Hysterické dítě, jsem zoufalá a unavená. Poraďte

popelka.miri
15. kvě 2010

Ahoj, potřebuju radu, mám tři děti, ale nikdy jsem tohle nezažila...moje dvouletá dcera poslední dobou zkouší asi moje nervy nebo co?? Každý večer, od té doby co se naučila vylézat z postýlky, lítá jak blázen po bytě, nechce jít spát a je vzteklá, ale až tak, že to vypadá, jako bych ji tu vraždila, už se bojím, aby na mě sousedé neposlali sociálku 😖 ...neví, co chce, řekne hami, dáme jogurt, ale ani neochutná a chce hají...dám jí do postýlky, ale tam po minutě začne vyvádět jak pominutá...a je to dokola...vyleze, já jí vrátím a zase řev a hami atd...dokola dokola....ale ten řev!! to je k nevydržení, v noci se mi taky pořád budí min. 3x, chce jogurt (její uchylka noční) a od 6h je vzhůru, skočí na mě a je po spaní a začíná nanovo...řev, atd...celkově je ted umanutá a vzteklá, když to nedostane, tak řve jak šílená, až je kolikrát mimo...žiju s dětma sama a tahle malá má tu smůlu, že se k ní její otec nemá, jako k těm dvoum...přijde, veme si ty dva, ale ji tu nechá...myslím si, že to na ni má taky dopad...jsem uuž zoufalá, unavená, vynervovaná, nevyspalá...a hlavně jsem na to SAMA, ani máma mi nepomůže, spíš mi vše vyčte, že jsem si neměla pořizovat děti, ale řekněte to taky jejich otci 😠 ...já do budoucnosti nevidím...že nás opustí, že...a udělá si rodinu jinde a na tohle dítě se vykašle!!! nemám nikoho, kdo by mi pomohl s hlídáním, vyspat se atd...bude mi stačit rada, jak na ni...prý ji mám vzít k psychologovi a dát jí prášky, ale to se mi nechce.

verunka_korunka
22. kvě 2014

Holky jen jednu poznamku... Znap pripad kdy kluk besnil tolik, ze ho mama osprchovala studenou vodou. Ano preztal se vztekat, ale taky na 2 dny mluvit a poto se asi pul rokuu zbavovali koktani. Sice dite jeste nemam, ale urcite ne ledova sprcha 🙂

pauline82
22. kvě 2014

ahojky, sice nemám vlastní zkušenosti, ale slyšela jsem, že knížka od Naomi Aldort je perfektní. Je tam spoustu rad a inspirace, jak si s dítkem poradit 🙂

pavlinaoo
22. kvě 2014

Studena sprcha ano, ale pokud dítě svým hysterickým záchvatem začne samo sebe ohrožovat! Přestává dýchat, je mimo sebe, modrá... Moje dítě je taky extrém. Pod vodu jsem ho ještě nedala a doufám, že nedám..ale někdy je to taak náročné. Doma se to vše dá nějak udělat. Ale školku si představit neumím. Když není po jejím je i zlá na děti, snaží se být dost dominantní, snad se to věkem zlepší..ale už to trvá téměř rok.. 😕 😒 Jdu hledat knížku od Naomi Aldort, @pauline82 jak se jmenuje??

teeerez
22. kvě 2014

@verunka_korunka Nerikam, ze se to stat nemohlo, ale zaroven studena sprcha je obcas jedinna vec ktera pomuze. Nepouzivala bych ji asi jako trest, ale v pripade zachvatu vzteku jsou deti, ktere proste nevnimaji a kdyz vztek vrcholi, tak se nezdrzuji ani dychanim.... (karadky dcera je takova, maminka muze delat cokoli a ona je fialova, rve a fakt se nestiha nadechovat. a podle mamcina vypraveni ja byla taky takova a zadne trauma to na me nezanechalo 🙂 )

pauline82
22. kvě 2014

@pavlinaoo naomi aldort vychováváme děti a rosteme s nimi a zajímavé je i video:

https://www.youtube.com/watch?v=wt0B74AEf0o

a v rodině je všechno v pohodě ? většinou děti reagují i na tyto podněty, pokud ano, ještě bych volila rodinné konstalace, je to velmi šetrná metoda, která dokáže pochopit a odstranit problém, snad jsem trošku pomohla, držím moc palečky 🙂

kamkucha
22. kvě 2014

Studenou vodu, tu naprosto zavrhuji! Moje ségra byla taky takový vzteklý dítě, a naši ji jednou osprchovali a pak se naučila plavat až ve IV. třídě...bála se dlouho vody. Takže jsem proti!
Jinak jsem mluvila se známou (psycholožka v jedné MŠ), ona mi radila, že je dobré takovým nepozorným a vztekajícím se dětem, stále dokola opakovat...,,zaseklý gramofon,, např. obuj si boty, půjdeme ven...Pepina na takové věci většinou na poprvé nereaguje a dál si poskakuje, já bych jí měla znovu v klidu zopakovat ,,obuj si boty, půjdeme ven, a takhle to opakovat pořád dokola...Jenže ženský, řekněte mi, kdo by měl trpělivost každou věc opakovat 100x?
Já nejsem trpělivá, mám ráda plány, věci podle plánu, a když jde všechno jako po másle...proto mám asi děti, které naprosto vybočují 🙂 😝 😀
Ale také mi ta kamarádka psycholožka říkala, že ty děti, které se vychovávají tímto způsobem, že jsou sice disciplínované, jsou pak opravdu vzorné a jsou skvěle...ale je tu také to ALE. Jsou pak prý nezdravě sebejisté...ale to může být jen názor, ne?
Tak to jen pro maminky, které by na toto měly nervy 😨
Jinak já na to zkusím jít obráceně, nebudu reagovat asi naštvaně, nebudu zvyšovat hlas (pokud to dokážu), ale prostě s ní nebudu mluvit, popř. jí vysvětlím, co je právě to špatně a pokud to bude pořád dokola, pošupajdí za dveře do pokojíčku...
Holky nemáte někdo přečtenou knížku Malý tyran?

