Hysterický řev v kočárku. Co s ní mám dělat?

ivee
4. dub 2008

Ahoj,
mám problém se svojí skoro dvouměsíční holčičkou. Pokaždé, když se pokusím ji dát do kočárku, tak ječí a řve, až se zalyká nebo začne dusit. Je to hrůza, dneska jsem po dvou hodinách vypravování se (nakojit, přebalit, obléct, znova přebalit, ještě trochu cucnout, přebalit a zkusit kočárek) vycházku vzdala, malou jsem odstrojila, flákla do postýlky (kde okamžitě usnula) a já jsem se musela jít celá zpocená a vynervená uklidnit na balkon, abych se aspoň nadechla čerstvého vzduchu a trochu vychladla. Omlouvám se za ty výrazy, ale jsem úplně vyřízená. Když malou dám do kočáru, tak musí spát, což představuje několikrát ji dát k prsu (oblečenou) a pak rovnou ve spánku strčit do kočáru, rychle se oblíct a utíkat ven. Když se probudí venku a zjistí, že leží v kočáru, tak řve opět celou dobu, dokud nedorazíme domů. Už nesnáším ty připomínky od lidí okolo, co se mě ptají, proč to moje miminko tak pláče. NEVÍM!!! Kdybych to věděla, tak něco udělám, aby neplakalo. A dotazy jestli třeba nemá hlad mě už vytáčejí do nepříčetnosti, přestože v klidu odpovím, že nemá, protože právě jedla, načež následují další chytré připomínky, že si asi potřebuje odkrknout (to je) nebo že ji bolí bříško. Těžko někomu vysvětlovat, že takhle řve v kočáru "zaživa" pořád. Už vážně nevím, co s ní dělat, kromě toho, že přestaneme kočárek používat, což si dost dobře nedovedu představit, protože chodit všude se šátkem a obr taškou případně batohem na nákupy se mi nechce a moje záda by asi taky dost protestovala. Máte nějakou radu, co s tím, kromě morfia pro dítě a panáka pro matku před každou vycházkou? 😠 Jsem už prostě zoufalá ...

kili
4. dub 2008

ivee, nečítala som to celé, tak neviem, kto ti čo poradil, ale možno by bolo dobré skúsiť šatku alebo Manducu. Mne je to omnoho pohodlnejšie ako kočík, ale pri dovjčatoch sa to bohužiaľ nedá.

trixi
4. dub 2008

Musim priznat, ze ste ma potesili, ze su aj dalsie deti, ktore neznasaju kocik. Nas maly nenavidi kocik, ma ich k dispozicii 3. Od narodenia strasne reve, ked ho davam do kocika. Kocik pouzivame len na spanok. Casto vsak spanku predchadza strasny plac. Moji rodicia skonstatovali, ze ma maly kocik a ze ma fobiu z maleho priestoru. Tak mu kupili najvacsi, aky je na slovenskom trhu. Ten vsak pouzivam len na spanok na terase, pretoze je to rachotina, s ktorou sa neda ist von, je neovladatelny (leda ze by ho tlacil Schwarzenegger 😀 ). Maly tam teraz vydrzi spat cca 30-40 min. Ale predtym ho musim uspavat cca pol hodku. Na prechadzky pouzivame uz sportaky, ale zasa len na spanie, ako sa zobudi, musi do klokanky, pretoze tak place, ako keby som mu straaasne ublizovala.
Ja viem, ze z toho vyrastie, ale to este bude vela kriku v kociku 😢 .

bambusko
4. dub 2008

dievčatá, já zíram 😲 ešte som sa takýmto čímsi nestretla. nie je v kočíku nejaká iná klíma? lebo ja keď malého oblečiem, vložím do kočíka, prikryjem a zatiahnem strechu, okamžite zatvára očká a to isté robila staršia dcéra. a tým vašim detičkám tam zrejme to čosi vadí. držím place, chce to fakt pevné nervy.

