Jak bezpečně kočárkovat v létě a v jakém kočárku?

luciferinka
6. črc 2012

Zdravím všechny na modrém koníkovi.Stále mi vrtá hlavou jak udělat miminku nejlepší prostředí v kočárku v těhto hrozných vedrech 😖 .Snažím se malou nevystavovat přímému slunci v kočárku,ale v některých situacích tomu nezabráním.Moje Evelyn bude mít 4 měsíce,takže ji vozím stále v korbičce,ale někde jsem četla,že v korbičce vznika několikatinásobné vedro,než je venku,což je pravda,stačí,když se nakloním nad kočár a příjde mi,že tam má jak v pekle 😝 .Potřebovala jsem zajít s malou do banky,asi 15 minut pěžky a chuděrka mi v pulce cesty plakala,tak jsem ji svlíkla jen do plínečky a nastavila slunečník na kočár a pelášily jsme domu 😝 ..Napadlo mě,jestli by ji nebylo příjemněji ve sportáku?Dá se polohovat tak aby mohla v něm rovně ležet.V pulce srpna jedem do chorvatska,tak bych chtěla si pořídit nějakou výbavu na kočarkováníkterá nás ochrání před slunečními paprsky a,popřípadě poradit,co všechno mužu udělat pro bezpečí mého dítka,nebo přihodit nějaký dobrý tip,jak udělat aby mimčo mělo v kočárku snesitelnou teplotu 😉 .Netuším jak teplé jsou večery v chorvatsku,ale počítám,že kolem 6-7 bude sluničko ještě solidně péct,ale i tak bych chtěla menší okruh pojezdit,nekde ve stínu .Dále přikládám fotky našeho sportáku s dotazem,zda-li je vhodné a bezpečné ho používat v poloze lehu už ted a jestli je v něm menší horko,než v korbičce.děkuji,budu se těšit na každou radu 😀

elana
6. črc 2012

@luciferinka jestli jde sporťák do úplnýho lehu, tak přece jen vzdušnější proti korbičce asi je, tak bych to zkusila...navíc se u něj obvykle dá odepínat kus stříšky nebo celý zadek, to u korby ne vždy je možné. No a jinak prostě chodit ven ráno anebo potom k večeru, kdy to už tak nepálí, na kočárek hodit mokrou plenku. Jiná rada asi není...jen to přežít. A dávat hodně pít, pokud kojíš, kojit, pokud ne, tak převařenou vodu nebo dětský čajík, možná bych hooodně naředila už i ovocnou šťávu (kdybys neuspěla s vodou či čajem), za týden má 4m a určitě lepší, než nepít nic.

luciferinka
autor
6. črc 2012
luciferinka
autor
6. črc 2012

@elana Děkuji za příspěvek 😉 .Radila jsem se s jednou paní v obchodě,jestli je vhodný sporták pro 4 měsíční mimčo a ona mi to nedoporučovala,že se muže bokem vyklopit.No ale mi to prostě pořád nedalo,tak jsem si dneska poskládala náš sporták a příjde mi že je po bokách celkem dobře krytý proti vypadnutí,asi je to třeba vyzkoušet na zahradě,než s tím vyjedu do teránu.Čajdu malé vařím denně,alespon těh 100 ml mi zvládá vypít,někdy i víc,když je fakt pařák.

slundo
6. črc 2012

já bych se tý korbičky tak nebála, malou bych nechala jen v plínce, dávala ji hodně pít ( je šikovná, že takhle hodně pije ) , mazala bych ji krémem na opalování, držela se jn ve stínu a ono od mořejde krásný vlhký vzduch, to není jak tady 🙂

weri1
6. črc 2012

já mám letní dítě, a vozila jsem v hlubokém a černé barvy...malej byl v pohodě, neplakal....do sporťáku bych nešla, ale je to můj názor 🙂

berenika39
6. črc 2012

@luciferinka klid. dítě není kostka ledu. je to člověk, který žije, umí se přizpůsobit. nešla bych ven v poledne, nedala bych dítě opalovat na přímé slunce, možná bych i do stínu použila krém s filtrem....ale řešit, jak kočárkovat....zbytečná starost. Normálně jděte dopoledne nebo navečer ven a užijte si to.

olusenka
6. črc 2012

Tak do sporťáku bych nešla. V hlubokém je vnitřek bavlněný, ne? Tenhle sporťák mi moc vzdušný nepřijde, ta koženka pod nohama... Nám třeba sporťák nebo korba ohledně větrání vyjde nastejno, v boudě jde otevřít jen malinké okénko asi 15x15cm, víc ne. Ale hluboká korba má polstrovanou bavlněnou vložku, sporťák ne. Dávám do ní na dno bambusovou osušku, bambus jakoby víc chladí než obyč bavlna. Dá se koupit i slabá bambusová deka do vedra, miminko v plínce nebo v body s kr.ruk. s ní můžeš přikrýt. Nebo se dá sehnat vložka do kočárku z Outlastu nebo i body na sebe z Outlastu (materiál, ve kterém by nemělo být ani moc horko ani moc zima, výrobce Dita Tábor) nebo oblečení z bambusu. A hodně pít, pokud kojíš, tak plně kojit, častěji než jindy.

teerka
6. črc 2012

Taky jsem toto řešila a mám už i odzkoušeno. Bohužel tě nepotěším, protože ji mám ze sporťáku zpět v hlubokým. Jak to nemá vložnou tašku, tak je to nebezpečný. Malou jsem pásama nedokázala připoutat tak stabilně aby mi nesjížděla nožkama ven. A to mi jde polohování nožiček až úplně kolmo nahoru a stejně jsem ji při každém obrubníku ještě přidržovala rukou a byla ráda, že jsme dojeli dom. My máme bebetto vulcano, korba má i větrací síťku, ale bohužel.

luciferinka
autor
6. črc 2012

@slundo
@weri1
@berenika39
@olusenka
Děkují všem za názory.Tak jsem dneska zkusila vyrazit poprvé se sportákem,abych otestovala v čem se bude malé více líbit 🙂 .Dala jsem na dno bavlněny tenký ručník,aby ji nebylo vedro.Ona sluníčko vubec nemusí.Od domu to máme asi dvě minuty než se dostanem do stínu a to už mrčí 😕 .Přidala jsem ještě slunečník a vyrazili jsme.udělala jsem svuj typický test a narvala hlavu do kočárku a připadalo mi,že tam není tak dusno jak v korbě 😝 .Malá se ani nevztekala a krásně mi usla.Ke kožence dosahuje jen patičkama,takže myslím,že to tak hrozný není 😉 každopádně kouknu po těh podložkách do kočáru,díky za tip 🙂