Hyperaktivní děti. Jak je zabavit?

stepankav
21. srp 2006

Ahoj holky. Já sama ještě děťátko nemám, ale mám tří letého brášku, který byl označen jako silně hyperaktivní dítě. A musím říci že je to opravdu těžké. Mátě některá z vás podobný problém? V nejbližší době ho budu často hlídat a nevím jak takové dítě zabavit. U všeho vydrží chvilku a hned zase běží jinam. Do toho se u něj hodně rychle a nárazově střídají nálady. Chvilku je vzteklý až agresivní, do všeho mlátí a kope a za chvíly mi říká "štěpánko já te mám rád" 🙂 je to tak roztomilé. Kdyby bráška bydlel v Praze, určitě bych s ním chodila mezi podobné děti aby se vyřádit, jenže bohužel bydlí od prahy daleko, tak mu potřebuji vymyslet jak naložit s velikou energií, kterou v těle má. Tak co, jste na tom někdo podobně? 😉

lanka
22. srp 2006

Budeš muset vymyslet desetiminutové aktivity. To je asi tak doba po kterou by ho to mohlo zajímat. Pokud budou co možná nejodlišnější ty aktivity- tím líp (něco ve smyslu chvilku malovat pak hrát na schovku, dát si pexeso po něm honičku apod.)Možná ti bude i rád pomáhat s tím co děláš.
Mně za hyperaktivní označili kdysi taky - fungovalo to tak že jsem napsala pár vět úlohy do školy, pak mě poslali do zahrady něco donést (to abych se vylítala), pak jsem si chvilku hrála a zas dalších pár vět psaní. Mámka má do dnes zážitky se psaním úloh do první třídy které klidně zabrali i pět hodin. A přitom mojí sestře jen o dva roky statší ty stejné úkoly zabraly půl hodiny. 🙂

lenka002
22. srp 2007

Ahojky holky,já syna mám je mu 19 měsíců a taky je hyperaktivní takže vím o čem mluvíš.je to opravdu takový dítě uhlídat ale mě mamka říká bud ráda že je takovej kdyby všude jen seděl a blbě čuměl to by nebylo dobře.

petraluk
27. zář 2007

Ahojky, my jsme sice ještě hodně malý, ale už teď je vidět, že malej je takovej hodně akční, neklidný, pořád sebou mrská,tak nám mudra řekla že pokud se časem nezklidní, budeme cvičit uvolňující cviky. 🙂

lejca79
18. únor 2008

Ahojky ano poznam to ja mam takeho synčeka jedna hracka ho bavi ledva tri minutky a ide robit hned zbojstva napr.rad vari takze hrnce mam po celom byte varechy tiez ale som rada ze som ho naucila za sebou si to aj poprtatat aj ked dva a pol rocne dieta nevie pekne poukladat ale pouklada 🙂 musis s nim vela chodit a vela rozpravat zabavit ho napriklad behanim za loptou vonku alebo ked je chory a musis s nim byt v byte tak mu daj handru do ruky a zacnite spolu utierat prach alebo vysavat deti sa tak unavia aspon kusok ale stale musi byt v pohybe moj neobsedi ani ked papka takze z tanierom beham ja za nim🙂

lejca79
18. únor 2008

napriklad ked bol malinky tak ti poviem ze som mala co robit aby som ho prebalila stale sa tocil ruckami a nozkami rozhadzoval ze to bol obrovsky probleeem