janamacka
4. dub 2008

ahojte, ja som si myslela ze som jedina. kazdy den prezivam hrozu ked mam ist pre starsiu do skolky. pretoze viem ze hanicka sa mi na polceste tam dovracia od revu a naspat to iste. moj muz si myslel ze to zato ze bola zima. ale je pekne a robi to stale. uz nosim v kosi pod kociarom baby vak a tlacim prazdny kociar pred sebou. je to ale na porazenie, starsia lahla do kocika a spala a teraz nemozeme ist ani na prechadzku, nic. ked potrebujem nieco v meste vybavit tak je to hruuuza. tiez sme hlboky vymenili za sportovy uz ked mala tri mesiace, a klamali sme ju tak ze som ju dala uz spiacu do kocika a utekala som von aby sa trosku povozila. nas rekord je 34minut. bez srandy. ale som rada ze niesom sama, drzim vam palce.

kili
4. dub 2008

ináč baby, v Manduce alebo Ergu môžete väčšie dieťa nosiť nosiť na chrbe a ani ho necítite a nezavadzia 😉

ladunka
4. dub 2008

I já vám držím palce, a potvrzuji, že to nebude trvat věčně. Moje dcerka taky v kočárku hrozně řvala, nosily jsme ji proto hodně v šátku, posléze v Ergu. Někdy zhruba po prvním roce zjistila, že lze z kočárku dobře pozorovat okolí a že je snad i pohodolnější než nosítko, a vozí se ráda, i když nosíme pořád - při cestování pražskou MHD to je ideální. Jo, jen ještě poznámka - všechno má svá pro a proti. Moje dcerka neměla ráda kočárek a neuměla v něm ani dlouho spát, ale zato ráda spala v klidu doma v postýlce nebo ve vaničce na balkóně a já měla spoustu volného času 🙂

daluri
5. dub 2008

Ahojky, tak zrovna kojím (mám pocit, že nedělám nic jiného) a nakoukla jsem na Vaše téma.. My zatím takové problémy nemáme, ale to musíme mít plné bříško a být ospalí, protože věřím, že kdyby to tak nebylo tak taky v klidu nebude...protože jsme to zažili jen jednou a taky jsme šli chvilku s řevem, ani dudel nepomáhal a taky jsem pak kmitala..
Při čtení mě tak něco napadlo, snad se nikdo zlobit nebude..Víte k čemu je ten překotný úprk domů dobrý? Shodíme nějaké to kilo 😀 😀
Spíš si myslím, že ty děcka nechtějí být tak navlačené, zabalené v peřince, fusaku, dece...že až bude fajn teplo a budou moci ležet jen tak, že to bude lepší...tedy doufám.
Tak se držte.

hanik
5. dub 2008

ivee, jojo, tak to presne znam taky. ...rikala jsem si, jak hodne se budu tesit z kocarkovani a ono houby ...ten nas krikloun ..prijde mi, ze u nas na sidlisti ho mam snad jen ja. ....tak me z toho rychle vyvedl. 😒
...ted uz je to lepsi, ale ne zas o tolik ..ale jak uz vnima ....tak kdyz nahodou pri revu otevre oci a ja se na nej uculim, tak prestane ...teda pokud oci zase nezavre. 😝 😅 ...jinak mi vetsinou zacal rvat kdyz jsem byla nejdal od domova a to se nenechal nicim utisit a bylo to neco pres kilak ...a celou cestu mi prorval az domu totalnim hysterakem ..a az doma ztichnul 😠 ....pak jsem s nim byla jednou v lese a to se zase rozerval. ...tak jsem s nim rychle pelasila domu ...dudlik nepomaha, vyndat z kocarku ..to je pak jeste horsi ...no a jak jsem pelasila tak jsem jela po panelech a nez jsem sesla z lesa dolu tak usnul. 😀 ...aneb jsem zjistila, ze mu staci udrncat. ..ale houpani jen nestaci ..to ty deticky poznaj, ze je v tom rozdil. 😝 😀 ...takze jsem to zacla praktikovat i na klasicky prochazce po parku ale misto po chodniku jako vsichni ostatni jsem s nim kdyz zacal rvat vlitla na travnik a jezdila jsem s nim jak zbesila sem a tam ...a pekne se vyhejbat psim vykalum. 😝 ...a vydrzel to s krikem vetsinou tak 5 minut a usnul. 😝
...ted mi uz zacina pomahat jezdit na zadnich kolech ...a kdyz to nepomuze tak vetsinou to ten travnik porad jisti. ...a co se tyce nakupu, tak to jezdim jen s autosedackou ....takze to je spokojenej ze vidi a zacne rvat az kdyz ho davam do auta.

