I po roce pořád pláče. Máte doma taky uřvánka?

anatanka
7. srp 2008

Miri byla od narození extremně ubrečený dítě. Bohužel jí to zůstalo i po roce. Jsem z ní většinu dne úplně na nervy. Pořád brečí, podle vyšetření u Dr. je v pořadku. Někdy má dny, že se s ní dá vydržet, někdy řve od rána do noci, takže celý den jen chovám a chovám. Myslím, že v roce už by se děti mely chovat jinak.
Máte taky někdo takovýho uřvánka?

krista
9. črc 2009

Samsa doufám, že teda tím druhým rokem se všechno zlepší, kdyby mi někdo řekl že to bude trvat třeba do tří let (jak má být všeobecně období vzdoru) tak nevím nevím 😅 ale ten čas tak plyne, neni to tak dávno co jsem to tady četla, malý ještě nebyl ani ten rok a říkala jsem si, že kdyby mi měla řvát po roce tak jsem dávno v blázinci, člověk to nějak ustojí když už je v tom 😅

Představte si, že včera jak na mě usnula, tak jsem ji jen přendala do postýlky, říkala jsem si, že za tak za hoďku, max. dvě bude vzhůru a děsila se toho co tady s ní v noci budu dělat, protože nebude chtít spát a ona spala celou dobu až do 6h!!!!!!!!!!!! 😲 😲 😲 no já to nechápala, chudinka byla nenajezená, nepřebalená, nepřevlečená 😅 najednou jí nic nevadilo, to měla asi fakt z toho silnýho ječáku, jinak si to nedovedu vysvětlit, když den předtím šla spinkat umytá, napapkaná... po 20h a budila se každou chvilku a vstávala taky v 6h 😕 🙂

Co se týče té sprchy, ještě mi došlo, že bych to radši zkoušet neměla, ona má totiž celkově ze sprchy celkem strach, povedlo se nám ji jen jednou v životě osprchovat bez řevu, jinak se musí koupat a celkově má i trauma z cizích koupelen. To jsme byli loni u těch známých jak tu o nich píšu a do jejich koupelny jsme s ní nemohli co vyváděla (měli jen sprcháč a my máme vanu) museli jsme jí dovézt vaničku půjčenou, ale i v tý vaničce řádila, tak nevím čím to nakonec bylo. Ale možná kdybych ji osprchovala ledovou vodou na zklidnění (a že by teď opravdu ledová byla, protože nám odpojili na 3 teplou vodu kvůli opravám 😝) tak by dostala trauma a už by se nám fakt nekoupala vůbec 😔

Jani včera jsme to řešili ještě s manželem ten výlet a vidíme to bledě, asi fakt nikam nepojedeme, ty její ječáky by se nějak zvládly (jak už jsem psala manžel byl taky takový a tohle je jeho rodina, oni by to přežili) spíš jde o to spinkání, nevyspalý dítě = ještě víc protivný dítě a nevyspalá já = no to ani nevím co by bylo 😀
10 dní je kopec času, my jsme to viděli tak na 4 dny (2 noci) třeba tě Kačka překvapí a bude andílek v jiným prostředí, držím vám palce 😵

