Hysterický řev v kočárku. Co s ní mám dělat?

ivee
4. dub 2008

Ahoj,
mám problém se svojí skoro dvouměsíční holčičkou. Pokaždé, když se pokusím ji dát do kočárku, tak ječí a řve, až se zalyká nebo začne dusit. Je to hrůza, dneska jsem po dvou hodinách vypravování se (nakojit, přebalit, obléct, znova přebalit, ještě trochu cucnout, přebalit a zkusit kočárek) vycházku vzdala, malou jsem odstrojila, flákla do postýlky (kde okamžitě usnula) a já jsem se musela jít celá zpocená a vynervená uklidnit na balkon, abych se aspoň nadechla čerstvého vzduchu a trochu vychladla. Omlouvám se za ty výrazy, ale jsem úplně vyřízená. Když malou dám do kočáru, tak musí spát, což představuje několikrát ji dát k prsu (oblečenou) a pak rovnou ve spánku strčit do kočáru, rychle se oblíct a utíkat ven. Když se probudí venku a zjistí, že leží v kočáru, tak řve opět celou dobu, dokud nedorazíme domů. Už nesnáším ty připomínky od lidí okolo, co se mě ptají, proč to moje miminko tak pláče. NEVÍM!!! Kdybych to věděla, tak něco udělám, aby neplakalo. A dotazy jestli třeba nemá hlad mě už vytáčejí do nepříčetnosti, přestože v klidu odpovím, že nemá, protože právě jedla, načež následují další chytré připomínky, že si asi potřebuje odkrknout (to je) nebo že ji bolí bříško. Těžko někomu vysvětlovat, že takhle řve v kočáru "zaživa" pořád. Už vážně nevím, co s ní dělat, kromě toho, že přestaneme kočárek používat, což si dost dobře nedovedu představit, protože chodit všude se šátkem a obr taškou případně batohem na nákupy se mi nechce a moje záda by asi taky dost protestovala. Máte nějakou radu, co s tím, kromě morfia pro dítě a panáka pro matku před každou vycházkou? 😠 Jsem už prostě zoufalá ...

jesssie
9. črc 2008

jastericka: síce som ti písala do inej témy, ale radšej sem napíšem ešte raz...dnes sme vrieskali v kočíku plných 45 minút, samozrejme doma, šak von sa už neodvažujem. Ja neviem či nepotrebuje spať, alebo čo to je 😠

jastericka
10. črc 2008

jesssie: napísala som Ti do témy "zaspávanie pri cicke 😀 "

cecil
10. črc 2008

Celou diskusi jsem nečetla, jenom teda moje mladší dcera taky nenávidí kočár. Už jsem to vzdala. V hlubokým byla asi desetkrát (naštěstí jsem nekupovala novej, ale má po starší holce), a pokaždé to byla mučírna. Doma v posteli, kde se nic nehýbe, netřese, nenadskakuje mi spí 2 hodiny, v kočárku 20 minut....po 20 minutovém řevu.
Takže jsem v zimě koupila sporťák v naději, že když bude vidět ven, tak už nebude ječet. No ve sporťáku jsme nakonec byli taky tak desetkrát. A to jsem musela mít s sebou psa na vodítku, aby koukala na něj a nevřískala. Usnula tam dvakrát.

Když jí byly čtyři měsíce, tak jsme pořídili šátek a tam se jí moc líbilo. protože už ale začínala být těžší, tak jsem v lednu pořídila Ergo a jsme spokojeni všichni. Ona tam vydrží sedět, koukat, bez pláče tam i usne. Pak ji vyklopím do postele. Do lesa a na vycházky je to bezva, i do mhd, ale to neposoudím, bydlíme na vesnici. Před čtrnácti dny jsem vytáhla sporták ze sklepa, zdělala z něj zimní výbavu 😅 a budu ho prodávat. Není nám na nic.

