Jak často kojíte čtyřměsíční mimčo a jak na příkrmy?

ivuska1986
13. únor 2018

Ahojky zkusene mamci. Mam na vas prosbu, po x problemech se nam podarilo plne rozkojit, chtela bych kojit maximálně a zároveň minimálně😇do roka. Moc se mi nelibi pak ty prerostly deticky, co se sapou mame na kozu kdekoliv a kdykoliv, ale neodsuzuju, kazdeho věc. Takze mam na vas nekolik dotazů. Jak casto kojite sve deticky a jak dlouho? A jak jste zacinaly s prikrmy? Ja se totiz trosku bojim, ze budu postupně přicházet o mliko, kdyz začneme prikrmovat.Hlavně musím ještě dodat, ze jsou nám čtyři měsíce, kojime 6-7 krát denně po patnácti minutách. Kdyz kojim dele malá se průběžně po celý den i noc davi, máme reflux, takže si vic dovolit nemůžeme.

jipe
13. únor 2018

už si přesně nepamatuju, jak často a jak dlouho jsem kojila syna, ale ve 4m a 1 týdnu dostal první lžičku dýně, ze začátku jsem dávala max. tři lžičky, vždy tři dny stejná zelenina a dokojit a postupně jsem množství zeleniny navyšovala. Jak ochutnal dostupnou zeleninu, začala jsem zavádět maso a přílohy, na plnohodnotný oběd bez dokojení se dostal někdy kolem půl roku. během zaváděí příkrmů se to kojení přes den ustálilo na snídaně, svačina, oběd (jen dokojení), svačina, večeře + noční kojení, takže jsem pak postupně nahrazovala, nejdříve menší množství a dokojit a navyšování na celou porci + voda. V noci jsem přestala kojit ve 13m.

ivuska1986
autor
14. únor 2018

@jipe a kdyz bastil syn uz pres den normalni jidlo, mela si dost mleka? Bojim se, zdali budou Anicce prikrmy chutnat, tak aby se nenacpala a pak malo nepila, aby se tvorilo mliko😇 ona totiz ta nase holcicka nechce ani flasku ani dudlik.

ivuska1986
autor
14. únor 2018

@jipe A ještě mam dotaz, zdali si zavadela lahev s cajem, pripadne kdy, bojim se, aby pak mela dost tekutin. Diky moc

jipe
14. únor 2018

@ivuska1986 s mlíkem nebyl problém a ano, po příkrmu jsem zaváděla tekutiny, syn flašky odmítal, tak jsem to do něj cpala po lžičkách, nakonec vzal na milost učící hrnek od MAM a vodu, čaje nechce do ted

vanea
14. únor 2018

Kojím od začátku asi 6x denně po 5-10 minutách, v noci kojím po 3 hodinách...kojím na požádání, takže se to různě mění ...malý má 5 měsíců a příkrmy jedeme zeleninové ochutnávky k obědu

mikes79
14. únor 2018

@ivuska1986 Řeším stejná problém, dudlík ani flašku ... zatím stále plně kojím, ale taky se obávám jednoho krásného dne, až mléko dojde, co ten můj chlapeček bude jíst. Já zatím bez příkrmů, synovi bude pět měsíců. Jo jo je to sranda 🙂

jipe
14. únor 2018

@mikes79 dokud bude pít, tak mléko samo nedojde. Já prostě kojení postupně nahradila příkrmy, noční kojení utla ve 13m a UM nikdy nedávala

mikes79
14. únor 2018

@jipe Díky moc za reakci. No a co až budu v tom Portugalsku ..?? Letím tam na 4 dny, bez malého, buď budu muset tedy odstříkat nebo zkrátka UM - jinak to nevidím ☹

jipe
14. únor 2018

@mikes79 tak to bud odstříkat do zásoby nebo UM, to bych zkoušela flašku předem, přinejhorším stříkačkou po prstu jako u novorozenců, tam pak odsávat, aby se mléko dál tvořilo