kuzelka
9. črc 2009

Ahoj
takže, já si taky nedovedla představit, když bylo dětem pouhých 6měs. že budou ječet jěště ted 😔 Ale pravda je že je to ted lepší než okolo roku a lepší než před třemi měsíci, takže neházet flintu do žita. Mnohem hůř to teda snášel manža, ten z toho jekotu byl psychicky úplně v p.... 🤐 😔 A jak už tu někdo psal že po dvou letech dobrý, tak to je supr vyhlídka!
Kristo u nás Bára měla taky ječáky kdy z ní teklo taky všechno možný, dokonce se párkrát z toho řvaní poblila 😝 🤐 no parádička ale i to se trochu uklidnilo, jako celkově ty její záchvaty nemají už takovou intenzitu.
Studenou vodu jsem taky nikdy nezkusila, na to jsem neměla odvahu, a co se týče odvedení do jiné místností, to pak za mnou běhala jěště s věčím řevem, mě se prostě "osvědčilo" nechat ji vyřvat, ale nebylo to jednoduché v záčátcích dokázala jěčet bez přestání i 2hodiny (zpocená, rudá až fialová, usoplená fleky po celém těle 😔 ) ted jí to vydrží max 15 min. a to je podle mě velký úspěch!!! Kuba takovými hysterkami moc netrpěl ale většinou se k Báře přidal, protože když brečel jeden druhý se vždycky samozřejmě přidal - ted už to tak nefunguje, naštěstí.
A s tím plácáním, Báru nějak není třeba plácat docela poslechne, zato Kuba neposlechne vůbec, ale když jsem ho plácla hned mi to chtěl vracet, takže jsem s tím přestala, vzbuzovalo to v něm zbytečně agresi....
A jěště co se týče nočníků, zkoušela jsem to od března ale nevěděli co po nich chci, navíc Bára si na něj odmítala sednout svlečená 😅 jakmile jsem ji svlíkla řev, s Kubou jsem byla"úspěšnější" ale udělal do nočníku něco jen nepravidelně, 14 dní zpět si už začal tahat za plínu, dívat se tam, no prostě si už začal uvědomovat že se tam něco děje. A ted už si sám řekne ee 😵 😵 takže na nočník začal chodit až ted, sice je očas nehoda jako že už si cvrknul ale posadím ho a on to dodělá 😵 😵 Bára zatím nic, však ona na to přijde!
A z dovolené bych měla taky strach....

anta
9. črc 2009

Ahoj holky, vím,že sem nepatřím, mám doma docela andílka /neberte to, prosím, jako provokaci/, ale musím tedy říct, že vás velmi obdivuji,jak to zvládáte, mně by na vašem místě fakt jeblo, ačkoli je fakt, že Honzík taky občas umí řádit, ale já to třeba řeším tak,že když je uřvanej, tak ho mám doma normálně posazenýho v kočárku, protože by jinak hrozilo, že sotva ho dám na zem, tak bude velkej mazec a řev jak sviňa. 😀 😀
Jak říkám, obdivuji vás! 😉

krista
9. črc 2009

Kuzelka to musíš mít fakt hrozný s dvojčátkama 😒 já teda co znám dvojčatový maminky, tak většina má ty dvojčátka tak strašně hodnýýýý!!! Vždycky jsem si myslela, že oni se vlastně spolu zabaví tak je klid nebo že to prostě příroda tak zařídila, že když už jsou dvě tak jsou strašně hodný 😅

Mě kdyby to řvalo doma současně dvakrát tak teda fakt nevím, klobouk dolů před tebou! 🙂 Dva roky máte už taky "za chvíli" tak ať je to jako když proutkem utne! 🙂 😉

A Kubík je moc šikovnej s nočníkem 😵 my si určitě ještě počkáme nějaký ten měsíc a vidím to i na dlouhý učení bez plen, já vím že neni až tak kam chvátat, ale jelikož ji trvá všechno dlouho tak ji musím seznamovat postupně 🙂

Manžel to u nás taky nese špatně, většinou když byla menší tak přišel domů a ona se na něj nalepila a byla strašně hodná, říkala jsem si v duchu že si musí myslet, že s těma řevama kecám a teď je to prakticky naopak. Manžel přijde domů, malá se na něj nalepí, on se v tu chvíli nesmí svlíknout, dojít si na záchod, najíst se... prostě nic, jakýkoliv pokus o nějakou činnost vyvolá hysterák. Co by se malý líbilo - aby ji pořád nosil, na co si ukáže jí podal atd. 😝

krista
9. črc 2009

Anta určitě to nikdo jako provokaci nebere, je dobře že Honzík je hodný dítě a já to každýmu přeju 😵

anta
9. črc 2009

Krista a Tebe obdivuji nejvíc, že jsi těhu a vše vydržíš, to je teda věc. 😉 Uvidíš, že Lukášek bude pravý opak Kristýnky, docela mě to překvapuje, že takto řádí holčička, pořád slýchám, že jsou stokrát hodnější než chlapečci 🙂 No ale je fakt, že Honzovi je teprve rok a bůh ví, co mě ještě čeká za pidipubertu 😀 Já samozřejmě netvrdím, že je Honzík nejhodnější na světě, taky má své dny, ale to mu většinou něco třeba je (zuby, teplotky, nemoc), ale jinak je s ním vcelku zábava 🙂

