Jak často a v jaké kosmetice koupat novorozence?

vendyca
13. říj 2011

Chci se zeptat koníkovek, jak často koupete novorozence, pokud používáte nějakou kosmetiku tak jakou - značku a jaký přípravky - olej, šampon...A tak kolem koupání...

ofelieee
13. říj 2011

My jsme Kubíka koupali v kbelíku 2 x týdně, čili ob 2 nebo 3 dny, bez kosmetiky, se solí z mrtvýho moře do vody, a po koupeli masáž přírodním olejíčkem (konkrétně meruňkovej od Nobilis Tilia). Ani já žádný ropný kosmetiky nepoužívám, tak je nechci dávat ani Kubíkovi... až později, cca od 4 měsíců, mu někdy přírodním mýdlem umyjeme "potivý" partie...

adrianav
13. říj 2011

ja jsem koupala malyho v linole - takova emulze do koupele.doporucili nam to uz v porodnici a posleze i pediatr...pokozka je potom krasne hebka a vlacna a uz se nemusi ani promazavat....ja byla spokojena

monny89
13. říj 2011

Koupu obden. V čisté vodě, kosmetiku používám minimálně, občas po koupání namažu krémem Nivea Baby.. Jinak vůbec nic! Jak se říká "čím míň, tím líp" 😉 Hlavně ne olejíčky, ty zbytečně vysušují akorát..

luucia
13. říj 2011

Koupeme denně...osvědčilo se nám to u první dcery, rychleji si najela na režim 😉 a používáme Weledu 😉

romcovaklarka
13. říj 2011

Já jsem koupala obden v čisté vodě, později jsem začala koupat denně (kvůli režimu) ve vodě s přídavkem koupelového oleje od Lavery, plus prdelku mu myju mýdlovou emulzí od sebamedu.

maly_prcek
13. říj 2011

Jen vodě (zadeček případně umyjem přírodním mýdlem), koupem co 2-3 dny. Pak mažem olejíčkem (olivový, popř. další hodně od Eonu ) a nebo přdáme do kyblíku kokosový olej (Tropicai) nebo tohle http://www.branakdetem.cz/neutralni-olej-koupel... a už nemažem.

luckyhoney
13. říj 2011

Koupali jsme každý den už kvůli již zmiňovanému režimu, jako kosmetika se mi osvědčil sebamed 🙂

elana
13. říj 2011

koupu od příchodu z porodnice denně, malý to miluje, je to pro něj znamením, že se brzo půjde spinkat, takže i kvůli takovému klidnícímu rituálu. Kosmetice se taky nebráním, není citlivka, takže do vaničky střídám gel Babydream, Nivea Sensitive, měla jsem i Hipp a levandulovou koupel (taky Babydream z Rossmanna). Pod krčkem, podpaží a v tříslech máznu olejíček (Hipp nebo Babydream či Babylove). Pečlivě studuju etikety a nic z ropy (tj. s parafinum liquidum) mi nesmí do domu ( např. olejíček od Nivea), hlídám i to, aby udané léčivé extrakty a složky nebyly na jednom z posledních míst, ale max. do 5. místa.

takyja
13. říj 2011

Koupali jsme v čisté vodě (po ABC od Bioderma šílená vyrážka) asi do půl roku, pak občas Sebamed emulze na mytí, šampon na vlasy. Mazala jsem olivovým a poté ještě lepším kokosovým olejem a kvůli suché pokožce jsme na radu kožní přešli na Eucerin (dle kožařky oleje vysušují pokožku - a měla pravdu pomohlo) a po roce a půl na Sebamed tělové mléko.

marketnieuw
13. říj 2011

koupu kazdy den, na vlasky pouzivam trosicku samponu, do koupele emulzi,
po koupeli 1x tydne namasiruju telicko telovym mlekem
pouzivam belgicke Galenco a francouzskou Mustelu

lucy222
13. říj 2011

Koupeme už od malička denně a střídáme - 1x jen vodou, 1x lehce opláchnout mýdlem. Kosmetika-měli jsme SebaMed, ale nevyhovoval, takže mycí emulze Canaderm (jemná mycí pěna) a mazali jsme olivovým olejem a Excipialem (v lékárně). Do koupele občas Linola a to už jsme pak nemazali. 😉
Doporučuji - čím méně kosmetiky tím lépe 😉 a pokud už něčím chceš mazat/mýt, tak najdi co nejjemnější kosmetiku - přírodní olej (mandlový, olivový,..) apod. 😉