Každé díte je jiné, sestra měla prvního kluka kočárkvého a druhou holku vůbec, ta musela spát doma v posteli.

jastericka
10. črc 2008

cecil: aj našej sa v Manduce páči, to je niečo podobné ako máš ty Ergo 😉

jesssie
10. črc 2008

jastericka
ja síce manducu nemám, iba taký obyčajný nosič, ale po chvíľke mi idú plecia odpadnúť, taká mi je v tom ťažká 😒 . Vmanduce predpokladám nesieš váhu bábätka tiež na pleciach.

kili
10. črc 2008

jesssie, nie, v manduce al. ergu máš váhu úplne inak rozloženú, vďaka tomu bedrovému pásu, ktorý drží skoro celú váhu, tak dieťa skoro ani necítiš. A keď dáš staršie na chrbát, tak to fak v pohode zvládneš nosiť aj 10kg dieťa 😉
by som to prirovnala, že keď priberieš 10 kilo, tak to síce cítiš, ale v pohode dokážeš chodiť aj na dlhé prechádzky, výsť do schodov... , tak keď dáš dieťa do ergonomického nosítka, tak je to tak, ako by si proste len pribrala

jesssie
11. črc 2008

kili diiik 😎

jastericka
11. črc 2008

presne tak, ani necítim, že ju nosím, je to super 😉 Pekne je tá váha rozložená, v pohode... stálo to za tie peniažky

barbarek
12. črc 2008

Ahoj holky, jsem ráda, že jsem narazila na tuto diskuzi a zjistila jsem, že opravdu nejsme jediný kdo vozí řvoucí kočárek a lidi na něj koukají a pořád se ptají...co asi trápí to miminko, že tak pláče?? Taky nechápu co našeho malého tak v kočárku rozčiluje. Když usne je to pohoda, někdy spí i docela dlouho, ale jakmile se vzbudí do chvilky je řev. Je to fakt děsný. Nechávám ho ječet, ale když je to fakt už dlouho tak ho vezmu na ruku a v tu ránu je klid. Proto ho určitě nic velkého netrápí. Taky trpěl na prdíky, ale že by ho zrovna na ruce přešli...to je dost divný 😀 😀 Spíš už je hodně vyčůraný.

U mě to může být i špatným těhotenstvím, jak kdysi dávno tady psala Janinka (ahoj Jani hezky jsme tu na sebe narazily), protože já jsem ho opravdu měla plné nervů a špatného psychického stavu. Říká se, že se to vše odráží na plodu a potvrdila mi to i doktorka. Takže nevim.

Každopádně jsme skončili až na rehabilitacích a cvičíme Vojtovu metodu. Bylo nám řečeno, že má zhoršenou stabilitu, neboť hlavičku více pokládá na levou stranu a tudíž je ta pravá strana slabší a je tudíž neklidný. Cvičíme teprve druhý týden, pokrok v kočárku zatím není, ale uvidíme. Zvláštní je, že někdy jsou dny kdy je v kočárku totálně zlatej a jindy řve.

Ale jsem fakt ráda, že nejsem jediná kdo má takové starosti,,,,,hned je mi o něco líp 😀 😀 😀

cecil
12. črc 2008

jessie....přesně jak píšou holky, váha děcka je bezvadně rozložená, navíc rameníky jsou hodně široké. Malá má 10 kg a začnu ji "cítit" tak za půl hodiny nošení a tak za hodinu ji nejpozdědji sundávám. Navíc mám se zády odjakživa problémy a právě postupné zvykání na nošení a "trénování" zádových svalů mi záda parádně zpevnilo! Dřív jsem měla pravé rameno spadlé o 5 cm, teď jen o 1 cm.

Můžu jen doporučit.

cecil
12. črc 2008

Jo, ještě musím říct, že Ergo je perfektní pomocník a když ho peru a 1 den mi schne, jsem jak bez ruky! Chodím s ním věsit prádlo(když je dcera na volno, tak mi vytahuje čisté prádlo a hází po zemi), trhat maliny (to se mi zase popíchá o trny, takže pláče).....atd. Zkrátka ji tam dám, můžu si dělat svoji práci a nemusím přitom ještě hlídat dítě.

jastericka
12. črc 2008

barbarek: no tak vidíš, je viac takých bábätiek....moja je jedna z nich 😀 . Má také super ""ferrari" doma a ona v ňom nechce byť, hehe. Už sa s tým začínam zmierovať.
Ešte že mám Manducu a mám ísť ako vonku...
Držím palce

mercy29
13. črc 2008

My sme doobeda včera zvládli prvú vychádzku bez plaču!!!!! 🙂 🙂 Poobede opäť babyvak!
Pekne sám zaspal v kočíku a spal hodinu, síce som krúžila iba okolo baráku, ale je to pre nás veľký pokrok. Dnes ideme trénovať zasa. Držte nám place!