kuzelka
9. črc 2009

Kristo s tím manžou u nás to samý jak je na rukách pohoda ale uvařit si kafe, najíst se, záchod - jekot 😝 no manža byl právě s náma doma (jak byli děti jěště malý) často tak si to užil pěkně se mnou 😝 😅
a sousedi si museli myslet že je doma týráme - tak do 4měs. řvali oba vkuse od 18h do 23h 😔 😔 😔 to byly doteď ty nejhorší dny (a že jich teda bylo) mého života 😔 😔
No jestli sis myslela že se zabaví spolu, tak to ses pěkně spletla 😀 😀 to máš tak, co má jeden musí mít nutně i ten druhý, takže se o to perou, tahají za vlasy...... ale neříkám že je to u všech dvojčat stejné 😉 já si taky myslela že když budou dva nebudou mě tolik potřebovat a opak je pravdou, kdo nezažije nepochopí,že 😅 Myslím že spolu si hrát budou až později, tak po těch 2letech 😀 doufám 😀 😀
já právě s tím nočníkováním začínala, když měli moji stejně co tvoje holčička a bylo to nanic...

kuzelka
9. črc 2009

jěště jsem zapoměla napsat že mě tchýně s nočníkama prudila od doby co měli děti 6měs. 🙄 🙄

krista
9. črc 2009

Anta jj já to chápu že každý dítě neni hodný od rána do večera každý den, to bych ani nemohla chtít 😀
No děkuju za ten obdiv 😅 člověku nějak nic jiného nezbývá, já jsem slyšela tak průměrně (každej to říká jinak) že holky řvou do roka/dvou let a pak jsou hodnější a kluci že bývají hodný a raubíři se z nich stávají po těch dvou letech 😅 každopádně budeme mít "vyzkoušeno" na obou pohlavích tak po pár letech napíšu nějakou statistiku 😀

Kuzelka to je super, že byl manža doma 😵 s dvojčátky jsou určitě další ruce potřeba 😵 jo tak to tě chápu s tím řevem, já se dodneška nemůžu podívat sousedům do očí, když někoho potkám tak schválně koukám zrovna do kočárku nebo něco povídám Kristý, vážně se na ně nemůžu ani podívat... jednou jsem to teda nevychytala a potkala jsem se s pani co bydlí přímo pod námi (a můžu říct, že jsem taky zažila když řvalo dítě u nich a je to teda sílaaa tady v paneláku a to bylo jen sem tam, ne každý den) a ta povídá: "To jsi ty ten uplakánek" 😅 nebo tak něco a já jsem se teda na ni tak podívala takovým nešťastným pohledem a říkám: "Vy si taky asi užijete co" a ona že to nevadí, že jsou zvyklý - jako od vnuka... na jednu stranu jsem byla ráda, na druhou si říkám že je jasný že mi natvrdo neřekne, že jí štve že ve dne v noci poslouchá naše hysteráky... ale já pořád čekám kdy mi zazvoní u dveří sociálka, kdybych nebyla v situaci jaké jsem a slyšela tohle od sousedů, tak si řeknu, chudák dítě, zákonitě mu nedaji najíst nebo ho mlátí nebo mu prostě něco chybí, omyl no... 😖

krista
9. črc 2009

Jé tak nás nikdo s nočníkama neprudí díky bohu 😀 já hlavně čekala až bude malá sedět, pak měla pochopitelně na nočníku nějakej čas hysteráky, tak jsme to odkládali. Mě akorát dostal švagr když u ná kdysi byli s neteří a já byla teprve těhotná tak byl hrozně překvapenej že doma nemáme nočník, mě to teda jako nutnost pro novorozence nepřišlo 😝

kuzelka
9. črc 2009

ty stavy se sociálkou jsem právě mívala jak mi řvali jako malí vkuse těch 5 h večer zrovna v takovou dobu kdy je to nejvíc slyšet , jsem furt čekala že na mě někdo zazvoní jestli je nevraždím 🤐 🤐 naštěstí už je to pryč 😝
jo a prudí mě doted, že Bara ještě nechodí na nočník 🙄 🙄

