Jak často koupete mimčo?

jitulinas
15. lis 2010

Malý (2,5m) si večerní koupání užívá a je ve vaničce moc spokojený. Tak mě zajímá, jak často koupete vy, milé maminky - jestli každý den přestože se to moc nedoporučuje...

iweet
15. lis 2010

My koupeme obden, taky jsem slyšela, že každodenní koupání dost vysušuje.

sayast
15. lis 2010

koupali a koupeme obden. (2-3x tydne). bylo nam to tak doporuceno uz v porodce i od detske dr. hlavu myjeme az posledni tydny, 2x do tydne. rezim ji to nijak nenarusuje ze to neni denne. ma ho kazdy den stejny 😉
jo, nikdy jsem do vody nic nepridavala. az na mazani zadecku a ted samponu na vlasy kosmetiku nepouzivam.
male je 20. mesicu

terryfox
15. lis 2010

My koupeme malého tak ob dva dny. Zpočátku to bylo pro všechny zúčastněné stresující, strašně u toho řval ☹ Tak jsme se na koupání nehrnuli 😀 Poslední tři týdny se mu to už ale začíná líbit, přesto zůstáváme u cca dvou/tří denních pauz mezi koupáním, právě kvůli kůži. Často koupu jen v čisté vodě, někdy přidám Balneum Hermal, jindy olejovou koupel od Weledy a mám i olejovou od Hippu. Ta mi ale přijde dost "ovoněná", tak tu dávám výjimečně, i když tedy voní krásně a já bych ho pak umačkala 😀 Přijde mi ale už taková umělá a to mu moc nechci dávat... 😉

miarosa
16. lis 2010

Koupeme každý den, je to rituál, ale občas tak jednou týdně vynecháme když jsme unavený, nebo nestíhám? al ei tak spinká hezky. 🙂 Po koupání ho pořádně naolejíčkuju a pokožku má krásnou že nás vždycky pediatrička pochválí.

marrakech
16. lis 2010

terryfox - koupete maleho ve vanicce nebo uz v normalni vane? Nas prcek vanicku vubec nemel rad. Od cca 2. mesice ho koupu ve vane a nahle koupani miluje.
Maleho koupu tak obden, ale jeste se to kombinuje s domacim plavanim, takze je vlastne ve vane skoro denne. Dokud jsem koupala 1x za 2-3 dny mel kuzi bez problemu, ted s tim vsim plavanim se mu zhorsila takze do vany pridavam LaRoche koupelovy olej. Je skvely, vubec nemasti=neklouze, muzu ho pouzit i pri plavcu. Kazdy den koupat je dle meho zbytecne a pro pokoku zatezujici. Prijde mi, ze se cistota v posledni dobe resi az moc. Sama mam citlivou kuzi a ma kozni lekarka vzdycky zduraznuje, ze neni zapotrebi se denne myt. Ze to smyva ochrannou vrstvu a organismus je pak mnohem vic nachylny k nemocem - nejen koznim. Vseho s mirou.

zako
16. lis 2010

Koupeme obden a už ve velké vaně..buď si tam s ním vlezu já nebo manžel...prcek je nejspokojenější. Do vody dáváme koupel od Weledy a pak ho mažu mlíčkem excipial u lotion..je super, malej má hodně suchou pleť a po tomhle mlíčku jí má krásně hebkou 🙂

andy80
16. lis 2010

Obě děti od narození každý den, většinou koupeme, občas sprchujeme. Já se taky koupu každý den, tak nevidím důvod, proč bych neměla koupat děti každý den. Po koupání mažeme excipialkou krémem, je i sebe 😅

anag
17. lis 2010

Koupu malého od narození obden. Jen přes léto jsem koupala každý den.

beponka
17. lis 2010

21m a koupeme 3x týdně. vlétě v hicech samozřejmě každý den. od mala jsme měli sušší kůži, že jsme na doporučení Dr. používali modrou indulonu tak nechci kůži moc zatěžovat.......

