstávat manžel, protože já jsem to už nedávala. Teď je fakt pěkně blbý období a já jsem pěkně vyšťavená a vynervovaná ☹

hatinka
21. říj 2010

@veronika.h Připadá mi, že popisuješ naše dítě 🙂 už taky melu z posledního. Zuby jsou svinstvo, nám ted rostou stoličky.

crca
21. říj 2010

Teda u paní co zakládala toto téma a já to četla,jsem se (teď už)začala fakt smát,protože jsem měla pocit,že popisuje moje děti 😀 😀 Měli jsme toto období mezi 12-15 měsdícem,jak když jim ruplo v bedně a ještě ke všemu OBOUM!! 😠 Měla jsem pocit,že to fakt nezvládám,v noci jsem u nich byla i 12x za noc,přes den všude vlezli,na všechno vylezli a jak tu bylo zmíněno,,,,,,, ,uvařit blbou bramborovou kaši to byl úspěch 😖 6 brambor jsem loupala i půl hodiny 😕 Poslední týden jejich velké aktivity jsem už fakt i brečela,protože na ně nic neplatilo,já doma sama,manžel chodí až k večeru.....:pak najednou jak když utne,v noci se vzbudili tak 4x(dohromady) a příjde mě,jako když se vzbudili dva jiní človíčkové 😅 ,ano zlobí,ale najednou jako když se jim ten mozeček zase trochu vyvinul,další etapa jejich života zažehnána,já přežila a oni taky 😀 😀 Je pravda,že holka je taková živější,jak nemá nohu aspoň na jídelní židličce tak se snad ani nenají 😀 neposedí u ničeho nevydrží. 😅 Bohužel,manžel byl opravdu hyperaktivní dítě s papírem,takže doufám,že tohle zdědí jen jeden,nebo budu muset vyhledat nějakou větev a koupit si lano 😀 😀 (to je vtip)Myslím si ale,že je to jen prostě další etapa,teď jsou v pohodě,ano zlobí,ale je to jen o kárání,nebo symbolickém plácnutí přes plínu,nic co by mě vytočilo na maximum 😅 Takže maminky držte se,opravdu to přejde!!! 😉

veronika.h
22. říj 2010

@crca jéé, ahoj, tak dětičky jsou pořád hodný??? To je super 🙂 🙂 🙂 . Já jsem si taky včera pořvala už a cítím se za to hrozně. Matyáškovi nebylo moc dobře a neustále plakal, nechtěl jíst, spát. MAnžel do večera v práci, nepřišel dřív než v 7 a pak šel hned na trénink a já na malýho dost zařvala, když ani večer do sebe nedostal kousek kaše a jen ječel 😔 ☹ . Ale dneska v noci už lepší a i teď se zdá lepší.

@hatinka Matymu teď leze poslední stolička, koukala jsem na dáseň a měl ji pěkně krvavou a včera jsme si všimli, že má i celou tvářičku nateklou, tak možná byl protivný i z toho. Ještě ty špičáky, to bude dílo zase 😒 😒

Pro mě je strašný každej den vymýšlet jinej program, doma býváme jen dopoledne a to ještě většinou musíme chodit ven, protože ho to tady samozřejmě nudí. Pak se nají, dám ho spát (před 14 dny začal konečně spát jen 1xdenně). Spí tak 1,5hod, někdy i 2. No a pak se sbalíme a jedeme do Brna (bydlíme za Brnem). Jezdím buď za mamkou nebo za tátou, oni chodí z práce kolem 4.hodiny a já si aspoň na chvilku vydechnu, že na něj nemusím dávat pozor sama. Před 7 jedeme zpátky a to už je doma MM, pokud nemá trénink, tak se s malým nají a vykoupe. Naštěstí nemáme problém s usínáním, naučili jsme ho usínat samotnýho. Tak si připadám tak nějak neschopná, nejsem ráda, když jsem s malým sama doma, neustále někam prcháme. 😝

hannah23
22. říj 2010

Ahoj holky, já nevím, ale asi je náš Maty taky hyperaktivní, v těhu jsem o něm nevěděla, ale co se narodil, tak je hrozně akční, furt se vrtí, kope nohama, máchá rukama ve všech polohách i když ho nesu....jinak @veronika.h koukala jsem, že jste z Vyškova, manžel tam pracuje a já tam rok před narozením malého taky pracovala a už dost dlouho se tam chystám za bývalými kolegy a taky tvůj prcek není o tolik starší než ten náš...

