Hysterický řev v kočárku. Co s ní mám dělat?

ivee
4. dub 2008

Ahoj,
mám problém se svojí skoro dvouměsíční holčičkou. Pokaždé, když se pokusím ji dát do kočárku, tak ječí a řve, až se zalyká nebo začne dusit. Je to hrůza, dneska jsem po dvou hodinách vypravování se (nakojit, přebalit, obléct, znova přebalit, ještě trochu cucnout, přebalit a zkusit kočárek) vycházku vzdala, malou jsem odstrojila, flákla do postýlky (kde okamžitě usnula) a já jsem se musela jít celá zpocená a vynervená uklidnit na balkon, abych se aspoň nadechla čerstvého vzduchu a trochu vychladla. Omlouvám se za ty výrazy, ale jsem úplně vyřízená. Když malou dám do kočáru, tak musí spát, což představuje několikrát ji dát k prsu (oblečenou) a pak rovnou ve spánku strčit do kočáru, rychle se oblíct a utíkat ven. Když se probudí venku a zjistí, že leží v kočáru, tak řve opět celou dobu, dokud nedorazíme domů. Už nesnáším ty připomínky od lidí okolo, co se mě ptají, proč to moje miminko tak pláče. NEVÍM!!! Kdybych to věděla, tak něco udělám, aby neplakalo. A dotazy jestli třeba nemá hlad mě už vytáčejí do nepříčetnosti, přestože v klidu odpovím, že nemá, protože právě jedla, načež následují další chytré připomínky, že si asi potřebuje odkrknout (to je) nebo že ji bolí bříško. Těžko někomu vysvětlovat, že takhle řve v kočáru "zaživa" pořád. Už vážně nevím, co s ní dělat, kromě toho, že přestaneme kočárek používat, což si dost dobře nedovedu představit, protože chodit všude se šátkem a obr taškou případně batohem na nákupy se mi nechce a moje záda by asi taky dost protestovala. Máte nějakou radu, co s tím, kromě morfia pro dítě a panáka pro matku před každou vycházkou? 😠 Jsem už prostě zoufalá ...

janab78
28. srp 2008

Proč dítě nechce být v kočárku? Proč tam brečí (řve)? To jsem tu řešila, snažila se nalézt odpověď, ale vydržela jsem. Důlvod je prostý. Některé děti potřebují vidět, jsou zvědavé a nestačí jim ani když se nakloní trochu zádíčka. Malou jsem začala dávat na bříško, odhrnula jsem jí předek kočáru a vše bylo dobré. Nejdřív tak moc nevydžela, takže se střídaly polohy záda(řev) a bříško, ale postupem času na břichu vydržela 2-3 hodiny. Teď když sedí, tak se vyklání přes madlo a je v pohodě.Je to taková malá pilotka. 😉

miselin
28. srp 2008

No naša malá je v kočíku hrozná, tak som sa tešila, že ju budem voziť od rána do večera a teraz chodíme voziť kočík s malou na rukách, po pol hodine sa rozhodne, že si ide na pol hodinu pospať no a potom keď sa zobudí tak sa zase nosíme až kým nedojdeme domov. No skrátka katastrofa, ešte šťastie, že je lahučká 🙂

cazadora
29. srp 2008

janab tak to je přesný, vykloněná div nevypadne a konečně je spokojená 😉 ale jako že by v kočáru vydržela 3 h to ne už začíná chodit tak zase potřebuje protáhnout kostičky 😉

janisek4
29. srp 2008

ahojky Ivee přečetla jsem si tvůj příspěvek a moc mě to pobavilo.Naše Kristinka má stejný problém jako vaše.Do tří měsíců jsme téměř nevystrčily nos z baráku-a to bylo dost k zbláznění.Parkrát se nám podařila procházka v klokance kde prakticky celou prochajdu prospala.Ted má čtvrtý měsíc za sebou a vozí se ve sporťáku -vidí ven tak je celkem spokojená-a já taky.Ale max dvě hodiny denně a ani to neni pravidlem.Jak řikáš někdy to je doslova běh do krámu a zpět Kristinka uplakaná ,maminka uřícená-prostě úžas.Jsem moc zvědavá na pokračování.....

krista
25. čer 2009

megi93 • 24. máj 2009 o 15:44
Ahojte, neviem, či to tu už bolo rozoberané, ale nikde som to nenašla. Máme problém, že malá odmieta byť v kočíku. Mali sme hlboký, ale v ňom sa jej nepáčilo, lebo nevidela von. Iba keď sme ju dali na pololežanie, že trošku vykúkala, bolo to ok. Tak sme teda kúpili športovú trojkolku, kde môže aj tak napolovičku sedieť a aj keď leží, tak v pohode vidí von. Najprv sa jej to veeeelmi páčilo ale od jedného momentu, neviem čo sa jej porobilo, ale akonáhle ju dáme do kočíka, v momente spustí strašný rev. Ani nie že plač ale priam rev. A ak ju vezmeme na ruky, tak je to v poriadku. Už sme skúšali znova aj hlboký, ale to bolo ešte horšie. V kočíku vydrží max. iba vzedy, ak stojíme na mieste. Akonáhle sa pohneme, keď aj napríklad predtým zaspí, v momente je hore a plače, kričí, ziape a mne trhá srdce. Ale stále ju nosiť, to by som mala ruky ako opica o chvilu. Neviete mi poradiť čo s tým? Malá má 5 mesiacov. Ďakujem

cuchre • 1d • 24. máj 2009 o 15:51
skus nejaky nosic. nas hrosulo sa tiez najradsej nosil,lebo bol zvedavy a nevidel z kocika, potom, ked sa v 6m naucil sediet, tak problem prestal 🙂

megi93 • 24. máj 2009 o 15:55
No aj to ma napadlo, ale radi by sme chodili von, aby si aj pospala na čerstvom vzduchu....a v nosiči to neide.