martinahost
22. kvě 2014

Ahojte, naša malá už má sice 4 ročky, ale ked mala 2r. tak tiež sme si prežili svoje. Strašne sa vztekala a bol to fakt extrém, susedia na nás pozerali čo sa u nás deje, čo s nou robíme, mala som až strach že na nás zavolaju soc. 😒 Vravela som to detskej doktorke, ale tá len, že to prejde že to je len obdobie vzdoru a podobne. Už som nevedela čo s nou, po dobrom to nešlo a po zlom tiež nie... Ked som ju aj chcela objat a ukludnit tak sa to len zhoršovalo, nedovolila mi aby som sa jej dotkla a bola až agresívna, tak som ju nechala nech sa vyvzteká a čakala nech sa trochu ukludní ,aby sa s nou dalo komunikovat, pretože ked sa vztekala tak s nou komunikovat nešlo. Vobec nepočuvala čo ja jej hovorím a trvalo to aj pol hodinu než sa uklunila. Priznám sa, že niekedy som už aj ja stratila nervy a dostala na prdel a raz som ju dala aj do sprchy, ale to polo prvýkrát a naposledy, sice tá sprcha zabrala, ale potom sa nejaký ten čas bála sprchy... Ked mala 3r. tak už mi to nedalo, ja som už tiež nevládala a mala som dosť, tak sme šli k psychologičke. Psych.mi potvrdila že malá je v poridku, ale je extrémne dráždiva a že má zvyšenu dráždivost a že to do 4 rokov prejde. Poradila mi aby sme s nou vela rozprávali, stále jej vraveli do predu čo budeme robit ( no u nás to velmi nepomáhalo) vravela že takéto deti, ako keby chcu vychovávat nás roičov, nie my ich... Doporučila mi knihu " Malý tyran" Dcerka má teraz 4.r a 3 m. a záchvaty skoro uplne odozneli, ako vzteká sa niekedy, ale už to nie je taký extrém a dá sa s nou dohodnut. napr. ked po nej niečo chceme a ona to nechce urobit a začne sa vztekat, tak celkom na nu platí že " dobre, ked ty nepočuvaš nás, tak ani my nebudeme počuvat teba ak niečo budeš chciet" alebo jej poviem že ak sa chce vztekat, tak nech ide do pokojíčku, niekedy tam ide aj sama automatickya do 5-10 min je kľuná ako baránok 😉

pluba
23. kvě 2014

@popelka.miri S Vašimi pocity Vám mohu pomoci, přesně na situaci s dětmi je na mém blogu v nejnovějším komentáři k příspěvku z 1. května pěkné hodnocení mé dvouhodinové práce.

kamkucha
27. kvě 2014

A Martinahost, řekni mi, jaká je ta kniha ,, Malý tyran,,???Dalo ti to něco?

barca_
4. zář 2016

@marmazel Taky si to zacinam rikat...kdyz si ctu vsechny tyhle prispevky, rikam si, ze driv nic takovyho nebylo... deti si to totiz nesmely dovolit. Taky bojujeme s dvouletou dcerou a i kdyz to neni tak strasny, jak tu pisou ostatni, je to horsi nez kdyz jsme byli mali my..protoze jsem daleko mekci, nez byli nasi... Nasi by za me dychali, ale vedela jsem, kde mam sve hranice. Nemyslim si, ze je dobra cesta zvykat deti, ze jsme si s nima rovny, protoze potom neznaji respekt z autority..viz dnesni deti ve skole..ucitel uz by pomalu mel nosit neprustrelnou vestu. Vim, ze to neni moc popularni nazor, ale varecka nebo placnuti po zadku mi prijde normalni..deti maji vedet, ze jsou veci, ktere si proste nesmi dovolit...Potom jsou na to zvykly ve skole a i jednou v zivote..proste sef v praci treba bude idiot, ale jednou je to autorita a jestli chteji uzivit rodinu, musi se mu podridit a ne byt mu rovni, tak to proste funguje. Proc by v dnesni dobe neposlal zak ucitelku do vsech moznych koncin, kdyz tam posle kamarada i ,,kamarada rodice,,
Kazdopadne preju vsem pevny nervy a pokud mozno klidny deti!

urtica
4. zář 2016

@barca_ Ale to víte, že to bylo - o období vzdoru nebo-li první pubertě , ktera vrcholí právě ve věku kolem dvou let, se píše i ve starší lékařské a pedagogické literatuře. Je to naopak důležité vývojové období a pokud u dítěte chybí, může to značit neurologickou poruchu. Samozřejmě se to liší dítě od dítěte, ale řekla bych, že je to dané spíš temperamentem než výchovou (teď mluvím opravdu o těch vzteklých záchvatech v batolecím veku). Proto bych to nenazývala hysterií, která už poukazuje na nějakou poruchu. Sama si vzpomínám na své záchvaty vzteku - včetně toho , že jsem byla schopná položit se v prodejně na zem a vyvádět a věřte, že jsem prošla klasickou autoritativní výchovou - rodiče nešli pro trest či pro vařečku nikdy daleko.
Tak jsem se postupně naučila vztek dusit a v pubertě se začla poškozovat.

kacenka1111
4. zář 2016

@pluba jee ahoj, i kdyz to neni moje diskuze, mohl bys mi zase pomoci? tyka se to tematu🙂 minule to bylo super, dost se to zlepsilo🙂