Hysterický řev v kočárku. Co s ní mám dělat?

ivee
4. dub 2008

Ahoj,
mám problém se svojí skoro dvouměsíční holčičkou. Pokaždé, když se pokusím ji dát do kočárku, tak ječí a řve, až se zalyká nebo začne dusit. Je to hrůza, dneska jsem po dvou hodinách vypravování se (nakojit, přebalit, obléct, znova přebalit, ještě trochu cucnout, přebalit a zkusit kočárek) vycházku vzdala, malou jsem odstrojila, flákla do postýlky (kde okamžitě usnula) a já jsem se musela jít celá zpocená a vynervená uklidnit na balkon, abych se aspoň nadechla čerstvého vzduchu a trochu vychladla. Omlouvám se za ty výrazy, ale jsem úplně vyřízená. Když malou dám do kočáru, tak musí spát, což představuje několikrát ji dát k prsu (oblečenou) a pak rovnou ve spánku strčit do kočáru, rychle se oblíct a utíkat ven. Když se probudí venku a zjistí, že leží v kočáru, tak řve opět celou dobu, dokud nedorazíme domů. Už nesnáším ty připomínky od lidí okolo, co se mě ptají, proč to moje miminko tak pláče. NEVÍM!!! Kdybych to věděla, tak něco udělám, aby neplakalo. A dotazy jestli třeba nemá hlad mě už vytáčejí do nepříčetnosti, přestože v klidu odpovím, že nemá, protože právě jedla, načež následují další chytré připomínky, že si asi potřebuje odkrknout (to je) nebo že ji bolí bříško. Těžko někomu vysvětlovat, že takhle řve v kočáru "zaživa" pořád. Už vážně nevím, co s ní dělat, kromě toho, že přestaneme kočárek používat, což si dost dobře nedovedu představit, protože chodit všude se šátkem a obr taškou případně batohem na nákupy se mi nechce a moje záda by asi taky dost protestovala. Máte nějakou radu, co s tím, kromě morfia pro dítě a panáka pro matku před každou vycházkou? 😠 Jsem už prostě zoufalá ...

ivee
autor
30. kvě 2008

Kristo, díky 🙂 Kristýnka je samozřejmě to nejkrásnější jméno 😀 😀 😀 Tvoje Kristýnka je narozená na náš termín 😎 ale my jsme šly předčasně.

krista
31. kvě 2008

Koukám Ivee jak byla maličká, čumáček 😵 My jsme narozený jen o týden dřív, to je prakticky v termínu 🙂

Jinak abych byla trošku k tématu tak dnes se chystáme na dětský den, vím že z toho bude mít prd, ale prostě pro ten pocit, že nás se to taky týká 😀 tak jsem zvědavá jak dopadneme 🤐

janinininka
1. čer 2008

jé Kristo, to Kačka když se jí chce spát, tak křičí, nechce papat, a to může mít i hlad, ale skoro nic do ní nedostanu, děs. včera byla podruhé v klokance a lbíí se jí tam, i na chvíli usnula, pak jsme jí přendali do kočárku, a spala dál, asi půl hodiny teda, ale aspoň něco...
jinak včera jsme byli u léčitele, rodinej zájezd, tak se na ní kouknul, proč pořád pláče a zjistil, že má v bříšku bakterie, po kterých jí bolí bříško, asi má i hladík, protože potrava se k ní pořádně nedostane, tak jí vyčistil, máme jí hodně prolejvat vodou, žádnej čaj, před krmením, po krmení, má hodně pít, až než bude mít příkrmy, to pak bude mít normálně a má se jí to z tělíčka vyloučit a měla by i líp spát. dneska v noci spala 9 hodin v kuse, což se nám ještě nepodařilo, rekord je 8 hodin, tak tomu budeme věřit 😉

krista
1. čer 2008

Ty jo Jani, to je něco 😲 tak to je úžasnýýýýý 9 hodin, to bych to možná měla taky zkusit prolejvat tou vodou 😉 a jak Kačku vyčistil ten léčitel?

Jinak my jsme včera měli naprosto příšernej den 😅 Od 9ti do 13ti jsme byli na tom dětským dni, malá nechtěla pít nic, jen se občas vzbudila a zase usnula - samozřejmě v klokance, s kočárkem jsme to vzdali 😝 to by ještě šlo ale přišli jsme domů a od těch cca 13h řev až do 21:30 upozorňuju že v kuse bez přestání, oba s MM jsme byli už hotový a chtěli jsme jet na pohotovost, protože ona nechtěla ani jíst, pít, spát, takže musela být hladová, žíznivá, nevyspalá, no nakonec jsem jí teda ukolíbala že usnula a spala jako dudek do 1h pak jsem už v pohodě nakojila a spinkala celou noc, měla jsem jí v posteli takže jsem jí vždycky jen šoupla prso a dobrý, akorát ta bouřka nám dala, práskalo nám to snad hned u baráku, protože co blesk to okamžitě pecka, takže to nás dost budilo 😲 Doufám, že dneska bude Kristý líp, chtěli jsem jít zase ven a takhle budeme muset sedět doma ☹

