Hysterické záchvaty, žárlí na brášku. Je to virózou?

ivt
16. srp 2009

Manžel odjel na týden pryč a 3 letý syn se chová podivně. Začal strašně žárlit na malého ročního brášku, pořád se vzteká a večer řval tak neskutečně, že se z toho poblinkal a to jenom pro to, že jsem byla u malého a kojila ho. Přitom jsem mu zpívala, řekla pohádku a pak až šla k jeho mladšímu bráškovi.
Starší syn se chová hystericky i přes den, je zlý, hází na nás písek, říká ošklivé slova atd.
Manžel je poprvé mimo domov a syn si na něj přes den ani nevzpomene, večer se zeptal kde je táta a kolem 6 hod. s ním telefonoval.
Ještě bych chtěla dodat, že má malý virozu, nejspíš střevní chřipku, takže málo přes den jí, málo pije, je bledý a pohlublý. Jíst mu nechutná dietní jídlo které vařím a nechutná mu ani hořký čaj. Dnes už jsem mu dala jogurt a trochu šťávy.
No a můj dotaz zní, jestli můžou jeho záchvaty souviset s tím, že tu není jeho otec, anebo je to spíš tou virouou? Máte s tím zkušenosti? Jak se mám zachovat, až přijde další záchvat?
Zatím se držím, nechám ho vyřvat, i když dneska už jsem mu dala i na zadek když ne a ne přestat.
Když se uklidnil, tak jsem si s ním šla lehnout, pomazlila ho a teď už spí.
Manžel se vrátí až ve čt nebo pátek, poraďte jak to mám vydržet a jak se chovat, když bude mít další hysterák?
Díky za odpověď. Iveta

astrane
17. srp 2009

já bych to řešila studenou sprchou...je to sice drastické,ale zabírá to...pokud se vzteká málo,zavřu ho v místnoisti s tím,že má přijít až bude hodnej a odcházím....pokud z toho až zvrací-to má doma kamarádka,pak ta sprcha fakt funguje...někdy stačí mu šplíchnout do obličeje trochu vody,nemusí jít celej do vany 😉 pak už stačí jen říct-chceš zase studenou sprchu?-a dají si bacha....
jinak si myslím,že to souvisí spíš s tím,že na to má věk a k tomu je mu blbě,tak tě chce mít jen pro sebe....

ivt
autor
17. srp 2009

Ahoj Astrane :o)
Děkuji za odpověď. Dneska jsme byli u dr. a vypadá to, že má záněz ledvin, prý se to projevuje prujmy. Čekáme jen na výsledky z laboratoře. Naštěstí už je dneska klidnější. Uvidíme večer, ale mám vymyšlený plán, nejdřív uspím mladšího a pak se budu s Rostíčkem mazlit dokud neusne.
A co záda? Nebolí?

teessa
17. srp 2009

ahojky iž sem chtěla napsat včera ale nakonec sem zjistila že vlastně nemám co psát 😀 u vás se asi slezlo více věcí dohromady proto je mylej rozladěnej.... k té studené sprše.. já jí vyhrožovala asi 3 roky než sem se k tomu dostali ono totiž kolikrát stačí to děcko postavit do vany a přestane pro více otrlé pustit vodu a vzít jen špičky aby zjistil že je fakt studená 😉 ono totiž stačí ukázat že to myslíš vážně a není to jen další vyhrožování u más je to poslední možnost ale zaručeně funguje, ještě by to chtěle tip jak to řešit mimo domov 😀

marfuuuska
18. srp 2009

Ahojky nám doma ta sprcha někdy zabírala, někdy ne. Ale venku to bylo opravdu o nervy, nezabíralo nic. Nejhorší bylo, když "milý" lidi kolem chtěli pomoct nebo poradit a ono to mělo u našeho Matýska opačnej efekt a to, že řval ještě víc. Nakonec se přidali kolemjdoucí s narážkama, že dítě je rozmazlený a mělo by dostat pořádně na zadek, nebo tak něco 😠 .
Nakonec jsem vypozorovala, kdy se dalo s malym ještě celkem mluvit a pak sem se ho snažila zaměřit na něco jinýho. A pak, když už jsem věděla, že je pozdě a ostudě se vztekle se zmítajícím dítětem bych se nevyhla, tak jsem dělala něco totálně nevýchovnýho. Prostě jsem slíbila třeba mekáče, když přestane. Vím co vás napadá, že toho postupem času určo začal zneužívat, ale já už jsem měla fakt vychytaný, kdy se nedal jinak uklidnit a na určitých místech jsem rači zvolila tohle než si dělat ostudu. A když to vezmu dneska, tak bych se zachovala asi stejně, malej je hyperaktivní a v rodině jsme vzteklý skoro všichni, tak to má mít po kom.
Trvalo to, tak od 3 - 5 let, chce se obrnit a hlavně nekoukat na pohledy ostatních. My třeba pak už chodili jen na jedno pískoviště, kde jsme se všichni znali, protože jsem odcházela s batohem na zádech, v ruce igelitku s bábovkama a pod druhou rukou synka 😀 a po čase to už nikomu nepřišlo divný.

Ivt třeba to neni tvůj případ a u malýho se jen nahromadilo víc věcí dokopy a už se to nebude opakovat, ale kdyby jo, tak si určo časem najdeš sama co bude pomáhat, držim palce ať je vše ok 😉

teessa
18. srp 2009

marfu a můžu se zeptat jestli to malej potom nezačal pooužívat porti tobě? jako že se schválně vztekal aby ste šli do mekáča nebo koupili hračku nebo prostě cokoli? já to takhle párkrát taky řešila ale velice rychle se to obrátilo porti mně....

marfuuuska
20. srp 2009

Teesa ani ne, ale on byl hodně vzteklej. Nakonec jsem ho naučila počítání do tří. A to unás platí do dnes. 😉

sylvka
30. čer 2011

ahoj,tak dneska měl martínek první opravdu hysterický záchvat.nechtěli jsme ho pustit na pouti na třetí atrakci a začalo to....byl úplně mimo,řval,válel se po zemi,nic nepomáhalo.....holky,co stim?jak to řešíte?je mi jasný že je to asi období vzdoru,taky je jedináček,takže se od malinka točí vše kolem něj....ale jsme z toho s mm úplně hotoví 😠 co s tííííím?