duracell79
9. kvě 2013

Jako malinkou max 3x týdně 🙂. Bohatě to stačí a nezatěžuje to pokožku miminka, které je vlastně čisté, bo se nemá jak umazat 🙂. U přebalování jsem používala na setření vlhčený ubrousek a namočené hadříky v čisté vodě, takže co bylo nutné, bylo čisté a nemusela jsem ji poráte máchat, jako špinavé fusky. Když malá povyrostla a sama stála, tak jsem ji před přebalením osprchla a koupeme 4x týdně... Jinak, to že má dítě suchou kůži, neznaméná, že se má přidat do koupele olej, ale že toho koupání je možná až moc a akoráte té křehké kůžičce škodíte. Já sama se tedy vůbec nekoupu, fuj. Sprchuji se a myji...

dana3262
10. kvě 2013

Prvního skoro denně, dodnes je velmi těžké nastolit mu nějaký režim.. ☹ má ekzem, takze mu to 100% nedelalo dobre. Druheho...no to kdybych napsala, tak na mě možná pošlou socialku.. 😀 tak 1x za měsic? 😅 je to podzimní mimino.

evelp
10. kvě 2013

já cca od půl roku koupu ob den, před tím denně

@dana3262 1x za měsíc? to je fakt dost málo...😀 tak třeba bude mít pořádnou imunitu díky tomu

aja9
10. kvě 2013

koupeme od malička každý den. neumím si představit,že jdou neokoupané spát,sem tam stačí i osprchovat. A vůbec v létě,i to malé miminko se spotí. Nevěřím větám je zbytečné koupat(nebo sprchovat ) denně. Už to,že se člověk sprchne prostě cítí se takový svěží.

anina32
10. kvě 2013

Oba jsem od malinka koupala každý den, ať se dělo co se dělo, jednou nešla elektrika tak i při svíčkách😉 Na mytí mycí gel pro mimi a po koupání dětské tělové mlíčko, na prdelku krém proti opruzeninám. Díky mazání nikdy neměli vysušenou pokožku a já neměla důvod se vymlouvat proč nekoupat😉 Btw jsem že šesti dětí a všichni jsme byli denně koupáni a mazáni, všichni bez problémů😉

ebsian
10. kvě 2013

Děti milují rituály, proto nám hned po porodu doporučil pediatr koupat denně. Ačkoliv v porodnici říkali ob den. Koupeme každý den v 19h..

miskadis
10. kvě 2013

Koupeme od malička ob den obě děti. Mezitím otírám žínkou.

osicenka
17. pro 2013

Tak mě zase v porodnici říkali, že je lepší koupat každý den, aby z toho právě byl ten pěkný rituál, jen nepoužívat každý den mýdlo, to jen občas a umývat jen ve vodě 🙂

kate987
28. led 2014

tak já koupu 6ti týdeního každý den jenom kvůli rituálu, vždycky ho i masíruju a cvičím s ním, a když má dobrou náladu, tak je s nim i sranda.. koupu ale jenom v čistý vodě a mýdlo používám tak jednou týdně anebo podle potřeby jenom na podpaží, ručičky, nožičky a prdelku. Hlavičku taky mýdlem. A pak slunečnicovým olejem celýho promažu 🙂... Mýdlo používám tuhé dětské a kvalitní. Moje doktorka radila vůbec jenom 1-2x týdně🙂

miriska
28. led 2014

Dokud měl plínky tak každý den, byl to rituál před spaním, ale vetšinou jen bez mýdla a teď obden.

86radka86
28. led 2014

obden...

klaire22
28. led 2014

v porodnici nám sice říkali ob den či ob dva dny, ale my koupaly každý den, byl to rituál a děláme to tak dodneška 🙂

romcovaklarka
28. led 2014

Obden je koupu ve vaně s hraním a blbnutím a ten druhý den meju jen pusy, ruce a zadečky, je to pro mě ušetření času na ukládání, který je i tak dost dlouhý 🙂

muminek
28. led 2014

Já koupu každý den malej si to strašně užívá a hrozně pláče když už musí z vany ven. 😀 😀

mafeska
29. led 2014

obden sprchuju, každé pondělí je velká koupačka-napuštěná vana, pěna, hračky, blbinky, mytí vlásků. V létě jde do vany každý večer.