shaula • 2d • 24. máj 2009 o 16:48
Megi, ale jde. Děti v nosítku nebo šátku mohou klidně spát, dokonce tam často spí lépe. A v tom kočárku ji ještě neposazuj (předpokládám, že asi ještě sama nesedí?), ani do polosedu, není to dobré na zádíčka.

shaula • 2d • 24. máj 2009 o 16:48
Jo, ale samozřejmě za předpokladu kvalitního ergonomického nosítka, ne klokanky.

megi93 • 24. máj 2009 o 17:32
No ona šatky a babyvaky odmieta, a to už od malička. Vždy tam plakala, nejak jej to proste nesedí. Máme aj klokanku, ale tam vydrží tak 4 minuty, lebo potrebuje so sebou neustále narábať a tam sa jej to nedá tak ako by potrebovala 🙂
V kočiariku sme ju dávali len na ležanie, ale už sa sama dvíha do sedu, takže sme ju museli pripútať a to ju samozrejme ťahalo späť, takže už ju dávame tak na pololežmo. Vtedy aspon trochu vidí okolo, ale ponovom to už nestačí. ☹

zuziacik83 • 1d • 24. máj 2009 o 18:28
my sme mali ten isty problem, respektive aj mame, ale kupili sme ergo nosic a je po probleme...chodim aj s nosicom aj s kocikom...a striedam si to,,,teda robim to ale najcastejsie tak, ze idem do mesta alebo kade tade do prirody autom..mala je vo vajicku..ak v nom v aute zaspi, tak berem nosic a malu "kocikujem" vo vajicku..ja viem, oborite sa na mna, ale je to mesie zlo ako davat malu do sedu do kocika ked este nevie sediet ani do polosedu a ked sa vo vajku zobudi a zacne v tom momente "skriekat" tak ju dam do ergo nosica a ona je ako medik..najprv cumakuje a otom zaspinka aj na hodinku. Straasne spokojna a ked ideme na mensie vylety aj do prirody totalne fascinovane kuka. Podotykam megi, ze ona nezniesla ani babyvak, ani klokanku, ani satku..len ten ergo nosic...

shaula • 2d • 24. máj 2009 o 18:51
megi - a zkoušeli jste nosit i venku? Ony některé děti v tom doma pláčou, ale venku jsou spokojené, protože tam mají spoustu podnětů. Naši kluci se doma taky skoro nenosí, ale když jdeme na chatě na prochajdu do lesa, tak jsou úplně šťastní, koukají na všechny strany a pak z přemíry podnětů usnou🙂 Já nosím v šátku a manžel v Ergu.

anarida • 1d • 24. máj 2009 o 19:04
Megi ja mám podobný problém.
Moja malá tiež v kočíku VRIESKA!Myslela som,že je zvedavá,chce vidieť.No aj po vymenení vaničky za šport.časť stále REVE trvá to tak 30 minút a potom od vyčerpania zaspí a spí také 3-4 hodinky.Dnes sme boli na nákupoch v Poľsku manžel ju samozrejme nosil na rukách veľmi sa jej páčilo ale na ruky si ju nechcem učiť a tiež už nie je ako novorodenec ľahká 😒 neviem si dať rady 😝

shaula • 2d • 24. máj 2009 o 19:21
No holky, já to vidím tak, že máte 2 možnosti - buď dítě vozit dále v kočárku a poslouchat jeho řev 😝 , nebo vyzkoušet nošení 😵 ... Nic jiného mě nenapadá 😎

leonik • 2d • 24. máj 2009 o 20:21
ahojky, tak my to máme taky tak 😀 malej mně taky v kočáru křičí 😖 Když je vyspanej tak v kočáru prořve celou procházku, ničím ho nejde zabavit. Ani hračkama, dudlíkem ani když sundám boudu aby koukal 😠Když není vyspanej tak řve a vzteká se klidně půl hodiny než usne 😝Taky by nejradši byl na rukách, ale s jeho 9 kily to nejde.

anarida: tak buď ráda že ti pak spí tak dlouho. Malej když usne, tak je to max.na hodinu 😖

shaula: u nás je spíš malej spokojenější doma, než venku. Doma teda taky musím po chvilách chovat, zabaví se sám jen na chvilku. Taky jsem přemýšlela že snad budu muset pořídit nějaký šátek 😖

megi93 • 24. máj 2009 o 22:06
No my sme s klokankou skúšali ísť aj von - venčili sme psíka nášho, ale to bol len rev. Minule sme skúsili nechať ju v kočíku vyplakať, že nevezmeme ju na ruky. Bol to aj čas, kedy by mala spať, tak sme mysleli, že zaspí po chvíli plaču....ludia, ona vydržala revať vyše hodinu a pol, kým sme neprišli domov. Pototm sa nevedela ešte asi 10 minut ukludniť. To už som si povedala, že to už nikdy neskúsim, a čo bolo najhoršie, do rána jej popraskali cievky okolo očí od kriku. Takže už nikdy v živote.
Doma našťastie dokáže ležať a zabaviť sa sama aj na hodinku aj na dve. Zahrá sa s dudlíkom, vyberá si ho a dáva do pusy, hrá sa s takou malou dečkou - myškou a je v pohode. Zaspáva tiež tak, že ju len uložím do postielky a ona sama zaspí. Ale vonku je to fakt katastrofa. Najnovšie jej začína vadiť už aj natriasanie v aute. Keď ju dám do vajíčka, začne pomrnkávať a keď sa pohneme a narazíme na nejakú aj najmenšiu nerovnosť, tak spustí rev. A nič nepomáha. Minule sme boli v arboréte a po polhodinovom reve to manžel nevydržal a vzal si ju na ruky. Samozrejme že v momente mala skvelú náladu, usmievala sa a po asi hodinke zaspala. Keď sme ju dali do kočíka tak sa samozrejme prebrala. Tak sme museli počkať kým zaspí tvrdo a potom sme mohli ísť ďalej. Ale teda podotýkam, že za tú polhodinu plaču vedelo celé arborétum, že sme tam, a myslím, že aj v mochovciach nedaleko sa zamýšlali, čo je to za novú biologickú zbraň, čo to tak hučí 😀

ma.senka • 1d • 24. máj 2009 o 22:14
ahojte, no my mame podobny problem. tento tyzden som vymenila hlboku vanicku za sportovu cast - zatial sa celkom da, ale este maly nesedi, tak neviem, nemam z toho dobry pocit, bojim sa o jeho chrbatik. davam taku pololezatu polohu... v hlbokom kociku to bol des... byt vonku s nim to bol nenormalny stres. jedine na rukach sa dalo, inak nie... uvidime ako si zvykneme na sportovy kocik.