camelinka
13. říj 2011

koupeme kazdy den, jako takovy ritualek pred spanim, mala si ve vode vylozene libuje, tak ob 2 dny tam kapnu bud Bubchen nebo Hipp koupaci olej,jinak cistou vodu a promazavam kazdy den bud Bubchen mlekem (krasne voni) nebo Weleda olejem (ten voni jeste lip 🙂. Meli sme problem se supinkama ve vlasech, na ty je nejlepsi Excipial lipolotio z lekarny 🙂

petaov
13. říj 2011

Koupeme ob den. Z počátku jsme používali kosmetiku Bübchen,ale malý byl hodně suchý, tak nám dr. doporučila do koupele Balneum Hermal a po koupeli namazat celé tělo Excipialem. To se nám osvědčilo 😉

jop
13. říj 2011

Olej od Eone do koupele (2-3x týdně), pak uz nebylo třeba ničím mazat.

kvetinkaivanka
14. říj 2011

koupali jsme každý den,kvůli zmiňovanému režimu a po měsíci obden.Používala jsem sebamed a mazala Excipialem(doporučení od doktorky) 😉

marrei
14. říj 2011

Koupeme každý den kvůli režimu, malý navíc nemá žádné problémy s pokožkou a koupání ho baví, tak proč ne 🙂 A nedám dopustit na kosmetiku Linola (pouze z lékáren, volně prodejná, do koupacího kyblíku jsme používali olejovou koupel, mazali jsme těl. mlíkem a teď na zimu mám nachystaný krém).

kammka
14. říj 2011

já se snažila denně, protože malá dost trpěla na prdíky a v té teplé vodě se uvolnila a aspoň to krmení po koupání bylo pak bez následků.. a koupel jsem dávala jen občas, tuším nivea, mazala jsem olejíčkem z lékárny, slunečnicovým, vydržel dost dlouho, pak jsme dostali darem panenský olivový olej k Vánocům a protože ho ani jeden nemusíme, mazali jsme s ním malou a to bylo úplně supper.. vřele doporučuju.

llllucka
14. říj 2011

Koupala jsem 2-3x týdně.Jinak jen sprcha a omýt nejdůležitější místa žínkou.Do koupele oilatum emulzi,po které měl krásně jemnou pleť.Jinak excipial,dobrá je bioderma .... To,že se děti nemažou je blbost.Mají hodně suchou pokožku,tak se naopak mazat musí,jen člověk prostě musí víc hledat,co je dobré.

coxa
14. říj 2011

Koupali jsme 2x-3x týdně a do koupele jsme dávali oilathum - super!, linolu - taky dobrá a pak už postupem času Kulíška od Missivy. Mazali jsme excipialem a pak přešli na bílou niveu - zdá se mi lepší než ten excipial. Ale u prvního byl lepší ten - tak si vyber. 😉

lucyjanek
14. říj 2011

My koupeme obden, používáme kosmetiku Sebamed a po koupání mažeme olejíčkem od Bubchen. Denně (i dvakrát) omyju obličejíček, krček, zadeček a ručičky 🙂

pusolamy
14. říj 2011

každý den od porodnice a v linole

janca_dobi
14. říj 2011

Koupu každý den, ale střídám nepravidelně "velké" koupání v kyblíku a opláchnutí jen sprchou nebo pod kohoutkem. Kosmetiku používám Bübchen a jsem s ní moc spokojená.

brisalek
14. říj 2011

Koupala jsme a koupu kazdy den(ritual a podle me uvolneni pred spanim) jen v ciste vode. Prvni dny z porodnice jsme mazala sucha mista na nozickach a rucickach(od mazku) olejem z lekarny. Pak jsme zacali myt vlasky samponem (Jonson hermanek) a samozrejme hodne spinave rucicky , kdyz zacala chodit na pisek (asi 11m)mydlem. Jinou kosmetiku jsme nikdy nepouzivala.