ssissi
5. dub 2008

Ahoj Ivee, u nás to isté a už som sa s tým zmierila. Fungovala som podobne ako ty - nakojiť, prebaliť, obliecť, potom plač, zase kojenie, to čo mala na sebe poblinkala, takže po chvílke zase prezliekanie, prebalovanie.... v kočíku krik zakaždým... Malá von tuším nepotrebovala chodiť, potrebovala som to ja... U nás je "problém" v jedinej veci - a to - malá cez deň neľúbi spať. To sú len také zázračné chvílky trvajúce do pol hodiny a taaaak 1 deň v týždni keď si cez deň troška viac pospí. Okolitý svet ešte nevie vnímať na prechádke, nevie sedieť, je v hlbokom, a ležať tam len tak ju nebaví - to je problém u nás. Riešením by u nás bolo kočíkovanie v noci 🙂 🙂 🙂 - vtedy spinká aj 5 hodín vkuse.

suki
5. dub 2008

ivee kde to prosím tě bydlíš, že tě lidi furt otravujou pitomýma otázkama do kterých jim nic není 😠 😠 😠 ? Jinak kamarádčin malej to taky dělá, že v kočárku pláče....prostě mu vadí ten malý prostor a taky je zvyklý, že ona ho pořád zabavuje a takhle se mu nevěnuje, když leží v kočárku, tak vždycky dostane hysterák a řve a řve....taky nevím co s tím, prostě to fakt asi trénovat a jak nastane čas tak těch 6 měsíců koupit sporťák. Držím pěsti, a pevné nervy 😉 😉

nelis
5. dub 2008

Ivee, oblékáš ji dobře, jen nevím, jestli není zavinka od Emitexu+deka moc teplá (venku už není zas taková zima).....zkus jí dát obyč. rychlozavinovačku + deku a uvidíš....že je jí teplo bys poznala i za krkem, byla by tam horká a možná i zpocená...zkus to a ještě jedna věc - zkus si sama myslet, že tentokrát plakat nebude....ona z tebe cítí i tvoji nervozitu a proto pláče - fakt to tak je, i když to nechápu - prostě jste propojené.....takže jí zkus vysvětlit, jaká je to paráda být v kočárku a uvidíš... 😉

ivee
autor
5. dub 2008

Lamia: ono se jí nelíbí ani v šátku, řve tam taky 😒 je to fakt nouzovka na doma maximálně na 10 minut. Za dvě hodiny odjíždíme a mně je už dopředu špatně z toho, jak se zase barák bude otřásat v základech, až budeme startovat a jak budou sousedi lízt z oken, aby se podívali, které ubohé dítě je týráno rodiči (tím, že ji chceme dostat na vzduch). Ach jo ☹ A tak nějak si nedokážu představit, že strávím následující měsíce sprintem s kočárem nebo doma zavřená a civící skrz sklo na svět. Ponorku mám už teď. Když se malá narodila, tak jsme strávily 3 týdny v nemocnici, kde jsem si celou dobu opakovala, že až budeme doma, tak to bude super, jak budeme jezdit kočárkem (psychická záchrana před nemocničním prostředím) a teď když bych si to tedy měla užívat, tak se stresuju, protože je mi jasný, že bude ZASE NĚCO.

ivulinda
5. dub 2008

ivee:tak se na sousedy vykašly...co ti je po nich at si myslí co chtějí ne??

vlastovka
5. dub 2008

ahojky ivee, je mi moc líto, co prožíváš 😉 Diskuzi jsem si četla včera večer a celou noc jsem o tom přemýšlela... Napadla mě jen jedna jediná věc: víš jako jsou takové ty vozíky za kolo? Ty se dají používat i jako normální kočárek. Děťátko je blízko nad zemí a má rozhled do boku, dopředu i nahoru... Co tak zkusit něco podobného? Rozhodně bych si ho ale radši nejdřív někde půjčila, abyste to vyzkoušeli. Nevím, jestli by to mohlo pomoci, ale vážně mě nic jiného nenapadlo.

