Hysterický řev v kočárku. Co s ní mám dělat?

ivee
4. dub 2008

Ahoj,
mám problém se svojí skoro dvouměsíční holčičkou. Pokaždé, když se pokusím ji dát do kočárku, tak ječí a řve, až se zalyká nebo začne dusit. Je to hrůza, dneska jsem po dvou hodinách vypravování se (nakojit, přebalit, obléct, znova přebalit, ještě trochu cucnout, přebalit a zkusit kočárek) vycházku vzdala, malou jsem odstrojila, flákla do postýlky (kde okamžitě usnula) a já jsem se musela jít celá zpocená a vynervená uklidnit na balkon, abych se aspoň nadechla čerstvého vzduchu a trochu vychladla. Omlouvám se za ty výrazy, ale jsem úplně vyřízená. Když malou dám do kočáru, tak musí spát, což představuje několikrát ji dát k prsu (oblečenou) a pak rovnou ve spánku strčit do kočáru, rychle se oblíct a utíkat ven. Když se probudí venku a zjistí, že leží v kočáru, tak řve opět celou dobu, dokud nedorazíme domů. Už nesnáším ty připomínky od lidí okolo, co se mě ptají, proč to moje miminko tak pláče. NEVÍM!!! Kdybych to věděla, tak něco udělám, aby neplakalo. A dotazy jestli třeba nemá hlad mě už vytáčejí do nepříčetnosti, přestože v klidu odpovím, že nemá, protože právě jedla, načež následují další chytré připomínky, že si asi potřebuje odkrknout (to je) nebo že ji bolí bříško. Těžko někomu vysvětlovat, že takhle řve v kočáru "zaživa" pořád. Už vážně nevím, co s ní dělat, kromě toho, že přestaneme kočárek používat, což si dost dobře nedovedu představit, protože chodit všude se šátkem a obr taškou případně batohem na nákupy se mi nechce a moje záda by asi taky dost protestovala. Máte nějakou radu, co s tím, kromě morfia pro dítě a panáka pro matku před každou vycházkou? 😠 Jsem už prostě zoufalá ...

robi
27. čer 2008

ahoj,
tak máme stejný problém. Když malou nesu po schodech dolů v tašce, tak se usmívá, kouká kolem sebe, jakmile ji dám do kočárku, tak za 5 vteřin strašný řev. Dá velkou práci ji uspat. Dřív se jí tam líbilo, ale jak zjistila, že kolem je tolik zajímavých věcí, tak musí mít přehled a ne být zavřená a ležet. Prvně jsem myslela, že má hlad, tak jsme valily na první zapadlou lavičku kojit, ale nepila a pak řvala stejně.
Co mám dělat? nemáme chodit ven dokud nebude sedět? to je celkem dlouho?!!! a na nošení nejsem - zvlášť když venku praží slunko, přece nesmí na slunko. Taky jsem zvyklá spíš si někam sednout a odpočívat, malá se zatím vyspí. Tak do 6-ti týdnů to bylo v pořádku, ale teď je to čím dál horší!!!
Nevím co mám dělat a jsem zoufalá!!!

janula2008
27. čer 2008

Ahoj Robi, máme stejný problém, ale naštěsí malá už je větší, tak nám asi nezbyde nic jinýho než přesedlat na sporťák, už ho máme koupený a malé se v něm líbí.(Má polohovací zádička skoro do lehu tak snad si je nezničí ).

robi
27. čer 2008

aspon aby si drzela hlavicku, to by treba slo ji trosku zvednout... u segry lezela ve sportaku a libilo se ji to, koukala nahoru, asi nejak upravim kocar, jinak se nedostanem ven

