Jak 3týdenní miminko uklidnit bez dudlíku?

water_naiad
3. lis 2016

ahoj mám skoro třítýdenní miminko, chce neustále prso, cucá si pěstičky pár minut po kojení. máte nějaký tip, jak se vyhnout dudlíku? já včera ten řev už nevydržela a dala mu ho, ale ráda bych se mu stejně vyhla...

konekokira
3. lis 2016

prsem😉 kus plastu maminku nenahradí 🙂 je to maličké miminko, které tě potřebuje, prso není krmítko, ale uklidňující prostředek a jediný kontakt přímo s matkou

lajla
3. lis 2016

Pokud nechcete dát dudlík...tak jedině prso, jiná možnost není😂

charaka
3. lis 2016

Co ja by som dala za to, aby obidve moje deti chceli dudlik, a aby som tym dudlikom nemusela byt pocas celeho kojenia ja... nechapem odmietanie dudlika za kazdu cenu

luckiesj
3. lis 2016

Můžu se zeptat, proč se mu chcete vyhnout?

sajul
3. lis 2016

A co šátek? Mě v něm takhle malý mimi uslo i bez prsa

sapinek
3. lis 2016

Syn přijal dudlík až v necelých 4 měsících a to ještě jen někdy. Tedy popravdě mu ho dávám na spaní a to ještě ne do kočárku - jen doma. Jindy nechtěl, ale teď když jsem mu ho zkusila dát i mimo spaní, tak ho někdy už přijal. Zkoušela jsem různé druhy, až konečně jsem narazila na jeden, co mu vyhovuje. Ale není běžně k dostání (alespoň u nás ne), tak jsem ho objednala z netu. Dcerka měla stejný, tak mě napadlo ho zkusit. Dudlík jsem dala, protože si neustále cumlal ručičky a to tak, že už to na nich bylo vidět. Známá má dcerku, která měla na ručičkách vycumlané úplné mozoly a to je zastánce kontaktního rodičovství a měla ji pořád na prsu. Dcerce dudlík nedala a cumlá si prstíky i teď a to jí bude 5 let. Teď říká, že by to už udělala jinak. Že dudlík se dá vždy sebrat, ale ručičky ne a její malá trpí neustále na průjmy, protože i když ručičky myjí neustále, přece jen se jí do pusinky nějaké ty bakterie asi dostanou. Synkovi jsem také dávala prso, dokonce své prsty, ale nešlo to tak dělat pořád. Mám taky dcerku a chci se věnovat i jí, nemůžu mít syna pořád na prsu (nehledě na to, že nemám ideální bradavky a kojení mi není dvakrát příjemné) a taky je potřeba vařit, uklidit atd., takže proto jsem ráda za dudlík 🙂 .. PS: Před narozením děti, jsem byla přesvědčená, že dudlík v žádném případě. Ale člověk míní...

prcekverunka
3. lis 2016

@water_naiad Pokud kojíte, tak je opravdu vhodné se dudlíku vyhnout. V tom případě ale musíte miminku dopřát prso. Potřebuje si uspokojit svůj kojící reflex a i na tvorbu mléka je to dobré. Co takhle pořídit šátek/ergo nosítko? Budete mít volné ruce a miminko bude spokojeně u prsa podle potřeby.

marcellia
3. lis 2016

@luckiesj taky by me to zajimalo..

marcellia
3. lis 2016

@prcekverunka obe deti mely dudlik a obe kojene. Dcera tedy jen 2 mesice,ale ze zdravotniho duvodu. V cem by mel byt problem?