zuziacik - co je to ten ergonosic?

ma.senka • 1d • 24. máj 2009 o 22:24
zuziacik - uz som si to nasla 😉

zuza.m • 1d • 24. máj 2009 o 22:32
megi no ked tak čitam asi nemožeš mat všetko 😅 .nejak amamička by ti určite zavidela že ti krasne zaspava a zahra sa sama.moj maly do teras nezaspi sam ked bol malinky tak na rukach.a tak tiež sa nevedel zahrat ani minutku a ty pišeš že hodinku aj dve.ved to je super.podla mna jej vadi to natriasanie.vyskušaj ju aspon jeden tyžden nedavat vobec do kočika.nech zabudne a potom vyskušaj znova.mne tak plakava v aute.ako sme sadli spstil rev.musela som ho ešte aj v aute zvlašt hojdat.tak som sa nahnevala a autu sa vyhybala.potom po dlhej dobe sme mali ist 150km.a maly to skoro cele prespal a ked sa zobudil bol kludny.vobec nevystrajal.

lenka_da • 1d • 24. máj 2009 o 23:10
Baby, my sme mali presne to iste... neustaly rev, mala bola bordova ako sa zachadzala od placu, v hlbokom kociku lezat nechcela, chcela kukat okolo seba, nie len na oblohu
Skusali sme aj pololezmo v sportovom kociku ale malej to bolo nepohodlne, kedze este nevedela sediet, sportovy kocik jej bol velky
nakoniec sme zistili, ze ked na podvozok kocika nakliknem autosedacku - tak je klud!!! 😝
autosedacka je jej akurat - ani velka ani mala, ma rozhlad na vsetky strany, pouzivame ju doteraz
vcera som skusila nakliknut sportovu cast ale neuspela som, dcerka bola nespokojna celu vychadzku, takze dnes sme zase naklikli autosedacku a je zase klud 😀

ined77 • 1d • 25. máj 2009 o 09:48
ahojky 🙂 ,

nedá mi to a musím se také připojit 😅 .náš matyášek vyloženě řvával v kočárku od začátku až do 8 měsíce ☹ .spinkal pouze za jízdy a to maximálně hodinu,radost až na kost 😝 ,ale koupili jsme nový sporťáček,je tam vylepený jako vosa na bonboně 😀 a světe div se,nebrečí a je naprosto hodný 😕 .máme ho tedy jen 14 dní,ale rozdíl je neuvěřitelný,nikdy bych nevěřila,že je to kočárkem 😅 .

lenka_da • 1d • 25. máj 2009 o 10:43
ined77: aky sportak si kupila?
zacinam mat obavy z toho, ze barborka chce byt len vo vajicku, predsa ju raz musim posadit aj do sportaku 🙄

ajsa32 • 25. máj 2009 o 10:47
u nas je to iste, ked sa mu nahodou podari zaspat- aj to musia byt slnko, poveternostne podmienky a neviem co v rovnovahe 😀 , tak sa da. no ked sa prebudi, rev, az sfialovie, vykopuje deku, kryt, tak striedavo ukludnujem a zbieram zo zeme veci.
ale ma len 5 mesiacov, uz som bola nalomena na sportovu cast, ale nejde do lahu, tak sa bojim, kedze sam nesedi, len sa tak taha hore.

mame ergo nosic, tak ten ma este zachrani .

klaudia74 • 1d • 25. máj 2009 o 13:37
Ahojte, chcela by som vám len napísať, že túžba dieťaťa byť na rukách svojej matky alebo inej blízkej osoby je úplne prirodzené. Ak máte záujem, prečítajte si aký má na to názor klinická psychologička Katka Knížová: http://nosime.sk/sk/vsetko-o-noseni/nazor_klini...

Ked si myslíte, že šatka nie je nič pre vás, sú veľmi kvalitné ergonomické nosiče (Manduca, Ergo, Liliputi), ktoré vám perfektne uľahčia život. Píšem to zo skúsenosti, ja som kočík ani raz nevytiahla, ked mal môj syn 5-9 mesiacov a prežili sme spolu krásne chvíle bez stresu a zbytočného plaču. 🙂
(Klokanka nie je to isté, tam bábätko visí a nemá takú pohodlnú a vhodnú polohu ako v erg. nosičoch!)

megi93 • 25. máj 2009 o 19:11
Ahojte, takže dnes sme dostali novú klokanku, tvárou od mamičky a malej sa v nej veeelmi pači 🙂 Dokonca sa aj usmievala v nej, čo už teda vonku dávno neurobila. Dnes sme šli na chvilku von, museli sme, lebo vedla vrtali a nedalo sa byť dnu, malá plakala, lebo chcela spať, tak som ju vzala von, že ju uspím a v kočíku si pospí, že veď budeme stáť na mieste, ale nehrozilo. Mala taký záchvat, že ludia šli do okien, že čo sa deje.... no strach a hrôza. ☹ Skúsime chvilku bez kočíka a uvidíme.

