Hysterický řev v kočárku. Co s ní mám dělat?

ivee
4. dub 2008

Ahoj,
mám problém se svojí skoro dvouměsíční holčičkou. Pokaždé, když se pokusím ji dát do kočárku, tak ječí a řve, až se zalyká nebo začne dusit. Je to hrůza, dneska jsem po dvou hodinách vypravování se (nakojit, přebalit, obléct, znova přebalit, ještě trochu cucnout, přebalit a zkusit kočárek) vycházku vzdala, malou jsem odstrojila, flákla do postýlky (kde okamžitě usnula) a já jsem se musela jít celá zpocená a vynervená uklidnit na balkon, abych se aspoň nadechla čerstvého vzduchu a trochu vychladla. Omlouvám se za ty výrazy, ale jsem úplně vyřízená. Když malou dám do kočáru, tak musí spát, což představuje několikrát ji dát k prsu (oblečenou) a pak rovnou ve spánku strčit do kočáru, rychle se oblíct a utíkat ven. Když se probudí venku a zjistí, že leží v kočáru, tak řve opět celou dobu, dokud nedorazíme domů. Už nesnáším ty připomínky od lidí okolo, co se mě ptají, proč to moje miminko tak pláče. NEVÍM!!! Kdybych to věděla, tak něco udělám, aby neplakalo. A dotazy jestli třeba nemá hlad mě už vytáčejí do nepříčetnosti, přestože v klidu odpovím, že nemá, protože právě jedla, načež následují další chytré připomínky, že si asi potřebuje odkrknout (to je) nebo že ji bolí bříško. Těžko někomu vysvětlovat, že takhle řve v kočáru "zaživa" pořád. Už vážně nevím, co s ní dělat, kromě toho, že přestaneme kočárek používat, což si dost dobře nedovedu představit, protože chodit všude se šátkem a obr taškou případně batohem na nákupy se mi nechce a moje záda by asi taky dost protestovala. Máte nějakou radu, co s tím, kromě morfia pro dítě a panáka pro matku před každou vycházkou? 😠 Jsem už prostě zoufalá ...

krista
27. kvě 2008

Certica tak Vikoš je šikula, že se zabaví někdy i sám 🙂
Uvidíme jak budeme pokračovat a snad to druhý taky zvládneme 😅

janinininka
28. kvě 2008

My včera byly taky poprvé v klokance a taky se tam Kačce líbilo a dokonce na chvíli usnula 😉
jinak jsem stáhla boudičku, a možná to trochu pomáhá, má ráda stromy, tak chodíme kde jsou, taky kde jí nic neruší, je klid, a Kristo, chápu, že nechodíte na návštěvy, my taky minimálně, a je to hrůza, když jdeme s někým ven, kdo má děti starší, chtějí na hřiště, nechějí courat, tak to dopadne tak, že se musíme odpojit a jít sami, protože děti to nebaví poslouchat, jak Kačka brečí 😲 jo a taky nám pomáhá plínka přes očička, nebo to byl zázrak, ale usnula pak.

mimik9911
28. kvě 2008

Baby, tak aj ja prihlasujem svoje dieta do Klubu placucich babatiek v kociku 😀 mam rovnake problemy ako aj vy, a ked chcem krpca "vyvetrat" , von musime ist minimalne dvaja, jeden co tlaci kocik a druhy co nesie babo 🙂 samej sa mi ani nechce ist, aj tak po 15 min ako zisti, ze je v kociku sa rozreve a ja utekaaaaaaaaaam co najkratsou cestou domov a nebavia ma uz pohlady okoloiducich, preco to dieta place....preto vzdy radsej pockam na tatika, kym pride z prace a von idem az s nim 🙂
Mam doma aj klokanku, ale ta je az od dvoch mesiacov a v babyvaku sa jej velmi nepaci, asi ju tam zle vkladam 😨

mimik9911
28. kvě 2008

a tiez som sa veeelmi tesila, ze budem cele dni vonku s kocikom, ked je pekne pocasicko a figu borovu, sedim doma za PC a kukam cez sklenene okno von ☹

krista
29. kvě 2008

Jani to jsem ráda, že se vám v klokance líbilo, aspoň něco ne? 😅
Mě se včera ozvala spolubydlící co se mnou ležela na pokoji v porodnici, jestli bychom nešly ven, samozřejmě nemůžu pořád každýmu psát, že malá řve, že ne 😅 Tak jsem řekla že jo, tak na mě moc myslete, půjdu určitě s kočárkem ☹ a už teď se toho moc bojim ☹ asi vezmu sebou do košíku i tu klokanku a kdyžtak budu za blbečka 😕