momin
22. říj 2010

@andy80 uplne s tebou souhlasim...
myslim ze v tehle pripadech nejde vubec o hyperaktivitu!!
Nektere deti sou hold zivejsi! taky jedno takove mam! A budme za to radi!!

crca
22. říj 2010

@momin plně s tebou souhlasím,buďme rádi,aspoň víme že je máme 😉 Já sama je mám po dlouhých 5 letech snažení a nakonec to vyšlo na 4 pokus umělým oplodněním,ale prostě jsou dny,kdy mám pocit,že to fakt nezvládám,jsou jak z divokých vajec ☹ vím,že nejde o hyperaktivitu,ale u nás je to možné na 50%,protože manža opravdu byl hyperaktivní 😅
@veronika.h to buď ráda,že máš aspoň kam zdrhnout 😀 já se dvěma nemůžu,nemluvě o tom,že tady u nás nic ani není pro děcka a když už jsou někde aspoň houpačky,tak to není oplocené a je to u silnice 🙄 ,takže představa,že jeden poběží tam a druhá tam...... 😖 Ještě že máme barák se zahradou,ale teď je na nic počasí a za chvíli jsou mokrý,takže jediná varianta je,že jdeme odpoledne do kočáru na vycházku,ale ustrojim jedno,jdu na druhé a to první se mi mezitím svlíkne 😀 ,takže výprava na půl hodiny 😀
"Hodný" no nevím jestli se dá použít to správné slovo,ale je to úměrné, 😀 Jsou klidnější 😅

momin
22. říj 2010

@crca 2 takove jako je Danik si vazne neumim predstavit.. 😀 To te obdivuju. 😉 .

Ja sem si tohle uvedomila kdyz sme byli v nemocnici a Danik tam 2 dny jen polehaval,nesmal se,nechtel nic delat... bylo to uplne jine dite! kdyz se to vratilo do starych koleji byla sem nesmirne stastna!! A sem porad! Me to bavi s nim blbnout a kdyz sem opravdu moc unavena jdu si s nim proste lehnou po obede a je to...

@veronika.h my spime 1x denne asi od 10 mesicu.. 😀 to mate docela stesti.. 🙂

veronika.h
22. říj 2010

@hannah23 ahoj, já nejsem přímo z Vyškova, ale naše dědinka tam spadá, i když to máme do Brna blíž. Vyškov popravdě moc neznám, jezdíme tam akorát plavat a na sraz Vyškovaček tady z MK🙂). Tvůj Matýsek má 10měsíců, to bylo u nás hrozný období, pomalu chtěkl chodit, všude za ruce, nešlo mu to, vztekal se 😝 😝 . Zato teď mi zdrhá kam může, nechodí, jen běhá, ale záda mám ušetřený🙂
@momin on právě potřeboval spát 2xdenně, tak si dával tak 45-60min 2x denně, to bylo naprd, nedalo se dopo nikam jít, odpo pak vyspával do půl 5 a večer chodil později. Teď je to super, po obědě jdeme oba 😀 a večer do 20hod je tuháč. . Jo a souhlasím s tebou, že nejde o hyperaktivitu. Ale ta živost mě teda někdy pořádně ubíjí. Nejraději je, když ho lechtám a válíme se po gauči, skáčeme, točíme se, házíme psovi balonek - i doma. 😝 . Nějaká organizovaná zábava u nás nehrozí.
Jo a začali jsme chodit na cvičení, abychom měli nějakej program přes zimu. No ale ten průběh tam, to je teda sía. Na začátku všechny dětí s maminkama sedí v kroužku a říkají se básničky, takže my sedíme 20 vteřin, jinak tam lítá kolem ostatních dětí a natřásá se před nima (je to malej exhiboušek🙂), pak se dělají nějaký ty manuální věci, trhání papírku apod., papír rozškube za vteřinu a jde si najít balony a hazet s nima nebo zdrhá ke dveřím a chce odejít 😀 . No, ale jak toto přežijeme (poslední dobou chodím o pár minut později, abych se vyhnula těm říkankám v kroužku🙂), tak se tam rozestaví opičí dráha a to je něco pro Matýše, to je tam megaboss a všechno zvládá na jedničku. Pak je konec, já jsem uhoněná jak veverka a náš mladej se tam akorát vzteká, že chce s něčím házet a musí se uklízet😝 🙂
@crca já nemoct kam odjet, tak jsem u chocholouška, o by mě dávno hráblo 😝. A až (jestli) bude někdy klidnější, tak budu skákat metr vysoko