shaula • 2d • 25. máj 2009 o 20:06
Megi, já ti nechci moc kazit radost, ale nosit čelem od matky je úplně nevhodná poloha... Na posledních stránkách téhle diskuze https://www.modrykonik.cz/forum/show.php?vThrea... se to dost podrobně rozebíralo. Škoda, že jste raději neinvestovali do ergonomického nosítka ☹

zoeno.1 • 1d • 25. máj 2009 o 20:10
tak veru shaula...skoda 😔

megi93 • 25. máj 2009 o 22:22
Ja vám neviem, ale ergonomické nositko mi príde trošku predražené. Ja viem, že keď ide o zdravie môjho dieťaťa, tak by som nemala hladieť na cenu, ale predsa. Peniaze nám nerastú na stromoch a klokanku tiež nebudeme využívať extra často, predpokladám, že len do doby, kým si nezvykne na kočík. A aj to nie vždy keď pôjdeme von. Takže snáď to nejak zvládneme aj bez toho.

shaula • 2d • 25. máj 2009 o 22:45
Sice nesouhlasím, ale dělej jak myslíš. Ale aspoň ji nenos zády k sobě, to je fakt strašná pozice, prosím prosím... Malá má teprve 5 měsíců a záda jí musí vydržet do konce života...

johanda • 2d • 26. máj 2009 o 11:25
megi, zkus mimibazar. Seženeš i použité nosítko (ergo, manduca, beco), za cenu běžné klokanky a ocení to záda dcery i tvoje.
Moje mladší dcera vzala kočár - golfky na milost (tj. neřvala v něm po max. 30 minutách jízdy jak tur) až v roce a půl. Ergo se nám bohatě vyplatilo. Zbytečná investice byly spíš ty kočáry (hluboký a sporťák). Btw já mám kočáry ráda a líbí se mi, investovala bych do nich i těžké prachy🙂, ale nakonec přání děcka zvítězilo nad přáním matky.🙂

marriana • 2d • 26. máj 2009 o 12:36
No ja som uz tiez musela malu presunut do sportoveho a to ma len 4 mesiace. Jeden z dovodov bol aj ten, ze uz sa nezmestila do vanicky. V sportaku je skoro uplne lezmo, ale inak sa mi nezda, ze by to az tak pomohlo. Vydrzi dlhsie neplakat, ale uplne sme to neodburali. Predsa len je este mala a aj ked cosi vidi, dlho ju to nebavi. Tiez som sa rozhodla investovat do nosica. Tu manducu som chcela kupit z druhej ruky, ale akosi ju nikto nepredava, tak som si kupila novu. Dnes by mala dorazit. Su na nu uzasne ohlasy. Je draha, ale je az do 20 kil, takze ked zacneme chodit na vylety do prirody a mala nebude vladat, aspon ju nemusi manzel vlacit na chrbte, ako neraz starsiu dceru nosieval a vyuzijeme ju aj vtedy. Teda aspon dufam. A teraz sa stane sucastou mojho kocika, okrem toho ju chcem vyuzit na nakupy, na navstevy a podobne. Neznasam, ked mi mala placka v kociku. Vzdy pridem domov uplne mokra, vystresovana a tie pohlady vonku...

shaula • 2d • 26. máj 2009 o 12:43
marriana, dobrá volba, gratuluji🙂 A věřím, že se to malé bude líbit. Pak napiš zkušenosti🙂

aquilka • 1d • 26. máj 2009 o 13:12
Ahojte, keby ste mali niekto skúsenosti aj s erg. nosičom Liliputi, tiež napíšte. 🙂 Je oveľa lacnejší ako Ergo či Manduca a vyzerá byť takisto veľmi dobrý, na chvíľu som ho skúšala na konferencii o prirodzenej starostlivosti a veľmi sa mi pozdával...

shaula • 2d • 26. máj 2009 o 13:41
Tohle nosítko neznám, ale zkus se podívat na www.nosenideti.cz, je tam diskuzní fórum o různých nosítkách, třeba tam bude i toto.

masacek • 1d • 2. jún 2009 o 17:05
Bohužel se k vám musím připojit.Moje zlatíčko vydrží v kočárku jen nejnutnšjší dobu.Když nespí tak v kočárku řve.Má to úplně od miminka.Mysleli jsme že ji to přejde až bude sedět a uvidí ven ale mýlili jsme se.Brečení v kočárku trvá.Když ji vezmu do náruče tak okamžitě ztichne.Možná to je tím že nechce klasicky sedět a sedí v kleku nezi nožičkama.Na nosítko už mi přijde velká a hlavně já nemám v pořádku krční páteř tak ji dlouho neunesu.Už nevím jak ji v kočárku naučit jezdit.

megi93 • 2. jún 2009 o 19:00
My odkedy máme klokanku tak je pokoj. V kočíku sme neboli týždeň a včera neplakala kým sme šli pomaličky a na rovnom ale orvý hrbol spôsobil katastrofu.... ale len na chvilku. V klokanke jej nevadí ani slnko ani vietor ani natriasanie, takže uvidíme. 🙂

missymici • 1d • 2. jún 2009 o 19:34
megi93: u nás je to přesně naopak,malému se líbi nejvíce v kočáru. Na střeše má průhledné okno,a když chci aby se v něm chvíli zabavil,tak mu dám na okno barevnou hračku a zabaví se líp jak kdyby ji držel v ruce,mluví na ní,převaluje se a směje,zvyknul si nato. TAky mu dávam do kočáru jídlo,tedy jenom čaj,on se pak s lahví ještě chvíli hraje ...skus to,jestli má tvoje ráda jídlo,tak snad by to neodmítla. Nebo jí pust písničky....Já bych jí nechavala v kočáru několikrát denně,ale jen na pár vteřin a byla bych u ní,a vyndat jí dříve,než začne bulet.A třeba po týdnu jí tam nechat na díl.Uvidíš,třeba to zabere.

megi93 • 2. jún 2009 o 21:10
Missymici skúsime možno aj tak, ale vybrať ju skôr ako začne plakať je asi nereálne. Bu´d plače ešte skôr ako ju tam dáme, alebo neplače a začne plakať hned ako sa pohneme. Hračky ani flaška ani nič nezaberá. Všetko odstrkuje a odmieta a len plače. Prípadne ak ju popravím, alebo jej niečo dám do ruky, či ukážem, začne ešte viac. :(

missymici • 1d • 3. jún 2009 o 12:14
megi93: ...neměla nějakou traumu z kočáru ze začátku???Třeba se jí tam něco kdysi předtím neco přihodilo,něco jí vyděsilo,nelekla se něčeho,....

