Hypersenzitivní kojenec/batole, máte zkušenost?

oililygirl
11. črc 2014

Mate prosim zkusenost? Predrazdene, neustale rvouci a vztekajici se 10m dite. Jsem uz zoufala a nevim, co s nim. Vzteka se bez viditelne priciny, hraje si a znicehonic zacne rvat. Rozdrazdi ho i malickost, ktera necha jine deti chladnymi. Nebo delam neco spatne ja? Poradte prosim!!! Dite je kojene a spi s nami v posteli.

P.S. Preklep v nazvu mi nejde opravit.

veruska007
11. črc 2014

@oililygirl Ad 1: nedávej si vinu za chování dítěte. Určitě za to nemůžeš.
Ad 2: o jaký pláč jde? Opravdu vztekání? Bolestivý pláč? Smutek?
Ad 3: pokud je to vztek, může to už být počínající obd. vzdoru, obvykle začíná později, ale děti jsou různé. U prostředního začalo krátce po 1. narozeninách, trvá už dva roky 😠
Ad 4: další důležité ukazatele duševního zdraví dítěte: jaká je úroveň aktivity (normální, pasivní dítě, hyperaktivní dítě), převládající emoční ladění (pozitivní, negativní), intenzita emoční odezvy (chladná, normální, silná - přehnané projevy emocí), podnětový práh - na jak slabé či silné podněty dítě reaguje, vytrvalost dítěte, příklon - odklon k lidem, adaptabilita, vyrušitelnost (když se dítě zabere dohry), rytmicita (biorytmus dítěte, jeho reakce na změnu obvyklého režimu, zda má dítě režim).

Pokud je vše ostatní ok, neřešila bych to příliš a dala tomu čas.
Třeba to budou jen zoubky 🙂
Nebo nejsi těhotná?

oililygirl
autor
11. črc 2014

@veruska007 tehotna? Proc? To snad ne! Jeden raubir uplne staci, aspon zatim
No nekdy se v tom jeho placi uz nevyznam...ale prijde mi to vetsinou jako vztekani, kdyz neni po jeho. V tom pripade by sme meli obdobi vzdoru od narozeni 😀
Rekla bych, ze je hodne aktivni, ze u niceho dlouho nevydrzi, porad potrebuje nove podnety. Rve treba jak blazen a kdyz mu dam neco, co ho hoooodne zaujme, tak zmlkne. Je to velky mamanek, porad chce byt u me. Nastesti se necha hlidat i nekym jinym, ale nesmi me zahlednout. Rezim moc neni, nic pravidelneho. Jeden den pres den nespi prakticky vubec a dalsi prospi dopoledne. Vecer nekdy usne v 8 a jindy radi jeste v 10.
Tak nevim...
Zoubku uz mame nekolik...

veruska007
11. črc 2014

@oililygirl Malé děti zas neudrží pozornost moc dlouho... to může být normální.
Já vždy poznala, že jsem těhu, podle chování dětí - najednou se změnili 😉.