alebo67
14. únor 2018

Mala bude mit pět měsíců a přes den kojim cca 6krat. Ze začátku pila tak těch 10 minut a teď je třeba za 5 minut hotova. Přibírá,tak snad ji těch par minutek stačí 🙂 V noci ma dlouhou pauzu od 8hod vecer do 2-3hod rano,ale pak už většinou pije po 2hod az do rána.
Prikrmy začneme az od toho pul roku,když ji bude mlicko stačit,tak jak u prvni dcery.
Prvni dcera byla kojena do 15 měsíců,pak se sama ze dne na den odstavila. Teď ji jsou tři roky a stále pije UM🙂 Pamatuju si,ze vodu nebo cajiky taky moc nechtěla,ale casem se to lepšílo.
Jinak k tomu odsavani do zásoby-ja třeba neodsaju vůbec nic. Mliko mi vytáhne akorat mala.

ivuska1986
autor
15. únor 2018

@mikes79 jak by mi ten dudlik bodnul😇 alespoň na to uspavani, mala bez kozy neusne, ale musi mit alespoň dve nejlépe tri hodku pauzu. Ma reflux, takže pak se ji vraci potrava a davi se. A chovej sedmikilovy stesti tak abys ho udyndala ke spanku. Mam 56 kilo a rucicky jako hulcicky, takze nekdy je to ocistec😇pritom zpočátku pila odstrikane mlicko z lahvicky, mela silnou zloutenku, kozu neutahla a vyzadovala kloboucky, bradavka ji nechutnala. 😇

alebo67
15. únor 2018

Jinak my teda nemame reflux,asi,ale i tak mala často ublinkava. Třeba i 2 hod po kojeni. Prvni dcera byla taky blici. Kdykoliv dam na brisko,tak i když je dlouho po kojeni,stejne se poblije.
Spinka ve zvýšené poloze na klinku. Dudlik jsem dala hned v porodnici a bez něho teda ani ranu. Zkoušela jsi různý druhy dudliku? Třeba neco vezme🙂
Ja zhruba do čtyř měsíců uspavala kojením a při tom jsem chodila. Taky to byl mazec a moje zada brecela. Tak jsem se jednoho dne rozhodla,ze takhle teda ne,takze teď nakojim a položim a chvilku držím za rucicku a usne. A bylo to v pohode,nějak ani neprotestovala.

absintka19
15. únor 2018

@ivuska1986 muzu poslat brozurku ohledne jidla, prikrmy, jak na to, proc, co kdy. Ja dle toho sla a mala papa vse a rada. Staci do zpravy napsat e-mail. Rada pomuzu. Jinak i v ramci prevence nemoci atd je vhodne pomalu zacinat s rezimem. My mame rezim od 3m a musim rict ze mam zdrave a spokojene ditko.

danka4
15. únor 2018

Kojila jsem cca po 3h, takže asi 6x za den. Obě holky mi spaly od 2m celou noc od 21h do 6h (později 19h-6h). A příkrmy jsem začala první týden lžičku, dvě, tři, a pak už co snědla, po cca 14 dnech bez dokojeni, jen zapít (u nás voda, čaje mi nechtěla ani jedna).
Prosim vás, holky, můžu se zeptat, když vám děti nechtějí flašku, to je máte pořád u sebe? Nikdy jste někam nevyrazily bez nich? Nepotřebujete si ani trochu "oddychnout" a uvolnit se?

vladienka
15. únor 2018

@danka4 od toho mam prsia nie?🙂) aby som jej nemusela dat flasku, ked to teda nie je fakt potrebne. Ved sa nebudu kojit do 15, uzijem si potom. Ked tak mam 3 hodiny volno a viac od nej aj tak nechcem byt

danka4
15. únor 2018

@vladienka Já flašku zkoušela preventivně s odstrikanym MM jelikož člověk nikdy neví ( ze zkušenosti ze svého okolí přemýšlím jinak) a pak by byly zbytečně problémy navíc, pokud by se děti musely z ničeho nic učit na flašku. A pro mě třeba 3h nestačí ani na nákup, bydlíme na vesnici a i s cestou minimálně 3,5-4h.