lajla
3. lis 2016

Já taky kojila a dudlikovaly všechny děti,vse naprosto bez problémů

tysek9
3. lis 2016

Můj malý má taky dudlík od narození a kojím ho už skoro 9 měsíců bez problémů

konekokira
3. lis 2016

Holky, to že teď nemáte problém, neznamena, že ho jiné miminko mít nebude. LP ke kojení dudlik nedoporučují, navíc se to kazeni nemusí projevit hned. Zakladatelka dudliku se chce vyhnout, tak to respektujte 🙂

misulka84
3. lis 2016

Já bych dudlík taky nezatracovala, kojila jsem do 11ti měsíců a dudlík jsme používaly velmi často a vše v cajku🙂 přeci musíte běžně fungovat v domácnosti a ne jen sedět u děcka🙂

konekokira
3. lis 2016

@misulka84 třeba chce maminka kojit do samoodstavu... A navíc 3tydenni miminko si zaslouží, aby u něj maminka seděla 🙂

sajul
3. lis 2016

Ja teda musim rict, ze jsem se malymu taky snazila "vnutit" dudlik jeste v 6ti nedeli, i kdyz se LP rikaji, ze dudlik kazi kojeni. Nejak jsem tomu neprikladala dulezitost, jenze pak najednou malej zacal odmitat prso, neumel se vubec prisat, jen ho tak sudlal, ale dudlik v te dobe prijal vzdycky. Takze jsem ho musela osalit tak, ze jsem mu dudlik vzdycky vytahla a strcila prso.. bylo to neco strasnyho, chtelo se mi vzdycky brecet, mam v planu kojit co nejdele. Pak jsme to nejakym zazrakem prekonali a ted malej moc dobre pozna rozdil prso - dudlik.. v noci uz ho dudlikem neosalim ani nahodou, jediny kde ho trochu akceptuje je satek.. ale tam mu ho kdyz usne vytahuju. A jsem za to rada, radsi ho budu 100x uspavat u prsa, nez aby se to opakovalo.

therenka
3. lis 2016

Nošení, houpání, kojení, navázat na sebe do šátku, zkusit komunikovat podle BKM, vydržet, být v klidu, malé miminko chce hlavně maminku a rostou hrozně rychle, tak si toho chování užívejte 🙂
Ani jedno z mých dětí nemělo dudlík, už jen ten druhý známý název - šidítko - hovoří za vše ... Nechci své děti v ničem šidit.

kika_21
3. lis 2016

@water_naiad Dudlík bychv klidu dala. Nepozoruji u svých dětí následky, kdo chtěl, dudlík měl, dudlíku se zbavily samy, některé ho třeba ve 4 měsících už nechtělo. Byly v klidu kojené, poslední do 3 let-dudlík neměl žádný vliv.Nijak jsem je nešpuntovala, prostě jen na uklidnění-když chtěly pít mléko, pily, když chce dítě mluvit a někdo mu strčí ve 2 letech dudlík na celou procházku, pokládám to za nesmysl, ale miminku v klidu.

sromulenka
4. lis 2016

Obě mé děti byly bez dudlíku - zvládli jsme to bez něj. Miminko je ještě maličké a to že vyžaduje každou chvilku prso, je normální. Má na to nárok. Právě ono šestinedělí, je jakoby období, ve kterém se maminka s miminkem společně seznamuje, začínají si vytvářet společnou pravidelnost, souhru..atd. Jen maminky musí vydržet. Klidně přikládej co chvilku, po kojení si miminko dát do klubíčka na sebe a spolu odpočívat, relaxovat spinkat...

water_naiad
autor
4. lis 2016

rada bych se dudliku vyhla prave z duvodu moznosti následného odmitani prsa... na druhou stranu neustavajici plac pul hodinu po kojeni je taky nervydrasajici.... dekuju za příspěvky 🙂

water_naiad
autor
4. lis 2016

mimo to detska doktorka mi domlouvala, at mu prso dam nejdriv po 2,5 hodinách, coz je nemyslitelne

ladyhacek
4. lis 2016

@water_naiad co? no mě také DR říkala a´t dobu kojení zkrátím ale já ho nehctěla nechat plakat (my tedy měli dudlík od narození, ale prso je prso. Asi do těch 3 týdnů jsem přes den kojila co 1-2h v ncoi pak 3h. Podařilo se mi to oddálit na 2h-2,5h právě na přelomu toho 3 týdne - jeli jsme pryč autem a daleko - stavěli co 2,5-3h a spal a prso mu nechyblo od té doby jsme se snažila to cca dodoržovat, ale chodila jsem s ním hodně ven.
Jinak zkuste ten šátek