Mimik jj venku krásně a člověk musí sedět doma na zadku, pak před lidmi vypadám jak pecivál, přitom já bych venku byla klidně od rána do večera ☹

eriqe
29. kvě 2008

tak ja sa pridavam s revucim dietatom, ktore nenavidi kocik. Nosime sa v satke a manduce este ze mam tychto mojich pomocnikov, lebo neviem neviem.

milhaus
29. kvě 2008

eriqe, mi z toho dôvodu chodime od roka a mesiaca pešo alebo vezneme odražadlo ked ideme na dlhšie a už mame tyžden i trojkolku o tej tyči vodiacej

eriqe
29. kvě 2008

no na to si este chvilku pockam len mi vadia tie reci, ze som si ju naucila na ruky, tak preto reve v kociku. A nosenim znicim chrbticu aj jej aj sebe a bla... 😠

zusma
29. kvě 2008

Holky nemáte nějaký tip jak naučit dítě na sporťák?? Zkouším ji dát z hluboké korby na sporták a at dělám co můžu, tak tam ječí jako šílená. Myslíte že na to ještě není připravená? Já fakt nevím ☹

krista
29. kvě 2008

Zusma to je zvláštní 😲 většinou jsou radši v tom sporťáku 🙂 Možná je na ní fakt ještě brzy, nevím 😒

milhaus
29. kvě 2008

mojej sa sportak v tomto veku pačil iba ked mohla hompalat nohami vo vzduchu

dygab
29. kvě 2008

Ivee, já jsem měla to samé a trvalo to 4 měsíce. Obávám se, že s tím neuděláš vůbec nic. Máš štěstí, že ti spinká aspon doma. Hanna celé měsíce přes den nespala vůbec a jenom plakala, teda pardon řvala úplně hystericky. Zkus šátek nebo supe je ergo nosítko, aby ses dostala aspon an chvili ven. Já když jsem si po těch měsícíhc poprvé koupila rohlík, tak to byl zázrak. Bohužel u nás šátek ani nosítko neomohly☹.

janab78
29. kvě 2008

Asi před měsícem jsem tu zakládala diskuzi-5ti měsíční dítě řve v kočárku a musím konstatovat zlepšení. Hopky mi radily dát malou na bříško, hračky, zvednout trochu zádíčka. Všechno to zabralo asi tak po 14 dnech a teď jezdíme na 2 hodinové procházky. Někdy i víc. Co se týče zvednutí zad, tak je to jenom jakoby ve sportáku do skoro lehu, což je podle mé doktorky v pořádku. Jo a někdy jí otočím korbu, aby viděla dopředu. Samozřejmě, že občas jí to ještě chytá a řve, ale dá se to zvládnout, a když nic z výše uvedeného nezabere, tak holt domů.

krista
29. kvě 2008

Holky tak jak jsem psala výše, tak se to vyplnilo, dneska jsme byli na procházce, doma jsem ji utahala neskutečným způsobem aby prostě v tom kočárku spala, nakoupila jsem (díky bohu aspoň něco 😝) to všechno prospala, pak jsme šly na prochajdu do lesa, vzbudila se a koukala na nové hračky co jsem jí zavěsila, to trvalo asi 20 minut a pak to začlo 😲 řev že asi vyhnala všechny zvířata 🤐 Takže přesně jak píšu nahoře, nandala jsem klokanku a byla jsem za blbce 🙄 ale malá aspoň neřvala, doběhla jsem domů aspoň dát kočár a dala jí trošku cucnout - čaj nechtěla a prso kupodivu taky dlouho ne, takže sečteno podrtženo, mě bolí záda jako blázen, ale malá aspoň ještě dospává a měla jsem hezký zbytek procházky bez řevu 🙂