Držím pěsti, ať se s tím poperete, třeba je to jen přechodné období. Elence se třeba cca kolem třetího měsíce v šátku taky nelíbilo a dřív a pak kolem šestého měsíce v něm byla moc ráda 😉 🙂

katy1979
5. dub 2008

ahoj ivee mali sme to isté, teraz je to chvalabohu lepšie ale aj tak sa občas nervačí, ale určite nie tak ako niekedy. U nás to začalo ked mal asi dva mesiace a ked mal ležať v hlbokom kočíku ak nespal tak len ziapal a ziapal. Skušali sme všetko, nechať ho tam, však snád mu to raz príde, že ten krik je k ničomu, dosť často sme sa nosili na rukách namiesto v kočíku. Ak sa dalo nechala som mu dole vždy striešku a u nás občas fungovalo prechádzať sa v lese pod stromami. To ako tak čumel na listy a konáre nad sebou. Myslela som si že akonáhle bude v športáku že ho to prejde ale neprešlo. Až teraz ked už naozaj sedí sám a hlavne ked nemá fusak v kočiku. Takže teraz sedí a kuká von. Aj ked nespí ale aspon nekričí. Občas mrnčí ale to len skúša.
Mali sme niečo podobné ako tutifruti.

ivee
autor
12. dub 2008

Ahoj všem, takže po dlouhých a urputných bojích se mi podařilo, že malá neřve za následujících podmínek - musí být nacpaná k prasknutí, velmi lehce oblečená, musí mít s sebou plínku (nejlépe ucucanou od MM) a staženou boudičku. Ovšem nesmí na ni zasvítit (to samozřejmě ani nechci, ale občas se stane, že při přecházení po ní "proběhne" paprsek sluníčka a to hned spustí) a nesmím zastavit na příliš dlouhou dobu (víc jak dvě minuty). I tak je to podstatné zlepšení. Sice už jsem ji musela i nakojit na ulici (naštěstí klidnější zóna), ale díky tomu hned usnula, takže teď ji prostě nacpu předtím než vyrazíme 🙂 a hotovo.
Jinak sousedky jsou z nás na mrtvici - s řevem ven, s řevem domů a doma pěkně nanovo 😀 už je mi to jedno, jen jsem se zařekla, že jestli se mě ještě po stoosmnáctý zeptají, proč pláče, tak jim řeknu, že zpívat na tý louce zelený ještě neumí a hotovo 😀

briketa
12. dub 2008

Dievcata, ved je to uplne normalne. A nie tiesen z maleho priestoru, ale naopak z velkeho.
Ved ti vasi drobcekovia su novorodenci - boli devat mesiacov v malikom utulnoml, tepluckom mieste, s maminym hlasom, pekne poskladani do klbocka a vy ich vystriete do velikeho kociara, kde nevidia a necitia nic z vas, jasne, ze maju z toho hrozu. Kociky su vynalezom "zapadnych" civilizacii a sluzia skor na pohodlie mam ako deticiek. Ked podrastu, to ano, ale pre tych najmensich to je ozajstny stres. Preto sa casto stava,ze dieta nechce byt ani v postielke, ved to je ako v studenej jaskyni.

jett
12. dub 2008

😔 😔 bojujeme s kočíkom denne 😔 😔 , už malej asi pripadám ako na hlavu, že ju tam stále pchám, keď ona tam nechce byť - neviem ako to vie, že tam je, že sa ona vždy po 15minutách preberie 🙄 ...Ale ´že sa to naozaj skončí, keď budú detičky sedieť.... sa neciem už dočkať 😅

