Jak a v kolik hodin uspáváte 5měsíční kojené miminko?

matyldik
10. únor 2018

Zdravím. Zajímá mě,jak vypadá váš den s petimesicnim kojenym miminkem? Jsk často kojite? A hlavně- jakým způsobem a v kolik hod uspavate? A vydrží v noci spinkat? Dekuji

boredka
10. únor 2018

My mame doma 4 mesacneho chlapca, v noci kojim stale kazde 2 hodiny, par krat sa mu stalo ze prespal 4 hodiny vkuse. Uspavame na fitlopte. Nastastie mam na kolene vankus a je len polozeny a trosku sa hompalam..bohuzial este sme ho nenaucili sameho zaspavat.

cuuza
10. únor 2018

Kojim cca po třech hodinách. V noci někdy spí i šest hodin v kuse, ale to tak jednou za týden. Přes den uspavám v mé posteli při zvuku deště, do deseti minut hotovo. Večer také a když jdu spát, tak nakojim a dam do jeho postýlky. Po nočním kojení naštěstí spí hned 👍

zdenkaell
11. únor 2018

Večer chodí spát mezi půl 6 a 6, většinou usne u prsu. Když to jde, dam do postýlky, když ne, spi s námi. Spi cca do 1 v noci, pak kolem 4. A v 6, půl 7 vstává. Přes den kojim po 2-3 hodinach.

alebo67
11. únor 2018

Mam skoro pětiměsíční holcicku. Přes den kojim tak 6krat,vstává mezi 6-7 rano a vydrzi byt vzhůru max 2-2,5 hod. Přes den ma tři spanky,spi hlavně v kocarku,ale i doma mi usne,ze ji položim do postylky po kojeni,chvilku jsem u ni,dam ji muchlacka pred obličej a chvilku ji držím za rucicku.
Vecer usina kolem 8,stejným způsobem,nakojim a položim a chvilku dlachnim🙂
Vydrzi většinou spinkat tak do 2-3hod ranni,ale pak už kojim většinou už po 2 hod az do rána. Naštěstí taky usina hned po nakojeni.

hanih
11. únor 2018

@matyldik V pěti měsících dcera spala přes den tak dvakrát. Kojila jsem po dvou až třech hodinách (jak dcera potřebovala) přes den, noc zvládla cca od druhého do pátého měsíce prospat i celou, ale někdy kolem toho pátého měsíce se to zlomilo a kojila jsem taky cca po těch třech hodinách. Uspat se nechala jedině při kojení a večer usínala zhruba kolem desáté, dřív to nemělo smysl.

treasurka
11. únor 2018

Mám dceru 5 a půl měsíce. V sedm večer dám pár lžiček kaše, cca ve čtvrt na osm jdu koupat, potom kojení cca 20 minut, položím do postýlky, pohladím, odcházím a za chvíli spinká. Vzbudí se na kojení cca v 10, ve 2, kolem 4-5 a pak až ráno.

matyldik
autor
11. únor 2018

My jsme dřív chodili spinkat až v 1 ráno a vydrzeli do 6 Spak až do 10-11 hod. Pak jsme s manželem zkusili to,ze malého nenechám od 17.hod usnout a poslední kojení vychází každý den na cca 22.hod,dříve neusne. Pak spinkal už i 8 hodin,pak ještě třeba 3..teď se to zas změnilo a spinka 6 hodin a pak třeba 2 a pak ještě 2..zkratka se začíná budit casteji..přemýšlím,jestli mu stačí ještě jen mlicko...pribiral od porodu raketove..teď v 5 měsících má kolem 7 kil..přes den Kojime po 3-4 hod..tak nevím,čím to,ze se budi teď častěji 🤔

vladienka
11. únor 2018

@matyldik to su obdobia..nemusi to znamenat ze mlieko nestaci. Budu aj horsie noci, pri zuboch a tak.. pride separacna uzkost, to sa tiez budia castejsie

alebo67
11. únor 2018

U těch miminek se to všechno rychle mění,člověk si už mysli,ze najede na nejaky režim a ono je to druhy den úplně všechno jinak🙂 Je to proste teď takové období.
Mala taky do těch třech měsíců cca spala třeba od 8 vecer do 6 rano. A teď jsem rada,když vydrzi do těch 3 rano. A pak taky pije co 2 hod.. začne se vrtet,plivat dudlik,tak ji vezmu,nakojim a položim a hned usina naštěstí. Jen k tomu ranu mi nespí už tak tvrde.
A prvni dcera snad od 2 měsíce spala celou noc,tak jsem od ni taková trosku rozmlsana 😁

marketa11112
11. únor 2018

Ahoj, ja mam sedmimesicni holcicku.
Ale mame to porad stejne..