jastericka
14. črc 2008

ahojte, tak my sme tiež dnes urobili rekord. Išla som s malou vonku v čase, keď by mala spinkať.
Dala som jej do kočíka moje tričko a postriekala som ho mliečkom, za chvíľku zaspala a spala hodinu. Potom keď sa zobudila, samozrejme spustila plač, ale aj tak to je úspech 😀

jesssie
14. črc 2008

jastericka supeeer len tak ďalej 😎

vlastarybakova
14. črc 2008

🙂 Ahoj holky,jsem tu nová,ale zkušenosti s hysterickým řevem mám taky,mám půlroční holčičku,a řvací období v kočárku přestalo ze dne na den ,zrovna tak jak přišlo,no ne že by v něm byla nějak blahem unešená ale už se řvaní omezilo jen na knourání ale aby se to nepletlo ,už dva měsíce histericky ječí v autosedačce/při jízdě/,nejdřív jsem myslele,že se jí špatně sedí,tak jsem jí to vystlala dekou,pak,že moc leží,jestli jí není špatně,že na mě nevidí,no vyzkoušeli jsme všechno možný a výsledek žádný,nemáte s tím holky někdo zkušenost? 😢

jastericka
28. črc 2008

ahojte, dlhšie som tu nebola
Tak ako maminy, bábätká sa umúdrili alebo ešte nie?

My stále po starom....Skúšame kočiarik, skúšame, ale žiadne úspehy...je to hrozné, ani von ísť nemôžem 😒
Tá moja maličká ten kočík neznáša, strašne v ňom plače.

Minule som bola na prechádzke pri vodičke, tichúčko, nik tam nebol, no ideálne prostredie na zaspinkanie....maličká len rev, keď som ju zobrala na ruky, na rukách mi už zaspávala, položila naspäť do kočíka, znovu rev.
Takžo som to zopakovala štyri krát, potom som to vzdala a išla domov. Doma som ju dala k cicke a okamžite zaspala a spala dve hodiny vo svojej postieľke...
Som z toho chorá, veď predsa dieťa potrebuje ísť aj von, no nie? A ako to mám urobiť, keď v kočíku to nejde.

Máme nosič Manduca, je super, nosíme sa v ňom a maličká je tam spokojná, lenže teraz, keď je takto teplo sa to nedá, lebo je vždy spotená hrozne a aj ja, mám úplne mokré tričko.... ☹

jesssie
29. črc 2008

ahoj jastericka
tak my sme si na kočík chvalabohu zvykli, aj keď je to možno tým, že už v kočíku sedkáme a tak von chodíme hlavne na obzeranie okolia dva až trikrát za deň, a tiež nenechám ju sedieť v kočíku iba tak. Vždy má v ručičke nejakú jej obľúbenú hračku. Doma mi v kočíku aj zaspinká, síce si trošku poplačká chvíľku, kopcuje nohami ale vozím ju ako o dušu po izbe až zaspí. 🙂
No je to pohoda už teraz.....aj keď je mi ľúto, že som si kočíkovanie nemohla užívať od začiatku 😅
Držte sa. Ono to možno fakt chce len svoj čas 😉

jastericka
30. črc 2008

ahoj jesssie: tak som rada, že aspoň vy sa už kočíkujete 😉
Možno máš pravdu, že to chce len čas, ale dokedy... ☹ Zakaždým, keď idem s ňou von, tak som vo veľkom strese, ako to dopadne.
Včera sme boli ráno, ale bola napapaná, vyspinkáná, prebalená, nič by jej nemalo chýbať....no vydržala 30 minút pozerať a byť v kľude, potom začala mrnkať a po ďalších 10 minútach spustila riadny rev...ešte že sme sa motkali len pri bytovke

jesssie
30. črc 2008

jastericka a keby si to skúsila s nejakou hračkou ako my.... ja jej dávam také "kľúčiky -hračku pre bábo" do ručičky, to cucá prezerá, prekladá, alebo sme kúpili takú šušťavú látkovú knižku v Dráčiku, zn. Simba /ak si dobre pamätám/, tiež ľahká super si to udrží aj nad hlavou keď ležká, vraj bábätká milujú tie šušťavé zvuky. S ňou sa vydrží zabávať aj pol hodku keď sme vonku. 😵

pavlina05
30. črc 2008

Holky, nám Ájula také řve v kočárku ☹
Tak jej teď dávám na bříško a je to lepší.
Musím říci, že už nás zná celé sídliště, všichni důchodci se ptají co tomu miminku chybí když pláče....

