Hysterické záchvaty při přebalování. Proč se to děje?

deathy
22. bře 2010

Ahoj, mám roční dcerku. Jak napovídá název, při každém přebalování je to boj a hysterický řev. Trvá to asi měsíc a postupně se to stále zhoršuje. Dřív stačila nějaká hračka nebo jiná věc a dítě se zabavilo a v klidu ležela, ale teď.... Nezabaví jí nic. Od krabiček po televizní ovladače, prostě nic. Křičí, neustále se otáčí a chce si sednout. Je to strašný. Já už jsem z toho tak bezradná, že není problém abych se při tom taky rozbrečela.
Nikdy se jí nic špatnýho při přebalování nestalo, nemá nikde žádný bebí, prostě nechápu kde se stala chyba.
Používáme jednorázovky už od narození, nikdy žádný problém. Když se mi na ní plena podaří nasadit a přestaneme přebalovat, tak je hned klid, postupně se z toho hysterickýho záchvatu uklidní. Dost často přebalujeme ve stoje, protože si prostě nelehne.

Prosím, neví někdo proč se to děje a jak z toho ven? Už jsem vážně zoufalá a bojím se každýho přebalování. Postupně to bude asi horší a horší, protože ona už to teď opravdu vnímá asi jako zlo...

madlenka29
22. bře 2010

Ahoj Deathy,

nevím jak ti poradit,co by tak na malou platilo,nám se to občas taky stalo,ale pak se malá uklidnila a už je zase vše v pohodě.Nevím kolik ti malá váží,ale zkus koupit natahovací plenky jednorázovky-jsou natahovací jako kalhotky,určitě by se ti líp na malou oblíkaly,než ve stoje zapínat normální plenku.Při výměně se jen rostrhnou po stranách a zabalíš jí jako papírovku.

rimmel
22. bře 2010

co kebyze jej das nieco, co este nikdy nevidela, nedrzala? 😅

deathy
autor
22. bře 2010

madlenka, taky mě to napadlo, jen vůbec nevím jak je to s těma natahovacíma plenkama. Ještě jsem je nikde neviděla a taky si ale myslím, že Kristýna je na ně ještě malá. Má 9,5 kg, což je asi málo. Kouknu na net, jestli se o nich něco nedovím. Každopádně by to bylo dobrý řešení, pak by se to třeba i naučila sama a plus nočník. Ale třeba, "těsní" ty natahovačky stejně?

rimmel, bohužel ani neokoukaný věci už jí neudrží v klidu. Normálně metá kozelce, div neni na lustru. Strašný.

katzi
22. bře 2010

deathy: neporadím bohužel nic, ale snad tě alespoň uklidním: my jsme to co popisuješ mívali taky, řekla bych taky kolem toho roku a postupně to samo úplně přestalo. Když nad tím teď přemýšlím možná pomohlo to, že jsem ji začala doma přebalovat jen na jednom místě (předtím tak kdekoli, na zemi, na sedačce,....) .Doteď ji přebaluju jen na podložce na pračce a ona se postupně tak nějak uklidnila, už u toho vůbec neřve, když se někdy chce zvedat, stačí jí dát jen něco do ruky (cokoli). Přeju pevný nervy , určitě to u vás taky přejde časem 🙂

madlenka29
22. bře 2010

tak my je kupujeme v DMku,jinak je mají i v tescu,koukala jsem teď na velikosti a mají i pro menší dětičky
zkus koupit balík-je jich tam 20ks a uvidíš

jindri
22. bře 2010

deathy: i já zažívám horké chvilky při přebalování. Ty z toho pláčeš, já rudnu vzteky 😀 Trvá to už několik týdnů, možná měsíců 😅 u nás pomáhá mít po ruce stále nové neznámé předměty nebo říkat říkany a pitvořit se u toho. Nebo přebalujeme vestoje. Dcera na tom nenávidí nejvíc zvedání nožiček, kdy pod ní dávám plínku, takže jsme se naučily, že řeknu zvedni a ona sama zadeček zvedne. Poslední dny pro změnu řve jak tur, když jí plínku sundavám. 🙄 Zkoušela jsem přebalovat i někde jinde, ale to bylo stokrát horší.