katulikzlatulik • 1d • 3. jún 2009 o 14:31
ahojte, no my mame podobny problem... akurat, ze nas maly 16-tyzdnovy, ak ho dam do kociara, tak neplace... pekne pozera na hracky a na mna.. potom zaspinka na hodinku a ked vstane, tak zacne plakat az revat.. ked ho zoberiem na ruky, tak hned je ticho... potom, ked sa ukludni, tak ho dam do kociara a ked zisti, ze je v nom, tak opat spusti plac az rev... niekedy sa mi podari ho ukludnit tak, ze mu chytim rucku a on sa ukludni a niekedy musim rychlo utekat domov a ked zisti, ze je vo vchode bytovky, tak stihne.. chapete to? toto mi doteraz nerobil... neviem, co to ma za obdobie.. ani vecer nam nechce zaspat, ani na rukach, ani na fit lopte.. no proste hruuuza 😒

u2jana • 1d • 3. jún 2009 o 14:44
ahojte, my sme si tiez kocik moc neuzili, teda... od kedy sa naucila pretacat z chrbatika na brusko (to mala asi 4mes), tak sme sa dokocikovali... potom sme skusali aj ju priputat do sportoveho, ale isla sa tam obesit na tych trakoch, no a teraz sa tam najnovsie aj stava... takze u nas je kocik nula bodov, ale uz to ani neriesim... na prechadzku chodime, tak, ked dojde manzel z prace, tak ju ponosime po zahrade na rukach a je... 😖

shaula • 2d • 3. jún 2009 o 15:05
u2jana - a nezkoušeli jste ji vozit na bříšku? Našim se to moc líbilo...

megi93 • 3. jún 2009 o 15:08
missymici nič také sa jej neprihodilo ani nič podobné. Aspoň sme si nič nevšimli. Ale napríklad aj v aute, keď narazíme na nejakú jamu, že sa jej nedá vyhnúť a nadhodí nás, tak spustí rev až prestane dýchať. Tak či jej vadí to natriasanie....Ale zase v klokanke až hompáľa nohami aj rukami a páči sa jej tam, ani nemukne. Tak fakt neviem

missymici • 1d • 3. jún 2009 o 19:36
megi93: ... a co když byla v bříšku,nebouchla si se někdy,nebo něco co by jí připomělo,nadhazování...???

megi93 • 3. jún 2009 o 22:15
To už vôbec nie...tam bola ako vo vatičke. Ale dnes sme boli v nákupnom centre a bola v kočíku v pohode. Dokonca mala super náladu, hrala sa s flaškou na vodičku,. občas si cucla a bolo dobre. Len chvilku mala nejaký problém a začala nariekať, ale prešlo ju to, ked uvidela svojho hrošíka... Takže celkom sa to dalo. No uvidíme ako to dopadne a ako bude ďalej

danu
6. říj 2009

senja • 1d • Dnes o 17:11
Ahoj, SKUTECNE jsme toto tema hledala a nenasla. Kdyby vsak existovalo, necht me adminky presmeruji 🙂
Nase trimesicni mrne nechce lezet v kocarku. Vlastne celkove nema rado, kdyz je ponechane jinde nez v naruci. Kdyz ma dobrou naladu, tak si treba v postylce hraje s hrazdickou, ale jakmile je rozmrzely, tak musime ho nejdriv uspat tim, ze ho nosime po byte v poloze nastojato, aby mohl koukat vsude mozne a teprv pak ho spiciho polozit do postylky. Nejvice ale bojkotuje kocarek. V kocarku vubec neusne a kolikrat spusti rev. Premyslime, zda nebude dobre uz ted ho prelozit do sportaku v lehu (aby se mohl divat pred sebe) nebo poridit si nositko / klokanku. Jenze co vim, tak ani jedno neni dobre pro zadicka trimesicniho mimina ☹
Meli jste podobny problem? Co poradite? Dekuji za prispevky

martinahor • Dnes o 17:19
Ahoj senja,
podívej se na stránky nosenideti.cz, můžeš si pořídit šátek, já tak nosím malou od 1.týdne, kočárek zatím nevedeme.

iinuska • 2d • Dnes o 17:34
senja, na sportak sa mi to zda este skoro.To tak od pol roka

mneme • 1d • Dnes o 17:47
senja, neries sporotovy kociarik, je to ozaj skoro. zacni radsej nosit - uvidis, prides tomu na chut, ze sa nemusis vsade trepat s karou. na klokanku radsej zabudni, ak sa ti nechce viazat satka, zaobstaraj si nejake ergonomicke nositko - manducu, ergo, beco, etc. v troch mesiacoch je babo uz nan pripravene, lebo samo drzi hlavicku 😉

bosoriak • 1d • Dnes o 17:49
Ja som malu nosila v klokanke od troch mesiacov az donedavna, skoro mi chrbat odpadol. Ale tiez nechcela byt v kociku, tak to bola jedina moznost ako byt vonku. Az teraz som ju posadila do kocika tak, aby videla von, tak to vydrzi. Niektore deti kocik proste nechcu 🙂

paulie • 1d • Dnes o 18:50
Mám úplně stejný problém 🙂 Malý se rozhodl, že bude koukací a mazlící typ, a tak bojkotuje téměř všechny pokusy o "odložení" na jakékoli hrací místo, před spaním pláče, protože by chtěl nosit, dokud neusne, a s kočárkem je to kapitola sama o sobě 🙂 Někdy mám pocit, že o nás ví celé město, když vyjedeme ven 🙂
Každopádně jsem to začala řešit tak, že ho dám do kočárku, malinko mu nazvednu záda v korbičce a honem pádím do aleje, kde vidí na stromy, keře, ... A ve chvíli, kdy začne plakat, ho na chvilinku zvednu, ale pak nekompromisně položím zpět - většinou je tak utahaný, že se mu chce spát, takže houpu a houpu a houpu 🙂