kacka79
12. dub 2008

Ahojky, já naprosto chápu o čem píšeš, prostě patříme do těch 5% rodičů, jejichž děti nesnášej kočárky.. Fílovi je přes 9 měsíců a až s nasazením sporťáku se situace zlepšila... jinak řval jako tur. Všude kolem maminky se spícími miminky a já a můj řvoun ☹ Sporťák jsem nasadila v 5 měs a od té doby je to o hodně lepší, ale nevydrží v něm rozhodně celé odpoledne, proto jsou pro mě výlety do zoo s kámoškama vždy trochu náročnější. Jejich děti celou dobu spí a já Fílu táhnu půl cesty na ruce - má skoro 11 kg, tak si to umíš představit. Jediná rada je vydržet a vyprdnout se na ostatní

cazadora
12. dub 2008

holky tak já jsem pro případy kdy natálka řve objednala manducu(jelikož se to o moc nezlepšilo ani s nasazením sporťáku sice vydrží dýl ale ne o moc ) v pondělí by mě měla přijít tak jsem na to zvědavá snad se jí v ní bude líbit 😎

johanda
12. dub 2008

Já mám dvě děti a každé jiné (ve vztahu ke kočáru). První spala snad jen v něm, vozila jsem ji jedna radost i dvě, tři hodiny. U druhé jsem byla připravena na podobný scénář, ale ouha. Holka po 20 minutách spustila a řvala, dokud jsem ji nevytáhla. Říkala jsem si - je to ještě mrňoch, třeba se počůrala, pokakala, má hlad. Ne - ona prostě nesnášela kočár. Takže ke slovu přišel šátek a později ergo. Občas jsem s ní porajzovala po místním parku mezi "vozy", vyšla na kopec, k řece, prďola spala, takže kočárek zůstal nevyužitý v chodbě, odkud ho jednoho krásného dne někdo švihnul.
Kolem 8. měsíce jsme koupili golfáče a dnes střídáme podle potřeby - golfky nebo ergo.

lennis
12. dub 2008

Ahojda holky, tak toto vše máme taky za sebou. Každý usínání 20min řev - neměli jsme dudák, nesnášel ho a muselo se houpat a houpat a houpat, nic jinýho nezabíralo, jak se vzbudil, tak jsem musela být do 10min doma, jinak jsem běžela se řvoucím kočárem, takže jsem vždy korzovala do těch 15min od baráku, v současný době je malej tak živej, že se ani nedivím, že ho to tam nebavilo jen ležet a čučet, hračky ho zajímaly chvíli, takže jsem ho většinou vyndala a kočár tlačila a byl spokojenej, jeho vývin byl dost rychlý, je fakt čipera a energie má na rozdávání, spíše se obávám hyperaktivity, takže holky vydržte ty první měsíce, pak na sporťáku je to už lepší, když vidí ven, teď už chce z kočáru ven a chodit, ale jak je pak vděčný za kočár, moje rada zní - kupte lehký sporťák, ovladatelný jednou rukou, až začnou chodit, tak unavený ještě rádi budou sedět v kočáru 😀 😀 😀
ale jsem ráda, že jsme nebyli jediný, já nechápu, fakt nechápu, že některý děti jen se položí do kočáru, tak spí. To je pro mně zatím něco nepoznaného - i když, v současný době, když je hoooodně unavený a jdeme třeba z nějaký návštěvy, tak se už 2x stalo, že jsem ho položila ve sporťáku a usnul mi za jízdy bez muknutí, jinak jsem s ním trošku hrkala dopředu a dozadu popojížděla a většinou do polospánku v sedě a pak jsem ho jen položila, parkrát breknul a už spal, ale musí být hodně unavenej, aby mu nevadilo usínat v leže 😉 , a jak autosedačky holky? U nás vajíčko tragédie, radši jsem nikam nejezdila a teď s tou větší už je to lepší ...

jituska
12. dub 2008

Ahoj, taky mě napadlo, že jí možná vadí boudička, třeba se jí bojí. ale nejde pořád ji mít staženou, pořád není pěkné počasí. Ty lidi znám, co čučíjou, kde se co děje a vyptávají se a div si nevylomí hlavy, který dítě to zase řve. Už jsem jednou na ty zvědavce řekla, proč ty lidi tak čumíjou a všichni sklopili hlavy. Nevím, proč se lidi nestarají sami o sebe, každý si přece může dělat co chce a jak chce. My jsme pláč zažívali zase v autosedačce. Doteď to trvá, takže my jsme zase nepoužili autosedačku a dokonce jsme nejezdili nikam autem.