jesssie
27. čer 2008

ach jaj ako vás tak čítam, tuším sa tiež pridám 😒
Čo tým bábätkám na kočíku tak vadí? Naša Nikol tam vrieska ako keby ju zaživa na malé kúsky krájali a ja nechápem prečo. Pozerám na ňu do kočíka a vrie to vo mne. 😠 Napapaná, prebalená, odgrgnutá, unavená už len zaspať, ale bohužiaľ hrozný rev miesto spánku počúvame. Akonáhle ju zdvihnem na ruky mení sa na šťastné batoľa.
Ísť von sú pre mňa horory. Keď vrieska tak hlavne staré babky sa otáčajú a zastavujú akože čo jej len robím tak strašné. A ono je to počuť tak ďalekoooo 😖
Vonku v kočíku teda zásadne nespinkáme a pozeráme ako tak kľudne pokiaĺ vidíme domy, stromy, najnovšie aj kolotoče zabrali. To sa tam upozerala do spánku. Ale ešte jedna podstatná vec aby som nezabudla. Musí mať vaničku našikmo samozrejme. 😎
Doma mi v kočíku zaspí pri rádiu pustenom nahlas. Na to som prišla náhodou len nedávno a zabralo to takmer okamžite. Hlasná hudba ju zázračne uspala za maľú chvíľočku. Odporúčam vyskúšať. 😀

zrzuska
3. črc 2008

ahojte.

skusali ste dat babo do autosedacky a nakliknut na kocik? nasa mala bude mat 4mesiace a vo vanicke sa jej nepaci (iba ked sa jej chce spat tam vydrzi), sportovy sa celkom dal ale aj tak plakala a keby som jej ho dvihla vyssie tak sa zosmykovala dolu (este je jej velky) a dnes som ju dala do sedacky a tak naklikla na kocik a cuduj sa svete spokojne kukala a vsetko obzerala a potom zalomila 🙂 ale tiez nie vzdy tam chce sediet. podla nalady. aj tak sa najradsej nosi na rukach. takze som objednala nosic manducu a basta. uvidime ci sa nebudeme len takto nosit 😨

nikol_79
3. črc 2008

No tak sa pridávam do vášho klubu. ani my v kočiari nespíme. keď mal maly tri mesiace, predala som kočiar a kúpila si nový ale už iba športový - zaľúbila som sa do neho... od vtedy mi malý v kočiari nezaspí, hotová katastrofa 😠 Je už ale trošku väčší, tak si jednoducho plánujeme prechádzky vtedy, keď je pekne vyspinkaný, napapaný a samozrejme musí byť trošku zdvihnutý, aby všetko okolo videl 😀

melliska
3. črc 2008

U nás zabralo ježdění na bříško, malá sleduje okolí, a když je unavená, tak ji přetočím a usne 😉

mtsl
3. črc 2008

pridávame sa aj my. pre nás je kočík tiež triedny nepriateľ ešte že som zaň nevyhodila 20tisíc ale dostala ho od sestry 🙂

jesssie
4. črc 2008

No ja už som pri dnešnom uspávaní fakt zúrila 😠 Samozrejme, že som ju doma uspávala v kočíku, ale tie vresky... 😠 😠
Myslíte si , že ju môžem naučiť na kočík ak ju tam nechám vyvrešťať? Niekde som čítala, že také malé dieťa sa nemá nechať vyvrešťať, ale ako inak si tam zvykne? Jedine ak zistí, že jej vresky nepomôžu, nie? 😖
Šak takto sa to nedá aby som ju každé dve minútky na ruky brala a tíšila a zasa do kočíka a vresky a zasa na ruky a tak dokola, až nakoniec zaspí na mne nacucnutá a potom ju už len preložím do kočíka. Doma sa to ešte dá tolerovať, ale na prechádzke vonku to robiť nemôžem. To by nebola prechádzka, ale galeje a ešte pred všeobecnou verejnosťou, no hruza 😒

kili
4. črc 2008

jesssie a nechceš šatku alebo manducu?

jesssie
4. črc 2008

O tej maduci sa tu tuším písalo...ach jaj nestíham sledovať, a čo to teda je "manduca" ? 😎

kili
4. črc 2008

je to taký nosič, čo sa dá používať od narodenia ca od 3,5kg. Ale nie je to tak nezdravé a nepohodlné ako klokanka. Dieťa takmer na sebe necítiš.
http://www.nosime.sk/kategoria300-manduca

lenkabu
4. črc 2008

Holky,já koupila nosítko Ergo a půjčila si šátek a v obojím řve víc než v kočáru 😅

