Jak častá by měla být stolice u 4měsíčního mimča?

verry
10. čer 2013

jak častá by měla být stolice u 4.měsíčního mimča, když je plně kojen??? Už týden mi nekakal, tak nevím jestli plašit a jet k dr. radši. Bříško nafouklý nemá, je spokojený jako vždy. Prdí pěkně a teda smrdí solidně 😅
Co byste poradily??

vendullka
10. čer 2013

pokud je plně kojené a nemá problémy , nemusí mít stoličku i 14dnů 🙂

speedygon
10. čer 2013

nevím, jestli až 14 dnů, ale týden-10 dní bez kakání být skutečně může...pokud nemá potíže, ještě pár dnů vyčkej...

blondynka400
10. čer 2013

U plně kojeného dítěte je normální dokonce i měsíc bez stolice,i když to už je extrém. Hodně záleží na kvalitě MM a střev miminka. Já to měla u obou holek, maximum bylo asi 13 dní. U prvni jsem to asi 2x vyřešila čípkem, ale jenom pro můj klid, malou nic netrápilo. U Ono kdo to nezažil, tak neví co to je čekat na ten bobek v plíně 😅 U druhé už jsem to neřešila...
Takže co vydržíš vydrž, když už ne a nebo se ti bude zdát, že má nějaký problémm tak gylcerinový čípek (půlku nebo čtvrtku) a nebo easylax. Podle mne je lepší ho dát než se tím nervovat, miminku to nic neudělá, ten easylax je čiště přírodní, nic se dál nevstřebvá. .Jakmile zavedeš příkrmy, tak se to upraví 😉

hypo
10. čer 2013

rozina taky nekadila treba tyden a vic, spravilo se to s prikrmama samo, ja to nijak neresila, neb byla spokojena a dr. to taky neresil.....

dzejnyy
10. čer 2013

Normální je od několikrát denně až po 1x za několik týdnů. Mě jednou J. nekadil 6 týdnů, ale byl spokojenej, prděl a smrděl jak dospělej chlap. Takže pokud se nekroutí, spí dobře a je dítko spokojený tak nic neřeš... Miminko se má dobře a všechno tvoje mlíčko spotřebovává. Doktorce jsem to neříkala, stále jsem tvrdila jak pravidelně vypouští míchaná vajíčka, protože by určitě chtěla zavést UM nebo by do něj cpala nějaké umělé kapky. Řiď se tím, jak na tebe dítko působí. Pokud je klidné, buď i ty klidná.

bobovci
10. čer 2013

Hovorí sa, že 7 dní je ešte v norme, ale podľa mňa je to už docela dosť. Veď si len predstavte keby ste nešli na záchod 7 dní vy. Čípek je asi dobrý, ale je to len jednorázové riešenie, nedá sa to používať stále. Nám doktorka poradila používať Laktobacilky baby od Swissu a s kakánim nemáme žiadný problém. Upraví to pekne črevnú mikroflóru. Kakáme pravidelne každý deň. Tak to skúste, možno to pomože i Vám. 🙂