Hysterický řev v kočárku. Co s ní mám dělat?

ivee
4. dub 2008

Ahoj,
mám problém se svojí skoro dvouměsíční holčičkou. Pokaždé, když se pokusím ji dát do kočárku, tak ječí a řve, až se zalyká nebo začne dusit. Je to hrůza, dneska jsem po dvou hodinách vypravování se (nakojit, přebalit, obléct, znova přebalit, ještě trochu cucnout, přebalit a zkusit kočárek) vycházku vzdala, malou jsem odstrojila, flákla do postýlky (kde okamžitě usnula) a já jsem se musela jít celá zpocená a vynervená uklidnit na balkon, abych se aspoň nadechla čerstvého vzduchu a trochu vychladla. Omlouvám se za ty výrazy, ale jsem úplně vyřízená. Když malou dám do kočáru, tak musí spát, což představuje několikrát ji dát k prsu (oblečenou) a pak rovnou ve spánku strčit do kočáru, rychle se oblíct a utíkat ven. Když se probudí venku a zjistí, že leží v kočáru, tak řve opět celou dobu, dokud nedorazíme domů. Už nesnáším ty připomínky od lidí okolo, co se mě ptají, proč to moje miminko tak pláče. NEVÍM!!! Kdybych to věděla, tak něco udělám, aby neplakalo. A dotazy jestli třeba nemá hlad mě už vytáčejí do nepříčetnosti, přestože v klidu odpovím, že nemá, protože právě jedla, načež následují další chytré připomínky, že si asi potřebuje odkrknout (to je) nebo že ji bolí bříško. Těžko někomu vysvětlovat, že takhle řve v kočáru "zaživa" pořád. Už vážně nevím, co s ní dělat, kromě toho, že přestaneme kočárek používat, což si dost dobře nedovedu představit, protože chodit všude se šátkem a obr taškou případně batohem na nákupy se mi nechce a moje záda by asi taky dost protestovala. Máte nějakou radu, co s tím, kromě morfia pro dítě a panáka pro matku před každou vycházkou? 😠 Jsem už prostě zoufalá ...

janinininka
4. čer 2008

Kristo- nespí už 9hodin, ale těch 7,8, i to je hezký, doufám, že to tak už bude 🙂 ráno brzy vstává, jak v noci vstávala, tak jsme spaly třeba do 9, teď v 7 čumákuje a na 8 musíme ven, ale v noci spí, aspoň to. dneska bylo hnusně, doma se mi jí podařilo uspat na půl hodiny 😝 , ale hodně brečela, nemohla spát ani v kočárku venku, byl blbej den. v klokance jsem to doma zkusila, tam se jí nelíbilo vůbec dneska, fakt hrůza, těším se do postele!! 😲 Doufám, že měl léčitel pravdu, budu mu věřit, chci, aby se to zlepšilo!! jdeme uspávat a papat, tak zatím papa 😉

krista
4. čer 2008

Jani ale to je bomba těch 7 nebo 8 hodin, prostě paráda 😵 No doufám že u nás takový období taky někdy přijde 😅

krista
6. čer 2008

Ahojky,
tak jsem snad (ťuk, ťuk, ťuk 😅) vyzrála na hysterický řev v kočárku 😵 Dneska jsme byli venku pěkně hodinku a půl, malá spinkala 😵 Probudila se teda ke konci ale to hlady, protože ona nevydrží hoďku bez jídla 😅 a to jen tak pobrekávala, s hysterickým řevem to nemělo nic společného, bylo znát že brečí "hladově" 🙂 ale to už jsme byli kousek od baráku takže dobrý 🙂

janinininka
6. čer 2008

no vidíš to je dobrý. naše malá byla venku s babičkou, hodinu a z toho půl brečela, ale asi měla taky hlad, teď je venku s tatínkem, tak jsem zvědavá s jakou přijdou.
jinak je vyčůraná jako Kristýnka, taky pase u telky, může si hlavu vykroutit, ty děti jsou tak vyčůraný.