meleri
22. bře 2010

Deathy,

měli jsme to podobné, asi je to věkem..protože jsme to měli přesně v roce, nebo tak nějak kolem roku. pak to ale časem přešlo.....malý ani tak neřval ale pořád se přetáčel a hulákal, ale prostě pár dní jsem ho vždycky přetočila zpátky, okřikla ho, a pomohlo to...pak byl klid...pomohla mi i taková hrací skřínka, poslouchal hudbu a byl klid...

verbalinka
22. bře 2010

Deathy, tak já tě moc nepotěším, ale u náš to trvá pořád. Nikdy to neměl moc rád, občas se třeba na dva týdny zklidnil a když jsem byla ukolébaná a začala se "tešit" na přebalování, tak se to vrátilo. Akorát teď už nebojuje, jen šíleně řve a musím mu půjčit mobil, nebo ovladač apod. a potom se většinou ztiší. A ječí, ať přebaluju kdekoliv. Takže se snaž zachovat klid a vydrž, přejde to, až nebude nosit plíny 😀 A ty natahovací plenky jsou docela drahý 😖

jjaanca
23. bře 2010

U nás zabralo plesknutí. Řvala sice dál, ale přestala se aktivně bránit a kopat mě. ☹ Teď už to nedělá.

hancazivocich
23. bře 2010

ahoj, tak to je problém, který se u nás řešil a občas ještě i řeší! Taky máme Kristýnku - je to velmi, velmi živá holčička - už jsme tak trošku i hořeli 😅
K natahovacím plenkám - my používáme nappy - vyjdou 20 plenek na 90kč, Na www.nappy.cz je seženeš asi kolem 12kg - ale kámoška má 10kg a jsou spokojení, jinak na mimibazaru se dají sehnat i pro drobnější prcky. Natahovací jsou bezva - když prostě má náladu, že si nelehne a otáčí a zdrhá, tak jí dávám natahovací, jinak mám po ruce lepicí........ Další bod - ty nappky drží - nehrozí, že by je za jedno čůrání pročůrala. Na noc bych je nedávala, ale přes den v poho. Je pravda, že nočník trénujem - a od tý doby to přebalování není tak hrozný. Prostě sundám plínku, posadím na nočník, chvíli si tam trůní, pak se buď proběhne, nebo na to jdem... Při kadění to samo nehrozí - to si prostě připravím kupu vlhčenejch, popřípadě jí dám nějakej do ruky a řeknu, ať si utře ručičky, atd.... Rychle sfouknu tu pohromu a pak buď nandám plínku, osprchuju, nebo tak.......

Jinak tě naprosto chápu - je děsný, když se ti v pokaděný plíně dítě otáčí jak nějakej vrták, byla jsem zralá na špagát a nepomáhalo nic, max. na chvilku - televizní ovladač, atd....

mayerka
23. bře 2010

ahoj maminky, my s tím taky bojujem. Nejdřív taky asi měsíc řval při každym přebalování, zkoušel se mi otáčet a seskočit z přebalováku. Pak dostal jednu na holou a byl měsíc klid. Mě to tedy dost mrzelo, že mi ujely nervy. A teď to začal předvádět zas, zatim ještě nedostal, ale nevim, jak dlouho to vydržim. Zatim je to tak, že ho dám na přebalovák, chvíli se pereme, já ho chytnu za ruce i nohy do uzlíku, on dostane hysterák a já můžu přebalovat. Celou dobu řve, ale leží... Snad to přejde... Do ruky nic nezabírá, i kdyby to byla ta nejzajímavější věc, v tom vzteku všechno hned zahazuje..

deathy
autor
23. bře 2010

My přebalujeme - nebo se o to pokoušíme snad v celým baráku. Někdy se to povede, ale spíš ne. Musí mi někdo asistovat, dítě podržet a pak se mi to povede na ní tu plínu dát.
Přesně jak píšete - hysterák, otočky a skoky z přebalováku..děsný. Doktorka mi řekla, že to je prostě období vzdoru a je to otázka času. Ale to mě teda vůbec neutěšuje. Jak dlouho?
Zkusím sehnat ty natahovací plenky, jenže to je budeme používat asi pořád. Ještě taky zkusím s nočníkem. Párkrát jsem jí na něj posadila, ale nějak se jí to dvakrát nelíbí. Tak nevím.
Jinak taky už dostala po zadku. A né jednou ☹ Ale to se prostě nedá. Ze začátku to i zabralo, že sice řvala, ale ležela v klidu. Ale teď to nezabíra. Nic nezabírá, ani nový věci. Držim jí za ruku a protilehlou nohu a čekám, jestli se uklidní. Je mi to fakt líto že jí takhle mučim, ale vždyť by se jí přece s čistou plínou mělo ulevit... Už jsem dokonce zkoušela i metodu s vodou. Cáknout na ní studenou vodu. Prý by to mělo zabrat, ale zase nic.
Za chvíli se chystáme přebalovat, tak jsem na to zvědavá.