Pres den kojim co hodinu a pul az dve hodiny. Jen v deset jdeme ven, spi v kocarku 2-2,5 hodiny, takze tam mame jedno koneni po 3 hodinach..vetsinou v dobe vecernich zprav si mala da 10-20 minut slofika... do postele v patre chodime ve 21:30... , 3-lety sym neusina driv...nakojim....nech malou o dudlat, az se sama pusti..
Dam do postylky. Budi se po 1 hodine v noci
...kojim v posteli a malou si tam uz nechavam...celkove do rama konim 3-4 x .
Moc neresim, zaknoura, frknu prso a spim..
Navic po pulnoci prichazi ze sve postylkY i syn, takze jsme v posteli ctyri...ted uz ji mame v rozmeru 210 x 220...takze pohoda, vyspime se...vstavame kolem sedme, v pul osme uz zase kojim..
Pri snidani..celkove mam asi 12 kojeni za den..

ivuska1986
11. únor 2018

Zdravim, my to mame se spanim porad jinak,stale se nam to mění. Mame ctyri mesice a poprvé muzu rict, ze se tento tyden vyspim. Mala se vzbudi jednou -dvakrát za noc, drive se budila i co dvě, tri hodky. Mam ji u sebe v posteli. Mala spi na klinku, mame reflux, z toho duvodu muzu kojit max. 15 minut, pak je prepita, vraci se ji mliko a davi se. Spát chodi v deset, driv neusne. Pres den vydrzi vzhuru dvě -dve a pul hodky,vstava v osm, mezi desatou a jedenactou jde poprvé spat, usne na dve, tri hodky, pak uz spi jen odpolko v kocarku, cca 20 minut - hodku a vecer okolo seste u kojeni cca tez dvacet minut. Usina pri kojeni v posteli nebo ji davam do kocarku ven na chodbu, netopi se tam a je tam prijemny vzduch. Bodnul by mi dudlik, zkusila jsem pet druhu a ani nahodou, jakmile citi plast v puse, zacne ji to natahovat.

matyldik
autor
11. únor 2018

Prave,člověk si na něco zvykne a pak z ničeho nic je vše jinak 😁ale to asi k miminkovstvi patří 🙂 trochu mi začíná vrtat hlavou i to,ze usina při kojení,občas usne i sám,ale to je spis vyjmecne a když je hodně unavený.....
Jinak my dudlika taky nemáme,měl ho zezacatku,ale od druhého mesice ho nechce a zvedal se mu zaludek 🙂

matyldik
autor
12. únor 2018

Holky,malej má ten spánek nejakej rozházenej..dnes spinkal od 22-4,pak v půl 7,pak v 9,pak už byl vzhůru do půl 11,pak papal ve 12 a v 1 už spal do 2 a teď po kojení ve 3 zase spi..přitom už měl jen dva spanky-dopol a odpol..a teď je nějaký protivny,nevím...dasnicky natekle nemá..ale už 3 dny nekakal a přestože to je v kojení normální,tak u nej moc ne..🤷🏽‍♀️

sobist
12. únor 2018

Můj kluk usíná pozdě, ale je to lepší, než když byl menší a na nějakou rozumně dlouhou dobu usnul až ve tři ráno -_-, teď teda usíná mezi desátou až půlnocí, záleží, jak dlouho a kdy jezdíme s kočárkem, protože v něm spí a to mu vždycky rozhodí denní režim. A taky záleží, jestli ten den jdeme k fyzioterapeutce, protože pak je rozhodně víc unavený, než po cvičení doma. Spí až do 8 ráno s tím, že cca co 3-4 hodiny kojím, před spaním dostává UM (taky pokaždé jinou dávku).
Přes den spí různě, podle toho, co děláme.
Jinak usíná většinou sám, v postýlce (přes den na podložce nebo v naší posteli), ale občas se v noci stane, že nechce zabrat a tak si ho dáme do postele.

Asi to není nejlepší systém, hlavně proto, že to není moc systém :D ale zatím je to v pohodě a dál uvidíme. 🙂

lukysa
12. únor 2018

Mi v 6m chodime spát okolo sedmé hodiny po kojení většinou odkladam ještě vzhůru tak se stává že se i třikrát vracim a opakujeme dokola a pak co dvě hodiny se budí aby se nachvilku přisál ztoho se 3* týdně vzbudí okolo 4h a potřebuje si hodinku pokecat a jde opět spát nachvilku.zatu dobu se stalo asi jen 2* že se V noci vzbudil jednou ,tak unás může být časem jen líp 😀

evee24
12. únor 2018

V 5 mesicich ještě spala co 2 hodiny. 2 hodiny vzhůru a pak spala asi hodinu a půl. U nás musela mit takhle jinak protivna a nevyspala. Nikam se nedalo jezdit.

smselektro
12. únor 2018

Ahoj, syn má 5 měsíců a týden. Je plně kojený. Přes den spinká dohromady maximálně 3 hodiny. Kojím co dvě hodiny. Chodí spát mezi 19:30 - 20:00 hod. Koupu, nakojím a položím do postýlky. Chvilku "vykládáme" a on do těch deseti minut usíná. Spí takto do 5:00 nebo 6:00 hod. To pak zase nakojím a takto spí do 7:00 - 8:00 hod. No a pak zase nanovo 😀...