cazadora
12. dub 2008

jo tak autosedačka to je taky něco, chvilku spí nebo kouká pak řev zabírá když zpívám(zapnout rádio nepomůže) no když jedu sama delší trasu tak holt točim repertoár písniček pořád dokola a když dojedu nemůžu pomalu mluvit ale naty je spokojená 😀

tvoja.mima
12. dub 2008

Ahoj Ivee, ja som mala tento problém celú zimu, a už viem prečo. Malému sa nepáčilo keď bol zababušený v kombinéze a v deke a vo fusaku a keď sa nemohol poriadne hýbať. A tí ľudia, fuj...
Raz mi ho pred obchodom varoval švagor a ešte má s toho šok, ani nie tak s malého ako s agresívnych tetiek, ktoré na neho pozerali akoby ho týral a pritom sa drobec iba zobudil a zistil že sa nemôže poriadne hýbať. Teraz keď sa oteplilo sa rozvalí cez celý kočík a spokojne drieme.
Ale je pravda že v poslednej dobe ho to zasa chytá a myslím že problém je zasa v tom, že sedieť ešte nemôže, ale chcel by sa pozerať von a ja ho nútim ležať a pozerať na podšívku kočíka, už mu tam aj vešám všelijaké hračky a chodíme ako cirkus, ale aspoň k babke a späť vydržíme. A posledná záchrana je fľaška s vodou, rýchlo upiť a trielime domov.
Šporťák už je objednaný, ale ešte musíme 2-3mesiace počkať. Už nech to je.
/potom príde iný problém a budem iba spomínať aký bol dobrý keď iba ležal 😀 😀 /

dika
12. dub 2008

Moja Natalka neznasala kocik do 7 mes. Potom ked uz v nom sedela, tak to bolo lepsie. Teraz vydrzi v kociku tak hodinku, alebo ked ma cas popoludnajsieho spanku, inak uz ju vlacim na rukach.....

ivee
autor
12. dub 2008

Tak u nás autosedačka je kapitolka sama pro sebe 🙂 řev, řev a řev. Doteď jsem si jezdila všude (ráda řídím) a teď už asi nepojedu nikam 😠 jelikož naše sluníčko vydrží řvát jak při amputaci všech končetin klidně i přes 60 km (bohužel jinak bychom se z té porodnice domů nedostali) a to se vždycky snažím ji zabavit. Při představě, že s ní pojedu sama na mě jdou mdloby.
Jo a jinak v kočáru spí max hodinu, ale doma, když si leží rozvalená v postýlce a může se koukat do bílý deky, kterou má na straně, tak spí 3 - 6 hodin. Sice to nechápu, ale díkybohu za to, jinak bych si asi nechala přivézt domů klecové lůžko pro sebe 😉

nensy
13. dub 2008

ahoj to nám v kočárku spí bezva ale jenom pokud se jezdí jak zastavíš tak je okamžitě vzhůru 😠 sčím mi máme problémi je postílka tam vůbec nechce bejt to je vždy strašnej cirkus takže máme postílku na dvě věci 😒

kachnicka01
13. kvě 2008

Ahojky holky, to jsem rada, ze v tom nejsem sama..nas panacek posledni dobou taky v kocarku jeci, je to strasny... zabira jedina ho tam dat nacpanyho a uz spiciho...no des a nekdy ani to ne. A ted jak je vedro, tak to je taky sila..
A dneska jsme byli na kontrole s kyclema poprve - ta kontrola v 6.tydnech a Tonik rval jak kdyz ho na noze berou (je desne vasnivej proste..) - taky uz mel hlad a tak no a doktorka prohlasila (takova stara jedubaba), ze je to malej vztekloun - ta me normalne nastvala fakt.. pripadala sem si jako debil a chtelo se mi brecet..no des 😕

ivulinda
13. kvě 2008

Ta naše spinká hezky v kočárku,akorát musí pořádně zabrat jinak bez pláče se to taky moc neobejde 😀