deathy
autor
23. bře 2010

Výborně!!! Po dlouhý době normální přebalování na posteli v poloze ležmo. To ale protože je dítě unavený a zabraný do hulákání do mikrofonu a v druhý ruce kyblík. Mám z toho radost. Tak snad mi dlouho vydrží 😠 😀 😅
Jinak jsem si objednala dva balíky těch natahovacích plínek od Nappy. Vycházejí na dost dobrou cenu. Když započítám poštovný, tak jsou asi jen o 2,- dražší než klasický pamprsky v akci. Takže to je dobrý. V případě nouze je budeme používat.

hancazivocich
24. bře 2010

jo a jak tu někdo radil - fakt funguje přebalovat jen na jednom stálým místě!! Jak jsme třeba u babičky, tak to jsou toče jako z kolotoče 😝 😅
Jinak jednu dobu na posteli při přebalování ležel s námi hadrovej šáša s plínou 😀 😀 JiNAK taky zabírá do ruky občas knížka nebo hudební pianko, ale na to pozor - ať nedostaneš knížkou mezi lampy 😅 😕
U nás jak prostě nemá v ruce něco, co ji momentálně děsně zajímá, tak je to mazec...
Jinak někde radily holky v diskuzi - přebalují ve stoje - u zdi, plínku drží kolenem, ale přiznám se, to jsem ještě nezkoušela 😔
No, člověk má občas pocit, že by mohl jít na soutěž v rychlopřebalování - protože zvládnout přebalit během pár sekund, co je dítko relativně ,,přepratelné" je celkem záhul Do těch nappek jsem šla i pro to, že jsem měla strach, aby ji náhodou neškrtily lepítka - protože kolikrát v tom fofru se plínka posunula a mohla jsem na to jít znova...
Nebo zkus i třeba nějaký zvoneček do ruky - to se jim taky líbí...Hřeben, atd........
Nebo taky zkus povídat - jak dělají zvířátka, měnit hlas a jako ,,okusovat" nožičky - prostě blbiny, zabavit, odvést pozornost... Jinak taky jsem dala na zadek - sem tam mi to předvede i teď... Těžko se to radí, ale zkus se před každým přebalováním ,,hodit" do klidnu. Protože ta naše potvůrka - jakmile jsem ji šla přebalovat už s tím, že u toho zas bude čoro moro, tak většinou bylo 😖 😠

meleri
24. bře 2010

hanco,
jo to je fakt! pokud to bylo doma tak to ještě šlo..nedejbože u kámošky nebo někde na zemi na trávě, to prostě ne a ne... 😀 těžko říct proč to dělají, mluvit neumí tak to člověk nezjistí asi nikdy...ale napadlo mě kdo ví třeba se už i trochu stydí, přecejen se nechat takhle omývat není asi příjemné ani tomu batoleti...

hancazivocich
24. bře 2010

jinak holky - taky byste vraždily, když jste třeba u kamarádky, její dítko krásně leží na vysokým přebalováku, div jí neasistuje a ona se klidně ohne pro plínku a dítko nic, jak placka... Já se na to nemůžu koukat - pořád čekám, že jí sletí - beru to podle tý naší cácory.
meleri - stud nevím, naše madam už zná, že má pupík a pipi a děsně jí to zajímá... 😀 😀 Na nočníku si div nepočůrá ruce, jak se študuje. A už to začíná... Mamí má pipi? Tatí má pipi? Né, tatí má pinďu 😀 😀
Spíš mi přijde, že jsou jak z divokejch vajec, neví co dřív a přebalování a oblékání berou jako naprostou ztrátu času...