kuzelka
9. črc 2009

protože manžel v 9měs. chodil a do roka byl bez plínek 😅 😅

krista
9. črc 2009

Kuzelka manžel byl nějaký nadaný dítě 😀 já jsem teda údajně podle mámy od půl roku krásně papala kašičky a spala celou noc, byla jsem hodný dítě, který usnulo kdekoliv v bytě, třeba i šprajclá pod topením 😝 když se zeptám tchýně jakej byl manžel tak se nic nedozvím, vůbec nic si nepamatuje, to si pamatuje víc jeho babička, na to kdy začal chodit mi odpověděla: "Roku utek" no ale víc jsem z ní nevymámila.
Já teda prý chodila v 9měs., manžel teda ASI v roce a naše malá začla týden před 14ti měs. Kdy jsme kdo začal chodit na nočník to bych chtěla po rodičích zase moc vědět 😅

A tou úvodní větou jsem chtěla říct, že naše Kristý kaše nikdy nejedla, dodneška je odmítá, celou noc nespí trvale doteď, k hodnýmu dítěti se vyjadřovat nemusím a aby někde usnula bez řevu (že třeba odpadne při hraní) to taky nehrozí 😝 😀

kacka79
9. črc 2009

Kuželka neznám žádný dítě,který by v roce a 7 měs chodilo na nočník... no z tchýně si nic nedělej, já mám zase pořád na talíři proč používám na všechno vlhčené ubrousky, když si můžu namočit hadr a vzít si ho s sebou do igeliťáku... bych se pos....

Jinak Fíla je bez plen od 2 let přesně a přišlo to ze dne na den, prostě jednoho dne řekl táta trenýrky, mimi taky trenýrky a od tý doby jsme bez plen... no taky si někdy krupne... ale jinak OK Oni na to přijdou časem a v dnešní době papírových plen bych to asi zbytečně nehrotila.....

A co se řvaní týče, u nás se řvalo jen do roka, tak Vám všem přeju konec ječení 😵 je to změna velikáááá, kolikrát jsem si říkala že už to nevydržím, ale ono všechno tak uteče.... no a čekáme dalšího paviána

janinininka
9. črc 2009

holky když to tak čtu tak je mi dobře že nejsem sama, co má takový problémy 😀 , ty děti jsou potvůrky vyčůraný asi všechny.

Kristi- tebe obdivuju, že jsi chtěla takhle brzy další mimi, to jsi odvaha, ale třeba se fakt malá zlepší až se narodí bratříček,tak to můžete taky zkusit na dvě noci třeba a uvidíte. mě se moc taky na tu chalupu nechce a na 10 dní..jenže jindra tam jezdí rád, už ted tam byl na 5 dní sám( ne že by mi to ale vadilo) 😀 , ale bylo by blbý kdyby jel sám i ted už, má prázdniny, chtěl tam být pořád, to jsem řekla že teda ne, máme zaběhnutý rituály a nechci jí to rušit, a aby si zvykala někde dlouze být se mi taky nechce, jenže manžel tam prostě chce a hotovo, to je jak malý dítě, on bude makat s babí na zahradě, my stejně budeme sami, což se mi taky nelíbí, no jsem na to zvědavá i na to spaní teda 😀 😝

kuželko- tebe taky obdivuju a klobouk dolů, když jsem byla těhule, tak jsem si říkala že bych klidně dvojčátka brala jsem sama z dvojčat, takže třeba Kačí bude mít tu čest 😀 , ale když se malá narodila a jak plakala a spát nechtěla, třeba 4x za den jsme chodily ven, to bylo hrozný, v postýlce mi začala spát až tak po 9 měsíci, to si nikdo neumí představit kdo to nezažil, ale už vím, že další dítě nebudu chovat aby usnulo, ale prostě ho dám do postýlky a šmitec, kačí ted spí už sama- usne sama, v noci má mlíčko a pak k ránu nebo ještě v noci putuje ke mě pže bych se nevyspala. dneska byl úspěch šla až po 6 a to už vstávala 😲 ale jsem ráda, že nejsem jediná, co tohle zažívá 😀

jo a nejradši je taky na ruce, ukazuje co chce a běda když jí to nedám 😕

krista
10. črc 2009

Kacka to je paráda že jste bez plenek, já bych byla ráda kdyby to bylo v těch dvou letech, ale nevím proč, nevidím to moc nadějně. A dřív jste nočník nezkoušeli nebo jak jste to měli? Jinak je fajn, že ti malej přestal po tom roce brečet 😵