ladyhacek
4. lis 2016

@water_naiad tedy dobu kojení prodloužím 😀

kika_21
4. lis 2016

@water_naiad Dělej to rozumně-podle sebe a dítěte-prostě teď koj podle miminka, není to navěky-pokud je syté a chce dudlík, tzn. že přestane plakat, když mu ho dáš, klidně mu ho občas dej-naposledy se dr. na gyndě divila, že ještě kojím 3-letého-co dr. ,to názor-dr. je fajn, ale kolem 70tky-to se kojilo dle hodin a max. než šly zase do práce.Dítě je neovlivněné ničím a řekne si.Pochovat, nekojit a bude klid.Zabalit, měli jsme šátek, dakla na dpolštář, sedla jsem si, zabalila do deky-klidně k tomu knížku, televizi-a žádný stres.

zuzousinek
4. lis 2016

Chapu te... Nase mala se prisavala porad, ale nedudlala a v jednom kuse pila, nasledne hazela obloukem. Proto jsem radeji hlidala cas a vyuzivala i dudlik. Plus satek a manducu. Mame to stesti, ze i pres dudlani dudlicku ve 14 mesicich kojim stale a bez problemu, temer plne.. My jsme zas jina kapitola - zavislak ve dne v noci... jsem rada, ze ted uz aspon trosku ji i neco jineho. Ber to jen jako jednu ze zkusenosti, ale urcite dej na svuj pocit, protoze zadna rada zde neni univerzalni a kazda jsme svemu detatku tou nejlepsi maminkou 🙂

drzticka81
4. lis 2016

mam dve deti, obema jsem dudlik davala venku-v kocaru, v satku, manduce- doma meli prso -syn kojeny 2.5 let (vcetne druheho tehotenstvi a tandemu), dcera kojena doted-ma 2.5 - dudliky meli jen do roku-kdy zacali spat po obede doma-meli prso - zadne trauma z dudliku ani odstaveni nebylo 🙂))

mcellinka
4. lis 2016

@water_naiad ahojky muj první syn neměl vůbec dudlík a druhý jen chvíli a to jen kvůli tomu, že byli od sebe rok, my žili v 1 mistnisti a malý mi budil druheho prcka. A to jsem opravdu dávala jen když jsem šla třeba do sprchy. Jediné co opravdu zabírá, je dát prso. Doktor mi říkal to samé co tobě.Já ale stejně přikládala. Je super neučit dítě na dudlík. Dokáže se pak uklidňovat samo,bez toho aniž by muselo mít něco v puse. A neboj nebudeš věčně u mimča s prsem. Ono se ti " zlepší" mléko v prsu a bude ti pak opravdu vyžadovat prso jen cca po 3 hodinách 🙂

prcekverunka
4. lis 2016

@marcellia Problém být může a nemusí. U spousty dětí dudlík způsobí špatné přisátí a následné problémy s kojením.

leki
5. lis 2016

@water_naiad me doktorka rikala, ze 2,5-3hodky pauza (jako za nasich rodicu) je zcestna, ale ze by to nemelo bytcasteji nez co hodku a pul kvuli mixu cerstveho x natraveneho mlicka.malej hodne blinkal a toto mu opravdu castecne pomohlo. Kdyz byl hodne nervni, dala jsem po hodine. Zvykala jsem ho postupne. Nakonec to relativne pochopil. Dudlik jsem dala ve 2 mesicich (hodne i pod natlakem okoli, kazdopadne po14 dnech ho stejne prestal chtit). Pomahalo noseni v satku -ale jen venku (malej je v unoru, takze zima nezima). Nic jineho nepomohlo.

gepe
5. lis 2016

@water_naiad cisty malicek Tve ruky zkus misto dudliku.

xdany
5. lis 2016

U nas taky pomohl satek a noseni, jinak by ma prsu visela furt a pak z prejedeni zvracela. Jinak u prvorozeneho dudlik a kojeni v intervalech dost kojeni zkomplikovalo.