deathy...
taky se ti vzteká při oblékání? Já nevím, jestli to i nesouvisí s tím... Teď jí i třeba po sundání plínky nechám proběhnout nahatou, pak ji odlovím a jdem to dokončit 😀 Akorát jsem to minule nevychytala a počůrala tatínkovi nohy 😀 😀

kamila2312
24. bře 2010

Ahoj - u nás to bylo také tak - dodnes občas je, podle náladičky..... Důvod hlavní je jasný - mladík od momentu, kdy pěkně seděl a lezl - prostě stal se pohyblivějším - doslova odmítal ležet na zádech. On i spí na boku, na zádech se asi cítí zranitelný, poražený nebo co. U nás zabíralo dát mu plínu do ruky (u čistou- hehe), dával si ji na hlavu a bavil se tím a přebalování prostě urychlit jak to jde. Ale i dnes, když se začneme rvát, tak mi cákaj nervy. Synek má už 12,5 kg ☹ . Vydrž - časem se to trochu zklidní (chachacha - a přijde něco nového) - tohle už je počátek batolecího vzdorování.

deathy
autor
24. bře 2010

Ona se mi takhle vzteká ať jsme kdekoliv. Jezdíme poměrně často ke tchýni, zná to tam od mala. Ale změna prostřední nemá vliv. Dělá to doma, dělá to tam. Dneska se mi jí ráno povedlo přebalit v klidu. Ale před chvílí zase boj. Tak jsem jí s holou riťou dala na zem ať si stojí. A ona řvala dál. No nechápu. Takže teď nemá ani namazanej zadek, jen suchou plínu. Úžasný.
Jinak s oblíkáním problém nemáme. To je úplně v klidu. Jako jo, někdy se jí nechce někam strkat končetina, ale je to ok. No hlavně i proto, že oblíkat se dá v sedě či stoji bez problémů.
Mě z ní klepne, tohle je děs. Fakt už nevím co jí do tý pazoury dát. Měla úplně všechno. Zrcátka, mobily, krabičky od krému, stojánek na tužky, tuby s krémem, kartáček na zuby, hračky, hřebeny, plíny, vlhčený ubrousky, hrací strojek z kolotoče, kalkulačku, flašku, CD, boty, papíry.... no je toho fakt moc. Ona stejně když už se rozeřve, tak ani nic nechce. Nezajímá jí to, jen řve.

hancazivocich
24. bře 2010

Hm, tak to budeš asi muset vydržet....Nám to taky trvalo....Ty jo, tak tři měsíce asi..masakr, teď to občas zkouší - hlavně si do mě kopne, tak to ale už většinou dostane na zadek..
Jo - jinak mi radila kamarádka se s ní bavit ne jako s malým dítětem, ale jako s kamarádkou 😅 😅 Že jí to radila nějaká psycholožka, ke který ze zoufalství zašla - že má jako velmi živé dítko a dělá scény při oblíkání, atd...
Takže asi takhle : Kristýnko, pročpak to děláš? Budeš mít přece zadeček hezky v suchu, pak si spolu půjdem hrát, ven, cokoliv... Proč nechceš to a tamto? Já s tebou takhle a ty.......... 😕 😅 😅
Jako ze zoufalství jsem vyzkoušela tenkrát už i tohle 😠 Hlavně, jak s ní mluvíš, tak většinou nemůžeš vraždit 😎 😎

deathy
autor
25. bře 2010

Tak ta poslední věta mě dostala 😀 😀 😀
No je fakt, že někdy bych ale vraždila. Minule už jsme se váleli po zemi v koupelně a ne a ne uspět. A ještě jsem si narazila záda 😖 😀
Dneska jsme měli 3 úspěchy - ráno, pak při bobku, ale trochu se cukala a pak večer po koupání. To mezi bylo jak jinak s řevem a ve stoje. Teda ale fakt jako se rozjela úspora plen. Protože tímhle stylem se jich opravdu moc nespotřebuje.
Dneska jsem měla snahu posadit jí na nočník...no vůbec. Opět kotrmelce. Ale vybrala jsem si blbou chvíli, když byla rozjetá z toho přebalování. Takže zítra, vlastně už dnes, to chci zkusit ještě před tim, aby nic netušila. Jako že hra, nebo nevim.
Nemám ani tušení jak se učí aby šla na nočník. Máma mi radila, ale já vůbec nevim jestli jí tuto aktivitu zvládnu naučit.

