Hysterický řev v kočárku. Co s ní mám dělat?

ivee
4. dub 2008

Ahoj,
mám problém se svojí skoro dvouměsíční holčičkou. Pokaždé, když se pokusím ji dát do kočárku, tak ječí a řve, až se zalyká nebo začne dusit. Je to hrůza, dneska jsem po dvou hodinách vypravování se (nakojit, přebalit, obléct, znova přebalit, ještě trochu cucnout, přebalit a zkusit kočárek) vycházku vzdala, malou jsem odstrojila, flákla do postýlky (kde okamžitě usnula) a já jsem se musela jít celá zpocená a vynervená uklidnit na balkon, abych se aspoň nadechla čerstvého vzduchu a trochu vychladla. Omlouvám se za ty výrazy, ale jsem úplně vyřízená. Když malou dám do kočáru, tak musí spát, což představuje několikrát ji dát k prsu (oblečenou) a pak rovnou ve spánku strčit do kočáru, rychle se oblíct a utíkat ven. Když se probudí venku a zjistí, že leží v kočáru, tak řve opět celou dobu, dokud nedorazíme domů. Už nesnáším ty připomínky od lidí okolo, co se mě ptají, proč to moje miminko tak pláče. NEVÍM!!! Kdybych to věděla, tak něco udělám, aby neplakalo. A dotazy jestli třeba nemá hlad mě už vytáčejí do nepříčetnosti, přestože v klidu odpovím, že nemá, protože právě jedla, načež následují další chytré připomínky, že si asi potřebuje odkrknout (to je) nebo že ji bolí bříško. Těžko někomu vysvětlovat, že takhle řve v kočáru "zaživa" pořád. Už vážně nevím, co s ní dělat, kromě toho, že přestaneme kočárek používat, což si dost dobře nedovedu představit, protože chodit všude se šátkem a obr taškou případně batohem na nákupy se mi nechce a moje záda by asi taky dost protestovala. Máte nějakou radu, co s tím, kromě morfia pro dítě a panáka pro matku před každou vycházkou? 😠 Jsem už prostě zoufalá ...

weirdo
22. říj 2010

@lubif - jasnacka, dam potom vediet 😉 . Cez den spinka mala 3x. Rano vstava okolo 7 hod, do hodinky a pol vacsinou je unavena, tak do tych 2 hodin od zobudenia zaspinka. Potom je obedny spanok, ten trva ako kedy, ale tak okolo 2-3 hodky a podvecer si este da 20-30 minut. Cize uz konecne mame rezim, klop klop klop. Ale to spinkanie je taka haluz, lebo tie 30 minutovky v pohode (rano spim s nou 😀 ) a podvecer je v Manduce, ale ten obedny spanok treba byt skoro stale s nou, lebo ma hrozny spanok, budi sa, strhava (prve budenie po 30 minutach, sranda, ale este sa da ukecat a spinka), tak ja som pri nej a upokojujem ju potom. Niekedy sama spinka aj hodinku, ale minimalne 5x za nou vzdy idem ... s tym cicikom uvidis, nebudem Ti tu pisat, ze urcite to prejde, ze aj mne, jednak neni iste, ze takto to u nas bude uz navzdy a jednak kazde dieta je ine. Takze uvidis ... inac ja som kedysi jej obedny spanok udrziavala iba cicikom, vzdy ked otvorila oci, tak cicik, aj 5 a viac krat. Potom som si povedala, ze to nie, lebo sa to nauci navzdy a tak som to sekla. Fungujem tak, ze napapa sa, zaspi, po pol hodke sa zobudi, dam jej napapat (ale to preto, lebo ona nevie naraz spapat oba ciciky a je menej a castejsie, preto ponuknem, lebo viem, ze teraz uz bude mat miesto na dalsie mliecko) a spi. Ked sa prebudi, tak ju hladkam a uspavam, ale uz nie cicikom ...
Tak dobre nakupte! Inac v manduce sa aj ja hupem jak na lodi 😀