krista
6. čer 2008

Jani jak ti napíšu jak je to u nás s tím kočárkem do IP 🙂
A babička si asi užila že 😅

krista
6. čer 2008

Místo prvního "jak" má být "já" 😀 😅

marhulka88
6. čer 2008

..a to som si myslela ze len nas je taky zabecany ked sa ide vonku...neviem ako to vy beriete ale ja som z toho dost nestastna...ako nahle dam ciapku a do kociara tak je to neskutocny rev..takze uz zbalim babyvak (tam v sekunde zaspi) a ideme takto...s kocom by sme sa vsak kocikovali aj dve hodky s baby vakom vydrzim tak max. hodinku aj to neviem kade mam chodit lebo okolo panelaku je to dost trapne a je mi luto ze maly je vonku hodinku prip. dve keby mohol byt viac 😒 ... uz teraz rozmyslam ako to bude v zime ako to bude ked budu pribudat kg ... neustale nosenie na rukach a este aj po vonku v baby vaku ma neskutocne vycerpava tak netusim co teraz ... nikdy predtym ma nenapadlo ze su deti ktore nemaju radi kociare...na mna ludia ked idem s babyvakom pozeraju ako na idiota ze co to tam nesiem .. po pravde aj ja si pripadam cudne 🙄

krista
6. čer 2008

Marhulka byla jsem na tom naprosto stejně jako ty a nejen že jsem z toho byla nešťastná, já byla doslova na prášky, žádný procházky, výlety, my jen sedět doma na zadku a nebo jít s klokankou a když už jsem to s kočárem riskla tak jsem dopadla jako ty - dítě v klokance a kočár prázdný takže jsem měla plné ruce práce 🙄 😖
Mě by taky ani ve snu nenapadlo, že kočík mi bude stát doma, je to blbý, ale asi nemaji rádi ten uzavřený prostor - že nikam pořádně nevidí, já tam zkoušela rozvěsit i hračky a nic nepomohlo 😖
Písnu ti ještě IP 🙂

certica
6. čer 2008

u nas je kvota 20-22min., co maly vydrzi v kociku spat. dnes sme isli k lekarke a nemala som jednoducho cas na to, aby mi spal (okrem toho, ze musel byt cerstvo najedeny, vykakany atd.), ked som ho davala do kocika, takze bol v stave bdelom. samozrejme sa rozplakal este doma na chodbe, ale starsi syn mi ho zatial trochu zabaval hrkalkou, kym som sa ja obuvala. no a nejak mi zazracne vo vytahu zmlkol, co som teda nechapala a celu cestu k lekarke (cca 12min.) bol len nekludny, sermoval rukami, ale vobec nereval. ked sme isli spät, uz zase plac len pri vlozeni do kocara, tak som mu dala trochu mlieka, co ho nejak uspalo. to nam vydrzalo tych povestnych 20 minut.
jedine, co v nasom pripade pomaha, je kojenie. proste prso. aj ked ho trebars vezmem len na ruky, nestaci, musi byt nasosnuty na mne - ci uz taha poriadne alebo sa len tak ukludnuje a zuzle. a to podotykam, ze pol hodinu predtym bol nakojeny. doma mi vydrzi spat niekedy aj 2 hodiny, dokonca sme vcera trhli rekord 3,5h cez den, ale vonku jednoducho nehrozi a to ja cely pobyt vonku potom len prekojim, ak teda chcem byt s nim na vzduchu. najhorsie je, ze mi odmieta vodu prevarenu, caj a takisto cumel mi vypluva, pritom mlieko ak dam do flasky, neni problem. mimochodom, uz je vypaseny ako 5 mesacne babo 😅
babyvak u nas zatial nefunguje akosi, no a idem konecne vyskusat manducu, co to s nim spravi, ale tiez som znechutena z tohto stavu

marhulka, mame rovnako stare deti aj mena rovnake 😎

no a vcera u nas zase v baraku vrtali dost hlucnym sposobom cele doobedie, vonku prsalo, maly nevyspaty, tak som sa nakoniec rozhodla, ze vyskusame, co to s nim spravi v kociku. hovorim si, taketo pocko uprsane, pod mrakom, navyse unaveny, musi zaspat jak drevo. takze super, tvaril sa blazene, tvrdy spanok, som sa vytesovala... preslo nasich 20 min. a krpec spustil 😀 , tak sme palili domov, ja uz vo vytahu som zo seba strhavala veci do spodneho pradla pomaly, nech ho mozem co najskor nastoknut ne cecek, kolesa mokre, od blata, tak som ho nechala pred dverami, starsi viki ani nehovorim jak vyzeral, kedze vsetky mlaky povymetal, ja rychlo umyt ruky a maleho rychlo zobrat a kojit samoska...