carculka
31. říj 2010

ahoj holky..tak se pridavam do klubu..mame dite akcnaka...ve ctyrech m.se plazila jak drak,v peti lezla,v sesti zacla chodit kolem nabytku..ted uz udela par krucku sama,vyleze na postel,kreslo fp,vesi se pak za suplik,prelezla nam postylku(nechapem),nebyl ji ani pul rok a stala a skakala za volantem,kdyz jsem uklizela kocar(mame vysoky auto,ja nebyla videt,jste meli videt ty kolemdouci),od ctyr m si vozila kocar(ja ji drzela)ted si ho dva mesice vozi sama ze za nim jde,ted uz se teda treba pusti a jde pryc....
na cvicu co jsme zacli v zari nas preradili hned po prvnim mezi rocni deti(i starsi-nam bylo pul roku),plavani ma od dvou m.,vsichni odpadnou,ona si hraje,v lete ji z van dali do bazeu nez zacne jeji kurz,protoze nebylo mozny co ve vanach delala...
doma se nudi,musime mit furt program-doma ji to neba,bydlime za mestem tak jezdime tam i na prochajdy,za prvy tady nikoho neznam a malou priroda neba tak ji pak musim nest,miluje nakupy-ma rada lidi a zivo,neboji se motorek-jsme byli na zavodech ,atd
usinala cca v osm a budila se v pul sesty-pres den spala dvakrat pul hodky..ted si zdrimne i dve a to je bes,jde pak spat nejdriv v jeenact
kamoska rika ze je to dabel,musi

carculka
31. říj 2010

jinak byt s ni doma cely den je na blaziec a kdyz usina doma(v aute a kocare dobry)tak se musi uskakat,ulezt dokud vycerpanim nepadne..ke konci uz i leze se zavrenyma ocima...

orlik
10. lis 2010

Ahoj, já říkám, že máme doma tryskomyš - ráno ji naháhnu na klíček a jede, dokud klíček nedojde. My jsme cvičili do 10 měsíců vojtovku (malá byla hrozně pasivní, taková buchta), ale toho 10.měsíce mám pocit, že je to jiné dítě. Ptala jsem se naší fyzioterapeutky, jestli nemá nějaké cviky na uklidnění 😀 Občas nadávám, ale jsem ráda, že se srovnala a předehnala svoje vrstevníky.

draga
10. lis 2010

holky a já si myslela, že to toho našeho prcka přejde, ale uplynul rok a půl a spistilo se snad kolo ještě o xy% horší než to co bylo předtím...takže nechci nikoho uklidňovat sloven, že to přejde, protože u nás to rozhodně nepřešlo 😀

orlik
10. lis 2010

Kamarádka řešila, jestli její 4letý je hyperaktivní - byla u psychologa a chystá se na neurologii. Psycholožka jí řekla, že je ještě brzy to zjišťovat, ale že si nemyslí, že je hyperaktivní, je prý jen živější. Já právě uspala toho našeho draka a jsem ráda, že jsem si sedla.
Druhá kamarádka má hypoaktivního syna - a to také není žádná výhra. Hlavní je, že máme zdravé děti, to ostatní zvládneme.