lunima
31. říj 2010

Tak hlasim, ze uz sesty den je u nas vse trosku jinak. Jeste doma polozim do kocarku a nekdy s placem (uz ne revem) usne a 3x uz usnul tak, ze koukal a najednou zavrel ocicka a spinkal..Ale kdyz se vzbudi, musime letet do cca 10 min domu, jinak rev. Satek mam na sobe pro jistotu, ale uz sest dni jsem ho nepouzila.Bud nastal opravdu zlom, a lame se to k lepsimu nebo je to tim, ze je ve fusaku a kombineze a dela mu dobre, ze je tam tak utemneny.
Nicmene noci jsou porad strasne, budi se kazdou chvili.

weirdo
10. lis 2010

@lubif - tak hlasim zlepsenie, klop klop klop. Uz 2 tyzdne je v kociku, i ked nie hodiny, ale tak tu hodinku da, s tym, ze pol hodinku prespi. Horsie je ju naobliekat, ze sa nemoze moc hybat, tak to jej vadi a este ked jej dam rukavice, to sa tesim. Este niekedy pomrnci, ked ju tam dam, ale to jej tancujem a je dobre ... ale je tam taka neista, lezi jak pat penazi, az ju clovek nespoznava ... ale bojim sa, ked bude musiet byt vela naobliekana. Takze uvidime, zatial je to najhorsie za nami, dufam, uz nema tie hystericke vystupy a este sme ju nemuseli prehadzovat do Manducy, ale je stale v kosiku dole 😀
Uvidime dokedy takto, snad navzdy ...

jana776
11. lis 2010

Ahojte, len vam chcem pridat moju skusenost. Od narodenia je kocik nas najvacsi nepriatel, mala v nom revala a revala stale az kym som ju nevybrala. Ked mala asi 3 mesiace, tak sme zacali chodit von tak, ze som ju mala v manduce kym nezaspala a potom sup spiacu do kocika. A ked sa zobudila tak rychlo rychlo domov, lebo sme zase vrieskali. Asi okolo pol roka mi uz nehcela tak lahko zaspat v manuduce, o kociku ani nehovorim, takze od vtedy spime doma a von chodime ked je hore, bud na rukach alebo v manduce (to uz jej ale musim dat aj prso do pusy aby vydrzala 😝 ). Teraz ma desat mesiacov, mame dva kociky (pre istotu sme kupili keby sa nahodou iny zapacil) a oba stoja doma. Takze u nas kocik nula bodov doteraz, malicka vyzaduje fyzicky kontakt takmer 24 hodin denne. Uz sa tesim ked zacne chodit, to hadam vydrzi na zemi 🙂
Co je ale zaujimave, tak v nakupnom kosiku vydrzi sediet aj cely nakup...

lubif
11. lis 2010

@weirdo ahoooj super sa tesim, snad vam to teda uz vydrzi navzdy 😵 som na vas aj myslela, ze ako vam to ide, ci ste vytiahli kocik, tak som fakt rada. My tiez uz nehystercime chvalabohu, zda sa mi dokonca, ze sa jej tam paci 😅 no aj ja dufam, ze uz je to za nami 🙂 ale to obliekanie veeeelmi dobre poznam, ked ju davam do overalu reveeeee juuuj strasne, snazim sa ju zabavat, niekedy to vyjde, ale inokedy kricime o dusu a spotene sme obe uplne 😀 tak drzme si navzajom palce snad si uz tie nase bambulky zvykli 🙂

@jana776 juj to ma mrzi, nas to dufam uz obislo, ale mas co nosit potom uf uf, ale tak uz budete isto chodit za chvilu, tak si uz potom snad oddychnes, ale musi to byt dost vycerpavajuce, ze? Je to zaujimave teda, ze v nakupnom ti vydrzi 😲 ktovie cim to je 😒

nanika
11. lis 2010

No my mame novinku, uz nie sme vo vajci, ale v kociku. Mala zistila, ze sa v nom da sediet a uz jej nevadi, konecne 🙂 Jednoducho nan musela dozriet a dorast, som rada. Horsie je, ze zacala zasa sabotovat vajicko sedacku, tak som zvedava, do kedy to s nervami vydrzim a pojdeme kupit druhu sedacku, ach jaj