Ale co se týká uspávání samotnýho tak jsemna to konečně já blbka přišla...moje mlíko jí nestačilo,přecházím na Nutrilon a malá spí v postýlce za chvilku.Já jsem nevěřila že když mi spí skoro celou noc,může večer řvát hlady 😖 Teď mi třeba po 2,5 měsících usnula doma...

lenkabu
4. črc 2008

Kukám že ta manduca je prakticky stejná jako ergo..doporučuju nejdřív půjčit a ne utrati 2,5 tis jak já za něco v čem řve 😅

prada
4. črc 2008

Lenkabu, mi malá taky spala celou noc, ale než usnula, tak to bylo řevu a taky mě nenapadlo, že by měla hlad a mlíko jí nestačilo. pak mi dr. řekla, že mám zkusit přidat UM a od té doby je to pohoda klid a jsme obě spokojené.

jesssie
4. črc 2008

kili
to vyzerá to dobre, môj chrbát by si oddýchol, ale šak to sa už s kočíkovaním potom môžeme rozlúčiť. Ty to používaš? Bábo je v tom kľudné, aj zaspinká?? Jééj ty máš dvojičky, pozerám.
Tak za pokus tá manduca stojí, ale čo s kočíkom? 😢

jesssie
4. črc 2008

Baby, keď ona je v postielke dobručká, ležká si tam, aj na posteli alebo na sedačke v pohode ležká, usmieva sa na nás aj sama tam vydrží, ale akonáhle má ležať v kočíku, púšťa vresky. To necháááápem 😖

lenkabu
4. črc 2008

prada:takto je přesně jak u nás..já zkusila vše a Nutroš až jako poslední možnost,teď si jen vyčítám že jsem to neudělala už dávno.

kili
4. črc 2008

jess, ja mám manducu, kebyže mám jedno, tak kočík vytiahnem výnimočne, možno na nákupy 🙂 . Nosím ale fakt rada, niekedy idem tak, že jedného na chrbát a durhého v monokočíku. Je to fakt super mať dieťa tak blížko a rovno na neho vidíš a ono na teba a vidí aj okolo seba. Spí tam v pohode, hlavičku si položí na tvoje prsia, tak bodaj by mu nebolo dobre 😀

mercy29
4. črc 2008

No my máme podobný problém, ako tu popisujete. Ale okrem toho, že nechce byť v kočíku /len v tom prípade, že je poriadne najedený,odgrgnutý a spí - vtedy tam vydrží spať tak max.1 hod./, nechce byť ani v autosedačke, ani v babyvaku. Jediná poloha, pri ktorej neplače je prevesený cez plece. Tak vždy aj zaspí a môžem ho položiť do postieľky. A v kočíku spí tiež len v tom prípade, keď nájdem maximálne rovný chodník, akýkoľvek kamienok ho zobudí. Ale doma spí v postieľke tak 2 hodiny. Je to pre mňa únavné, nemôžem s ním nikam chodiť. Všetky nákupy absolvujeme na rukách.

jastericka
8. črc 2008

tak sa k Vám pridávam žienky. Je to hrozné, už tri týždne som zavretá doma s maličkou, pretože kočík neznáša ☹ Prvý mesiac bol v pohode, chodili sme vonku doobeda aj poobede, vždy na dve hodiny, potom ako keby zistila, že kde je a koniec.
Neznesiteľne plače, samozrejme aj mňa rozčuľujú otázky okoloidúcich babiek, že čo jej je chúďatku, asi je hladné, smädné atď a keď ju zoberiem na ruky, že jej zničím chrbátik, že to takto sa nemá atď. No des....
Prechádzky s kočíkom sa pre mňa stávajú nočnou morou a to máme kočík za 20tisíc 😠 , to keby som bola vedela...
Čo sa týka Manduky, aspoň tam je dobručká a tak je to jediný spôsob ako ísť na prechádzku, aby bola malá aj na vzduchu. Trošku plačká, keĎ ju tam dávam, ale potom zaspinká a je kľudnučká na maminých prsiach 🙂

Minule sme šli tak von, že zaspinkala doma pri cicke, potom potichu a opatrne do kočíka. Normálne by doma vyspala 2 hodiny, no v kočíku bola po 15 minútach hore a plač.

