Hysterické záchvaty při přebalování. Proč se to děje?

deathy
22. bře 2010

Ahoj, mám roční dcerku. Jak napovídá název, při každém přebalování je to boj a hysterický řev. Trvá to asi měsíc a postupně se to stále zhoršuje. Dřív stačila nějaká hračka nebo jiná věc a dítě se zabavilo a v klidu ležela, ale teď.... Nezabaví jí nic. Od krabiček po televizní ovladače, prostě nic. Křičí, neustále se otáčí a chce si sednout. Je to strašný. Já už jsem z toho tak bezradná, že není problém abych se při tom taky rozbrečela.
Nikdy se jí nic špatnýho při přebalování nestalo, nemá nikde žádný bebí, prostě nechápu kde se stala chyba.
Používáme jednorázovky už od narození, nikdy žádný problém. Když se mi na ní plena podaří nasadit a přestaneme přebalovat, tak je hned klid, postupně se z toho hysterickýho záchvatu uklidní. Dost často přebalujeme ve stoje, protože si prostě nelehne.

Prosím, neví někdo proč se to děje a jak z toho ven? Už jsem vážně zoufalá a bojím se každýho přebalování. Postupně to bude asi horší a horší, protože ona už to teď opravdu vnímá asi jako zlo...

rimmel
26. dub 2010

skakat po hlave.

deathy
autor
27. dub 2010

No jak to tak čtu, tak moje máma je dobrá babička. To zase jo. Holka jí má ráda, nemám strach jí tu nechat na hlídání. To jako zase nic namítat nemůžu.
Ale někdy prostě je tý výchovy až moc. Rozhodně se teda ale nechová jako vaše mamky...to je teda opravdu síla, co předvádějí.

Hani, s tím bydlením rozhodně pravidla budou, protože už teď máma řikala: vždyť tam budete furt samy, tak si můžete nechat zařízenej ten pokoj dole. Já jí hned zastavila s tím, že ona nebo já k sobě budeme chodit na hlášený návštěvy, i když je to v jednom baráku. Prostě chci mít fakt klid.
A jak si se ptala, jestli děti vycítí "špatný" lidi....jo. Ale to slovo "špatný" může mít víc významů, např. fakt zlí, nebo nemocní, nebo třeba špatná nálada..kdo ví co všechno. Týna mi to předvádí denodenně. K někomu jde okamžitě a k někomu, o kom bych řekla že k němu půjde, tak ne. Třeba tchán. Ten by jí samou láskou sežral, ale ona si ho nejdřív musí asi tak hodinu okoukat, a pak možná nebude řvát. Možná cítí, že k němu mám jistý výhrady 😀 On je totiž další z těch vychovatelů, co se snažil mojí dceru vychovávat a s ní i přítele a mě. Zatrhla jsem to ihned. Protože to jsem vždycky rostla do nejvyšších nebes, jak jsem byla vytočená.

Jé, malá na mě hýká tak letim.

hancazivocich
27. dub 2010

jo a co jinak?
simtebe? Co ty navlíkačky? Jsi s nima spokojená? Nechá se líp přebalit? U nás to bylo o dost lepší, jen je to přes net trošku z ruky, takže teď zas dávám klasický 😅

deathy
autor
27. dub 2010

Noo, naučily jsme se to ve stoje, takže dobrý a občas se nechá přebalit i v leže !!!
Navlíkací jsme dali vlastně jen jednou nebo dvakrát...takže možná že jsem měla chvíli vydržet a nekupovat jich tolik 😅

hancazivocich
2. kvě 2010

včera jsme byli všichni u přítelových rodičů na chatě. Nepřebalitelná... Všechno ji zajímá, zdrhá,...Nejvíc mě naštvalo, jak na mě čuměli jak se snažím a měli z toho děsnou prdel. Ještě ji povzbuzovali... Nakonec jsme se rafli s chlapem, naštěstí ve fázi, kdy viděl, že flekatím vzteky v obličeji ji pak vzal a aspoň oblíkl. Protože ve fázi fleků dělám a říkám cokoliv - neřízená střela 😅

deathy
autor
5. kvě 2010

No to musí bejt žůžo, když se ti dítě s holou ryťou svíjí a všichni z toho mají jen legraci a nepomůžou. To bych taky nevydržela. A s chlapama je to fakt těžký, i když já si víceméně teď nemůžu na vztah otec - dcera stěžovat. Většinou co mu řeknu, udělá. Oblíknout, obout, namazat čumák....odnést plínu. Jo, to zase celkem pomáhá když jsme spolu. Jen teda přebaloval pouze jednou, když Týny byla ještě hodně malá a to za mojí plné asistence a jen počůranou. Od tý doby ne. Ale když se dítě svíjí, tak to jako přidrží a pomůže. Zaplať pán Bůh 😀