weirdo
11. lis 2010

@lubif - dakujem moc! No super, aj ja gratulujem Tebe 😵 . Hehe, aj ja spievam a santim jak najata, to aj funguje 😀. Snad zvyknu, ale to obliekanie trapi snad vsetky deti, tak tie nase nie su divne 😉 . Hadam teda 😀. A uz si mimo SK?
@jana776 - uf uf, tak to mas fakt tazke, ked nechcela vobec kocik ☹. A ako to v zime budes riesit to nosenie?

weirdo
11. lis 2010

@nanika - super 😵 . Dajako sa to tu zacalo zlepsovat 😵

jana776
11. lis 2010

@weirdo No to som aj ja zvedava ako bude v zime... Zatial sme v manduce, hrejeme sa navzajom tak je dobre, len na nozicky je zima. Tak asi aj v zime tak. alebo vezmem manzelovu vetrovku a zapnem nas obe. Alebo ju proste naobliekam a necham ju nech si lozi po styroch 😅

weirdo
11. lis 2010

@jana776 - my mame k Manduce taky obal, len je to tazsie obliect, ale malej by malo byt teplejsie ... taketo:
http://nosime.sk/kategoria458-mam-ochranna-kapsa
Potom je zimna a letna este ...
Alebo po styroch ako pises 😀

erica29
12. lis 2010

ahoj, dievčatá 🙂 sú to už dva roky čo ste to tu písali, nasmiala som sa pri tom 😀 ale nič v zlom, súcitím s vami- ja mám s mojím drobcom to isté 😀 , nasmiala som sa preto, že ste tak dôverne opísali moje pocity ( ako to , že ho ukojím do nemoty, alebo to že z domu odchádzam celá spotená a upachtená 😀 a ten stres 🙂 , snáď sa to upraví, ale myslím že už ani jedna z vás nemá ten problém, keď vám detičky podrástli- dúfam 😉 )
môj drobec tiež začne plakať už pri obliekaní a pomaly začínam mať fóbiu z chodenia na prechádzky 🙂 motám sa len blízko pri bloku, aby som sa mohla rýchlo vrátiť domov, nakoľko je teraz zima a z kočíka ho vybrať nemôžem... ☹ ale tá plienka cez tvár čo ste tu viaceré spomínali, no musím skúsiť, lenže on je ešte maličký, tak neviem či to nepomáha len tým väčším deťom 🙂
mám kamarátky čo chodia na prechádzky do mesta a ja im len ticho závidím, ja kým sa z toho nekonečného kojenia, prebaľovania, odgrgovania a zase prebaľovania- potom ešte vrackania( z toho obliekania 😒 ) a tak zase prezliekania- dostanem von- tak už je zase pomaly čas na kojenie- a to nehovorím o tom keď máme ísť k lekárovi, vždy dobieham posledná s vyplazeným jazykom 😝 , malý je už potom nervózny v kočíku spustí rev a tak len zase utekáme domov 😀 no hrôza, ale snáď sa to zlepší, tajne dúfam že leto to spraví 😝

evi21
12. lis 2010

Ahoj zeny,
podelim sa o svoju skusenost. Nam maly zacal plakat este v hlbokom kociku cca v 4 mesiacoch, potom sme chodili do kocika uz len ked mal spat, ale ked sa mu nedarilo v kociku zaspat, krical este o to viac. Tiez sme skusali ten kolotoc, chvilu na ruky, potom zase do kocika a tak dookola, ale vacsinou nic nepomohlo. Az po case sa to ukludnilo, ked uz bol v sportiaku, mohol sediet a pozerat, ale tiez nie hned v prve dni uzivania sportiaku. Teraz este niekedy reve , ked sa mu nepodari ani cca po hodinke kocikovania zaspat, ale inak uz mozme kocikovat , ked je pri vedomi, vacsinou sa pozera, pojeda a ani nemrkne, tak aspon nieco sa nam podarilo 🙂
Prajem podobne vysledky, chce to cas

