Jak často a v kolik hodin koupete svoje miminka?

neferka
6. zář 2010

Ahojte maminky, zajímalo by mě, jak často a v kolik hodin koupete svoje miminka? Je to lepší dříve, nebo v pozdějších hodinách?

saronka
6. zář 2010

hodně jsem řešila že nemáme režím..koupala jsem jak nám to vyšlo se spaním.. takže někdy v 7 jindy v 9 po 3 měsíci si naše Sofinka upravila spaní režim sama..takže jsme koupala a do dnes koupeme mezi 7-7:30 a pak kaše, a spát 🙂 a ted koupeme ob den a jako miminko jsem také koupala tak ob den, voda jí dost vysušovala a měla hodně suchou kůži.

brusinka.pusinka
6. zář 2010

my koupeme od malička o půl osmé a také jsme do doby než se začla pohybovatvíc asi do 6 měsíce koupali ob den 😉 ted každej den 😉 my už v 8 hod spinkáme takže unás je 19.30 peavidlem 😉

lin18
6. zář 2010

Dřív jsem taky koupala podle spaní a ob den...teď už je potřeba koupat každý den...jak leze tak bývá zpocenej a špinavej... a režim se mu ustálil takže koupeme v 19 hod a kolem 19,30 usíná.

mamkanec
6. zář 2010

my koupali od začátku každý den, už je to takový rituál. dřív jsme koupali kolem 7 hodiny ale teď už tak 2 měsíce se malá chce koupat v 6 hodin přesně, začne být protivná chce se jí spát tak okoupeme a jde do postýlky a spí až do 7 rána takže dřívější koupání nám spaní nezkrátilo. třeba dneska už je v postýlce😀

stylly
6. zář 2010

každý den koupání je blbost,vysušuje se pokožka 😖 😖 stačí ob den.v létě více omývat a jinak čersvtě narozené cca co 3 dny....nemluvím o hygieně zadečku!!ten PRAVIDELNĚ 🙂 My koupem v 18.00

bufina
6. zář 2010

My koupeme ob den kolem 18 hod., pak dostane kaši a kolem půl 8 usíná. Zavedli jsme to tak hned po narození aby se naučil na nějakej režim. Potřebovala jsem nějak skloubit hodinu usínání obou dětí.

majatob
6. zář 2010

Ja koupu denne, nikdy jsme se suchou kuzi nemeli problem. Zalezi taky na miminku jak koupani snasi 🙂 my koupem jak to vyjde, vetsinou kolem pul osme, v osum nakrmit a v pul devate spat 🙂 ale treba dnes jsme se spolu cachtali vsicni tri uz odpoledne, tak to mame uz za sebou 🙂

michamicha
6. zář 2010

my koupeme denně, 2 dny po sobě jen voda a další den voda+sebamed nebo linola olejíček 🙂 a koupeme mezi 19 a 20 hodinou, zatím jak to vychází se spaním...

lamarika
6. zář 2010

když byl syn čerstvý miminko, tak jsem koupala jak šílená každej den. Ve třech měsících se u něj začal projevovat atopickej exém (po mně). Od té doby jednou týdně a teď shruba dvakrát až třikrát do týdně. Je blbost koupat miminka často, oni se nijak neumažou. . .
A už od začátku koupem jak nám to vyjde. Někdy kolem sedmý večer, jindy ráno.

ygreen
6. zář 2010

my koupeme jak kdy, jako miminko jsem ho koupala tak jednou za 2-3 dny a jen v čisté vodě s Linolou - olejem do koupele. Pak jsem ho ani ničí jiným nemastila. Jak mi říkala PA, dítě není knedlík, aby se muselo mastit. A jen zadeček jsem myla Sebamedem sprchovým gelem.
Teď jsou synovi 2, dost se potí i zahnojí a když byly ty děsný vedra, tak jsem ho koupala i 3x denně. V zimě se zase vrátíme jen k dennímu mytí zadečku a koupání co 2 - 3 dny.

