Hyperaktivní děti. Jak se chovaly jako kojenci?

dukie
5. bře 2009

Zdravím všechny maminky. 🙂 Máte-li doma hyperaktivní dítko, pak by mě zajímalo, jakým bylo kojencem. Tj. jak moc bylo "kňouravé" (třeba i při chování v náruči), jestli si vydrželo chvíli hrát samo nebo vyžadovalo Vaši neustálou pozornost, jestli bylo spíš přecitlivělé, nespavé (jaký mělo spánkový režim), jak usínalo (v pohodě utahané padlo nebo mu trvalo dlouho než zabralo), když se o něco snažilo (učilo se lézt, chodit...), tak jestli docela v klidu nebo se u toho hodně vztekalo, když mu to nešlo... prostě cokoli Vás napadne, že se projevovalo jinak, než byste od dítka očekávaly. 😀

megee
5. bře 2009

tak já mám celkem dost aktivní dítě, ale nepřijde mi, že by se choval nějak moc jinak než ostatní děti, je teda poslední dobou dozt vzteklej, ale lezou mu stoličky tak to může být tím...jinak lozit začal v 5 měsících a sám chodí od 10 měs. naučil se to úplně sám a v pohodě...jinak je dost k neutahání prostě pokud neřeknu jdeme spát tak bude pořád někde běhat, ale že by si sám lehl a usnul se mi ještě nestalo...asi tak od 7. měs spí celou noc tak je to v pohodě....ale ted je z něj docela velkej vzteklouš 😀 stačí mu něco vzít nebo zakázat a už řve, ale to má myslím většina dětí....hrát si také dokáže sám, spíš mi přijde že já mu u toho zavazím 😀 , občas, ale také vyžaduje moji pozornost...u ničeho moc dlouho nevydrží a nevydrží ani 5 min. sedět v klidu tak to je asi tak vše...

marie_m
5. bře 2009

tak u nas to bylo jako u megee, taky zacal chodit v deseti a pul mesicich, teda nezacal chodit, ale rovnou behat a to mu zustalo dodnes 🙂 kdyz se zacal plazit, tak byl rychlej jako prase, neudrzel pozornost, ted, cim je starsi, je to, rekla bych, lepsi, ale treba na pisku nebo v nejakym detskym centru me dycky dost se*e, jak ostatni maminky sedi a klabosi a ja za tim mym zviretem porad beham...
a jeste me napada, ze spal celou noc od cca 4 mesice, ale budicek mel kolem 3-4 rano, pak byl uz vhuru a chtel si hrat, pak treba jeste v sest vytuhnul...a to nam bohuzel zustalo dodnes, vstavame kolem 4, jen uz si proste nedava ranni spanek, ale vytuhava max kolem 11 tak na hodku a pul a pak jede az do 7, pul osmy, kdy ho ukladame

peppapig
5. bře 2009

Ahoj dukie, nase mala byla hyper uz v brichu 🙂 Pri poporodni prohlidce detatka, nam pediatr rekl, ze je to silne mimco ( napriklad zvedala bez problemu hlavicku), a ze si s ni jeste uzijeme 😀 , no a mel pravdu. Za mesic bude mit 2 roky, tak si zkusim vzpomenout jak sel cas. Od malicka byla velmi dobry spac, ale okolo 6ti mesicu, kdyz jsme se stehovali do noveho domu se vse zmenilo, od te doby je ukladani ke spanku drama, ikdyz uz je to lepsi a lepsi. Podle me je jedno zda je dite spave ci nespave, chce to rutinu. Jinak nikdy nebyla 'knoura', je od mala hodne zvidave dite, po kolinkach zacala lozit ve 27 tydnech, v 7mi mesicich zacala chodit okolo nabytku, pak v 8mi mesicich si masirovala do schodu, behat sama bez podpory zacala v 12 a pul mesicich. Drive se nedokazala zabavit na vic jak 2 minuty nebo posedet, ale ted uz je to slecna a zacala kreslit (smarat), rada si uklizi pastelky, porad vsechno vyrovnava (po mamince). Cim je starsi, tim si umi dele vyhrat s jednou hrackou ci cinnosti, nejlepe je ji vsak venku na detskem hristi, kde ma naprostou volnost. Ve skolce patri take k tem zivejsim tvoreckum 😉 JInak mala by vydrzela nespat az do pulnoci, kdyby nemusela behala by celou noc. Taky chci dodat, ze nase Mia je od mala velmi pratelska k lidem, detem a vubec, nikdy neplakala, kdyz videla urciteho cloveka poprve apod. Miluje spolecnost. Jen v jedne veci je velmi pomala, od 15ti mesicu se rozhodla, ze nema rada jidlo 😠
dukie, proc se ptas? jaky je tvoje detatko?

akzeret1
6. bře 2009

Ahoj přidávam se do klubu mam hodně aktivní holčičku,která jako miminko,byla jako anděl,krom 6nedělí neplakala,jenom spala,usmívala se a jedla toto období trvalo do roka pak nastal zlom,začala chodit né chodit lítat a to jí zůstalo do dneska,pořád někde skáče,běhá,nevydrží na místě.Jak píše marie štve mě,že v MC si neposedím ostatní matky jsou v pohodě a já tam lítám jak šílená a okřikuju jí.Navíc máme problémy se spaním v noci třeba 2 hodky nespí a chce si hrát.Když je dobrej tejden tak v noci spí,ale nechce přes den a to je v pět hodin tak protivná,že jí mam dost.Od dvou let začala mít období vzdoru a to je pak maso někdy jí to vydrží třeba 3hodky řve.Hrozim se až začne být hezky tak ty pískoviště budou pro mě hrob nevydrží si hrát lítá od skluzavky na prolejzku.Už od roku a 4měsíců jezdí ze skluzavek z kterých bych měla i já strach jezdit,kolikrát se mi ostatní smějou já se ani nedivim malá je fakt péro 😀

k.cernohorska
9. bře 2009

Mojí prvorozené dceři je 6 roků. Jako miminko byla k neutahání. Věčný pláč, nemohli jsme ji za žádnou cenu utišit, nepomáhaly ani uspávací rituály. Když začala lézt, tak jsme jí nestačili, jak bylarychlá. Stačilo se jen na vteřinu kouknout jinam, a už ne tom místě, kde seděla předtím, prostě nebyla. Pak začala běhat, no a od té doby se nezastavila. Říkáme jí "malý Forrest Gump" 😀 , protože pořád jen běhá. Na chvilku neposedí, všechno ji baví jen chvilku. No a teď má jít do školy...mám z toho hrůzu 😖 . Jídlo jí jen takové, co jí chutná (nejlépe fast food, Mekáč a podobný hnusy), takže si s ní ještě užijem. A nejvíc mně baví moje maminka, která mi pořád říká: "Vidš, já jsem ti to říkala, že to tvoje zlobení se ti vrátí na dětech 😀 .