lunima
16. lis 2010

Tak u nas je od 6 mesice zmena, usina v kocarku a uz tam i vydrzi po probuzeni. Dokonce ted jsme dosli az tak daleko, ze doma jinak nez v kocarku neusne. Takze ten muj chlapecek je opravdu nevyzpytatelny 😀

weirdo
24. dub 2011

Ahojte,
takze mala ma uz skoro 11 mesiacov a este len asi mesiac dozadu si zacala kocik skutocne uzivat. Cim to bolo? Kupili sme iny kocik 😕 . Fakt by som tomu neverila, ale je to tak. Je tam stastna, zaspava v nom aj doma doobeda a ked sme v kociku, tak vykuka a spokojnost 😉 . Skusili sme ju dat do "stareho" a tiez tam bola, ale neskusila sme dlhu trasu, musime aj to otestovat. Takze drzim vsetkym palec 😉
@erica29 - veru su to boje aj u Teba, ako pozeram 😲. A uz je dobre?
@evi21 - veru veru, cas a pevne nervy 😀
@lunima - gratulujem 😵

molli123456
26. dub 2011

Ahoj moja mala tak isto strasne plakala v kociari spustila taky plac az som ju musela zobrat z kociara prezliest lebo bola cela spotena a skusali sme znova teraz je to lepsie dam jej niaku hracku na kocar a ona ju piozoruje az kym nezaspi najlepsia je cervena 😵

veruska007
26. dub 2011

Nas maly taky rval v kocarku, pomohlo vymenit hlubokou korbu za autosedacku. Trvalo to par tydnu, pak jsem jednou nacvakla zpatky hlubokou korbu a malej byl nadsenej, jak se mu tam dobre spalo a od te doby klid 😉

adalbrtina
1. čer 2017

Mám podobné zkušenosti, nejstarší dcera taky vůbec nechtěla být v kočárku, na 8 měsících jsme ho přestali používat, stejně jsem ho jen tlačila před sebou a dceru nesla v náručí, prostřední dcera byla v kočárku spokojená, teď máme benjamínka, je jí 3 a půl měsíce a pokud neusne , tak se vzteká a řve na celé kolo, takže​ jí zase nosím.U té starší nepomohlo ani když viděla​ ven, sporťák jsme nevyužili.

petratz
10. lis 2017

ahojda maminky takze nejsem ojedinely pripad.. hihi:D malej nam vecer od malinka krasne spinka v postylci.. jen pres den je problem.. v postylce ani nikde nevydrzi dyl jak 10min. svedi ho dasne a tak je protivny.. v kocary hystericky rev, to ho musim ukojit abych ho do nej mohla dat.. Dnes rano jsem kocar dotahla domu a po nakojeni, naprosto pri vedomi ho dala do kociku, do ruky moje tricko a zazrak... usnul. Je poledne kocark venku a zas rev.. tata ho musel uspat na rukach.. presunuli jsme ho pak do kocaru. Doufam ze ho nejak zpracujeme a v kociku se mu zacne libit pac moje zada uz pekne protestuji.. Usne mi v satku a nebo kdyz skacu na mici ale to jde taky jen chvili.. V satku ho porad tahat nechci, pak bydlime u more a v zime je tu dost vetrno... Jinak je to milacek sikovny. Jen to kocar se nam proste moc nelibi a je se tesila jak budu prochazkovat... jezdim jen okolo baraku, pac kdyz se probudi, to nestacim brat vymoly jak rve.. 😢 az prijdu na nejakou taktiku dam vam vedet.. pevne nervy vsem 😀

domca_z
26. říj 2020

Holky, vy jste normálně zachránily zbytky mého duševního zdraví! "Hadr na tlamu" a spíme do minuty ❤️

jojs
26. říj 2020

@ivee
Můj nejstersi syn to mel taky, nakonec pomohlo ze jsem ho vozila v autosedacce (vajíčko), proste mu vadilo ze nic nevidí.