Hysterický záchvat před večerním spaním. Špatné období?

sayast
16. srp 2010

ahoj,
mam problem. mam 17.-ti mesicni dceru, ktera mi ted z niceho nic posledni tyden vecer co vecer dostava hystericky zachvat pred spanim-jen vecernim. dostane se do uplneho amoku, nenecha na sebe sahnout,pohladit, obejmout a trva to neco pres pul hodiny nez vycerpanim usne 😔
pred 14 dny jsem odstavila, ale po horsich 3 dnech to brala naprosto v poradku, bohuzel jsme se v te dobe rozesli s manzelem (odstehoval se), ale stejne nekolik dni usinala krasne, max si 3 minuty normalne pobrecela a spinkala. az posledni tyden toto ☹
proto bych rada vedela zkusenosti, jestli to nekdo zazil a muze to byt jen spatne obdobi nebo jestli ma na ni dopad ten rozchod a ma to psychicky puvod 😔
predem dekuju

blandik
17. srp 2010

@sayast - u nás proběhlo něco podobného - ale rozšířila bych to o naprostý odpor se oblékat, přebalovat, mýt ruce a spát. Prostě ne. To spaní jsme nějak vyřešili tak, že jsme odjeli k mámě a pobyli pár dní. Tam jsme ho uspávali (cizí prostředí, tak to neusíná sám), a doma pak zajel do starých kolejí a normáně už sám zase usínal (bylo to tak kolem 20M). To mytí, přebalování, oblékání...to beru jako nástup období vzdoru...a jelikož na něj netlačíme, a jen říkáme, že je potřeba umýt ruce, dát plenku..tak se to docela upravuje.

U vás - těžko říct. Určitě to může i být vliv dvou hodně podstatných změn v životě malé...

sayast
autor
17. srp 2010

tak dneska zas ☹. jak trubka musim sedet na posteli, ona mi podava veci-motorku,odrazedlo, to musim drzet, jakmile se ji zda ze drzim spatne, hysterak. mlatila pritom me, psa, ty hracky, do postele jsem ji nemohla dostat. zas plakala silene pres pul hodiny. desim se kazdeho vecera 😔

berenika39
17. srp 2010

@sayast jsem skoro jistě přesvědčená, že je to jen a jen přechodné období, nic, co můžeš nějak aktivně a zásadně ovlivnit. přejde to. taky jsme si tím prošli, nebylo to se spaním, ale s jídlem, na hlášku "máme připravený oběd" buď utekl, nebo si sednul na zem a ne a ne. všechno ostaní fungovalo normálně, jen jít si sednout ke stolu prostě odmítal. přitom jakmile jsem ho nějak přiměla zasednout, jedl normálně, nebylo to o tom jídle jako takovém. jen zkouší, co všechno by bylo možné...trpělivost, nic víc, přejde to...skoro bych jí to "jakoby" schválila, prostě jakmile uvidí, že to není nic, co by tě nějak přivádělo k šílenství, přestane s tím...zkus ji na pár dnů dávat usínat někam jinam, změn zásadně něco kolem spaní, než se z toho vzpamatuje, zapomene na hysterčení.....nevím, jen můj názor.
vím, snadno se to radí, ale hůř zvládá.

shaula
17. srp 2010

@sayast Máme teď něco podobného - večer kluk řve, jako by ho na nože brali, protože chce číst. Když zavře oči, odcházím a nedejbože, aby se vzbudil, pak řev pokračuje. Obvykle se vzbudí ještě později večer nebo uprostřed noci a řve. Když ho chci obejmout, odstrkuje mě, jen dupe nožičkami a na všechno říká "ne ne ne"... Zkouším všechnom možné (pití, oblíbené hračky, pohladit, atd.) a když už nevím, co s ním, tak mu řeknu, že když mě tedy nechce, tak odcházím, a opravdu odejdu... Většinou aspoň přestane tak hystericky plakat, jen vzlyká v postýlce, až vyčerpáním usne... Doufám, že je to jen takové období, je to dost vyčerpávající 🙄

sayast
autor
17. srp 2010

holky dekuju. shaula, u nas je to stejne. vadi ji v tu chvili flaska na stolku, vsechno, dotknout se ji nesmim, nedejboze polozit. zkusila jsem razne na ni promluvit, placnout 😔 a efekt zadny. dnes navic mlatila. jsem z toho nestastna a mam fakt panickou hruzu ze spani. zajimave je ze pres den to nedela, jen pred tim vecernim. snad to brzy prejde, jinak se zblaznim. jsem trosku ulidnena ze v tom nejsem sama, protoze uz jsem uvazovala nad detskym psychologem ☹

burdicka
11. led 2015

Zdravím, chtěla bych obnovit tuto diskuzi. Prosím, jak to dopadlo s Vašemi dětmi? Dcera má již třetí večer hysterický záchvat, jakmile si má lehnout do postýlky. Přitom je naučená, že usínala vždy sama. Kadý večer probíhá stejně, přečteme spolu pohádky, prohlédneme obrázky u nás v posteli, pak si dcerka vždy lehla k sobě do postýlky, pohladila, popusinkovala jsem jí a šla pryč. Skoro 22 měsíců, to šlo bez problémů a najednou si má lehnout do postýlky a spustí nucený hysterický pláč. Hrůza ☹ Prosím poraďte co s ní.

nadja73
11. led 2015

@burdicka u nas stejne. proste potrebuji pritomnost nekoho druheho. obe jsem naucila usinat samotne. ale ted? rev u obou, ale staci sedet v pokojicku, zklidni se a za chvili usnou. bohuzel ta pritomnost je pak potrebna, i kdyz se v noci probudi a presunou se k nam do postele🙂 u vas bych teda doporucila cist a povidat si v jejim pokojicku a postylce, treba u toho usne, protoze ten presun z vasi postele do jeji ji nejspis hodne rozhodi.

myskin
14. led 2015

U nás něco podobného včetně buzení v noci nastalo v okamžiku, kdy dcera začala mít větší představivost, začala se bát a tím někdy hůř usínala. Pomohla krátká přítomnost moje nebo muže, pak v pohodě usnula. V noci když se jí něco zdálo, tak skončila v naší posteli. Starší to měla stejně, časem to odeznělo.

krmv
14. led 2015

resim ted,ze dcera 20mesicu me odstavena od prsu odpoledniho,vecer jeste dostane.uplne narazove odstaveni nechceme,dle problem je ze nechce vubec usnout odpoledne.na oci nevidi,ald spatnebude.