shelly13
10. lis 2010

Ahojte holky, nasla som si tuto temu, lebo uz som v koncoch. Ako tak citam, nie som sama, co ma az prilis aktivne dieta, co ma trosku upokojilo. Carculka, ked citam o tvojej malej, tak to je cely moj syn. Postavil sa v 6tich mesiacoch a v 9tich uz chodil sam, ked mal 17 mesiacov, preliezol postielku, otvara vsetky dvere, uz rozprava, skoro vsetko opakuje... To, ze je sikovny, som velmi rada. No vsetky ostatne deti sa vedia zahrat, vozit v kociku a my stale niekde behame... To, ze pri nom nemozem varit ani nic urobit, to by sa dalo prezit. Horsie je toto obdobie, ktore prislo tak nahle. Je mi z toho do placu. Robi mi naschvaly, ja poviem biela, on cierna, robi blbosti, vsetko, co je zakazane porusuje, casto sa vie hneva, potom si bucha hlavu o stenu, alebo sa bije, hrozne place, ked niekam odidem, nesmiem sa niekedy od neho pohnut.. Nechapem, mame pohodovu rodinnu atmosferu, manzel aj ja sa mu venujeme.. NIekedy, ked zacne so vsetkym hadzat (dnes mi trikrat hodil jedlo o zem a odmietal jest), tak niekedy nevydrzim, vybuchnem a bud na neho nakricim, alebo ako dnes- capnem mu po ruke. Mna to potom mrzi, cely den mi je smutno, niekedy placem. Neviem, co mam robit, ako mu vysvetlit tak, aby to pochopil, ako ostat pokojna. Neviem, ci ho "vychovavam" dobre, ma predsa len rok a pol. Prestava byt babatko, zacina byt dieta, ktore potrebuje vychovu a ja mam niekedy pocit, ze to nezvladam...ak mate niektora skusenost s tym, kedy to prejde alebo ako sa zachovat v podobnych situaciach, velmi by ste mi pomohli, ak napisete ako...

orlik
11. lis 2010

@shelly13 tvoje pocity chápu, že svoji dceru nezvládám si občas myslím taky. Zrovna dneska mám takový den. Teri se v noci budila každou hodinu a od rána je jak neřízená střela. Já nevyspalá, unavená a značně nevrlá. Netrvalo dlouho a převrhla mi hrnek s kafem - nic moc se nestalo, stačilo to jen setřít. Vůbec jsem se neovládla a zařvala na ní tak, až začala plakat. Tak jsem ji hned brala do náruče a skoro brečela s ní. Taky je mi to líto, ale ne vždy se dokážu ovládnout. Nemá syn už období vzdoru? Většinou se to objevuje kolem 1,5 - 2 lety a některé děti to prožívají hodně intenzivě. Zatím to znám jen od kamarádek, moje Teri do toho teprve doroste 😠 i když vztekat už se umí teď. Chce to hlavně trpělivost, ono to časem přejde.

mamutka
11. lis 2010

@shelly13 moj maly bol od narodenia hodne aktivny, strasne malo spal, len 11-14 hod z celeho dna dokopy, ine babatka aj 18hod, v roku a pol zacal predvadzat to co tvoj maly. bola som zufala, stale na mne zakvaceny, nikto k nemu nemohol, nic nebolo dobre, ani ruky, ani peso, ani kocik - skoro kazdu peknu prechadzku nakoniec zrujnoval scenami a jacanim akoby ho z koze drali......a to nikdy dovtedy neplakaval, take aktivne ale spokojne babatko byval....tak som sa docitala, ze to je obdobie vzdoru a trva v tomto veku pribl.3 mesiace. Vacsinou ani mm k nemu nemohol, len ja - ked sme sli k nasim, ktori ho miluju, vzdy bol s nimi ok, tak nechcel ani cakat kym pojdem na wc, driapal zo mna sveter, ako ho mama drzala a ja som sa tahala na zachod.....tiez mi par krat rupli nervy a zvysila som hlas, ved som len chcela jest a on reval, ze daco mu nesedi - prebaleny, nakrmeny, vyvetrany, vylietany vonku, kopa hraciek - ale nie, nic nebolo dobre...
ako som tak o tom citala, doslo mi - on za to nemoze, mlatia s nim vlastne hormony a nemoze za to ake stavy ho ovladaju, potrebuje, aby som bola kludna a chapala ho, upokojovala, lepi sa na mna, lebo potrebuje pocit istoty - a to som pritom bola vzdy s nim, nemal nikdy dajaku traumu, ze by bol sam, spava pri nas....

