Hysterický večerní pláč 3,5m kojence. Zbavíme se ho?

jitka90
13. únor 2011

Ahoj,
obracím se na zkušené maminky. Moje dcera 3,5 měsíce, začala asi před měsícem a půl každý večer před posledním krmením hystericky brečet. Klasicky spí po obědě od jedné do páté v kočárku, pak se nají (je na umělé výživě), hrajeme si, koupeme kolem sedmé. Pak dostane svůj večerní pláč, i když nosíme na rukou, v klidu, houpeme, atd. Nic jí nebolí, nechybí, prostě se vzteká. Poslední krmení je někdy od osmé do deváté, abychom dodrželi tříhodinový odstup kvůli trávení umělého mléka. Po nakrmení sama usne v postýlce a spí většinou do páté ranní. Byla bych vděčná za jakoukoli radu, co by mohlo být špatně, že tak pláče. Děkuji.

smiska
23. únor 2012

Tak jak válčíte, maminky? Nám už se to naštěstí zlepšilo. Honzík usíná do 10 minut, ale stále ho musíme ukolíbat v náručí. A taky si myslím, že to má z toho, že je z celého dne unavený. Teď nám pro změnu začal hrozně plakat u večerního koupání. Prostě pořád něco 😀

ptjj
4. zář 2012

@jarkalada jsem rada, ze tady ctu, ze to, co nas maly zacal delat, je normalni, chova se uplne stejne, jak popisujete 🙂 zacne plakat v pulce vecerniho kojeni, skube se u prsu a nepije, neda se nicim utisit, vcera ho uklidnil na peti minutach rvani dudlik, dneska asi to, ze jsem ho hladila po tvaricce, pak ho dokojim a dam spat........bala jsem se, ze mu neco je, ale vidim, ze je to jen unava, pres den toho bohuzel moc nenaspi 🙂

pisisvori
23. srp 2014

Obnovuji diskuzi🙂....Bohužel i druhá dcera večer asi od 3 týdnu pláče a pláče a pláče....přes den zatím spí dobře, v noci vstává po asi 3 hodinách...ale od 6-7 do 9-10 než usne je to děs. Od těch 3 týdnů do 6 týdnů pomáhalo prso...teď už jsou to hysterické pláče, kdy není k utišení a u prsa se vzteká
Ale předchozí dva večery byly podstatně lepší, včerejší zase hrozný...Tak asi záleží na režimu dne ...na tom jak spí nebo nespí a jak nám to vyjde před koupáním. Píšu si celý den kdy jí a usne...ode dneška, abych se pak mohla kouknout co bylo jinak, když neplakala....A tak se i chci zeptat na vaše zkušenosti, jestli vám něco pomohlo : nechat méně spát přes den nebo naopak aby byla dost vyspalá...nechat spát tak jak chce (třeba i přes 3 hodiny od jídla...)a nebo dodržovat určitý režim, aby věděla co bude. Vím, že možná nepomůže nic a musí se jen vydržet, ale zkusit se má všechno...třeba někdo z vás na něco přišel. Díky.

evulina77
23. srp 2014

většina dětí večer v tomhle věku pláče. Potřebují uvolnit přebytek energie. Ohledně režimu, je fajn, když jde nastavit, ale to se spíše daří od těch 6 měsíců. Ve třech měsíců je mimčo příliš malé. Ale stojí za to dělat večer vše stejně - např. koupel, masáž, krmení apod. Ohledně režimu krmení záleží také na tom, jestli kojíš nebo dáváš umělý mlíko. Pokud kojíš, dává se dle požadavků dítěte, pokud je umělý, tam se dodržuje určitý režím. Ale stejně to budeš muset přežít 😀 tak i tak...

pisisvori
23. srp 2014

@evulina77 no jo myslela jsem si to🙂🙂. Malé je teprve 6 týdnů a je plně kojená. Přibírá krásně přes 300g týdně, tak jsme si říkala, že by jí nějaký režim i v tom nevadil🙂. No snad to okolo 3 měsíců přejde🙂, ale když už je i to druhé je to prostě náročné, že na ní nemám večer vůbec čas, protože nosím, kojím, chlácholím.....

lenkaef
23. srp 2014

nejstarší mi takto řvala od narození snad do dvou let.😝
Večer po koupání začla a vkuse do jedenácti.Pak se mi po půl hodinách budila..třeba i 16x za noc.Po obědě spala 20 min.To bylo vše.A už jsem se děsila dalšího večera.Nikdo nevěděl,čím to a co zabírá.
Jen vydržet.🙂

pisisvori
23. srp 2014

@lenkaef do 2 let? To snad ani neni mozne,ne? Jinak mladsi byla podobna,ale krik byl do tak 3mesicu, pak uz jen treba 2 hod usinani (do tak tech 2.5), ale bez revu jen s malym placem nekdy(do tech tak roku)

lenkaef
23. srp 2014

@pisisvori jo hrůza.Každý mi říkal,že se to musí zlomit,ale houby.
Byla jsem tak vyšťavená! 😝
Půl hodiny zavřená v koupelně,abych tem křik neslyšela,byl pro mě balzám.🙂 😉
Tam jsem se vždy vybrečela já a jelo se nanovo.
Tchyně k hovnu i když bydlela o patro níž,tak nepomohla a bývalý manžel byl hokejists,takže k hovnu ještě většímu!😀😀 Nebýval doma!!!

Ale druhé holky byly se spaním v pohodě.🙂

veronika_andrej
5. únor 2016

ahoj holky, taky to znam i vsechny tyhle teorie. mam jeste jednu a to, jestli ty deti neboli kosti jak rostou. zacala jsem masirovat nozicky, hlavne hladit po cele delce a celkem to pomohlo, taky dat na nozicky uplejsi puncochy, ne aby skrtily. taky nekdy pomuze vyjet s kocarkem ven uz za tmy, hlavne se nebat lidi, kdyz se to dela pravidelne nebo se k tomu vezme pes, oni si zvyknou

shala
11. únor 2017

Nám pomohlo zo dňa na deň po troch takýchto večeroch úplne opustiť dovtedajšiu večernú rutinu - namiesto kojenia a uloženia k spánku, ktoré dovtedy fungovalo bezproblémovo, som skúsila upratovať s malou v šátku uviazanom nižšie, tak, aby bolo po ruke prso. Do hodiny spala, miestami nervózna, ale bez toho hrozného plaču. Mali sme k tomu pustenú pomalú hudbu, a trocha sme tancovali keď znervóznela a nechcela ani na chvíľu prso, a tak.