hancazivocich
25. bře 2010

deathy
nešil, je jí rok, u nás to sice začlo kolem roku - ten nočník, možná i před ním, ale ne násilím a hlavně kvůli tomu, že je Kikouš velmi živé dítko a měla jsem strach, jak mi pak v budoucnu bude na nočníku trůnit... 😀
Já to dělám tak, že po probuzení nebo i přes den jí svleču - což je docela procedůra, posadím, ona si vesele trůní, žvatlá a když dělá čččč, tak jí to ukážu a pochválím. Teď nás chodí kontrolovat na záchod, jestli jdem dělat čččččč - a má z toho děsnou radost. Chlap už menší - nebyl zvyklej se zavírat a když se tam přiřítí dítě, zařve baf!! a tatí čččččččččč, tak mám kolikrát pocit, že budu někoho muset křísit 😀 😅 😔
Zkus aspoň doma přebalovat na jednom místě - zkus třeba složit peřinu - na tu přebalovací podložku a jak ti tam ,,zapadne", tak budeš mít na víc několik setin vteřiny 😀 😀
Ale to jedno místo dodržuj, já už to taky jinde, než na posteli nepraktikuju..Teda to přebalování 😀 Posadím se, položím si ji mezi nohy, když se převaluje, tak ji i těma nohama trochu ,,hlídáš"
Hlavně tě nechytne houser 😅 No a když je to bobek, tak si už preventivně natahám hafo ubrousků a jdu na to a ignoruju okolí - i kdyby zvonil kdokoliv 😅
Kamarádka to má taky - s tím přebalováním, ale bohužel to řeší pořád a vařečkou ☹ ☹ Já nevím, neříkám, že mi ze zoufalství ta ruka neujela, ale většinou to pak bylo ještě horší
Mimochodem - po přebalování jsem si připadala jako kůň po velký pardubický 😖 😖 😝

deathy
autor
25. bře 2010

Někdy si připadám i hůř než jako kůň 😀
Dneska jsem chtěla zkusit jen tak posadit na nočník. Vůbec. Nevim jestli se ho bojí nebo co. Přitom jednou nebo dvakrát už na něm seděla. Ale dneska před ním utíkala. Tak jsem vzala panenku a dělala jsem, jako že panenka sedí na nočníku a dělá prrrrt. Protože malá když si prdne tak udělám prrrrrt a děsně se tomu směje. Ale stejně nesedla. Pak tu chvíli lítala s holým zadkem a přebalení se teda povedle díky knížce, ale mám takovej dojem že zase na posteli. Přebalovák máme doma vyrobenej a aby byl měkkej, tak tam mám právě zabalenou slabou peřinu. Ale když začne šílet, tak je pro mě ta prostorná postel přece jen pohodlnější. A je to v jedný místnosti, tak by to neměl být takový problém... Nebo máš na mysli postel/přebalovák nebo změnu místnosti?

hancazivocich
25. bře 2010

No, já osobně si teda nedovedu představit jí přebalovat na přebalováku ve vejšce - taky ho mám made in tatínek - velký, ale teď na něm sedí televize 😀 😅
No, myslím - prostě ji přebaluj na jednom místě - aby na to byla naučená - u nás je to na tý posteli - na matračce, můžeš i na peřině, jak je libo 😀 Může aspoň vzteky tu peřinu cupovat...Zkus jí ukázat, kde má pupík a kde pipinu. A ť sama ukazuje, kde co má.
Jinak vydrž, za nějaký dva, tři, čtyři měsíce to bude podstatně lepší 😀 😀 😀
Já to dělala tak, že jsem si představovala, jak jí to v pubertě vrátím - až budu líčit nápadníkům, co vyváděla 😠 😎 😅

revutela
28. bře 2010

Ahoj deathy... s tímto mám také problém, malý to taky začal dělat v roce a trvá to doted... prostě ho to přebalování nebaví...četla sem od odborníka, že děti, co už chodí, sedí, nebo aspon lezou, tak už nechtějí být v leže, protože je to prostě nebaví a pro ně to je příliž dlouhá chvíle... lepší je pro ně vidět ten okolní svět ze sedu nebo ve stoje, ale v leže přece nic nevidí 😀 takže co se oblékání týče, oblékáme v sedě a když oblékám punčocháčky, tepláky nebo kalhoty, tak ve stoje.. prostě si nazuje jednu nohu, pak druhou, natáhnu a je to.. pak si běží, kam potřebuje 😀 Ale u přebalování to je děs!!! Přetáčí se, řve, chce mě zbít 😅 prostě je protivnej a já se u toho vždycky zapotím, jako bych byla půl hodiny ve fitku 😀 ale jediný, co ho uklidní a já můžu v klidu přebalit, je to, že sem ho naučila - kde máš pupík, kde máš očička, nosánek, pusinku, uši... prostě, když přebaluju a ptám se ho, tak mi ukazuje, kde co má a baví ho to, takže já ho rychle přebalím, při tom se pořád ptám a jedině tak nám to pomůže přebalování přežít 😀 i když hrozně brečí, má hysterák, prostě se nechce přebalit, tak se zeptám, a hned mi ukazuje, směje se a je rád, že mi může ukázat kde co má 😀 Takže přeju hlavně pevný nervy 😵