janinininka
29. kvě 2008

Kristo- aspoň že tak. Kačka od té doby v klokance nebyla. kde jsi koupila hračky, nemáš je nafocený, já nemůžu nic sehnat, nebo to je drahý jako prase 😝

krista
29. kvě 2008

Jani hračky mám tady 🙂 Dneska jsem jí tam připla jen hračky z hrazdičky, protože mají taková očka, ale pani už poslala balíček tak se těšíme 😵
http://www.mimibazar.cz/foto.php?id=5720060

Jani a co teda děláte, chodíte ven jen do lesa? 😀

janinininka
29. kvě 2008

budˇ do lesa, nebo do parku, stranou od dětí teda, a někdy jí nevadí lidi, když spí tvrdě, ale hlavně doma přes den nespí, to buď ráda, že Kristýnka jo 😲

krista
29. kvě 2008

Jani no mě spávala přes den i v noci celkem dobře, i když přes den to byly třeba půlhodinové spánky, ale pár jich blyo, no ale asi dva dny zpátky po koupání usne a vzbudí se třeba ve 21h a takhle válčíme do 23h, usne a vzbudí se třeba ve 4h a zase nechce spát, takže já jí budu muset nějak to spaní přes den zatrhnout 😅 a zítra mi má hlídat kamarádka, chtěla jsem jí narvat klokanku ale neuvědomila jsem si že je v cca 7.měsíci těhu takže to neklapne 😅 a dostane kočárek, chudinka, doufám, že mi předčasně neporodí 😅

ivulinda
30. kvě 2008

Tak já opravdu musím zaklepat TUK TUK TUK,že naše malá spinká krásně hlavně večer.přes den občas,ale jinak pohodička,a kočárek má taky moc ráda

ivee
autor
30. kvě 2008

Ahoj holky, tak naše řádidlo už kočárek zvládá s přehledem 🙂 pověsila jsem jí tam hračky - plyšového medvídka na jednu stranu a hrací klíčky na druhou. Tomu mědvědovi se hodně houpou nožičky (má je dlouhé jako zavěšené na provázku) tak malá na to kouká, až z toho usne 😀 jinak plína nejlépe od MM přes obličej. A talky jsem zjistila, že občas řve kvůli vedru. V kočárku je přece jen o dost tepleji, takže jezdíme hodně nalehko, až jsem za krkavce, že ji ani neoblíknu 😝 ale pravda je, že doma spí pořád líp. V kočáru max 1,5 hodiny a doma klidně 4 hodiny dá 🙂

krista
30. kvě 2008

Holky tak kamarádka nehlídala, malá se rozčilovala u kojení a prostě byla nevrlá, takže jsem si k Dr. nedošla, to nešlo abych jí tu takhle malou nechala 😝 A včera spinkala moc hezky, od 20h do 21h - najedla se a zase hned zabořila, pak asi v 1h a dál v 6h a vstávalo se v 8h takže noc byla parádní, vždycky hned usnula 🙂

Holky jak píšete o těch plínách, tak to je u nás ještě horší, nedej bože když jí něčim přejedete přes obličej že nevidí 😀 a ven chodíme taky dost na lehko, ach jo, to léto nás ničí 😖 😝

Ivulinda to je dobře 🙂

A hračky dneska přišly a nezabralo to 😅 😀

renatab.
30. kvě 2008

Ahoj, měla jsem toto u mého prvního mimča. Martínek se narosil dřív 😢 a to byl kámen úrazu. Když jsme jeli poprvé ven, tak asi 1 km a pak ho manžel nesl v náručí zpět. Pomohlo nám, že jsme dali tašku do kočáru a kolem hlavičky ještě malou deku. Bál se volného prostoru kolem sebe. Tak jsme jezdili i v létě a pak byl klid, když trochu vyrostl vše jsem vyndala a on byl v kočárku spokojený, tak zkus tohle. Říká se tomu syndrom volného prostoru a je to nedonošených miminek.
Držím palečky a pevné nerva. Moje druhé mimi, holčička ta zase nejlépe spí v kočárku, doma jí to trvá věčnost, než usne a pořád se vrtí.teda pokud nespí s mámou v posteli a v puse nemá prso.

