Jak často chodíte s prckem mezi děti?

ewcik
14. říj 2009

Ahoj holky, zajímalo by mě,jak často chodíte se svým prckem do MC,na cvičení nebo se navštěvujete s jinými dětmi ?
Mám holčičku 28 měsíců a mojí tchýni se zdá,že na to,že půjde malá za rok do školky a měla by tam být už zvyklá na děti,chodíme mezi ně prý málo 🙄 Mně se ale prostě nechce kamarádit s někým jen kvůli dětem a většina mých kamarádek je bezdětná ☹
Nevim, znám i maminky,které jsou s dítkem jen doma nebo prostě nikam nechodí a taky jsou děti normální. My tu máme jedno odpoledne v týdnu kamarádku s hošíčkem, jednou týdně jezdíme za jinou kamarádkou s klukem, jedno odpoledne v týdnu jezdíme i s taťkou plavat,kde většinou jsou taky nějaký děti, jednou týdně chodíme na cvíčo a přemýšlím,že ještě jednou začnem chodit do MC na tvoření. Kromě toho chodíme 3x týdně dopolední procházku s kamarádkou a jejím synem.
Prostě máme takové tři kamarády, se kterými se vídáme každý týden + nějaké děti na cvíču a v bazenu.
Malá má lidi ráda,tak se mi to zdá dostačující,ale holt tchýně má názor jiný 😠
Zajímalo by mě tedy,jak to je u vás. Kolik máte tak dětských kamarádů a jak často chodíte mezi děti.

shaula
14. říj 2009

Naši kluci mají 15 měsíců a chodíme 1x týdně na cvičení miminek (už od 2 měsíců), 1x týdně do herny v MC (od cca 7 nebo 8 měsíců) a 1x týdně na plavání (od 9 měsíců). Myslím, že kolektiv je důležitý, i když si děti nehrají spolu, ale vnímají přítomnost jiných dětí a učí se sociálním dovednostem. A je dobře poznat, když potkají kamarády, které znají - např. do MC chodí i chlapeček a holčička, se kterými chodíme i na cvičení, a je moc dobře poznat, že se rozesmějí, když vidí naše kluky, a na "cizí" děti takhle nereagují...
Takže za mě: jednoznačně doporučuji kontakt s jinými dětmi. Nicméně z tvého příspěvku mám pocit, že izolovaní nejste, že těch kontaktů máte celkem dost, jen by to chtělo možná i větší kolektiv najednou...

bereninka
14. říj 2009

Tak v tomhle věku už kontak s druhými dětmi potřebují, ale myslím, že 1x týdně o stačí.

Ty máš kolem sebe dost dětí, to je podle mně úplně v pohodě.

Holky, jak to probíhá v herně? My tu máme MC? kde je také herna, ale když tam zavolám, většinou tam nikdo není.

modramys
14. říj 2009

Já myslím že má malá kontaktů až až podle toho co píšeš....klíďo bych to centrum vyzkoušela, je to přece jen zase trošku něco jinýho, tak uvidíš jestli to malou bude bavit, ale rozhodně to nepovažuju za nutné, prostě pokud vás to bude bavit tak super a pokud ne tak se na to vykašli. My chodíme dvakrát týdně do centra a cca dvakrát týdně se vidíme s kamoškama - jsme tři a máme tři stejně starý děti. Malé se třeba mezi dětma líbí i když si zatím moc spolu nehrají ještě jsou na to malí.....ale ty dvě hodiny o ní prostě nevím, takže si taky trochu odpočinu a pokecám s ostatníma 😉
Navíc když se nad tím zamyslíš, tak kolektiv stejně starých dětí není tak úplně přirozená věc, dřív to tak nebývalo.....když žádný školky a jesle nebyly....děcka byly doma s rodičema nebo prarodičema a žádní asociálové z nich nebyly. Ta školka bude zlom tak jak tak, ale zase bude malá o rok starší tak to bude všechno jiný....
Na moudré rady tchyně se vyprdni, udělej to tak jak to cítíš, ty malou znáš nejlíp....

ewcik
autor
14. říj 2009

Já vím,že na tchýni bych se měla vyprdnout,ale stejně mě zajímalo,jak to chodí u jiných. Tchýni se to mluví,když měla děti malé,strčila je od 6 měsíců do jeslí,kde bylo dětí kupa.