deathy
autor
28. bře 2010

hancazivocich, snažím se dodržovat jedno místo, ale teda nic moc, prostě postel nebo přebalovák. Záleží kde jí zrovna chytnu. Ale fakt převažuje teda pomoc od druhýho a ve stoje, sama jí zvládnu přebalit jen málokdy. Nevím nevím, až moje mamka přestane marodit a půjde do práce, tak jak to budu dělat? 😒 😀

revutela, no tak to je dobrý že u něj to ukazování zabírá. My zatím zvládáme jen ukázat nos kde má nějaká hračka, ale jinak teda kde má oči atd. ne, a vůbec ne na sobě. Umí paci paci, jak je veliká ... to moc nepomůže. Teď už umí i kroutit hlavou jako že ne ne, tak to začne být dobrý 😀 😀
No, před každým přebalováním se fakt modlím. Už jsem jí dokonce začala pučovat svůj novej !!! mobil, a to jako že na něj nedám dopustit. 😠 Jinak ale při oblíkání problém nemáme.
Horší už je ale to, že leze z kočáru. Musí už být přivázaná, protože je schopná vyskočit. Jak odpadly zimní hadry, např. kombinéza, tak je pohyblivá a to se jí to leze. Minule vysela za madlo kočáru jak ty sportovkyně, co hopsaj na tý tyči..no šlo jí to a nepustila se. Ale samozřejmě to bylo pod dohledem 😀

hancazivocich
28. bře 2010

deathy :
třeba si myslí, že dvě na jednu je děsná srabárna 😀 😀 Jen klíd, to zvládneš - neboj. Mně přijde, že čím víc lidí okolo, tím větší humbuk. Oni to ti bobánci hezky vesele zkouší - kam až můžou zajít...

Mně madam jezdila jednu dobu v hlubokým, kšíry napnutý, vlála ve větru jak ta herečka v Titanicu - na přídi lodi, lidi se za námi otáčeli, ji zajímalo uplně všechno, ale vydržela jsem - bez kšírů bych nejela... Teď se to zlepšilo, chodí i za ruku, ale nechci to zakřiknout. Oni mají prostě období, že něco objeví, na něco přijdou a pořád to zkouší a zkouší....... My oblíkali s děsným řevem, kopání, je to ďábel - prostě zatni zuby a makej 😀 😀 A´t to máš co nejrychlejc. Jo, já si dycky už normálně představovala metry a metry široký lepící pásky, jak ji lepím k podlaze, aby vydržela aspoň chvíli ležet..... 😅 😅 Jinak nevydrží u ničeho v klidu - maximálně chvilku u knížky, čteme a čteme,....všechno ji zajímá, všemu se diví - a hodně nahlas........ To jsou holky takový trapasy - mňouká na pitbula, na ušatýho psa zařve - jééé, myš, na veverku zařve zajííííc, atd........
Jestli tě to uklidní, tak za pár týdnů nebo měsíců si vymyslí něco jiného, čím tě bude přivádět k šílenství, takže trénuj 😅 😅 😀 😀
Nevím, jak se chová tvoje Kristýnka, ale ta naše je něco jako Denis - postrach okolí - všude musí být, všechno zmačknout, minule se hrnula šťourat šroubovákem do el. zásuvky - haha, tu mám naštěstí zašpuntovanou už od jejího 8měsíce. To tak šikovně, že chlapa minule chytly nervy - chtěl vysávat a nemohl najít ,,funkční" zásuvku 😀 😀