krista
30. kvě 2008

Renat tak si mi aspoň potvrdila to co slyším od většiny maminek, že jedno dítko bývá zlobivější a druhé hodnější 🙂 tak si to vybereme teď a druhé třeba bude v pohodě 😀
Díky moc za radu 🙂 Teď v létě je ale těžké dávat jí něco kolem hlavy, je hned zpařená ☹ No něco zkusíme vymyslet, ale první měsíc byla v kočáře pohoda a teď tohle najednou 😒

lenkabu
30. kvě 2008

kristo:vydrz s hrackama...Vanda je tyden naprosto ignorovala a pak si s nima zacala pomalu hrat 😉

krista
30. kvě 2008

Leni ty se máš že už si Vanda s nima hraje, Kristý je ještě nebere do ručiček 😒

janinininka
30. kvě 2008

Ta plínka pomáhá i nám, v kočárku i doma přes očička. teď jsem koukala na net, mají být bouřky až krupobití, doufám, že ne u nás, protože v tom zase lítat venku se mi fakt nechce a Kačenka doma neusne, tak bych musela. budu si muset pořídit pláštěnku, ono s deštníkem a kočárkem se moc jezdit nedá, když ještě naší baronce dávám pořád dudáček, kterej jí vypadává 😝 jinak hračky do kočárku chci objednat nebo koupit taky.říká se to, že jedno dítě je hodnější než druhý, kdyby aspoň Kačka až bude starší taky spala doma apoň chvíli, takhle se trápíme obě.nebo jí naučím v tý klokance aby spala, je to děs s tím spánkem. ☹

krista
30. kvě 2008

Jani a už jste tu klokanku zkoušeli? My tam spíme jako zabitý až jsem tomu normálně nechtěla věřit, po chvilce je naprosto tuháááá 🙂
No teda už tě vidim jak tam lítáš v kroupách 😅 tuhle jsme byli na výletě (tak měsíc a půl zpátky) - to ještě malá kočár snesla i když tam byla nevrlá a taky začly padat kroupy, malá byla vevnitř a kočár venku a než jsem doběhla ven dát pláštěnku na kočík tak byl plnej krup 😅 a i přes tu pláštěnku to tam padalo 😖 a ty jí doma fakt k tomu spánku neutaháš nijak? Já i když jí s tou klokankou sundám tak spí dál, asi jak jí to obepíná tak si myslí že jí pořád držim 🙂

lenkabu
30. kvě 2008

J j taky doma neuspim ani nahodou...teda uspavam tak hodinu za hysterickyho revu a pak spi treba 10 minut,tak radsi neuspavam vubec,jen v kocaru.Ale vecer vytuhne hned doma,to nechapu.

Ja taky litam venku i v kroupech,ale zase v desti spi krasne.

No ja doufam ze zacne spat doma,prece s ni nebudu litat do roka venku 😅

ivee
autor
30. kvě 2008

Kristo, mám taky Kristýnku 😎 nedávám plínku přímo na obličej, spíš ji položím vedle ní, jako když jdeme kojit, ona si do ní zamotá ruku, nakloní se směrem k ní a usne. Myslím, že ji uklidňuje to, že z ní cítí mlíčko.

krista
30. kvě 2008

Holky tak mě aspoň usne doma, protože kombinovat kočár (ve kterém nechce být) s tím že nechce spát, tak mě odvezou to jste dobrý holky, máte nervy jak špagáty 😀 Třeba dneska jsme blbli, cvičily nožkama, říkaly říkanky a za chvilku byla protivná tak jsem jí nechala a všimla si že klimbá, tak byla naštvaná že jí rušim když chce spát a vytuhla parádně 😎

Ivee díky, to určitě zkusim 🙂 Tvoje Kristýnka je krásná, ta fotečka v profilu je kouzelná 😵 a Kristýnka je hezký jméno ne? 😀