mek1402
21. únor 2018

Ahoj maminky, mam taky dotaz k tematu..... Nase mala ma ted 3 mesice, ale od narozeni strasne malo spi, pres den max 3 hodky a to jen venku v kocarku. ''Vecer'' nam usina nejdriv v jednu v noci a to jen pri skakani na balone a zapnutem vysavaci, kdyz teda konecne usne tak potom spinka treba do 6, naji se a jeste dve hodky chrupka. Nekdy vydrzi vzhuru i do 2-3 rano, uz jsme docela unaveny. Nemate nejakou radu jak ji pomoct driv usnout? Diky 🙂

sadamka90
21. únor 2018

@mek1402 a zkoušeli jste zavinutí? Mi tohle náš malý (teď má 4 měsíce) dělal do 6 týdnů, kolikrát už to byl takový extrém, že nespal celou noc. Od té doby co zavinujeme do látkové plíny a pak ještě do zavinovačky (nohy má volně) spí celou noc cca 21-9 ráno s většinou jednou přestávkou na kojení 🙂)

mek1402
21. únor 2018

@sadamka90 no my mame jeste od ortopeda siroke baleni kvuli kyclim a ten nam rekl ze do zavinovacky balit vubec nemame ze to kazi ten efekt sirokeho baleni, tak nevim

sadamka90
21. únor 2018

@mek1402 aha, a to široké balení má jen preventivně nebo měla nějaký horší nález? Nám to ortoped taky doporučoval preventivně, ale já ho dávala jen občas, na noc vůbec a kyčle měl úplně v pohodě. Právě my mu zavinujeme jen ruce, takže ty nohy má venku, protože už má zavinovačku malou tak ten spodní díl je otevřený a tím pádem by to nemělo kyčlím vůbec vadit, protože jsou úplně volně 🙂). Vlastně od začátku zavinovaní jsme mu nechávali nohy volně kvůli prdíkům zase 🙂).

mek1402
21. únor 2018

@sadamka90 mala mela prave trochu ty kycle horsi takze chodime na kontroly a mela by to mit co nejvic no. A ty rucicky teda jen zavinute plenkou? Ona totiz ta nase princezna docela dost place jen kdyz si dovolim ji nechat samotnou v postylce usnout

packa17
21. únor 2018

7m dcera nakojím v cca 18:30 a jde hned spinkat,usíná sama v postýlce bez problému je takto naučená od 2,5m

eviknufik
21. únor 2018

Já kojim denně cca 10x mám 4 měsíčního kluka. V noci někdy spí celou noc, někdy se vzbudí dvakrát, a přes den kojim cca co 1 až 1 a půl hodiny ,pokud není v kočárku, to vydrží i 4 hod. Pak jsou to však fofry😀

sadamka90
22. únor 2018

@mek1402 Tak to chápu 🙂. Ano dáme ho doprostřed velké pleny, kterou rozložíme na kosočtverec a ruce mu dáme k tělu a z každé strany zavineme. Ze začátku se mu to občas taky nelíbilo a usínal vždycky zavinutý u mě, teď jsme ve fází, že už usne po kojení jenom ho přenesu zavinu a dám do postýlky a spí. Ale je to těžko u těch dětí se to tak mění. U nás byly možná přes měsíc stavy, kdy večer hodinu, někdy i déle probrečel a to fakt šíleně zalykavě, absolutně jsme nevěděli co s ním, nepomáhalo vůbec nic, nakonec se vždycky uklidnil u mě po nějaké době a pak to ze dne na den přešlo. A to to brečení přišlo z minuty na minutu, že si třeba hrál na dece a najednou řev, už jsme si říkali, že to má takový rituál před spaním 😀., Teď má zase období, když už brečí tak vztekavě 😀.

kejt29
22. únor 2018

Nas maly ma 4mesice. Pres den spi co dve hodiny. Prvni (dopoledni) spanek je nejdelsi, pak uz jsou jen asi 45 minutove. Neuspavam, dam prso a jak vidim, ze je unaveny prenesu do postylky a zavinu. Vecer chodi spat mezi 19-20h. Prvni probuzeni je cca po 4hodinach, dalsi uz se zkracuji i na hodinu. Vstava mezi 6-7h. Kojeni pres den je ted tak co dve hodiny, moc to nesleduju, dam kdyz chce...

bru_cka
22. únor 2018

Ahoj holky, trosku se vetru. Dovedly byste mi poradit? Male jen 3,5 mesice (narodila se vsak o mesic driv), pres den se snazim vyhovet jejim potrebam, kdyz ma hlad, dostane prso, kdyz chce spat, usne 🙂
Ale ted se nam stava, ze vecer kolem cca 18 hod, je tak unavena, ze usne. Pokud ji nejde usnout nebo to “pretahne” tak uplne hystericky rve. Ale je dobry aby v 18 hod usnula, kdyz ji (pravidelne) ukladame ve 20 hod do postele? Nebo ji mam pres den zacit nejak nastavovat rezim spani? Ale jak- myslim ze pokud nebude unavena, tak neusne.

Moc dekuju