kathy.skal
14. říj 2011

Ahojky, my koupali každý druhý den a držíme to do teď. Používáme HIPP a střídáme to s Balneum Hermal, což j takový olejíček do koupele - ale máme atopika, takže tam je to trošku jiné. Mám ségru zdravotní sestřičku, a rohodně nedoporučuje Johnsons - prý hodně vysušuje.
Koupat kojence každý den je podle mě zbytečné a pro tak jemnou kůžičku spíš horší než lepší 😉

miska73
14. říj 2011

koupeme od narození denně a používáme Weledu do koupele, jinak nic... Nikdy jsme s kůžičkou žádný problém neměli, nemuseli jsme používat ani nic na prdelku 😉

zlatouch
14. říj 2011

Novorozence jen v čisté vodě, tak často, jak to vyšlo - obvykle když byl doma chlap - tak jednou za 2 až 3 dny. Koupání coby rituál a zábava u nás fungovalo až později, tak od 2, 3m. Ze začátku jsem mazala slunečnicovým olejem z porodnice, pak mandlovým od Saloos.

pattie
16. říj 2011

Malému je 8 měs. a koupeme obden či obdva (jinak omývám jen zadek, ruce a obličej) a to v čisté vodě, případně mu umeju ručičky Sebamedem - mycí emulzí. Mažu olejem od Weledy nebo mlékem od Sebamedu, střídám to. Když byl úplně maličkej, koupali jsme max. 2x týdně

florentina
16. říj 2011

v porodnici při odchodu byla malá instruktáž co a jak s mimčem dělat a nedělat a k koupání nám lékařka řekla, že doporučuje koupat 2x týdně, tedy každý třetí den, z důvodu vysoké citlivosti kůžičky miminka a jejímu zbytečnému vysušování koupáním. Samozřejmě ale partie náchylné na opruzení - zadeček, pod krkem a různé záhyby očišťovat denně, tzn. jen např. otřít žinkou. Po koupání vždy bezprostředně namazat nejlépe slunečnicovým olejem. Tak jsme to tak dělali. Ze začátku mi to přišlo i lepší, než jsme doma získali jistotu manipulace s malou ve vaničce. Je fakt, že u babiček /a obecně starší generace/ se to setkalo s nepochopením. Nicéně já mám ekzém a tak jsem si říkala, že ji nebudu od mala zbytečně vysušovat navíc, když to není nutné. Teď v 8 měsících koupeme obden. Koupání každý den také vidím jako hezký rituál, ale myslím, že se to dá nahradit i jinak, např. masážemi, které u nás mají velký úspěch. Od začátku používáme jen čistou vodu, žádné mycí prostředky. Ze začátku mi to přišlo zbytečné /i nám to říkali v té porodnici/ a teď spíš z toho důvodu, aby nešlo malé mýdlo do očí atd. Ono totiž taky záleží jak kdo koupe. Například u kamarádky jsem viděla, jak napustí jen trošku vody, dají lehátko, dítě namydlí a vlastně jakoby oplachují. My od malička koupeme v plné vaničce vody tak, aby byla malá celá ponořená /včetně uší/ kouká ji jen obličej. Někde jsem to kdysi vyčetla, že to děti mají rády, hlavně ze začátku jim to navozuje pocity jako v děloze a jsou spokojené. Je fakt, že malé se to moc líbí od prvního dne. No a po umytí žinkou jí v té vodě vždy ještě jakoby povozíme a od konce šestinedělí ji i jakoby poléváme obličejíček na signálek /příprava na kojenecké plavání/ a dnes už si malá ve vodičce i kope a hraje s kachničkou a tak, takže prostě nechci aby měla v očích a pusince mýdlo či olej atd.

maya79
16. říj 2011

u našich dvojčat to máme u každého jinak 🙂 holčičku koupeme ob den a chlapečka každý den - potřebuje nutně denně stejné rituály a jasný denní režim, takže bez koupele je naprosto rozladěný a špatně usíná. Holčičce stačí jako rituál převlečení do pyžamka, nakrmení a písnička nebo povídání před spaním (to mají oba stejně 🙂). U nás navíc koupání bere holčička jako nutné zlo, ale chlapeček si ho vyloženě užívá. Používáme mýdlo - Biodermu (tip - velké balení z lékárny je stejně drahé jako jiná a obvykle levnější dětská mýdla v menších baleních - počítáno na stejné množství) a olej do koupele Balmandol.

katcha21
23. říj 2011

Koupu každý den, kvůli režimu, ale je to spíš jen takové ošplouchnutí, pár minutek. Do vody dávám trošinku měsíčkové koupele od Welledy - krásně voní 😉