ivulinda
1. čer 2008

Kris je to maras,že malá tak vyvádí,ale snad se to zlepší.Naše Adélka tak plakala,ale třeba jen 5-10min.a pak usla.ještě se mi nikdy nestalo,že by řvala tak dlouho jak píšeš ty!a pláče jen málokdy a to třeba s trucu nebo,že chce spinkat,jinka je to zlaté dítě... 🙂 Držím palce

krista
2. čer 2008

Ivulindo to je dobře, že máte zlaté dítě 😵
My máme taky, ale jen někdy 😀

Holky tohle je dost dobrej článek, pani to popisuje tak že jsem se u toho dost pobavila a hlavně jsem se v tom viděla!!! Je vidět, že si tím prošla, že ví jaký to je 😉 Koukněte:
http://www.rodina.cz/clanek4837.htm

Přeskočila jsem ty začátky a najela rovnou na to kdy to u nic propuklo 😅 ještě jsem nezkoušela jet s kočárem v poklusu třeba by to u nás pomohlo 😅 ale když jsem prchala od Dr. nebo z obchodu když řvala tak to nepomohlo tak nevim 😅 😀

ivulinda
2. čer 2008

Kris uvidíš,že se to zlepší a malá bude hodná a spokojená 🙂

krista
2. čer 2008

Ivulinda jj, už jako nevěřící se modlim k Bohu tak doufám že jo 😀
A díky za podporu 🙂 Já jsem moc ráda že jsou tu lidi co mě chápu, jsou i tací co mě vidí jako psychicky labilní a to já podle toho článku snad nejsem 😅

ivulinda
2. čer 2008

Ne nejsi proč bys jako měla být???Ty nemůžeš za to ze to mimčo pláče,ikdyž jen tak z rozmaru.Neboj to přejde a bude fajn 🙂 .Lidi se na tebe dívají nebo co???a zjistila jsi proč asi tak Krystínka pláče?

krista
2. čer 2008

Ivulindo to jsem bohužel nezjistila, jestli třeba taky nemá ty bakterie v bříšku jak psala Janinka 😕 ale jak jsem četla ten článek tak těm maminám prostě ty dítka taky pořád plakali, já fakt nevim 😀
No hlavně lidi z mého okolí to moc nechápou, jdeme někam ven a malá hned spustí nebo na návštěvu to je to samý, tak se třeba ptaji proč brečí nebo proč nejdeme ven a pořád si myslí že brečí jen hlady nebo že se jí nevěnuju nebo tak, ale tak to neni a nenechaji si to vymluvit, no já jsem teď nabitá optimizmem jak jsem to četla a těšim se až bude u nás líp 😵
Takže děkuji za podporu ještě jednou 🙂

ivulinda
2. čer 2008

Není zač 🙂 .Lidí jdou hloupí a nechápavý

lenkabu
2. čer 2008

kristo: na mne zase blbe cumi pac kdyz rve v kocarku tak ja proste jedu dal a nic nedelam a jim to prijde asi blby,ale ja vim ze ji proste neutisi nic tak co mam delat 😠 Jdu mrknout na clanek.

Tahle diskuse je super, aspon vim ze nejsem jedine,vsude kolem jsou jen mimina co milujou kocar.

lenkabu
2. čer 2008

Ježisi,ten clanek je o mne 😅

krista
2. čer 2008

Lenkabu to je až hrozný jak jsem se v tom taky viděla 😀 Ale dodalo mi to takovou ohromnou sílu, prostě vim, že jsem normální a že nedělám nic špatně, že chyba neni ve mě a já dělám maximum aby to bylo lepší 🙂
A ještě jsem četla ty reakce těch maminek dole, to mě taky povzbudilo, někomu tyhle řevy přešly kolem 3,4. měsíce, někomu až třeba kolem roku 😅 Tak jsem zvědavá na nás, no už aby tohle období bylo za námi že 😀

A co má taky člověk jinýho dělat než jet s tím kočárem když mu dítě řve, no jsme tu vyjímečný, já jsem ještě kočár kde by prořvalo dítě procházku nepotkala 😅

petrusse
2. čer 2008

nam malej breci jen kdyz se s nim dlouho nejezdi.strasne rychle si zvikl na houpani v kocarku.Snazime se ho to odnaucit.

niega
2. čer 2008

Holky, ten článek na Rodině je fakt dost dobrej 😀 . To je přesně náš Edík 😀 !