a predstav si, preslo to presne po 3 mesiacoch - zo dna na den.....jeden den sa mi medzi detmi lepil na ruky a slzy na krajicku, nechcel nic robit, druhy den sa pustil a siel medzi deti objavovat svet.....totalna zmena....usmev na tvari, pohodove prechadzky...
neboj, to fakt prejde, len zhlboka dychaj a klud. on to nerobi naschval, skus to ignorovat, ked to vyzeral, ze skusa co si moze dovolit,

inak mna dost deptali tie rady z okolia - "povedz nono, nech sa nauci, ze to nesmie, nasim detom som 2x povedala a prestali" a pod.....no mozem snivat, moj stale dookola robi kopu veci co by nemal, kruti gombiky od pracky a pod....uz som sa citila ako debilna, ze nezvladam dieta, potom som hovorila s terapeutkou a potvrdila, ze to deti neprestanu robit, normalne aktivne dieta tak objavuje svet a proste si vyberie par takychto veci a trebars mesiac sa tym zabava, potom ho to prestane bavit, najde daco ine....takze uz kaslem na dristy typu - nase nemohli otvarat sufliky, nemohli toto - stacilo pov.nono - proste je zvedavy, aktivny a neverim, ze dakto ma take tiche skromne dieta, co robi len povolene veci a do nicoho nelezie.....len sa kazdy rad pochvali ako zvlada "vychovu".....

verja
30. lis 2010

Ahoj všem, nemám asi hyperaktivní dítě, ale náš Ondra je na jednu stranu hodný ( i hodinu si sám hraje s vláčky) ale na druhou stranu má teď šílené období, kdy je uřvanej, absolutně neposlouchá, dělá veškeré blbosti a při snaze mu něco vysvětlit se mi směje. V zoufalsví vždy dostane na zadek a je to jediné co opravdu zabere. Ale jinak venku pouze běhá, doma má stavy, že prostě jako když do něj střelí a klidně půl hodiny lítá kolem stolu. Pořád někam leze ( v 10 m vylezl klasické dřevěné štafle), něco řeší a kramuje. No je prostě trochu víc aktivní a doufám, že se brzo srovná, ale dostalo mě fakt jen jedno. Moje milá švagrová mi do očí vyčetla, že si za to můžu sama, že jsem něco zanedbala ve výchově a všichni( tchán s tchýní) si to samozřejmě myslí taky protože jejich děti byly přece hodné. Že to jak se dítě chová je jen mojí výchovou. Vzteklé a aktivní dítě přežiju, ale tohle jsem fakt nevydejchala. Ještě, že to nemusím poslouchat často...Tak všem hodně síly a pevné nervy:D

zuzau2
30. lis 2010

Ahoj. O hyperaktivitě bych opravdu zatím nemluvila, i když chápu, že to musí být těžké a máš můj obdiv. Hyperaktivita se dá přesně určit nejdříve ve třech letech věku dítěte a není pravda, že se objevuje až v pěti....výjimečně může i vymizet. Jisté známky hyperaktivity už můžeš v tomto věku sledovat, ale do tří let ji přesně žádný odborník neurčí. Jinak jsem moc nepochopila jak tu někdo psal že když jde o vyšetření na neurologii, jde spíš o mozkovou dysfunkci. LMD je starší označení pro hyperaktivitu a dnes už se nepoužívá. A to jak psala Andy, že kdyby jí doktorka poslala na vyšetření, tak by jí změnila, to taky trošku nechápu. Kdybych si myslela, že něco není v pořádku, okamžitě bych vyhledala odbornou pomoc abych něo nezanedbala. Když se tento syndrom objeví včas, odborníci poradí, jak s dítětem pracovat a jak mu pomoci. Takže teď je opravdu ještě brzy a tvůj chlapeček je asi jen živé dítko a třeba je to jen období. Tak ať je vše v pořádku. Zuzka