Vím,že některé maminky nechodí nikam do MC ani na cvíča a děti vyrůstají normálně. Však ve školce si kamarády najdou a stejně třeba úplně jiný než se kterýma se kamarádí teď.

helcenka
14. říj 2009

já myslím, že toho s malou podnikáte dost a kontakt s dětma jí opravdu nechybí. Já mám 21 měsíčního chlapečka, před dvěma měsíci jsme začali chodit do MC, nejdřív se mu tam moc nelíbilo. Teď je to ale v pohodě, už se mu ani nechce domů. Je to tam fakt super. Chodíme tam 1x týdně, od ledna přidáme ještě jedno pohybově zaměřené dopoledne. Také cca 1x týdně chodíme s dalšími dětmi ven a občas vyrážíme za kamarádkou, ta má sice chlapečka 4 letého, ale malýmu to vyhovuje, rozumí si spíš se staršími dětmi a dospělími, protože co se týká vývoje řeči a myšlení je hodně napřed (podle toho co umí a různě jsem si přečetla, a jak vidím ostatní děti, tak zhruba o rok) a se stejně starýma dětma si moc nepopovídá. Takže ho zatím nenutím, aby byl nutně se stejně starými dětmi. Doufám, že až půjde do školky, tak se to srovná. Zatím na něj nechci tlačit. A myslím, že i když toho zas tak moc s ostatními dětmi nepodnikáme, vyrůstá přirozeně. 🙂

iloha
14. říj 2009

NO asi ani moc nejde o to jestli děti vyrůstají normálně, ale od určitého věku dítěti prostě jen maminka nestačí.
My taky od jara chodily 1x týdně plavat, 2x týdně cvičit, scházím se švagrovou, má o půl roku starší holčičku, s kamarádku ta má stejně starého klučika, a pak ještě s jednou maminkou - o měsíc starší holčička. Se všema si Terezka rozumí výborně, lidí se nebojí, skvěle komunikuje........... před prázdninami zatoužila po školce, že prý je velká a chce za dětma.
Tak jsem jí tady 1x týdně přihlásila na chvilky bez maminky mezi stejně staré děti a rázem máme obrovský problém.
Je sice zvyklá si hrát, ale jen s jedním dítětem, kdy nemusí o hračky až tak bojovat a tady je 10 dětiček.
Navzájem si kradou hračky, křičí, brečí a to je pro děcko úplně nová zkušenost, tedy když pominu, že tam nemá maminku. To jsme my zatím nerozdýchaly.
Takže já bych raději do MC mezi více dětí chodila a pomalu začínala zvykat, že se může stát, že maminka i na chvilku zmizí a pak se objeví.

shaula
15. říj 2009

Iloha - moc hezky napsáno, a naprosto souhlasím 😉

kulimka
15. říj 2009

Ono asi záleží na každém dítěti. Když byla dcera malá taky byla zvyklá hrát sí z jedním kamárádem, nebyla zvyklá na kolektiv a když přišla poprvé ve 3 letech do školky, chytla se paní učitelky za ruku, mamince neřekla ani ahoj a zmizela ve třídě 😅 A odpoledne se jí nikdy nechtělo jít domů. žádný pláč jak to dělají některé děti. To jsem to spíš obrečela já 😀 😀

kukuca
21. led 2012

Obnovuji téma, nevím si totiž rady.Mám chlapečka 26 měsíců a holčičku 4,5 měs. Cítím, že syn potřebuje vrstevníky, strašně si rozumí s dospěláky,má jich kolem ebe spoustu.Děti ale v rodině bohužel žádný.Spíš je z nich třeba v čekárně u doktorky vyplašenej, zaraženej..Tak jsem si řekla,že bysme zkusily ve městě, který je od nás 7km dětskou kavárnu.Ale netuším jak skloubit obě děti ☹ Doprava ještě jakž takž,ale asi tam bude ruch, malá je ještě celkem spáč,ráda spí v kočárku,ty se ale musí nechat v chodbě.Do toho hlídat staršího..Zkoušel jste to někdo tak zkombinovat?Nechci s nima jen sedět doma.

sawmy
25. led 2012

No jak si to tak procitam tak sme na tom asi s mojim chlapeckem spatne ,ja se moc kamaradit s maminkama jen kvuli detem taky moc nechci pac tady odkud sem maji uplne jine nazory a vychovu deti nez sem ja nastavila malemu,ale jinak strasne chodi rad ven tam sem tam vidi deti ,ale ze by si sne ma nejak hral to ne mozna je jeste malej ,no nevim

dagina
25. led 2012

@kukuca mám holky po dvou letech, chodila jsem s nima do dětské kavárny i do mat. centra. V centru to je OK, tam je zázemí, ale v té kavárně to bylo horší. Kočár jsem sice měla u stolu, ale jak se malá vzbudila, musela jsem ji mít na rukách, jinak řvala a řvala, do toho chtěla starší čůrat, kamarádka měla také dvě děti, takže mi malou nemohla podržet..., bylo to nic moc.... .