Začala jsem přemýšlet o babyvaku nebo nějakém nosítku, protože některé dny je schopen plakat hodiny, pokud ho nemám na ruce ☹ A to nemluvím o okolí, které mi neustále "vysvětluje", že ho moc rozmazluju a že ho mám nechat křičet - což je těžké, když vím, že je to od narození malý nerváček a potřebuje prostě dozrát ☹

mneme • 1d • Dnes o 18:50
bosoriak, ak si nosila v klokanke, ani sa ti nedivim, ze ta bolel chrbat 😝 . o tom, ze to je pre babo ozaj skodlive ani nehovorim 🤐

matra • 1d • Dnes o 19:11
Tak my naštěstí rádi všechno, ale šátek už pomalu nee,páč máme 10 kilo 😅 Musím se naučit nšjaký jiný úvaz na záda,páč s kočárem to všude nejde,jinak v kočárku jsme maximálně spokojení a ve sportáku jsme v leže byli od necelého 5tého měsíce
když jsme byli protivní zvedli jsme boudičku,leželi na bříšku,,,pásli koníky,, a koukali před sebe, to se malému moooc líbilio- doporučuju zkusit... Hned bylo po křiku 😉

senja • 1d • Dnes o 19:52
mneme No mrnous ma prave snizeny svalovy tonus, takze hlavicku drzi tak nejak hur, takze nevim, zda je nositko pro nej vhodne.
paulie Nas je prave take trochu vic emocionalni 🙂 Ale vazne nedam na ty reci typu "Rozmazlis ho" apod. Myslim, ze tak male detatko musi byt ze vseho noveho natolik sokovane, ze maminu naruc proste potrebuje 😉 Docetla jsem se o tom i v knizce o vychove deti. Takze asi hura na pujceni Manducy a Erga

poletucha • 1d • Dnes o 20:13
senja vyzkousej manducu, ja v ni malyho obcas nosim uz od prvniho mesice, kdyz poradne utahnes popruhy,tak ma hlavicku plne fixovanou 😉

markytkaaa • 1d, 6tt • Dnes o 20:35
Měli jsme to samé 🙂
Bojkot kočárku ... od tří měsíců jsme se nosili v Manduce 🙂 😀 zlepšilo se to až se sám posadil a přesídlil do sporťáku 🙂 a teď není problém ... potřeboval vidět okolí 🙂

paulie • 1d • Dnes o 21:41
senja: jj, emocionální je hezké slovo 🙂 Taky si myslím, že tak malé miminko nemůžu pochováním v náručí nijak rozmazlit - kde by mělo brát jistotu, když ne u mě, že? Jen na druhou stranu pozoruju, že je docela chytrý - v náručí se mu moc líbí, tak se snaží bojkotovat cokoli, u čeho by byl mimo mě 🙂 A když jsme u prarodičů, myslím, že si je bezpečně vědom toho, že když zakřičí, vždycky ho někdo běží zvednout a nosit 🙂

O různých nosítkách jsem informace na webu už hledala, ale hodně lidí okolo mě dost odrazuje, že si tím odpravím záda (nejsem zrovna typ svalovce 🙂 )

evabelk • Dnes o 21:47
Ahojky,takže toto téma bývá hodně rozebíráno třeba pod strašný řev v kočárku 🙂 nebo řev v kočárku a autosedačce 😉 už dříve jsem si to pročítala. U nás to bylo, je a nejspíš i nadále bude to samé 😝 kolem třetího měsíce začala malá méně spát v kočáru a tudíž jak se nečekaně probudila, tak spustila řev. Už jsem se s ní bála i někam jít. Ale doma byla i je v pohodě, v postýlce si pohrála i pohraje sama.
Teď máme 6 měsíců a každý nám sliboval, že jak bude ve zvýšené poloze a uvidí kolem sebe, tak to bude lepší. Já s tou polohou teda čekala až do půl roku, i když někdo dává i dříve. Je to ale v podstatě to stejné...Začala jsem to řešit tak že sebou mívám vak a jak malá spustí, tak ji raději nesu ve vaku. Nést ji v rukách+vést kočár, bych teda nedávala denno denně. Je ale pravdou, že se mi už malá pronese, ale pro mě je důležité, že nejdeme domů s řevem, ale v podstatě v klídku. Určitě bych na kočár ale nezanevřela, ani já jsem to tak neudělala. Vždy jdu ven v kočáru a pokud začne hodně plakat, tak ji beru do vaku, někdy i nějakou dobu vydrží, když se kouká na lístečky, hrká s hrkadlama. Někdy mi taky v tom vaku usne a to ji pak dám zase do kočárku. Třeba to bude úplně dobré, až bude sama sedět, uvidíme, co nás čeká dál....

alti • 2d • Dnes o 22:19
Čauky, tak u nás kočárek byl v nelibosti hned od začátku, protože jsme měli nespavce, tak se v kočárku nudil a chtěl taky nosit. Zkoušeli jsme snad všechno, uspat na rukách a dát do kočárku, šátek ve kterém nevydržel ani minutu a nosítko, které jsme měli naštěstí půjčené taky selhalo. Jsou děti, které prostě hluboký kočárek nechtějí a nepomůže nic. Jediné co nám zabralo, ale bylo nám to vyčítáno a to autosedačka. V ní byl zvyklý a tak jsem jí dala na podvozek a klidně v ní spal a byl spokojený. Naštěstí stejný problém měla sousedka tak jsme po vesnici jezdili takhle dvě. Teď má skoro 7 měsíců a už kouká okolo a pěkně sedí tak vzal kočárek na milost - samo už, ale sporťák. Kouká na auta, stromy a pak klidně vydrží, když dám dolů záda a spinká. Chce to čas. Doporučuji šátek nebo nosítko půjčit a vyzkoušet než koupíš - u nás vše selhalo. Pevné nervy - naše sluníčka za to stojí. 😵

