Intimní hygiena u holčiček

denousek
6. srp 2016

Ahojky... potřebuji radu... narodila se nám holčička ... doma mám dva kluky tak to vůbec neznám :( dr u nás ještě nebyla ...ve čtvrtek jsme se vratily z porodnice ... intimni hygiena u holčiček?? čtu něco o srustech a podobné hruzy :( jak čistit ,,pipku ,, ? vůbec tohle neznám...aby nedošlo ke srůstům?mohu mezi pysky něco mazat aby se tam nestalo?a co krem?olejiček?čistit tyčinkou do uši pod pysky? (v pochvě ne to je mi jasné!)
nevim si rady dr se samozřejmě zeptám ale má přijít až příští týden... děkuji

anetka1701
6. srp 2016

já čistila při přebalování pokakané pleny vatovou tyčinkou namazanou v oleji - přejela jsem obě strany, vyčistila zbytek hovínek a lehce se to promazalo aby to nesrostlo. Vevnitř se čistit nemusí 🙂 Tam se to "vyplaví" samo, jen záhyby vnějších pysků... Dvě holky a nikdy žádnej problém s pipinama, tak jsem to asi úplně blbě nedělala...

zlatkavlk
6. srp 2016

Mám taky prvorozenou dcerku a při koupání otřu žínkou zbytky krému proti opruzeninám a promažu buď olejíčkem, nebo těl.mlékem, vždycky přitom ty pysky trochu jakoby lehce "roztáhnu" do stran... žádná věda 🙂

denousek
autor
6. srp 2016

@anetka1701 jo a muze se teda po pysky olejem jo,,?mám strach z toho... je to pro mě nové.... abych ji neublížila.... asi to moc prijemny nebude 😒 ale umyt by to pokaždý chtělo... i zbytekk kremu když se tam při prebalovani dostane a tak....

yerry
6. srp 2016

@denousek používala jsem olejíček ale postup mi poradila sestřička který po porodu přišla podivat na malou

denousek
autor
6. srp 2016

@zlatkavlk a tim olejickem jakoby pod pyskama jo??trošinku roztáhnout a máznout .?

zlatkavlk
6. srp 2016

@denousek Určitě můžete, já jsem mazala olejíčkem od Hippu a úplně v pohodě, teď už dávám jen těl.mléko stejné značky... 😉

anetka1701
6. srp 2016

@denousek olejíčkem mezi malejm a velkejma pyskama. pod malé se jít nemusí.

yerry
6. srp 2016

@denousek lehce na prst nebo batika a jen to mrznout. Proste aby ti bylo Mokré ne suchý. Proto ze právě ty zbytky krámu s to ze w jim to ještě přirození nemasti způsobu to ze se to slepi

zlatkavlk
6. srp 2016

@denousek Tak tak, já jsem jí promazávala tak nějak celé okolí i ty vnější pysky a lehce roztáhla, abyste prostě viděla ústí pochvy...

denousek
autor
6. srp 2016

dobře dekuju moc... fakt jsem z toho trošku nesvá aby neměla problémy pak beruška..

yerry
6. srp 2016

@zlatkavlk asi takhle. Proste ať tam nemá uplne sucho 🙂