carisma25
6. čer 2008

certica..bud rada ze ti spinka aspon doma 😉
ten moj doma zazmuri oci na svojich standardnych 5 minut a je po spanku- a pretahuje sa ako keby spal pol dna 😀
no a v poslednom case mi nechce spat ani v kociariku 😠 len tam place ako keby ho rezali
baby co sa v takom pripade robi?!! 😖

kebusa
6. čer 2008

Ahoj holky, to je děsná sranda číst tuhle diskuzi. A úleva, musím říct. Naší Alence se kočár taky hnusí - takže ji tam občas propašuju, když usíná, a pak mám dvacet až čtyřicet minut na úprk po městě.
Připadám si neskutečně neschopně, když tak pochoduju po venku se vzteklým miminem v náručí, kopu před sebou kočár, leje ze mně pot, kočár jede, kam nechci (nejlíp se snaží vjet do silnice nebo prásknout do toho nejluxusnějšího zaparkovanýho auta v dosahu), dítě shazuje klobouk, kolemjdoucí zíraj, mě bolej záda a ruce mám jak orangután.... Uf. Jsem vážně ráda, že v tom nejsem sama. Ne, že bych vám to přála, to ne 🙂
Zkusím tu plínu vymáchanou v MM, ale pochybuju, že by mi to prošlo, Alenka se nenechá jen tak oblafnout.

janinininka
6. čer 2008

Je to fakt síla!! jindra taky pořád nadává, je vzteklej, že ostatní miminka jsou hodný a naše pláče. zrovna dneska jsme byly venku a musel nám jít naproti, protože jsem paní baronku musela nést v náručí a kočár tlačit před sebou, což šlo dost špatně.kačka usne třeba na 30minut, pak se vzbudí, protahuje se a buď začne brečet, nebo se dívá a pak usne znova, nebo brečí a brečí a jsme venku třeba 3 hodiny, aby se apoň trochu vyspala a musíme jezdit jen po známých cestičkách, kde nikdo nedělá bordel, protože jí vzbudí každej prd,a musím ještě tahat s kočárkem tam a zpět, to jí naučil jindra a to se jí líbí, jsme normálně její otroci, teda spíš já a já jsem sama unavená, jak ráda bych si s ní doma lehla, no nelehnu, protože nám neusne. dneska jsem to zkoušla a byla slyšet na celou ulici, to je trapný, tak jsme musely vyrazit ven, fakt si připadám jako magor už, kdyby spala doma, tak to tak neřeším, ale tohle je už nespavost, mne si očička, křičí, jako když jí ubližujeme, má zavřený očička a nic, to je fakt hrůza!!

certica
7. čer 2008

inac, ja ked idem s kocikom, tak to neni prechadzka, ale dostihy 😀 . normalne predbieham vsetkych okoloiducich, si musia myslet, ze som to decko ukradla 😅 .
moja segra mala zase iny problem so starsim synom, ked bol maly. ten totiz spal, len ked bol v kociku a hlavne v pohybe po co najvacsich nerovnostiach, aby ho dobre nadhadzovalo (len tak na mieste hojdat nestacilo), tak museli doma v noci jazdit s kocikom po byte a robili mu prekazkovu drahu a rozne vyvyseniny z knih, dosiek, jednoducho, co bolo po ruke 😀