bebe7
7. říj 2009

No tak u mě je to uplně stejně na jednu stranu jsem ráda že nejsem jediná a na druhou stranu vás lituju ☹ U nás to je naprosto stejné pokud malý spinká tak je vše ok jenže jakmile se probudí tak je zle a skončí to jedině když ho dám do klokana zádama k sobě to má přehled a je klid 🙂 takže naše procházka vypadá asi tak že kočár tlačím před sebou a malý spokojeně kouká. Ještě se nestalo aby to bylo jinak každý mi říkal že se to po 3. měsící zlepší, to jo v kočáře už usne ale jenom když je extremně unavený ale jinak je to pořád to samé 😒 Abych pravdu řekla pořád se utěšuju, že až začne sedět tak se to zlepší doufám že to bude co nejdříve bojím se jak to budu dělat v zimě 😅

shaula
7. říj 2009

Bebe - zády k sobě neeeeee... 😝 😢

cerkris
7. říj 2009

ahoj známa mala tento istý problém a rozhodli sa vymeniť kočík a čuduj sa svete malá začal spávať v kočíku

bebe7
7. říj 2009

Když jsme kupovali klokana tak nam bylo receno ze do neho ho muzeme davat i zady k sobe jinak by me to ani nenapadlo a to ho mame ze specializovane prodejni od chicca

brisalek
7. říj 2009

Tak u nas je to naprosto stejne jak pise ivee na zacatku. V kocarku jen spi jinak tam byt nechce a to ji vetsinou musim uspat u prsu nebo nosenim. Stejne je to i behem dne , chvilku si vydrzi hrat v lehatku se zavesenymi hrackami (ale ted najednou i to ji prestavat bavit, chce nove hracky a nove veci), jinak cely den vyzaduje nosit a moji pozoronost. Spi pres den pul hodiny rano okolo 8(vstava v 6) a pak nekdy 3 hod v kocarku, ale jindy pul hodiny - prso-3ú4 hodiny-prso, pul hod-prso a pak az do 6 hrani si a cim je to pozdeji tak noseni.
Je to fakt narocne🙂.

bebe7
7. říj 2009

tak to máme i my 😅 pořád vyžaduje něčí pozornost takže člověku to dá pořádně zabrat

shaula
7. říj 2009

Bebe, ano, řekli vám to, protože jste koupili klokanku. Kdybyste koupili ergonomické nosítko, tak by vám to neřekli, protože takhle se prostě správně nenosí - tahle poloha ničí dítěti záda. Podívej se do tématu Klokanka nebo do Nošení dětí a dozvíš se víc, tady to nebudeme blokovat.

martulikk
7. říj 2009

My jsme měli velký problém ze začátku. Po prvních třech procházkách jsem myslela, že můžeme kočárek prodat a autosedačku taky... totální vzteklej hysterák 😖 Díky tomu jsme i začali dávat dudlíka, i když jsem ho původně vůbec nechtěla používat, uf... No a pak se to nějak samo zlomilo... Dneska malá spinká JENOM v kočárku a autosedačce, ale musíme být v pohybu... Takže občas je menší problém, když zastavíme na červenou 😀 Jinak dali jsme na kočárek hračky a taky míma kouká ven okýnkem co je na straně. Jakmile se ale blížíme ke dveřím domů, tak to pozná a začne zase hysterák. Jak někdo dává dítko doma do kočárku, tak to u nás fakt nehrozí... Máme teď v oblibě senzorickou houpačku, ta docela zabírá... ale musím dát dudlíka, podložit ho plínkou, aby nevypadl, pustit vibrace, houpání, hudbu a pak je to tak 50:50 jestli to zabere 😅 Přes den je schopná spát mi v náručí po kojení, ale jakmile bych jí dala do postýlky, tak se okamžitě aktivuje, uf... Máme holt nespavce...

brisalek
7. říj 2009

Martulik ja jsem naopak dudlik chtela pouzivat, ale malaho nechce. Co bych dala zato, kdyby misto me=ziveho dudliku mela ten normalni🙂. Vecer usina taky pul az 2 hod!! u prsu. Nevim co nastaneaz nebudeme kojit🙂 nebo kdyby doslo mlicko🙂.

martulikk
7. říj 2009

brisalek: asi máme štěstí, ale malá dudlíčka nevyžaduje 🙂 jsme spíš ve stavu, že ho akceptuje 😀 ale chodící dudlík jsem taky 😅 večer jsem donedávna uspávala při kojení, ale už asi týden trvá, že když jí položím do postýlky, ona na mě vyvalí ty svoje velký kukadla! naštěstí mi začalo pomáhat, že dostane dudánka a plínku přes obličej... sice se chvíli mele, ale do půl hodinky spinká 🙂 no, škoda, že to nezabírá i přes den...

matra
7. říj 2009

Tak to my máme 8 měsíců a taky jsem chodící dudlík,jinak než u prsu neusne... ☹ Jsem zvědavá jak to bude pokračovat...

plami
7. říj 2009

jak se moje mamča dneska diví, že ty dnešní mimča nechtějí být v kočáře, že to dřív nebývalo, asi se mimča venku nosili v náručí🙂) teď už to u svojí vnučky poznala taky a jak je jí líto když v kočáře brečí a sama mě nabádá abych jí vytáhla z kočáru a nesla🙂 po narození nebyl v kočáře problém, venku hezky spinkala dlouho a probudila se až doma, zhruba tak ve 2,5 měsísch už přestala spinkat v kočáře, začala se více rozhlížet a tím pádem už nechtěla ležet na zádech v kočáře...když jsem jí občas vzala ven v autosedačce byla úplně v pohodě, klokánku mám taky, tam je taky naprosto bez problémů.....když mi brečí v kočáře, většinou zabere to že jí položím na bok a usne, občas jí na dudlíka dám kapičky Sab, protože někdy nevím proč brečím a to pak taky ztichne🙂 nebo jí nechám vybrečet a únavou usne🙂 a když nic nepomůže...moje náruč je takyotevřená a dcerka se pak jak paša nese na ramenbi až domů....🙂 jo nevím, jak to ty naše maminy dříve dělaly.....🙂