pablinka
6. zář 2010

Malého koupeme od narození jednou za 2-3 dny, když byla horka, tak samozřejmě každý den. Koupu v obyč. vodě, jednou týdně mu tam kápnu Johnson´s baby Koupel pro tělo a vlásky (jediné od Johnsonu, na co mám odvahu), pokud koupu jen ve vodě, tak pak malého mažu tělovým mlékem Hipp. Koupeme v 18 h, pak kaše, kojení a před 19. h spánek 🙂

kauculacek
6. zář 2010

Ze začátku jsem koupala ob den, teď už denně.. Takový večerní rituál 😉 Kolem sedmé koupat, aby do osmi spinkal 🙂

pehaka
6. zář 2010

Když byl mimi tak kolem sedmé teď kolem osmé a koupala jsem denně 🙂

mmmk
6. zář 2010

Koupem tak jednou za 2 az 3 dny podle potreby. Jak byly horka a hodne se potil, koupali jsme ho denne. Koupem tak kolem 8., aby byl nejpozdeji v 9 v posteli, to pak spi az do rana v kuse.

eps
6. zář 2010

Já koupu denně (pak naolejíčkuju, takže vysoušení pokožky nepozoruju 😉 ), Kubíkovi se to líbí, je spokojený, ve vodě je chvilku... je to denní rituál, vykoupat, napapat a spát... a teď (má 3,5 měsíce) se koupání ustálilo +- na půl sedmou.

crca
6. zář 2010

Když byli miminka,tak ob den a kolem půl 6,od asi půl roku koupeme každý den mezi půl 7 a 7,pak mlíko a do půl 8 jsou v limbu.No nijak jsem nepocítila to,když jsem posunula koupání,že by mě spali nějak o to dýl ráno,prostě budíček je v průměru mezi půl 7 a 7,někdy dřív,jindy dýl(ale to už se musí stát zázrak aby mě spali dýl jak do 7 😀 )Záleží na tom,jaký si uděláte režim,hlavně ze začátku to nebrat násilím,miminko je malinké,tak to nehrotit,jim je jedno kolik je,mají svůj režim 😉 až pak kolem 3 měsíců když budeš mít i ty nějaký režim,tak to trochu srovnávat na nějakou hodinu 🙂

cuttysark
7. zář 2010

my kupeme kazdy den, vzdy v cistej vode s trochou olejceka (je po tom krasna pokozka a nemusim potom olejickovat) a raz za 3 dni tam prcnem trochu mycieho geliku. Kupkame pravidelne o 19.00 v ramci ritualu.

coxa
7. zář 2010

Koupeme 2-3x týdně, jak to vyjde, vždycky večer (pokud teda není přes den nějaká nehoda 😅 ) a mezi půl sedmou a sedmou. 😉

fender
7. zář 2010

malej koupání miluje od chvíle co se narodil, takže my koupeme od začátku každý den - když byl maličký tak cca kolem 6, teď chodí spávat o něco později, takže do vany jde mezi půl sedmou - sedmou, pak večeří a v půl 8 je v posteli - snažím se to dodržovat vždy stejně. žádný problém s kůží neměl, do vody jsme nic nepoužívali ani nepoužíváme, zpočátku jsme po koupání mazali sebamedem, cca od půl roku máme niveu.
ten kdyby jeden večer nešel do vany, tak by nám asi zbořil byt 😅

dafenka
7. zář 2010

tak my jsme koupali na doporučení v porodnici ob den až kolikrát ten třetí. malá měla potničky a byla taková flekatá. Pak na radu starších koupeme každý den a malá má pleť nádhernou a pokožka bez problémů. mažeme po koupeli ondřejovou mastí a pak i hezky voní. snažíme se koupat okolo 18 - 19 hodiny, napapat a do hajan, aby měla nějaký rituál. a vyplatí se, jakmile položíme Klárku do postýlky, tak už neprotestuje a usne. 🙂

jmisa
7. zář 2010

Koupeme každý den od miminka. Nejdřív jen čistou vodou, koupali jsme v kyblíku, bylo to super na prdíky. Občas jsem dala řepíkový odvar, když byl náznak opruzenin.
Teď už občas použiju nějaké mýdlo pro děti, kor v létě, když chodil v krátých rukávech a nohavicích, na to byla voda krátká, mažu minimálně.