@sawmy ani mě se moc nevyplatilo kamarádit s maminami kvůli dětem.... 😖 , ale je to spíš o lidech, když se narazí na dobrou mamču, může to být OK.

sawmy
26. led 2012

@dagina VIS co my mame jedny takove zname sou pryma sem 5tam k nim zajdem umej nas pohostit ,ale je tam problem maji 3letou holku a to je horor ,pritom se ji snazej vse vysvetlit ale marne ,vyrustala u babky pac rodice sou porad v praci takze ta disciplina jde na ni vydet .Nehlede na to ze je agresivni a asi 2krat prastila Liamka po hlavicce tak ze plakal .Takze sem navstevy zatrhla a mame zase prd .Ale beru to pozitivne dospeli se kolem nej toci a lasky ma plno 😉

teerka
26. led 2012

Tak my jsme cholily od 9měsíců 1x týdně na plavání a 2x týdně do MC. Ob den se potkáváme se švagrovou, která má o rok starší dceru. Ve 20 měsících jsem veškeré aktivity musela zrušit kvůli mému těhu. Jen s tou švagrovou se potkáváme. Ale moc mu děti chybí. Jen co porodim, tak budem jezdit zas. Je to opravdu znát. Syn se nudí a pořád vyžaduje mojí pozornost. Řekla bych, že je to dobré i pro maminku.

meleri
26. led 2012

@kukuca uplne te chapu kdyz byl syn tak stary jkao tvuj chtel taky mezi deti tak jsem chodila do materkeho centra jednou dvakrat tydne a pak s kamaradkami o mely deti ono to asi jinak nejde; pokud je tvuj syn spolecensky tak bych ho urcite dala ve trech letech do skolky. najde tam kamarady, bude to pro neho fajn.
bohuzel jak jsou ty zimni mesice tak je vic doma nez ve skolce ale to uz tak byva 🙂

meleri
26. led 2012

@kukuca jinak jo je to blbe s dvema detma protoze jedno by treba spalo druhe by chtelo byt herne...mi se yplatilo seznameni s paru matkami v parku, a vznklo z toho opravdove pratelstvi..

meleri
26. led 2012

@sawmy
@dagina
to me mrzi taky jsem narazila na par takovych v tom detskem centru ale tam je vyborne to ze se clovek pokud nechce s nima nemusi bavit. ja mam takovou zkusenost s manzelovou sestrenici, desne ji vadi ze nepracuju a jsem s detma, ze kojim pouzivam latkove pleny a varim detem; podle ni bych mela uz byt davno praci deti dat chuve davat papirovky a umele mliko.......rekla sem ji at se jednou nedivi kdyz jidcera soupne do starobince, byla nasrana a manzel taky co sem ji to jako rekla.....:(

sawmy
26. led 2012

@meleri NO VIDIS a ty jsi jako nasrana nemela bejt? 😉 TADY TO U NASICH ZNAMICH VIDIM na vlastnich ocich kdyz ti decko vyrusta u chuvy nebo u babky ,ta 3leta chodila jeste nedavno s plenkou babka ji vse dovolila takze rozpustila a o tom jak ji mama vari tak to uz je jeji vec .Manzel ma synovce a ten zije taky u babicky decko nema zadne zajmy je furt doma pac babka nevyleze .Nekolikrat byl v nemocnici kvuly bolesti bricha ale podle me to je spatna vyziva decko dostane cipsy a sladkosti pak nic jinyho nechce a baby mu to dovoly NAS Liamek je docela hezoucke a milouckej chlapecek tak ,kdyz sem s nim venku hodne lidi se zastavuje a mluvy s nim a mava a pak se chcou vybavovat aji semnou no tak to ti reknu ze je opruz 🙄 tak radsi nic

meleri
26. led 2012

ci@sawmy tak mam pocit ze zijes anglii 😀 ja tam byla chili jako au pair a jak pise deti meli na svacu chipsy na veeri fish and chips, na obed micro pizza a tak to bylo furt, a ti dospeli taky a navic dost pijou alkohol....to je dobre ze to tak nenechas urcite nenechej....jo nekdy me to strasne vsechno stve....

dana3262
26. led 2012

Zavitala jsem sem nahodou a chci vam napsat, ze to, ze kojite, varite a jste s detmi doma je to nejlepsi a nejdulezitejsi, co v zivote udelate. Jednou se vam to vrati protoze to neni uleva (byt s detmi doma), ale naopak pekna drina, ale ma to smysl!
My mezi deti moc nechodime i kdyz syn doslova prahne po detskem kolektivu. Snazim se chodit do parku a neustale se domlouvam s kamaradkami, co maji deti a neustale to rusi protoze jsou neustale nemocni. A ja si rikam, to vis, skolka od 2let, plavani, materska centra...to je tak..