Tak rada by som sa s ňou prechádzala, ale toto nie sú prechádzky, ale galeje ☹

robi
9. črc 2008

jastericka, u nás to stejný. Teď mám kočár nahoře v bytě, protože ji zkouším na kočár zvyknout. Je to nastavený aby byla zvýšená, napůl sporťák a nahoře zavěšený hračky. A po kojení, v dobré náladě se ji snažím tam co nejčastěji dávat. Sedím u ní, povídám jí, hrajeme si se štěrchající beruškou... dokud nezačne řvat. Většinou začne až když je unavená a chce spát. Tak doufám, že si trošku zvykne. Jinak taky jsme už nějakou dobu zavřený doma, venku je příjemně chladno, to by se krásně chodilo po venku, pěkně mě to štve !!! Tak teď má v pokoji dokořán okno, aby měla čerstvý vzduch...

jastericka
9. črc 2008

robi: máme rovnako staré detičky 😉 . tak potom napíš či si zvykla na kočík a či je to už lepšie. Vidíš, to je dobrý nápad, dávať dieťatko doma do kočíka nech si zvykne. Skúsime...
Držím palce

dididi30
9. črc 2008

jasteri a co tvoje babatko nechce byt v kociku?? nas ho miluje a ked ho do neho polozim a ideme vonku v momente zavrie ocka a haja 😉 a my tu este mame skriekacie cajky a vobec mu to nevadi, zvykol si 😅 este asi z bruska

jastericka
9. črc 2008

vôbec didi, ja to nechápem. Snažím sa, aby tam mala čo najväčšie pohodlie, zavesím jej tam hračky, no skrátka sa jej tam nepáči. Dokáže tam tak plakať, že až je fialová ☹

Inak som si pozerala Tvoj albumček. Maličký je prekrásny 🙂

dididi30
9. črc 2008

dakujem 😵 ja uz mam tvoj davno kuk a mala je ako babika, 😉
no nas maly nevidi mna, on vidi len nebo 😀 ja mam kocik s nastokovacou sedackou ale nedavam ho tam bo je moc zhrbeny a skrceny az ked bude vacsi...no a mozno tym,ze ma nevidi je spokojny 😀 😀

jesssie
9. črc 2008

robi
skúšam presne to čo ty, ale zatiaľ žiadny efekt. Koľko ju už takto zvykáš? Počula si od niekoho že by to zabralo? Ja už neviem čo vymyslieť a tak rada by som chodila na kľudné prechádzky, ale nedá sa ísť vôbec keď plače.

jastericka
Nikolka tiež tak plače až má červené fľaky po čele už po chvíľke vreskov. ☹

robi
9. črc 2008

ahoj jesssie,
mě to jenom napadlo, protože jedna možnost je malou uspat a přenést do kočáru (ale jednak je to "podraz" a za další když se vzbudí v kočáru tak stejně spustí strašný řev) a druhá možnost je v kočáru tak dlouho drncat, dokud neodpadne a neusne. Jenomže to spí tak 20 minut (po 20 min řevu a houpání a drncání) a zase následuje řev. Takže mě napadlo, že by to šlo po dobrým - že časem by mohla kočár mít ráda???
V pondělí jsme kočár vynesli nahoru, takže vlastně druhý den. Uvidíme, budu informovat 🙂

jastericka
9. črc 2008

ach jaj, tie naše detičky....a na to som sa najviac tešila, že budem chodiť vonku, do mesta, na lavičke sedieť v lete, však je krásne, čítať časopis a maličká bude spokojná... ☹ No, realita je žiaľ iná....

jesssie
9. črc 2008

robi:
určite napíš ako pokračujete, lebo nás to tiež napadlo len pred pár dňami a nepočula som ešte o nikom kto to takto rieši tak to si ma potešila 🙂 . Dnes som ju tam cez deň dávala a vozili sme sa po byte. No ale to som musela spievať teda doooosť nahlas alebo ju niečím zaujať aby bola kľudná.... tak dnes zabral pestrofarebný obsah otvorenej skrine. 😵 Skúmala, obzerala a pekne ležkala. Asi aj zabudla, že je v kočíku babula malá 😀