vladienka
15. únor 2018

@danka4 jj urcite vyskusat ci to pojde, ok, ale nie na to aby som si mohla vyhodit z kopytka.. ale chapem ze to ma kazdy inak, ja by som od nej zatial nesla na dlhsie, proste na to nemam

danka4
15. únor 2018

@vladienka no já to mám jinak asi taky proto, že s první jsem byla od začátku na rizikovce a když ji byl rok, tak jsem zjistila, že jsem znovu těhotná, takže holky jsou 20m od sebe a občas je to prostě mazec a jsem ráda, že můžu na půl dne pryč 😉

pajounek
15. únor 2018

Tak ja kojila na pozadani, s prikrmy jsme zacaly od pul roku, ale mlicko jsem nijak neomezovala. Taky jsem si rikala kojit do roka :D ale mala to videla jinak. Pak ve 20m prospala sama cele dve noci bez probuzeni a bez mlicka, tak uz jsem pak vydrzela. Dudlik ani lahev taky nechtela, pila z hrnicku nebo male lahvicky od vody rajec 🙂

pajounek
15. únor 2018

A jeste teda kolem toho roku byla uplne nejvetsi zavislacek, v noci pricucla skoro porad ale nechat ji brecet, to opravdu ne. Tak jsme proste pockaly. Aspon jsem mela jidlo vzdycky s sebou kdekoli :D

ivuska1986
autor
15. únor 2018

@absintka19 ahojky, diky za info. Muj mail je t.ivanka@centrum.cz, rezim snad mame jime ve stejnou hodinu, spime taky, pak zalezi kdy se vzbudí. Tak snad delame vse správně😇👍

ivuska1986
autor
15. únor 2018

@alebo67 no, mame dudliku pět, dalsi uz odmitam kupovat. Po kojeni drzim za pacicku a mazlime💓 jak se hnu jsme vzhůru😇 proste mamanek no😇

ivuska1986
autor
15. únor 2018

@danka4 no, uz jsem pet mesicu nikde nebyla a pokec s babama mi fakt chybí, ale co nadelam, kdyz zkusime lahev, tak je rev jako nikdy. 😇 Furt doufam, ze z toho nekdy vyroste😂

matyldik
17. únor 2018

@ivuska1986 ahoj,už jste začali s prikrmy?
My začínáme zítra.. 5 měsíců,7kilo- prý největší mimino za poslední dobu,co naše dr viděla....pořad má nějaké kecy 🙂 Kojime 6-7x/24hod. Dudlik nechce,láhev jsem zkusila jednou se svým mlékem,jestli ji vezme-vzal,ale byl to boj 🙂 kojim s kloboucky vždy 15 min. Celkem se bojím toho,jestli ty prikrmy dobre stráví a jak dlouho ho mám dokojovat..než sní celou skleničku? Nebo než odmítne prso? Malému moc chutná,takže se obavám,ze by prso vzal do pusy kdykoliv i za cenu,ze by se poblinkal prejedenim....

karlajasmine
17. únor 2018

@matyldik my budeme mít v 5 ti měsících 10kg, tak buď v klidu 😀

matyldik
17. únor 2018

@karlajasmine A poslouchas porad všude: UŽ 10 kilo??? To je teda cvalik.. ??? My to slyšíme pořad..jsem pyšná na to,ze jsme se rozkojili..malý se narodil předčasně a měl 2,38 kg a byl potazena kostra kůži,teď je krasnej velkej chlapák

ivuska1986
autor
17. únor 2018

@matyldik ahojky, no, my mame ctyri a pul mesice a vazime 7,3 kg. Dle WHO se ma u kojenych deti zacinat s prikrmy az po sestem ukoncenem mesici, a ma se zacinat zelenou zeleninou, dobre pusobi na imunitní system a strevni mikrofloru. Mrkev muze zpusobovat zacpu a my kadime kazdy paty den, takze si to budu hlidat. Začátek prikrmu necham po porade s doktorkou, je rozumná. Takze je otazkou kdy zacnem, stejně je to zprvu takovy ochutnavani a plivani😂 jinak se bojim, ze ta nase holcicka sbasti vsechno a pak uz se do ni vejde mene mlicka a vzhledem k tomu, ze nechce zadny plasty v puse, tak se bojim aby nebyla dehydrovana. Tak moc nevim jak na to. Koupila jsem ucici se hrnek od Aventu, tak treba ho vezme nekdy na milost😇