Jani já jsem chtěla druhý dítě z mnoha jiných okolností takhle brzo a říkala jsem si, že si to nenechám zkazit "tím jaká je". Kdybych nad tím měla opravdu do hloubky přemýšlet, tak nechci asi druhý dítě ani za nic ☹ porod otřesnej, o tom co zažívaji moje nervy ty měsíce co řve nemluvě... já se musím jen modlit, aby to druhý bylo aspoň o chlup hodnější a abych to teda vydržela, protože kolikrát mám pocit, že už to nedávám.

Včera šla třeba spát v 20:30 s obrovským ječákem se uřvala ke spánku... byla jsem tam v noci u ní třikrát a vstávala v 6h a od tý doby kňourala, řvala, vřískala tak nějak na střídačku až do 8:30 zhruba, možná trošku dýl... teď je chvilku ticho, ale to je jen klid před bouří... netuším co ode mně chce, je jako rozdvojená osobnost, v jednu chvíli se mazlí, tulí, bere ti ruku aby si ji hladila (jako kdybychom to normálně nedělali, ovšem že děláme) a pak dokáže tak otočit, že jí člověk nepoznává, řevem úplně mění podobu - barvy, osypává se...

Jani tak ty jsi z dvojčátek, to je něco 😵 A z jednovaječných nebo dvoj..? 🙂 Jinak vám moc přeju ať Kačí na dovolence překvapí a je tam hodňoučká 😵

janinininka
10. črc 2009

no kačí je hodná,ale když jí to čapne, tak je pěkněj syčák, kope, škrábe, kouše..zase takhle pořád neječí to nee..

já jsem z dvojčátek, ale bohužel sestřička zemřela pár dní po porodu ☹

kacka79
10. črc 2009

Krista nočník jsme zkoušeli v 18 měs a naprosto bez úspěchu, jen řev a nikdy tam nic neudělal... no prostě mu to v hlavě nějak secvaklo až v těch 2...

krista
10. črc 2009

Jani aha to mě mrzí, sice to sem nepatří ale nedávno jsem koukala na Z1 tam dávaji pořád o um. oplodnění a byl tam pár který měl poslední šanci na svoje děti, povedly se hned dvojčátka, ale narodili se ve 27tt - holčička a chlapeček a ta holčička taky umřela (dostala nějakou infekci ☹), bylo mi to strašně líto za ně, ale oni byli vážně vděční za to jedno dítě 😔

Kacka a to tedy sám od sebe začal v těch dvou letech toužit po nočníku nebo jste to zkusili a on se chytil? Nějak si nedovedu představit jak by to fungovalo kdybych k tomu to dítě nevedla?? Kde by potom přišlo na to že ta potřeba se vykonává tam, jestli mi rozumíš 😉

kacka79
10. črc 2009

Krista - když měl Fíla narozky, tak dostal nový nočník a hrozně se mu líbil, pořád si na něj sedal... no tak jsme mu sundali plenku a říkali jsme mu že se tam dělá číí... no světe div se a on se tam fakt vyčůral. Udělali jsme hroznou komedii, všichni mu tleskali 😀 No a on chtěl ten aplaus znova, tak za chvilku zase ukazoval na nočník a říkal číí.. no za týden už pochopil i bobek

kacka79
10. črc 2009

No jinak ještě ty děti po 2 roce opravdu už dost chápou.... takže už si nechaj lecos vysvětlit 😵

krista
10. črc 2009

Kacko to je fakt šikulka 😵 malá taky chápe, ale jen to co chce víš 😝
Ona kolikrát chápe víc než si myslím 😲 dneska mě překvapila, roztrhala v ložnici papírovou plenu (já byla v kuchyni a vařila) a ona najednou přišla a pracky měla v koši, tak dostala vynadáno a až pak koukám že tam donesla kus útržku tý pleny 😲 a když jsem šla za ní co tam vyvedla, tak mi ještě dala všechny ty kousky do ruky. Jako ona je šikovná, ale ten řev je řev no 😅