safranek
8. říj 2009

Mě malá brečela jen na prvních dvou procházkách, to jsem ji nesla v zavinovačce v ruce. Pak se jí to moc líbilo, mela jsem velkou korbičku. Slyšela jsem, že dětem někdy někdy vadí, když je korbička a boudička vevnitř tmavá, známí to vyřešili přišitím bílé plenky a prý to pomohlo. Jinak chápu, že to musí být hrozný stres a přeju hodně sil 🙂 Š

wsmoulinkaa
8. říj 2009

ahoj...tak my zatím pořád spíme v kočárku, ale histerák byl taky a to asi na 2měsících v obchodáku...jak všichni dycky zíraj 😠 a já jako kliďas že se nic neděje a přitom to ve mě vřelo 😀 no ale od té doby nic a když není k utišení tak ji vezmu na ruku, horší to je v autobuse 😒 😉

veruska007
8. říj 2009

Ahoj, my meli stejny problem. Asi od 3. mesice maly v kocarku strasne vyvadel. Takze jsme jezdili 2,5 mesice s autosedackou. Obcas jsme zkusili hlubokou korbicku a priserne rval. Po 2,5 mesici v autosedacce se mu najednou zpatky zalibila hluboka korbicka, ted ma 6,5 mesice a porad jezdime s hlubokou, obcas ho tam posadim a je stastny, muze tam delat blbiny, coz v autosedacce neslo. Satek mame taky, ale myslim, ze chodit na kazdodenni prochazku v satku neni dobre ani pro mimco ani pro zada maminky 😅 . Satkujeme tak 1x tydne.

sklenicka24
8. říj 2009

Čau kočky

tak my jsme na tom stejně, to jsem ráda, že ne sami. Když byl menší,t ak úplně v pohodě, ale nějak se to v něm zlomilo a asi tak od toho 4 m jen řve a řve, tak jsme mu dali polštářek, to bylo celkem v phodě, jenže ho to omrzelo, tak jsme dali sporťák, chvíli klid, ale řveme dáááál- Už nevím, co s ním. Někdy, když je dobře vyspaný, tak je v pohodě, vydrží mi tam i 3/4 hodiny, ale jak není, tak je to katastrofa. Nebo když nemůže zabrat, to by ten kočár zbořil

weirdo
10. zář 2010

Ahojte,
obnovim tuto temu.
Tiez mala prichodom 3.mesiaca zacala bojkotovat kocik. Avsak moje pozorovania su nasledovne:
lezi tam a akonahle sa jej chce spat (co je len par minut od odchodu z domu), tak zacne hystercit. Takisto doma to zacala robit, ze ked sa jej chce spat, dam ju nalezato a hysteria, tak na ruky, ukludnit a znova, uz ani cicik nechce. Na x-krat sa da ukecat na postel a zaspinka, vacsinou pri kojeni. No a to si myslim, ze je problem, ze ked je unavena, nechce lezat a panika. Tak ju vonku dame do Manduci. Hned tam zalomi, spi pol-tristvrte hodinky, potom sa 15 minut ponosi a uz sa jej tam nechce byt, chce kukat von. Takze nosenie by chvilku slo, ale ako, ked je takato zima a vietor a este dokonca cez zimu??? Dakujem

beru30
13. zář 2010

@weirdo nas maly je teda starsi, uz sedi a kamarat s kocikok tiez velmi nie je. Som si myslela ze ked bude v tomto veku, tak bude vsetko obdivovat na okolo ale nieeeeee. Bavi ho to chvilku a potom zacne hlasno kricat 😠 .......krici a krici, tak ideme domov, doma je vsetko v poriadku 🙂

weirdo
13. zář 2010

@beru30 - hmmm, to potesi, co? Clovek sa trosku odreaguje vonku a takto asi tazko 😠 🙂 . Myslis, ze sa to u Vas este zmeni?

beru30
13. zář 2010

@weirdo Ved to, cely den som s nim sama doma.......jedenie, hranie, spanie.....ved to poznas a potom sa tesim von a po chvili sa musim vratit. Niekedy som dost nastvana, ale co mam robit? neviem preco tak krici, tak skusam vsetko mozne. Kocik som otocila tak aby videl okolie a nie mna, tak to vydrzi cca pol hodinku, potom pridu na radu hracky, nosim ich so sebou "milion" a postupne mu ich vymienam. Ked ho omrzia hracky tak mu dam napit a nasleduju kukuricne sulance. Dufam, ze sa to zmeni, lebo ho chudacika vykrmim 🙂 No a posledna vec je ze si kocik otocim tak aby videl na mna a robim s nim hovadiny, posuvam ho pred sebou a akoze a nim utekam alebo mu kyvam ze odchadza 😀 😀 vzdy takato procedura.

weirdo
13. zář 2010

@beru30 - no Ty mas aspon dietatko, co uz moze jest 😀. Ale ja som sa dnes vratila z prechadzky, ktora trvala 5 minut aj s cestou vytahom 😀 😀 😀
Drzim palce, nech ho to prejde, resp. nech uz chodi 😉
Ale zase to Tvoje divadielko musi byt podarene 😀

beru30
14. zář 2010

@weirdo to mas pravdu, komedia ktora prechadza do tragedie 🙂 Nas maly ked bol vo veku tvojej malej sa uspaval vyhradne v kociku a to bola este zima, ale podmienka bol hrbolaty teren, ked sme ho odstavili tak sa zobudil 😒 Ale nakoniec sa vsetko upravilo takpovediac nahodou, ved uvidis.

weirdo
14. zář 2010

@beru30 - veru som zvedava, ako tato nasa faza dopadne 😉 . Dakujem

weirdo
14. zář 2010

@beru30 - oziky, a kedy zacal Tvoj bubacik strajkovat v kociku?