binki
2. čer 2008

poznala jsem se v tom článku taky, ve 4 měsících se to zlepšilo a teď zase začalo jiné období, nechce ležet v kočárku, vzpíná se a mručí, někdy usne, někdy zrychlím 😖

krista
3. čer 2008

Ach jo holky 😅
Co budeme dělat? 😀 Vydržet nic jiného nezbývá ☹ 😀

janinininka
3. čer 2008

ten článek je fakt dobrej, musela jsem se smát, aspoň nejsme sami. Kačku jsem teď vyprovodila, šla s babičkou ven a jdu makat, vůbec se nezastavím, to je hrozný, já chci taky chvíli pro sebe. dneska i včera jsme od 8 ráno venku, kačka spí zaplaťpánbůh v noci(teda zatím), a je brzy vzhůru a musíme hned vyjet ven 😝 ale dneska přes den i trochu spala, tak snad to bude dobrý,ono i to počasí, není takový vedro, jí třeba víc vyhovuje 😎

krista
3. čer 2008

Jani a jak vám Kačku vyčistil ten léčitel a dáváš jí nějak tu vodu před kojením a po? 😕

janinininka
3. čer 2008

šahal na ní, a pak řekl, že z ní tu nečistotu vysál, ale že musí hodně pít, před a po kojení a i mezitím, že to mám zkoušet, nemá pít čaje, jen vodu a mělo by to přejít. ona vypije i málo mlíčka, malý množství,a to je prý taky tím, že se do žaludku přes ty bakterie prý to mlíčko nedostane a i kvůli tomu brečí 😖
má to pít než bude mít příkrmy, pak bude pít automaticky vodu, máme tam jít za 3 měsíce zase, teda jindra tak půjdeme s ním, snad to už bude dobrý a dám se i já prohlídnout, tak jsem zvědavá, mám trochu strach 😕

kachnicka01
3. čer 2008

kristi, diky za ten odkaz na clanek - ja se pobavila - fakt se v tom taky vidim - uz jsem taky par knizek precetla s Tondou u prsu hihihi a taky spi s nami v posteli.. jako moje tehotensky predsevzeti a predstavy o vychove sly hodne rychle do haje 😀

ted u me spi v babyvaku uz dve hodky a ja brouzdam po netu...holt u maminky je nejspokojenejsi, panacek 🙄 kocar zvladne jedine, kdyz ho do nej vlozim opatrne v hlubokym spanku...jak se venku probudi, je konec a pelasim domu s muzikou..ale je fakt, ze uz taky jdu docela klidne a on si tam rve, protoze uz vim, ze ho proste nic neutisi...jedine vzit ho do naruce - to dela manzel - pak jdeme jako magori tak, ze on nese Tonicka a ja tlacim prazdny kocarek 😀 😀 ja se porad utesuju tim, ze snad nebude rvat do patnacti a taky s nami nebude chtit tak dlouho spat v posteli hihihihhihiih a fascinujou me rady ostatnich - obvykle nejlepe radi ten, kdo deti jeste nema 😵 takze pevny nervy nam vsem!!!!

janinininka
3. čer 2008

kachni- tak to my děláme taky, že kačku neseme v náručí a prázdnej kočárek veze jeden z nás 😝
a v klokance usne, ale jen na chvíli, to bych mohla taky zkusit doma, to je dobrej nápad, ale jí se v ní líbí asi víc u tatínka, je víc u těla, já jsem hubená jako koza a plandá mi tam, tak u mě není tak moc spokojená a kymácí se, to by asi na dlouho neusnula a hlavně by jí vzbudilo, jak tady klapu do klávesnice, před ní si nikdo nemůže ani prdnout s prominutím když spí, to je paní baronka 😲
a v posteli spí u mě taky tak od těch 4, nebo tak nějak, jak se vzbudí 😉

krista
3. čer 2008

Jani tak díky za info a máš pocit že to pomáhá, zase jste spali v noci 9 hodin? 😲

S tím kočárkem a spaním v posteli je to u nás úplně to samé, už se s kočárkem ani ven nechystám 😅 😀 Připravím klokanku a je klid 🙂

krista
4. čer 2008

Ahojky 🙂
Dneska jsem byla zase venku s klokankou, malá se celou dobu usmívala, prostě jako sluníčko a na konec mi usnula, nechtělo se mi tomu věřit, tak radím všem co mají problémy a už absolutně neví jak na to 😀 ať koupí nějaký takový nosítko, je jich hodně - klokanka, babyvak, manduca, šátek ... je to o moc lepší, mám volný ruce, nemusím tlačit kočár a v druhé ruce nést malou, akorát se zády je to horší když je to na delší cestu, ale naštěstí neni problém popovézt se v pohodě autobusem a lidi aspoň pustí sednout, jako na těhotnou 2 týdny před termínem na mě pěkně pekli 😝

ivulinda
4. čer 2008

holky nechce se mi věřit,že až tak je to těmi vašimi miminkami.Je to možné,že nemají rádi kočárek?vždyt se dá huštat.Ta naše je v kočáru spokojená i s huštáním

krista
4. čer 2008

Ivulinda co to je huštat? 😀
My nemáme kočárek houpací a i když s ní někde houpu třeba v autosedačce kterou mám na podvozku tak je to prd platný, musí být naplácnutá na mě a v té klokance, nerozumim tomu ale když jí jen chovám tak se tak neuklidní jak vté klokance 🙂

ivulinda
4. čer 2008

no huštat znamená houpat 🙂 .tak asi tě potřebuje cítit 😉

krista
4. čer 2008

Ivulinda tak jsem to pochopila správně, asi jo, asi mě potřebuje cítit 😀

ivulinda
4. čer 2008

😀