Já i syn jsme noční sovy. Co až bude vstávat do školy?

andulkaavetrelec
12. kvě 2009

Ahoj, našla jsem téma Ranní ptáčata.
My jsme zase sovy. Spát chodíme v 22.30 hodin a budíka si musím natahovat na 8.30 kvůli sobě a syn vstává v 9, ale musím ho budit. Trochu se obávám reakcí okolí, že to máme takhle, častější jsou ta ranní ptáčata, ale mně to vyhovuje, i když bych to ráda posunula tak o hodinu. Jsem zvědavá, jak nám pak půjde vstávání do školky. Máte s tím někdo zkušenost?

tomasek06
13. kvě 2009

Ahojky! Já to mám teda horší a patřím spíš mezi ranní ptáčata, ale malý mi teď chodí spát až ve 22,00 ale bohužel vstává v 6,00, někdy i o půl 😀 Tak se vlastně můžu zařadit do obou témat 😒

andulkaavetrelec
autor
13. kvě 2009

Ale koukám, že jsme ojedinělé. Já jsem teda sova, vzhůru i do jedné hodiny, ranní vstávání hrůza, tak mi to vyhovuje. Někdy synek přes den nespí. pak jde spát v 9 a vstane taky v 9. Ideální! Jen kdybych věděla dopředu, že nepůjde odpoledne spát a nemusela ho pak několikrát uspávat až do večera... 😒

liska21
13. kvě 2009

Ahojky,nejsi ojedinělá je jich určitě více. Já mám děti 3 a dvě z nich byly to samé co tvůj brouček. Nejstarší kluk chodil spát ve 20 hod. ten sova nebyl. Holka (dnes jí je už 8 let) chodila od 7 měsíců spát ve 23 hod. a ráno vstávala v 8 hod. Od roka mi přestala spát po obědě,ale spát chodila stejně pozdě ve 22 hod.. Vždy jsem se divila,že má tolik elánu a přitom tak málo chrní. Když začala chodit do školky tak se to srovnalo a dnes chodí spát ve 20 hod. Nejmladší kluk chodil spát od 8 měsíce ve 22,30 hod. a teď jsme to už stáhly na 22 hod. 😀 😀 😀
Když nejde spát po obědě tak usíná ve 20 hod.,ale je každou druhou hodinu vzhůru ,což je hrůza. Budou mu tři tak jsem zvědavá jak to bude dál 🙂
Když jsi byla těhu kdy byl malej nejčipernější,nebylo to náhodou také večer. U mě to tak bylo,začali se vždy nejvíce přetáčet a kopat každý večer. Začali v 18 hodin a skončili kolem 23 hodiny a někdy řádili ještě déle a nenechali mě ani spát. 😀

andulkaavetrelec
autor
13. kvě 2009

Jé, to je dobře, že nejsme sami, kdo nechodí spát po večerníčku. Dneska trhl zase rekord, usnul až ve 23.30, ale asi proto, že pořád kojím a dnes jsem měla víc zelených čajů...
ten můj brouček se taky pořád budí, když jde spát, odpoledne po hodině se probudí a musím ho znovu uspávat, v noci často pořvává a já doufám, že po dvou letech se to zlepší a ty mi bereš naději?
Ten můj taky jednou nešel po obědě spát, ale vydržel vzhůru taky až do deseti, to mne úplně dorazilo, počítala jsem, že to zalomí v osm...

liska21
14. kvě 2009

Ahojky do nového dne. Myslíš,že je to tím kojením? Já si to nemyslím,Verču jsem kojila 6 měsíců a stejně strašila dlouho do noci přibližně až do do 4 roka. Jéňa včera odpadl ve 22 hod. a to jsem ještě musela přemlouvat ať jde spát. Stále si něco vymýšlel,že chce čůrat,bumbat a nedal pusu tátovi,pak zase zapomněl kde má pliš. ježka a chybí mu miminko (pliš. pejsek) a tak dále. Dnes se probudil v 6,45 hod. a už teď jsem zvědavá kdy půjde na kutě. Počítám,že to dřív jak v dest večer nebude 😀

andulkaavetrelec
autor
14. kvě 2009

Ahoj, ten můj usnul dnes ve 23. hod. Taky si vymýšlí, nejen před spaním, že chce pití a pak řekne "ne" apod. Vstával v 8.30. Já ho odpoledne nenechám spát déle jak dvě hodiny, vždy ho budím, ale když se probudí po hodině, tak ho ještě uspím, nevím, jestli bych ho neměla nechat vstát, že by pak šel dřív spát večer?

tomasek06
15. kvě 2009

A co kdyby jsi ho nedávala spát vůbec? To by nevydržel? Kámoška to tak dělala a malý jí chodil spát unavený ve 20,00.