ivet100
7. čer 2008

ahojte, my mate tento isty problem, uz som o tom aj pisala a podobne ako certica aj mne maly nechce vodu, cajik iba mliecko, takze tiez sa mi velmi casto stava, ze ho musim prilozit k ciciku aj vonku i ked bol predtym nakrmeny. Mne bol az do nedavna spokojny v kociku, spaval aj 4 hodiny v kociku vonku a ja som si mohla vselico vybavit, alebo sa len tak prechadzat, ale posledny tyzden zacal robit tiez takyto cirkus v kociariku. Nic nevidel, tak vzdy urobil cirkus a ja om sa tiez stale ponahlala hned domov a vsetci sa po mne pozerali, co s tym dietatom robim, ze tak krici. Vyriesili sme to jednoducho. Kupili sme uz sportovy kociar a dali sme ho tam. I ked som chcela aby bol v hlbokom kociari aspon 6 mesiacov, ale nedalo sa. Takto i ked lezi v tej najnizsej polohe, predsa je trochu nakloneny, tak vidi, co sa okolo neho deje a uplne sa mi ukludnil. Pospinka si a ked vstane tak len pozera. Velmi sa mu tam paci a ja som tiez spokojna 🙂

certica
7. čer 2008

ved ja tiez spolieham a tajne dufam, ze ked bude vacsi a dame ho do sportoveho, kde bude mat vyhlad, zmeni sa to... ale teda nenahnevam sa, ani ked k tej zmene pride skor 😀

moniqe3
7. čer 2008

No dnes sme kúpili športový kočík pre moju kráľovnu Viktóriu 😀 😀 ...aj keď ešte nevie úúúplne sedieť ale snaží sa tak bol športový potrebný, lebo v hlbokom kočíku ani za svet. Radšej na rukách a mama pak vláčila kočík prázdny a samozrejme nanosená..tak dúfam, že teraz bude moja kráľovná spokojná a bude sa kochať z výhľadu.

ivet100
7. čer 2008

monique, nevadi ak nevie este sediet, ani moj Tobiasko nevie sam sediet, len ked ho mam na kolenach, ale teraz su uz tie sportaky spravene tak, ze polohovat opierku je mozne do viacerych poloch a ja mam taku polohu ako aj v lehatku, kde je maly od 3 mesiacov, tak si myslim, ze im to neuskodi i ked niekto ma opacny nazor a vraj by malo dieta byt v sportaku az ked samo sedi.

moniqe3
7. čer 2008

ivet100: hej máš pravdu..v ich veku sú jednoducho deti zvedavé a chcú viac vidieť svet. Ja som rada, že sa zaujíma o okolie. Vieš a oni sú už také múdre, lebo vedia, že na rukách vidia svet lepšie a mne osobne by sa tiež nepáčilo keby som sa mala pozerať na okolie v lehu.. takže športák je úúúplne úžasný a obdive strany sú spokojné. No nie?? 😀 😝

helka1
7. čer 2008

Baby inac ked este deticky sami nesedia, este by som ich do sportaku nedavala, lebo este nemaju pevnu chrbticu, aspon to je nazor nasej rehabilitacnej
Ja som kupila sportaky az teraz cca pred tyzdnom 😅 ked som si ista, ze sedkaju bez opory.
Inac aj ja musim obcas riesit mrzutost deticiek v kociari 😖 , no ale vziat do ruk jedneho a tlacit pred sebou druheho by sa mi teda nechcelo, tak obaja musia ostat v kociari 🙄

marhulka88
9. čer 2008

no baby tak sme nasho skoro 2mes. mimkosa dnes strcili do autosedacky a sup s nim vonku (napodiv vydrzal hodku a pol 🙂 )
...normalne sa citim ako idiot lebo vsetky moje predsavzatia co som mala pred porodom padaju...nechcela som baby vak...teraz ho mam...nechcela som dieta vozit v autosedacke...len aby chrbtica netrpela hento tamto a teraz vsetko to musim robit lebo nas mimik chce spat po sediacky ..a aj tak sa bojim ze mu pobyt v autosedacke skodi...
navyse mam pocit ze mame nejaku laktacnu krizu alebo co...no vsetko naraz ;) utekam lebo dieta je zase hladne ;)

hankaajirik
9. čer 2008

Ahojky, se synem jsem měla stejný problém. Trvalo to až do 4. měsíce. Myslela jsem, že se zblázním a každá nutná cesta někam byla pro mě noční můrou. Zlomilo se to v období, kdy jsem mu trochu napolohovala opěradlo v kočárku. Neměl rád,kdyt tam musel ležet. Nás to potkalo v zimě, takže mu možná vadil i stísněný prostor v kočáru.Dokázal křičet i hodinu a pak přišel o hlas, neboť jak jsem psala byla zima a on dýchal ten chladný vzduch.Pokud jsem nemusela tak jsme ven nešli, i když je čerstvý vzduch důležitý, ale nelámala jsem to přes koleno.Teď má kočárek rád, ale je potřeba vydržet až se to zlomí a ono se to zlomí. Držím palce.