mayerka
5. kvě 2010

ahoj holky, u nás taky přebalování je celkem horor, asi 2 měsíce bojujeme. Ve stoje nepřebaluju, protože malej ještě neběhá 😒 ale každopádně vzdoruje dost a moc mi to neulehčuje. Ale! Už dva dny je zlepšení, pomáhá, když ho při vztekání jen držím, a koukám se jinam a "vůbec si ho nevšímám"... Nejdřív vydržel řvát fakt dlouho, ale vypadá to, že pochopil, že dokud nebude přebalenej, tak ho nepustím. Takže teď jak začne vyvádět a já začnu koukat jinam a třeba si broukat, tak toho nechá a já ho můžu přebalit. Je to tedy třeba na čtyřikrát, ale zabírá to!!! Doufám, že se to nezkazí tím, až začne běhat... 😠

hancazivocich
5. kvě 2010

mayerka ..
nechci ti brát iluze, ale aby až bude běhat, tvýho koukání bokem nevyužil a neodkráčel... 😀 Bys nevěřila, co jedno dítě s pos.....zadečkem dokáže vše zašpinit. 😠 Takže se neraduj předčasně, bude hůř 😀 😀
No, u nás teda držení nezabírá, protože bych ji musela uchopit tak do svěráku, abych ji udržela, nebo takový hodně, hodně široký pruhy lepící pásky 😀 😀 jAkorát nevím, jak bych se k tý znečištěný části potom zase dostala 😅
Jinak tuhle metodu kouknutí vedle jsem užila asi dvakrát, ale v zápětí jsem dostala buď do hlavy nebo zubů...něčím, co bylo po ruce 😔 😔 Haha, ukazovat nepříteli odvrácenou tvář se nevyplácí 😀 😀

deathy
autor
7. kvě 2010

😀 To u nás to koukání jinam nezabírá ať se děje cokoliv.
Jinak včera jsem normálně chtěla slavit. Už jsem měla v hlavě myšlenku, že Týnu pochválim, že se až do večera nechala přebalovat jen v leže !!! 😎 Ale než jsem to vůbec domyslela, tak mi zdrhla a vystrkovala na mě holej zadek 😀
No ale vážně, každý přebalení ležela. Krása nebeská 😀 😀 😀 Je fakt že se to poslední dobou teda zlepšilo, nebo možná tím, že přebalovat ve stoje už je takovej standard.
Jinak už chodíme, oficiálně a fakt pěkně. Lítá po celým baráku, je to sranda jak těma malejma nožičkama chodí 😅

Jinak mayerko, pokud klučík umí stát na nožičkách, tak klidně můžeš přebalovat ve stoje. Nemusí chodit, jen stát, třeba jako my - opřenej o mojí postel. Ta je dostatečně veliká - dlouhá.

pavlina05
7. kvě 2010

Hoj 🙂

nedočítám,jen jsem koukala jak staré děti máte...no a my máme ty záchvaty taky.Nejde jej přebalit vleže vůbec! Max.ve stoje a to za ním lítám s plínou.
Už ani nedoufám že to někdy přejde 😅

hancazivocich
7. kvě 2010

pavlina05 :
ale jo, prostě jsou horší a lepší dny... Teď jsem otrok, páč při přebalování hrajeme hru - Kde je Kristýnka? Schovala se (malá si přikryje oči), když si je odkryje, tak tady je, .... A velký úspěch má bublífuk!! 😀 Jenže to lze u nás pouze na nočníku, při přebalování by to chtělo asistenta 😀 😀

blandik
7. kvě 2010

tak v leže přebalování skončilo asi v 11 měsících. U nás má úspěch přebalování ve stoje u pohovky, dám mu hrač¨ku nebo autíčko, děláme prostě to, co má hodně rád a on stojí a dokonce si na mě sedne, když nasazujeme plenu. Miluje autíčka a ukazuje, co kde je, tak mu prostě dám auto a říkám - ukaž, kde má to a to a on ukayzue a celý rád. Ale jinak se taky hodně nerad přebaluje, zapírá hovínka, tak ho prostě musím k tomu gauči nalákat na něco jiného a on už pak s holou prdelkou nezdrhne.

hancazivocich
10. kvě 2010

fakt obdivuju všechny, co přebalujete ve stoje! Já to zkoušela asi x a naznala, že je to nemožné. Jako zkoušet přebalit pštrosa - kope a zdrhá 😀 😀 A když se mi ji povedlo přišpendlit a přilípnout jednu stranu, tak mi zdrhla a buď si gatky sundala, nebo z ní sjely, vykročila z nich a pobíhala si vesele po bytě (v horším případě se někde stihla vyčůrat) a v nejhorším případě si do čůrání kecla a dělala cáky, cáky 😠 😠

hancazivocich
10. kvě 2010

zkoušela asi 3x tam mělo být

deathy
autor
12. kvě 2010

Nám to ve stoje naštěstí jde a občas i v leže. Ale teda viděti nočník = zdrhat a řvát. A to sedátko na záchod, to taky ořve. Jak se to dělá, aby dítě sedlo na nočník?