kacka79
10. črc 2009

Krista uvidíš že to přejde, po tom 2 roce určitě!!!! A moc se mi líbí, že Tě to neodradilo od druhého mimča.Když Fíla pořád brečel - nebo spíš tak zuřil - tak jsem si řikala, že už tohle nikdy nemůžu zvládnout, no a teď se na mimčo hrozně těšim... jo a díky za nápad s colou, fakt to pomáhá!!!!!!! Takže dneska druhý den bez blindění 😵

Jo a chytrý, to oni jsou a chápou, i když si to nemyslíme, jsou to naši mazlíci

krista
10. črc 2009

Kacko taky jsem si říkala, že to nechci nikdy znova zažívat a i když už jsme se třeba o druhé snažili a nevyšlo to, že přišla MS, tak jsem si pokaždé řekla, že někdo (ten kdo o tom rozhoduje) asi uznal, že tohle bych jako těhotná nemohla zvládnout a nechce abych se takhle jako těhotná nervovala, proto to pořád nejde 😅 pak jsem se na to vyprdla, žádná honba za miminkem, řekla jsem si, že se na to vyprdneme a na nějaký ten vánoční svátek jsem otěhotněla 🙂 Já jsem tomu teda ani prvně nevěřila že jsem vlastně těhotná 😅 prostě mi to nějak nešlo do hlavy 😅 když s tím člověk nepočítá tak je to takový divný, přestože se snažil 🙂

Jinak se taky strašně těšíme na to druhý, i když bude uřvaný, budeme ho stejně milovat jako tu naší první ďáblici, ale díky za tohle téma kde mě nikdo neodsoudí, fakt díky 🙂 😵

janinininka
11. črc 2009

neboj Kristi třeba to fakt bude lepší s Lukynem 😉

holky tak jedeme teda v po dopo dneska jsem balila kačí tašku bude mít solo takovejch hadrů ale beru teplý oblečení i na léto, lékárnu hračky, to je věcí jídlo tak má sama velkou cestovní tašku zvlášt plínky, ty hračky, to se táta po....až to uvidí 😀 ještě jí dneska koupil velkej nafukovací bazen, ten je fakt hezkej 😵 tak ten bereme, asi kočárek s panenkou aby si mohla jezdit nebo odrážedlo lvíčka ještě že nemáme tak úplně pidi midi auto 😀

kdybych to sem už nestihla tak se mějte hezky, at vás miláčkové moc nezlobí a až příjedeme ozvu se a budu nadávat tak se na to připravte bude tam babí ta je tam už od jara, a je jindry, tak to nebude jako doma, pro něho jo no, ale pro mě ne a nemůže to pochopit 😝 chlapi...

krista
11. črc 2009

Jani to chápu s těma věcma, my jak jsme jeli loni, tak každej měl po skromnu a naše madam měla nabalenou celou tašku svých věcí, těžko odhadneš to počasí, v PO hlásí tropy, ale zároveň můžou být přívaláky a zima, nevíš kde se ti ušpiní a kdyby si to vyprala jak to bude schnout, no vždycky je lepší mít toho víc 😀 Tak si to tady užijte, ať je Kačka hodňoučká 😵

Ty jsi mi připomněla s tou taškou že jsem si dneska chtěla zabalit pár věcí do porodnice 😅 🙂

janinininka
11. črc 2009

no vidíš to bys už taky mohla 😉

a pojedete teda vy někam nebo jste to odpískali?

krista
11. črc 2009

Jani nějak jsme o tom teď nemluvili, ale vzhledem k tomu že manžel má tu dovču už snad za 14 dní a nikde nejsme nahlášený že tam pojedeme (a já přepadovky nedělám, ani bych si nedovolila zavolat pár dní předem a oznámit: "Hele přijedeme, nachystej nám spaní...") tak to vypadá že opravdu nepojedeme, jsme rádi za každej den kdy se ječí doma míň a za každou noc kdy se vyspíme pár hodin v kuse 😅