dasa80
10. čer 2008

ahojte,
neuverite ale odlahlo mi ked som si precitala vase prispevky.
mam 3mesacnu dceru a v kociku vydrzi spat max pol hodinu, niekedy ked vystreli motyka tak hodinu, ale kd nespi
tak reve. presne ako vy, nosim v kociku aj klokanku, v tej ako tak vydrzi, ale lezat v kociku ani za svet.
uz mi fakt idu na nervy tie reci, ze vsetkym naokolo deti spavali v kociku aj tri hodiny v kuse....nasa mala nespi za cely den tri hodiny, nie to este v kuse... normalne sa desim ked ideme do kocika, a stale obieham okolo domu ako druzica, uz si fakt pripadam blbo....som si myslela ze len nasej sa tam nepaci ale zjavne je nas viacej 😝

katy1979
11. čer 2008

dasa neboj takýchto detí su tisice. no a čo tak máme antikočíkové typy. náš má síce 11 mesiacov a aj tak chodím von so stiahnutým zaludkom, lebo nikdy netuším akú ma naladu a či bude sedieť alebo mrnčať a hrabať sa z kočíka. Ale také tie plače aké máte vy to už dávno nemáme.
Teraz už len mrnčí a občas sa dá zahnať jedlom. keksíky, banán, kornutok na zmrzlinu, občas hračky či kusatka alebo moje kluce od bytu.

xsipm04
11. čer 2008

Ahojky holky, když jsem to tady jen trochu projela, tak mě napadlo, proč nezkusíte prcky místo vození v kočárku nosit. Malá miminka se dají krásně nosit v šátku a i když to vypadá složitě, tak to stačí párkrát vyzkoušet doma a nijak zvlášť složité to není. Děti v tom většinou krásně spinkají a když si vyberete nějaký úvaz přes dvě ramena, kdy se váha pěkně rozkládá, tak s šátkem vydržíte chodit několik hodin (i když je pravda, že na začátku, než si človkě zvykne, tak záda trochu bolí, ale člověk si zvykne rychle 😉 )

Na starší děti zhruba od 4 měsíců jsou už dneska ergonomická nosítka, která jdou nasadit stejně snadno jako klokanka, ale dítě v nich je správně posazeno, zádíčka se mu nekřivý a může v nich být dlouho, ne jen čtvrt hodinky jako třeba v klokance. Taky se v nich lépe rozkládá váha přes bederní pás a jsou tedy pro maminku často ještě pohodlnější než šátek. Nejoblíbenější z nich jsou Erga a Manduky viz:
http://www.nosenideti.cz/zbozi.php?skupina_id=9...
http://www.nosenideti.cz/zbozi.php?skupina_id=1...

Tak to jen, že jsem si říkala, ať se nemusíte zbytečně trápit s plačícími miminky, když to jde i jinak 😉

katy1979
11. čer 2008

xsipm vidíš ja tu uvažujem že si kupim šatku ale toto ma nenapadlo. Diky za tip. budem ja rozmýšlať čo je pre nás vyhodnejšie.

xsipm04
11. čer 2008

katy: v tomhle věku už si kup radši nosítko, v šátku se takhle staré dítě už docela pronese a je lepší ho vázat na záda, na což se ne každý cítí. To Ergo (a předpokládám, že i Manducu) si můžeš docela lehce hodit i na záda a je to o dost jednodušší než šátek. Já teda nosím většinou na břiše (malá má přes 9 kg) a na zádech venku jen vyjímečně (zato doma se to občas hodí při vaření nebo úklidu 😀 ), ale holky, které mají děti přes 10kg mi říkaly, že to už moc na břichu nedávají a nosí jen na zádech. Tož tak 😀 ale určo doporučuju 😉

tvarohacek
11. čer 2008

xsipm: nosítka jsou skvělá, ale v těchto vedrech, když praží sluníčko, je to docela náročné 😖

katy1979
11. čer 2008

xsipm však práve že potrebujem niečo z čoho uvidí aj smerom von, lebo neviem či vydrží otoči byť len ku mne.
on potrebuje mať raz výhlad a ked je umrnčaný tak sa potulkať.
ktorý máš ty?