jastericka
31. črc 2008

jesssie: má zavesenú obľúbenú hračku na kočíku, keď ona si ešte nevie chytiť hračku sama ☹ ,musíme si ešte počkať. Tak rada by som s ňou šla vonku...ach jaj.. 😔

pavlina: moja tiež spinká na brušku cez deň a posledné dve noci si to začala vyžadovať aj v noci. Na chrbátiku sa jej nedá zaspať a keď ju otočím na bruško, okamžite spí

jesssie
31. črc 2008

jastericka, pozerala som tvoje fotos....sú zaujímavé 😵 ... no a Martinka je zlaté bábo 😲

jastericka
1. srp 2008

jesssie: Ďakujem(e) 😉 . Niektoré fotky som vytvorila na photofun stránke a moja teta okamžite volala, keď videla album, že či Maťka bola naozaj v časopise 😀 a ja že nie, že to je len taký internetový trik 😅

denber
8. srp 2008

ahojky holky, chtěla sem se zeptat : máte některá zkušenosti s nosítky? přesněji s :
http://www.malli.cz/_60-023051e3-baby-bjorn---b...

děkuji 😉

anezena
8. srp 2008

ahoj denber,
dnes ako som bola vonku - stretla som maminu, ktora mala 3 mesacnu dcerku presne v tejto klokanke. som sa jej pytala ako sa jej paci a tak, a povedalal ze super vec, aj starsie dieta v tom donosila a nevedela si vynachvalit.

my mame Red CAstle:

http://www.malli.cz/_rc-klok-red-b-carrier---ce...

lucinka21
8. srp 2008

Ahojky , my máme nosič chicco konkrétne http://www.chicco.sk/chicco.php/produkt/na-prec...
kým bola Terinka malá do dvoch mesiacov, tak sa jej tam celkom páčilo, teraz uz má 4 a vydrzí max 20min... neviem či ju to tlačí alebo...? skrátka tam uz nechce byt.

svasulka
28. srp 2008

Ahoj maminko,
miminka patří do jednoho roku k mámě do náruče. Nepatří do postýlky, ale do manželské postele k mámě a tátovi. V kočárku většinou řvou, protože tam nechtějí být samy. Moc Vám všem doporučuju knížku od Jean Liedloffové Koncept kontinua. Miminko je šťastné u mámy. Proto i hned po porodu by měl být hned u mámy a ne zabalený do hnusné látky, kterou 9měsíců necítil. Měl by cítit mámu, kterou cítil 9 měsíců a ne být položený do cizí postele, kde je sám a je nešťastný. Kniha stojí opravdu za to. Možná se tam dozvíte hodně o svém miminku a zjistíte, proč v kočárku nechce být. Přeju,aby Vaše miminko bylo hodně šťastné a Vy s ním. Držím palce 🙂

dokca
28. srp 2008

ahojky holky, tak my jsme na tom stejně.Dokud měla měsíc,tak to šlo.Jenže teď když zjistila,že je kolem ní spousta zajímavých věcí,tak v momentě,kdy se nadkláníme nad kočárkem,tak se hezky zlehounka rozjede a hystericky křičime.
Já si na to zvykla, přijde mi to až legrační jaká je to naše herečka.Ale lidé kolem si myslí,jak jsem neschopná matka, co nedokáže uklidnit dítě, že jistě má hlad...
A ještě máme odpružený kočár, který jsme kupovali s tím,že se v něm bude mít jako v bavlnce a ejhle, my hledáme ty největší křivé chodníky, cesta..., kde to bude aspoň trochu drncat
🙂
Takže musíme mít pevné nervy, najít hodně hrbolatý chodník a udrncat ji.Někdy je to do 5 minut, jindy ale pěkná výdrž.
A co se týče nosítka, tak to máme,ale je to tak na nočení doma na chvíli a né na procházku po venku. Pěkně se to pronese 😉

miselin
28. srp 2008

Svasulka , naša malá tiež strašne v kočíku vyvádza, ale je jej napríklad jedno kto ju drží na rukách, len aby bola otočená do sveta a viac nepotrebuje. Aj keď mi ju držia cudzí ľudia čo ich prvý krát vidí tak jej to nevadí, takže to až taká úplná pravda neni, na našu malú to teda neplatí