Doba se asi v půl roce ustálila na 18,40-18,50 - do 19 musí být v postýlce, protože chce už spát, neustále mi tu vykládá "chr chr" 🙂
Když byl malé mimčo, koupali jsme později, kolem 20 hodiny, protože se tak budil na hlavní večerní kojení a pak měl dlouhý spací interval.

eloana
9. zář 2010

Ahoj holky my koupeme tak 3x do tydne . Nicim ho nemazu a ted ani proti opruzeninam-opruzeny vubec neni. pokozku suchou nema ,tak mi prijde zbytecne ho necim mazat. maly si cas urcil sam, neb vyzaduje byt v pul osme v posteli)

berruna
9. zář 2010

koupeme každý den s přidáním několika kapek Linoly..
koupeme v 19hod

baradisk
9. zář 2010

ahoj,taj ja od porodnice ho koupu vzdy na sedmou hodinu.A musim ho koupat kazdy den protoze mu proste po tom nastane noc 😀 ,jednou se me ho nechtelo koupat tak sem si rekla ze na to dnes kaslu,dala ho do postylky on usnul na pul hodku a pak zacal rev,tak sem stejne musela vytahnout vanicku a vykoupat ho 😉 a pak hned se najedl a spal az do pul 5 ,takze u nas nehrozi koupani 3 krat v tydnu 😉 😉

andelka
9. zář 2010

My koupeme skoro každý den. Jen když náhodou usne k večeru mimo "režim", tak ho nekoupem. Koupeme v čisté vodě, nebo do ní dám pár kapek olejíčku Hipp. Snažíme se koupat pravidelně mezi 18.30 a 19h, potom ho pževleču do pyžamka, nakrmím a snažím se ho uspat. to se většinou povede kolem 20h. Má vodu moc rád 🙂

salikova
9. zář 2010

Taky koupeme kyždý den.. je to už takový rituál. Popravdě sem nekoupala za celých 11 měsíců asi jen třikrát... Máme v 19:30koupání, kolem 20. hod mlíčko, pak pohádka a šup do hajan... Usínání je díky této pravidelnosti od 5. měs naprosto bez problémů (přikryju a spí). Děti prostě potřebují rituály a navíc koupání je pěkně naladí na spinkání... 😉

orlica
9. zář 2010

taky koupeme každý den,malej to miluje apak se nají a hned usne a bez uspávání.Už si na to tak zvykl,že bez koupání nemá klidné spaní! 😀

janicka006
9. zář 2010

my koupeme +- v půl osmé.Sice někdy se mi koupat nechce,ale zase to vnímám jako takový začátek celého "usínacího" procesu,tak aby slečna věděla,že se připravujeme na spaní,takže koupene denně.Někdy s pěnou,někdy jen v čisté vodě.

romana29
9. zář 2010

Koupám podle toho, jak malá spí - když spí až do osmi, půl deváté, tak ji už nekoupu, ale většinou tak jednou za dva dny...A staršího syna jsem koupala denně, ten měl jiný spací režim 😀
Doufám, že i malá se časem se spaním polepší a budeme koupat denně, jak píše janicka006 je to rituál a dítě ví, že se ještě napapká a půjde spát 🙂 .

hanule05
9. zář 2010

my koupeme někdy ob den, někdy denně, podle toho jaké bylo teplo a jak mi přijde zapocená. Koupu buď v čisté vodě a trochu namydlím sprchovým šamponem od Biodermy nebo do vody kápnu takovou vodičku od Avene. Koupeme kolem osmé hodiny a potom vždycky trochu namažu olivovým olejem z lékárny.