pavlina05, jo přejde to časem. Fakt, Kristýna se taky poslední dobou zklidnila.

hancazivocich
13. kvě 2010

Deathy, tak to nehroť.. Asi ještě nechápe co se po ní chce? Třeba jí do docvakne, až s tebou půjdeš ty na wc a malá tě bude šmírovat - co tam jako děláš 😀 😀
Stejně - vysazování na nočník - ještě ani pořádně nechodila a už s tím začni - tak to bylo u nás..... Jednak jsem já zkoušela, co malá na to - aby mi tam pozdějc vydržela a jednak soustavný tlak od naší máti. Přítom já i brácha jsme byli bez plín až dýl... 😅
Já nevím, ale já to prostě nehrotím - už jsem to tu psala... Ptám se, jestli chce čůrat, když řekne čůrrr, tak to jdem zkusit - malá tam teď zas chce trůnit, protože si ,,čte" a nebo chce pouštět bubiny - jako z bublifuku 😠 😠
Včera jsme šli s kámoškou a jejím malým na procházku - kámoška chtěla, že prej si chvíli sednem a děti budou buď v kočárku, nebo kolem nás. 😠 😠 No, tohle teda u nás fakt nehrozí. Páč madam, jak se vyndá, tak mete... A kde jsou schody, tak šup na ně.... a Ťapy! 😖 😖

momin
13. kvě 2010

Deathy jen sem te tu zahludla..ahoj... 🙂
Koukni sem...
https://www.modrykonik.cz/diskuse/tema/ucenie-n...

malemu se na nocniku treba zase 2 dny libi a vypada to ze chape co po nem chci..dokonce si ho nosi.. A pak dalsi tyden ma uplne hystericke zachvaty kdyz ho tam chci dat. tak nocnik schovam-at ho ani nevidi a pak jedem na novo.. jednou to snad pochopit musi.... 😀

deathy
autor
25. kvě 2010

Ahoj, no já ten nočník nehrotim. Ale máma mi furt vrtá do hlavy, že já v tomhle věku už uměla a že to mám zkoušet s Týnou, a když né, tak že jí to kdyžtak naučí ve škole...vrrr 😠
Nevim, ale prostě Týna nechce sedět ani na takový dětský plastový "zahradní" židličce. Prostě hned slejzá dolu, nechápu.
Na nočníku jsou nalepený obrázky, že jako bude mít zájem, taky ne.
Ale na záchodě...to je se mnou pořád. Jak se tam zavřu, tak okamžitě začně hysterický řev 🙄
No nevim. Ani mi "neřekne" že se jí chce čůrat nebo kadit. Na to mi teda přijde ještě malá...

madlenka29
25. kvě 2010

Holky ,
nová pomůcka,babička koupila Gábince dětský toaletní papír s obrázkama a to by jste viděly jak to tu holku začalo bavit,chodí krásně i na nočník i na záchod a plenu má jen na spaní nebo když jedeme někam na delší cestu.

deathy
autor
27. kvě 2010

No, tak o tom jsem neslyšela, že by se dělal vyloženě dětský toaleťák, to je pěkný 😀 Ale madlenky Gabča už je přeci jen o dost starší, takže tam už se to možná dá takhle "ošálit" a pomůže to. Mě Týna přijde ještě malá aby zůstala bez pleny, to bychom tu za chvíli měli pěkně na....čůráno 😀 Jako v létě na zahradě jo, to sundáme plenu určitě, a tak si i říkám, že by to mohlo pomoct tomu nočníkovi. Že třeba pochopí, že čůrat si na nohy neni dvakrát nejlepší 😀

hancazivocich
27. kvě 2010

No, naše si na nohy nečůrá, když na to dojde, tak si vykasá tričko atd..., rozkročí a koná 😀 😀 Akorát teda na tom výtvoru dost často hodí.... tlamičku 😅 😅

deathy
autor
29. kvě 2010

😀 😀 😀
Máš šikovnou holku, že to takhle umí. To ta naše zatím nee, ale tak co, vždyť se nic neděje. Nemusí být rychlík a nějaký řeči, že by to už měla umět, na to prdim. Akorát mě to vždycky zdeptá, že bych mohla mít učenlivější dítě, ale ať si říká kdo chce co chce.
Dnes jsme na zahradě plenu sundali, ale byla už těsně před odpoledním spaním, takže to dlouho netrvalo, ale kupodivu, ani za tu chvílí se nepočůrala. Ale bylo na ní vidět, že je z toho nesvá 😀 Jak jí foukalo pod tríčo 😀 😀