xsipm04
11. čer 2008

tvarohacek: Je pravda, že v létě je to s nošením blbější. Já jsem si loni do těch veder na radu koupila bodíčko z Moiry a sebe jsem oblíkala co nejmíň. Teď jak je malá větší, tak už se stejně nechce dlouho nosit, takže většinou jen někam dojdem a tam jí vyložím aby si polezla a není to tak hrozný. Ale je pravda, že jí oblíkám do nosítka hodně lehce a bodíčko z Moiry jsem pořídila zase 🙂

katy: Dítě by se nemělo nikdy nosit zády k tobě, jak to je například ukázaný u některých klokanek a dokonce jsem viděla někoho takhle nosit dítě i v šátku. To jsem konzultovala s fyzioterapeutkou a ta říkala, že to je na páteř v kterémkoliv věku nejhorší, křivý se vlastně o tvé tělo. Jinak já mám Ergo, je pravda, že když jsem na něj přecházela, tak jsem předtím vázala do šátku do kolíbky v kříži, takže malá tam byla bokem (jako třeba v babyvaku) a pak jí trvalo asi týden, než si zvykla, že je v Ergu vertikálně a že aby viděla, musí si hlavičku vytočit do strany a že i tak se jí bude dobře spinkat (mám v albu jednu fotku, kde spí v Ergu). Jinak mi přijde, že dobře vidí i na těch zádech, tam vlastně kouká před sebe.

Mě připadá, že v tom kočárku kor u těhle starších dětí je to blby proto, že malá je vlastně někde nízko podemnou a vidí něco někde při zemi, tudíž jí to tam totálně neba a chce v něm buď všemožně blbnout, nebo z něj chce ven. Když jí nesu, má obličej hodně blízko mě, vidí to co já, můžu si s ní dobře povídat, když nakupuju, nebo se procházím a povídám si s někým, tak na nás dobře vidí a může na to reagovat, když mi na neco ukáže, tak můžu dobře reagovat já, vidíme si hezky do očí, tak je to v tomhle období takový lepší, že jí to víc zabaví.

marhulka88
12. čer 2008

xsipm04 my pouzivame na nosenie babyvak a poviem ti je to riadny zaberak...po hodinke vonku pridem ako vypluvnuta domov a boli ma cele telo...skratka mat dietatko na rukach takmer cely den (kojenie kazde dve hodky, doma nosenie na rukach lebo sa popri kolike naucil a je hrozne zvedavy lezanie ho nebavi) je pre mna neskutocna zataz na chrbat ruky klby...na druhej strane maly je v babyvaku najradsej aj ked nevidi okolie vyhovuje mu ze vidi a citi mna hojda sa v rytme mojej chodze a mozem sa mu prihovarat lepsie ako ked je v kociku
...tak neviem co si mam vybrat...uplne odrovnat seba na ukor jeho stastia alebo ho supnut do autosedacky (to sa mu paci ked moze vonku pozerat na okolie) a stale mysliet na to ze nie je v spravnej polohe a ze trpi jeho chrbtica??? tie nosice pre mimi o tom sme uvazovali aj my..len neviem ci v tom moze byt dietatko aj ked este nedrzi hlavicku samo ;)
...no a tie polohy nosenie na rukach chrbtom na telo nam odporuca kazdy detsky lekar lebo vraj dietatu sa nenamaha chrbtica a je ukojena aj jeho zvedavost po okoli ;) tiez nam odporucaju nosit dieta akoby v gulicke lebo to prospieva chrbtici tak neviem kde je pravda ;)
pozdravujem vas a drzim palce...dnes zase rozmyslam ako pojdeme vonku ked je skarede pocko a v autosedacke mu bude asi zima 😖