andulkaavetrelec
autor
18. kvě 2009

Já se trochu obávám, že by pak ve školce byl s tím spaním problém, když tam děti spát chodí. A on už je docela zvyklý i unavený. Snad se to teď v létě zlepší a bude chtít vstávat dřív, vypadá to nadějně. Zse to má i své výhody. Protože nemáme hlídání, můžeme ho vzít s sebou i na nějakou tu pozdější akci...

janulle22
18. kvě 2009

ahoj holky...

no nevim jestli k vam patrim, ale uz mozna budu... 😅

malej od 4mes spal od 8 do 5 pak mel mliko a pokracovali jsme a po obede spal 3hod...

kolem roku se ranni vstavani posunulo na 7 ...

ale ted 3 noc usina pozde. ted je treba jeste vzhuru po obede spal jen 1,5 hodiny byli jsme venku 2hod takze by mel byt unavenej...

obavam se aby jsme se nedostaly do te faze, ze prestane spat po obede...vecer pujde v 8 spat vstavat bude v 9 ale po obede uz nezaspi... 😖

asi nemate nejake rady ze...??? 😅

iloha
18. kvě 2009

Ahoj holky,
mám stejné zkušenosti, Terka má dva roky a tři měsíce, od ledna spí po obědě pouze vyjimečně, a to pokud jdeme na nákup s velkým kočárek, tak vytuhne anebo jede-li někam autem a trvá cesta déle než 30 minut, to se totiž začne nudít a vztekat a pak většinou usne. Jinak do vánoc vstávala tak kolem šesté a chodila spát v devět, v noci se budila 2 AŽ 5x, ale teď už konečně spává skoro celou noc. Vzbudí se jen na pití (pokud přes den moc nepila, dohání to v noci a někdy na čůrání), usíná různě někdy po osmé, někdy v deset nebo dokonce v jedenáct a vstává kolem půl sedmě až sedmé. Nedavno jsem někde četla, že děti spí většinou 10-12 hodin v noci (bohužel zřídka bez přerušení) a většina dětí si rozdíl celkové potřeby spánku vyrovná ve dne - od 20 minut až po tři hodiny).
Takže hlavy vzhůru - my spíme většinou 10 max. 11 hodin,ale jsou i takové to dny např. v sobotu ráno vstávala v pět a večer usnula v deset a v neděli už strašila od čtvrt na sedm.... 🙂 Jsou to přece naše zlatíčka ne 😉

andulkaavetrelec
autor
19. kvě 2009

Ahoj,
když mu rostly zuby, tak spal jen 11 hodin denně a čekal na mne třeba až do půlnoci, abych šla spát s ním, horrror.Já na pevný dennní režim nevěřím, páč se to furt mění a jeden den je něco zajímavého ke zkoumání, tak se mu odpoledne spát nechce...
Že by měl být unavený po pobytu venku, to neznám. A to chodíme od půl roku každý den ven dvakrát a často jsme venku i dvakrát dvě hodiny a stejně ho to neunaví...
Znám i pět pokusů o poobědové uspávání. Od jisté doby se pokouším krátce a když nic, tak jdu něco dělat, než být špatná z toho, že spát nebude. Večer aspoň lehne, ani se nehne. Ale v noci se budí stejně často. Kdy tomu nočnímu buzení bude konec...

karotky
20. kvě 2009

Tak já se se taky hlásím do klubu,ikdyž u nás to není zase tak "hrozné",jak u některých z vás. 😉
Už asi 14 dní Adam usíná kolem 21té hodiny a je úplně jedno,jestli spí po bědě hodinu nebo 2,5 hodiny.Budíček míváme v rozmezí 5:30-6:45 a večerní usínaní na to vliv nemá. 😅
Ale s jistotou mi usne každý den po 11té,takže se můžu v klidu naobědvat a vypít si kafe. 😎
Do spacího režimu nezasahuju(pokud tedy nemá tendence spát po obědě déle jak 3 hodiny,.................to nevím,jak by mi pak usnul večer 😅 ),protože to stejně nemá smysl.Spánek mu nařídit neumím. 😀
Co se týče školky,tak když si vzpomenu na sebe,v těch 4.-5.letech jsem po bědě nespala,ale musela jsem si tam do té postýlky lehnout a ležet tam 2 hodiny se zavřenýma očima,abych nekazila atmosféru ostatním dětem. 🙄 😅

lenka.pce
21. kvě 2009

Ahoj, tak náš malej taky chodí spát později, nejdřív v devět, podle toho v kolik jdeme spát my (spí s námi v posteli). Někdy si jdeme lehnout v devět a nakonec usne až o půlnoci. Leze od jednoho k druhému, x krát sleze z postele, aby si na ni mohl vylézt atd. Ale nějak moc mi to nevadí, když už konečně usne, tak spí minimálně osm hodin.Teď mi tady pomalu usíná, aby mohl načerpat síly na večer.