terezt
5. pro 2010

@hatinka @lucie.krajcarova Tak my mame hoooodne zive (snad proboha teda ne hyperaktivni) dite, jak je tady popisovano. Nevydrzi ani chvilku na miste, u hry chvilku, u televize zridka kdy cely vecernicek. Lezeni po vyskach, triskani s vecma, bouchani nevyjimaje. Proste od malicka agresivnejsi-prubojny (jak to kdo bere). Nekdy zvladam hure, jindy lepe. Je to o psychice. Druhe dite jsme chteli take proto, aby si nezvykl na pocit jedinacka. A podarilo se. Ke Klarince je hodny, mily, mazli se s ni a hlavne neublizuje ji! Takze se to da. Musim ho denne necim zabavit (chodime porad nekam do hernicek, na cvico, na navstevy), protoze doma bych s nim nevydrzela. Tam se jaksi rozptyli, unavi a dobry. Ja teda nekdy nezvladam to jeho chovani predevsim na cviceni, kdyz ho mam udrzet u konkretni cinnosti, ale jinak jsem rada, ze se tam unavi. Musim podotknout, ze Klarinka je zatim (asi i v porovnani s Vasikem) neuveritelne hodne dite! Ted chapu, ze existuji i maminky, co muzou na materske obcas vydechnout.

terezt
5. pro 2010

...my s manzelem jen chodime a rikame si.... tohle je mozne?!?

ginger01
5. pro 2010

@terezt, mozem sa spytat, ako si prezivala tehotenstvo, ked mas take zive dieta ? ja mam doma tiez zbojnika, chceme dalsie dieta a neviem si predstavit ako to donosim... uz sme o jedno prisli. ☹

terezt
6. pro 2010

@ginger01 No, ja mela tehotenstvi docela dobry. No, i kdyz.... V prvnim trimestru jsem byla neskutecne unavena! Vasa totiz vstava denne v 5, ale zase spi kolem poledne. Tak jsem proste natvrdo chodila s nim. No a vecer taky s nim (v 8h). Takze se mnou nic nebylo a vyuzivala jsem kazdou chvilku, kdy jsem mohla spat (treba na navsteve u babicky apod). V druhym trimestru se to zlepsilo a jaro jsem prozila v poho - bala jsem se jen na plavani, aby me moc nekopal do bricha. Koncem druhyho trimestru jsme s plavanim skoncili. Musim podotknout, ze jsem ho od zacatku ucila, at si vsude vyleze sam, zadny tahani u nas neprichazelo v uvahu! I do stolicky si musel vylezt, do kocarku, do autosedacky, do vany, do postylky.... No a treti uz to bylo horsi, ale to bylo leto a mohla jsem byt u mamky na vesnici v domku (teda sice sama, protoze nasi jeste chodej do prace), ale jen jsem vypustila do zahrady a byl klid. I na dlouhe prochazky jsem chodila, protoze se to dalo... Vydrzela jsem dobre rano a tak do 5h odpoledne, pak uz jsem jen tak matorila, ale nastesti pomohla babicka nebo tatinek... (Jenom teda uceni na nocnik me dost deptalo). Ke konci jsem si dokonce polezela tyden na rizikovce - to jsem si opravdu odpocinula... 🙂 No a po porodu jsem byla uplne prekvapena, ze ten zacatek jsem zvladala dobre. Mela jsem vic energie, nez v poslednich mesicich tehotenstvi a Vasik se od zacatku choval ke Klarince krasne (peclive jsme pripravovali).

ginger01
7. pro 2010

@terezt, toto ma tesi citat, ako pekne ste to zvladli ! Dufam,ze aj ja budem mat to stastie. dakujem za odpoved 🙂

pia22
11. pro 2010

Tiez mam doma zive dieta, ale po precitani prveho prispevku som zostala v uplnom soku! Mamina opisuje uplne normalne spravanie zdraveho rocneho dietata a hodnotit to ako hyperaktivitu a trestat rocne dieta je absurdne! Fyzicky trest ci naznak fyzickeho trestu tak maleho dietata je prejav zlyhania rodica a nema ziaden vychovny efekt.