mavanka
28. bře 2010

Ahoj, naší slečně je taky rok a na zádech jsem jí přebalovala naposledy o Vánocích a i tenkrát to byl boj, zvlášť, když byla pokaděná, na začátku ledna jsme koupili nočník a od té doby dělá bobky tam, pokakanou plínku jsem za tu dobu měnila tak 5x odhaduju, jinak jí přebaluju za pochodu - většinou u sebe na klíně - rozložim plinku, posadim princeznu, zapnutí je boj, ale jde to celkem rychle... no a plinku po koupání dávám u nás na posteli - položim dítě, to zdrhne a stoupne si... no a zabaluju ve stoje... ona nesnáší ležení na zádech od doby, kdy si o tom sama může rozhodovat a překulit se.... občas se povede, že řekne "há" a vydrží ležet víc, než dvě vteřiny, stihnu ale max nandat plinku a zalepit jedno lepítko, to druhé je vždy už v poklusu... už jsem si zvykla a neřeším... jenom vždy na plavání nevycházím z úžasu, jak to u jiných dětí jde naležato 😀

mavanka
28. bře 2010

hancazivocich: u Tvého příspěvku jsem se musela nahlas smát... no a přijde mi, že máme doma klona Tvé holčičky 🙂

hancazivocich
30. bře 2010

mavanka 😀 😀 ,
to ještě nevíš, co mi provedla včera - a to byla uťapaná! Vyházela obsah ze 3skříněk - došly mi parádní pojistky, teda ty, které ona ještě nerozmontuje 😠 Tak to mám na tvrdo svázaný jediným - co bylo po ruce - podprdou 😅 Pak si ohřívám kafe, křičí pálííí - ví, že k troubě nesmí, pak na mě huláká - nepálíííííííííí - normálně mi ten plyn vypla! Pak mi ho zas pustila - když jsem šla na wc, pak na mě huláká, že pálííííííí - jako topení, protože mi ho otočila na č. 6. Ještě, že to na sebe práskne.... Taky už mi vlezla do sprcháče a do pračky... Tak se strašně těším na to. až dosáhne na kliku.... Jo, jinak si hrála s hrníčkem - rozbila ho o topení, nechala se odnést do postýlky, kde byla jak pěna a vzorně si četla.... Když jsem to uklidila, tak jsem pro ni šla a dělala na mě z postýlky tytyty.........
Jinak malá je prej uplnej klok mýho bráchy - teda v tom, co vymejšlí, takže se mám fakt na co těšit 😀 😀 😝
Jinak já to nějak tragicky neberu - tyhle její divočiny - všude je jí plno. Jen nesnáším, když jedeme v kočárku, nebo se někdo dívá, jak pobíhá po bytě a komentuje to tím, že je divoká, že tohle by dlouho nevydržel.......Já si říkám, hlavně, že je zdravá - fakt jsem ani extra klidný dítko nečekala - fakt si pamatuju ty děsný průšvihy, co měl brácha, tak se na ně psychicky chystám. Pořád si říkám, že teď je to doma ok, bezpečný, že mě jako nemůže překvapit a zjišťuju, jak se pletu 😀 😀 Jsem mistr skoku dalekého - jak furt po ní skáču, aby odněkud nesletěla..... 😠

Mavanka - fakt tě obdivuju za přebalování ve stoje - to jsem zkoušela jednou a plína byla na kusy - páč madam si vesele odskotačila s jedním lepítkem a plínou vesele vlající ve větru a vzápěti počůrala tatínkovi nohy 😀 😀

Taky obdivuju všechny maminy, co ze svých ratolestí i při přebalování, oblíkání, atd můžou spustit oko - to já nemůžu - páč jak se mi to dítko pod rukama hemží jak had, to by byly ústopády 😠 😠

deathy - dneska jsem o tom tak přemýšlela - ona to Kika nepřestala dělat - jako scény při přebalování, ale časem se prostě tak zdokonalíš, že nad tím přestaneš přemýšlet, co děláš a budeš to dělat hlavně děsně rychle 😀 😀
Ale vážně - prostě to bude chvíli trvat a to přebalování nebude tak strašný - ne, že by se přestala vrtět a zajímaly ji třeba vlastní nožičky (pokud nepočítám snahu vykopnout ti zuby, nebo vyrazit dech), ale za pár měsíců se prostě aspoň na chvíli nechá na ty krovky položit a přebalit

juliet
30. bře 2010

Ahoj, my jsme to také tak měli kolem toho roku. Začala jsem proto malého přebalovat ve stoje, díval se z okna a byl klid. Po čase se uklidnil a teď už zase leží. A když moc nechce, tak ho položím na zem a pustím mu TV.