Jak a čím se vám nejlépe stříhají nehty dětem?

barunka81
21. čer 2008

Ahoj, jak a čím se vám nejlépe stříhají nehty prckům??
Ja mám ty spesl, destke nuzky ale moc to nejde a mala se nenecha. Mate nakej figl?

misakulicka
23. čer 2008

Já stříhám Ondíkovi nehtíčky POUZE! ve spánku a takovými těmi kleštičkymi na nehty-a bez problémů. Jen musí spát-jinak nemám nárok.

lacherka
23. čer 2008

kamarádka mi tvrdila, že se miminkům nemají stříhat nehtíky, že když jsou uplně měkoučké, stačí jakoby zatrhnout, tak to dělám takhle...jinak mám koupeny nůžky z lékárny pro děti, jsou s kulatou špičkou

misakulicka
23. čer 2008

lacherka: no jo, ale to se tak děje cca do 1 měsíce-pak už se musí stříhat. Taky jsem je "loupala"ale pak už to nešlo. S nůžkama nevím jak bych ho stříhala-s těmi kleštičkami jsem si jistější.

minea
23. čer 2008

Používám nůžky s kulatou špičkou. Dceru si položím na přebalovák obráceně, tj. hlavou ke mně, chytnu ručku a jedu. Musím ale vystihnout okamžik, kdy je zklidněná, např. po kojení.

misakulicka
23. čer 2008

to my máme tajtrdlíka, takže klidný je jen ve spánku

coriven
24. čer 2008

taky jen ve spánku klasickýma manikůrníma (jen jsou teda rovné ne zahnuté)

a stříháte nehtíky do kulata nebo rovně? 😎

sisstin
24. čer 2008

holky..já si těma nůžkama s kulatou špičkou furt představuju ty z penálu 😅 😅 my musíme stříhat obden, jinak je poškrábanej jak svina..normálníma z manikury..a do rovna 😉

mysinka
24. čer 2008

Klasické štípačky, do kulata, jinak se poškrábe, jak dorůstají ty růžky. Zatím stříháme tak jednou týdně 🙂

maarie
25. čer 2008

Používám taky nůžky s kulatou špičkou.Stříháme jednou týdně,malýho baví tchýně a já stříhám.Ani to vlastně nepostřehne,pokud není jóóó nevrlý 😠

konja
4. čer 2009

Potřebuju poradit fígl jak ostříhat nehty desetiměsíční dceři. Ve spánku to nejde (ihned se probudí) a v bdělém stavu se nenechá. Už jsem z toho nešťastná!!!!! 🙄

eatygrenee
5. čer 2009

ahoj, kdy poprvé jste stříhali? nám je 7 dní, eliška má nehtíky ostré dlouhé, bojím se. je ještě brzy?

kacka.va
5. čer 2009

my stříhali hned od příchodu z porodnice tak obden, rostou jí hrozně rychle. a když jsme nestříhali, tak byla poškrábaná.

surynka44
5. čer 2009

Ahoj, v porodnici nám řekli ať je ostříháme 14 dní od porodu, tak jsme to tak udělali a od té doby stříháme jednou týdně. 😉

mikulka
5. čer 2009

Stříhej, jakmile jsou nehtíky dlouhé, aby se ti mimčo nepoškrábalo. Prý je dobré dělat to ve spánku, u nás to nefungovalo, malej se okamžitě vzbudil.

dnada
5. čer 2009

konja - ahojky...no já se s ním doslova peru.....tak do 8mi měsíců si je nechal ostříhat úplně v poho,pak jako když do něj střelí a nevydrží ani chvilku v klidu.Posadím si ho zády k sobě na nohu,do druhý ruky dám cokoli zajímavýho,třeba klíče nebo ovladač a musim mu ostříhat jednu ruky tryskem a pak mu přehodim ruce a opakuju to.No někdy se nezadaří tak druhý pokus až druhý den 😎 😀

dnada
5. čer 2009

jo a jinak já malýmu ostříhala nechty hned v porodnici,měl je dlouhý a hned druhý den byl poškrábaný tak sem si vypůjčila nůžky od jedné sestry 😉

dukie
6. čer 2009

My stříhali hned druhý dne po návratu z porodnice - měl je dlouhé a na obličejíčku měl škrábance. Od té doby stříháme cca jednou za 3 - 4 dny. V porodnici nám říkali, že se s tím prvním stříháním čeká kvůli tomu, že když ostříháte moc brzo, může dojít k poranění nehtového lůžka, což je zvlášť u kojenců velmi nebezpečné kvůli infekci. Nicméně nám sestřička řekla, že se toho nemáme děsit, stříhat opatrně, pokud možno rovně, ne do obloučku... a kdyby k nějakému poranění přeci jen došlo, tak to zakápnout lihem, co používáme na pupík, aby se ranka dezinfikovala a vysušila a hotovo. 🙂

missymici
6. čer 2009

Taky požívam dětké nůžky s kulatým koncem. A stříham,kdykoli,jen aby měl DAník výhled na něco zajímavého,takže v sedě...jinak se nám to nijak jinak nepodařilo.Bud sedíme venku,nebo před televizi.ZE spaní to nepřipadá v úvahu,to by byl hned vzhůru.A při jídle taky ne,on si chce držet lahev často sám.

ined77
5. kvě 2014

Dobrý den maminky 🙂 ,

do naší WIKI knihovničky byl přidán nový článek Stříhání nehtů u novorozenců https://www.modrykonik.cz/strihani-nehtu-u-novo....
Budu moc ráda, pokud najdete chviličku a napíšete i Vy své zkušenosti se stříháním nehtíků u našich nejmenších. Čím, jak a kdy stříháte nehtíky? Máte nějakou osvědčenou radu, trik? Vaše zkušenosti jistě ocení i ostatní maminky, které se třeba stříhání nehtíků zatím bojí nebo teprve hledají vhodný způsob, jak na to.
Vaše tipy, rady a nápady můžete psát přímo pod článek do okénka " Moje zkušenosti s ...".

Mockrát Vám děkuji za Váš čas a také za to, že pomáháte WIKI knihovničku tvořit a rozšiřovat 🙂.
Krásný den všem.

Denisa
@missymici @dukie @dnada @mikulka @surynka44 @kacka.va @eatygrenee @konja @mysinka @sisstin
@misakulicka @minea @lacherka ... a další 🙂 .