martinka24
21. led 2011

Mám tříletého syna a taky hodně zlobí, ale ve školce se začal odlišovat tím, že se nezařazuje moc mezi děti, nechce být ve školce a je i agresivní, mká vybuchy vzteku, ale doma umí být moc hodný.Na svůj věk je chytrý, hezky mluví, ale nechce codit do neznámého prostředí mezi neznámé lidi, ani na dětské diskotéky nebo oslavy.Při prohlídce u pediatričky udělal takovou scenu, že mi dala sama dr. doporučení k dětskémi psychiatrovi.Ve školce si prý hraje sám a stačí mu to, člověk když mu něcořekne ať dělá něco jinak nebo mu něco zakáže, má hned záchvaty vzteku.Mám podezření na nějaký typ autismu, je toltiž i hodně chytrý, jsem u objednaná u psichiatra, tak jsem zvědavá co mi řekne.A jestli múžu doporučit, přečtěte si něco o autismu, jak se projevuhe, můžete mít doma i vy autistu a nic jiného než pomoc psichiatrů mu nepomůže.

susik77
22. led 2011

Ahoj, taky jsem mela podezreni jestepred mesicem u dcery na autizmus, taky hodne chytra, jednu pohadku umi skoro slovo po slove zpameti, hodne basnicek, angl. pisnicky. Boji se cizich lidi, kdyz vidi hodne deti, obchazi je obloukem 😖
Do skolky nas nevzali. U pediatricky vzdy kricela, aj kdyz jsme sli s mladsi dcerou a ji nic nedelali. Asi pred 3 mesici jsem potreb. jit s mladsi na ockovani, tak jsem ji to vysvetlila, ze jdeme jen s Terezkou, ze ji nic delat nebudou. A byla poprve hodna 🙂 A dostala aj od dr. bonbonek. Odvtedy vzdycky jak tam jdeme chce bonbonek 😀
Ted v zime jsem uz mela ponorku, lebo odmita chodit vubec ven na prochazky, chce si hrat jen doma. Tak jsem si vymyslela, ze zacnem chodit na krouzky. Kamaradka chodi s malym dop hudebni skolicky. V listopadu jsme to vyzkouseli poprve. Bylo fajn, akorat se ji nelibilo, jak ji nekdo chytil za ruku, tak udelala scenu, krik 😖 Vsichni se divali, co se stalo 😝
Tak jsem ji uklidnila. Podruhe uz bylo lip, davala jsem pozor, aby ji proste nedrzeli za ruce. Postupne je to uz fajn, uz se tam aj super bavi, smeje. Chodime aj na cviceni, tam je taky v poho, akorat ji nesmim nutit do cviku ktere nechce delat-napr. prelezat pres takovy tunel. Jinak hezky cvici, skace na overballe, zpiva🙂
Zacala jsem aj casteji organizovat navstevy s detmi u nas doma, Libi se ji to, dost spolu blbnou, s jednou holcicku v jejim veku sli normalne na prochazce za ruku, objimali se, doma tancili, hrali si, vubec se nechova autisticky...Jo, odkdy jsem ji zacala socializovat-asi 3 mesice, mnohem vic zacala aj doma mluvit-pusa se ji nezastavi 🙂 Aj zpivat si 🙂 A kdyz se ji opravdu cely den venuji a vypnu telku, tak nema skoro vubec ty zachvaty vzteku-ona je jinak hodne drazdiva...
Taky jdem na psychologii-v cervnu, doufam, ze to nebude ten autismus, snad jen ADD nebo neco podobne..

martinka24
22. led 2011

Já jsem malého měla na hlídání u sestry a u babičky, když jsem nastoupila na třísměnný provoz do práce a myslím, že to u něj byl ten začátek, nechtěl být beze mě.Teď už mám přes týden jen ranní směnu a chci se mu věnovat naplno, jen v té školce je problém, ale jen ráno než odejdu, během dne je hodný, ale hraje si prý sám. Jen někdy má špatnou náladu, když mu někdo něco zakáže nebo řekne, že se to dělá jinak. Zkusím nějaký kroužek, kde bude víc mezi dětma a koupila jsem mu obleček spidermana tak až bude maškarák, tak vyrazíme, snad se mu tam bude líbit.My jdeme v únoru k dětské psychiatričce, tak napíšu co nám řekla.Přeju hodně štěstí 🙂 !