Jak často jsou prohlídky u dětského lékaře?

artikula
11. pro 2006

Ahoj maminky,

chtela jsem se vas zeptat, v jake frekvenci se po porodu navstevuje detsky lekar a nebo poradna. Kdy jsou ockovani atd. Zajimalo by me, jestli je to v kazde poradne stejne, nebo jestli to zalezi na lekari.

Diky.

kristi
11. pro 2006

slysela jsem take, ze prvni prohlidku dela doktor doma?? je to tak?

helik
11. pro 2006

Když se vrátíš z porodnice domů, máš povinnost do 24 hodin kontaktovat lékaře a on za tebou přijde do bytu. Potom za ním přijdeš po týdnu, pak po 14 dnech, pak po 6 týdněch a ve třech měsících na očkování. Tak nějak to bylo u nás. Poradna je u nás na středisku každou středu a tam jdu jen když mě něco trápí 😉

magda27
Autor odpověď smazal
Zobraz
helik
11. pro 2006

Já jsem v jiné situaci, bydlím v menším městečku, kde je to prostě jasný - pediatr je zde jen jeden. Znám ale i lidi,kteří jezdí k dětskému lékaři jinam. Určitě si můžeš vybrat.

helen78
11. pro 2006

Ahoj, v porodnici dostanes pro prcka zdravotni prukaz a tam jsou vypsany povinne preventivni prohlidky, jinak to asi zalezi na lekari.
Nase doktorka domu nechodi,ma vzdycky ve ctvrtek poradnu pro mimca, takze to jsme byli poprve. Pak jsme do 6 tydnu chodili kazdy tyden (to jsem byla rada, hl. za prevazeni), pak jsme byli ve 2,3, 4,5, 6, 8 mesicich (malemu je 8 M). Ockovani se dela vetsinou ve 3,4,5 mesici,zalezi jestli dite neni nemocne, atd.

kristi
11. pro 2006

magdo, to taky nevim..my jsme taky novy, tak nevim, zda ji mam zavolat uz ted...

prochi
11. pro 2006

My jsme se u doktorky nahlásili ještě před porodem, myslím, že je to slušnost. Taky bydlíme na menším městě, kde je pediatr jen jeden a nakonec jsme se rozhodli pro něj. Bydlíme kousek od Čáslavi, kde je několik pediatrů a pár z nich ani nové děti už nepřijímá. Takže určitě není na škodu zavolat si tam ještě před porodem a domluvit se. Já se tam jen stavila, dostala jsem vizitku a instrukce, kdy si mám pak zavolat. V den, když nás pouštěli z porodnice sloužila na novorozeneckým ta naše doktorka, takže jsme se domluvili, kdy přijde. Pouštěli nás v sobotu, v pondělí u nás byla na návštěvě sestřička, v úterý doktorka, na další kontrolu jsme šli v jednom měsíci, pak ve druhým a teď půjdeme začátkem ledna, až nám budou tři měsíce. Ale každé dva týdny jsme se na středisku stavovali vážit, abysme viděli, jak přibíráme 😵 .

helen78
11. pro 2006

Holky, urcite uz si dr. domluvte pred porodem, ne kazdy bere. Ja si k me dr. zavolala ke konci tehu, zeptala jsem se, jestli k ni muzeme chodit, a jak to bude s prvni navstevou. Rekla mi pak, ze nas bere a ze si mam zavolat az prijdeme z porodnice a rekne mi, kdy mame prijit do prvni poradny.

rova
11. pro 2006

Odešla jsem z dětského a dva roky na to se tam zas vrátila z malou, takže když se dozvěděla o mém těhotenství už předem mi vzkazovala ať s malou přijdu 😉 Hned druhý den, co jsme přišli z porodnice přišla na návštěvu (prohlídla jí, vysvětlila kojení atd..) No a pak byli kontroly tak jednou týdně, potupně se to prodlužovalo na dva týdny,pak na měsíc. No a od roka už jsme byli jen jednou a jdeme až na 18-ti měsíční.

gedren
11. pro 2006

Ahoj holky,

1) s pediatrem je opravdu lepsi domluvit se predem, idealne tak mesic az dva pred porodem. Nikdo nema povinnost vas vzit (treba podle bydliste), musite najit nekoho, kdo je ochotnej ;). Pokud mozno co nejbliz, s malym ditkem tam mozna budete jezdit dost casto (viz dale). Ja jsem vyrazila na obhlidku doktoru v okoli na zaklade seznamu na rodine a nasla 🙂
Ten seznam je tady:

http://www.rodina.cz/scripts/seznam/katalog.asp...

Taky neni od veci se poptat mistnich mamin na reference.

2) Prvni prohlidka je defaultne doma, zavolate a domluvite se okamzite po navratu z porodnice. Ale pokud je pediatr dal, tak samozrejme muze delat fory, v tom pripade je dobry nabidnout mu treba odvoz 🙂 My jsme na tu prvni prohlidku sli tam, protoze jsme chteli zvazit, mala moc nepribirala

3) V prvnich tydnech muzete jit na kontrolu po dvou tydnech a pak po sesti, ale taky klidne i kazdy tyden, pokud budou nejake problemy - ja byla v sestinedeli asi ctyrikrat, kamaradka kazdy tyden kvuli tomu, ze jim maly prilis blinkal a malo pribiral... Postupne jsou ty intervaly delsi, po par mesicich, pak po pul roce apod.

4) V porodnici dostanete zdravotni a ockovaci prukaz a tam je dost obsahlej manual 🙂, kde je vysvetlena spousta veci (i kolem kojeni apod.) a je tam i harmonogram ockovani. Podrobnejsi info o ockovani je treba www.vakciny.net

andrealiskova
17. lis 2010

Nás teda chtěla do 1 roku vidět každý měsíc a teď budeme chodit po půl roce 😉

alyssa.anna
1. únor 2014

já jsem se hlásila v 7. měsíci těhotenství k pediatričce a kontroly jsme zatí měli po 3 dnech po propuštění z porodnice, pak každý týden a pak ve 2, 3, 4, 5, 6, a 8m (a vím že je ještě dále 10 a 12m)